Upchané slzné kanáliky. Poraďte, čo na to

tomik5
4. sep 2007

Ahojte! Ked mal synček 2 týždne začalo mu slziť očko a vytekať niečo žlté, akoby hnis. Doktorka mi dala kvapky septonex, no tie nezabrali. Potom nám očná doktorka dala kvapky pamycon a framikoinovu masť, ani to nepomohlo. Tak mu prečisťovali slzné kanáliky. No mám taký pocit, že ani to neúčinkuje a už nechcem aby mu to prečisťovanie opakovali. Neviete mi niekto poradiť? Skúšala som mu aj kvapkať do očka materské mliečko na rady niektorých mamičiek a nič.

mikca
4. sep 2007

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... to téma už tu bylo tak mrkni tam, ale co vim může se to mimčům vracet, takže chodí opakovaně, na ten proplach ☹

mracik
4. sep 2007

tomik, už tu niekde podobná téma je...
skús drobčekovi masírovať vnútorný kútik očka niekoľko krát denne, niekedy to pomáha,
inak kedysi sa detičkám preplachovali kanáliky hneď, ako sa vyskytol zápal, teraz sa zvykne čakať do cca troch mesiacov, či sa kanáliky nespriechodnia sami...
pokiaľ je kanálik nepriechodný, tak MM bohužiaľ nepomôže

tomik5
autor
4. sep 2007

Tak skúsim ešte pozrieť tam. Možno niečo nájdem. Ale ten preplach vyzerá byť tak trocha brutálny ☹ Vdaka za rady.

cat
4. sep 2007

Tomik, my máme asi týždeň za sebou to prečisťovanie, ja viem aký je to drasťák, nám to robil na Kramároch prof. Gerinec- čo je kapacita medzi očiarmi, no a jasne nám povedal že ak sa tie problémy vrátia, MUSÍ sa to zopakovať, inak bude mať Tomáško celý život problémy s očami. Netrúfala by som si odporovať lekárom v takýchto prípadoch a spoliehať sa rady kde koho..nechcem uraziť žiadnu mamičku ale toto je problém pre odborníkov.

mracik
4. sep 2007

ešte som chcela napísať, že je lepšie, keď sa preplach urobí do šiestich mesiacov, lebo neskôr už je potrebná celková anestéza...
a samotné preplachovanie až taký drasťák nie je, je pravda, že je bolestivé, ale detičky väčšinou plačú preto, že ich sestra alebo lekár silno držia, aby sa nepohli 😉

tomik5
autor
4. sep 2007

Máš pravdu Cat, že lekárom netreba odporovať a nechcem mať na svedomí to, že kôli mne by mal malý problémy na celý život. Ale tá doktorka čo mu to robila mi nechcela povedať nič bližššie k tomu zákroku.Nebola som pri tom ked mu to robili, poslali ma preč.A len ma odbila, že ona nemá čas mi to vysvetľovať ale je to dlhá procedúra.A ked som počula Tomáška ako tam strašne plače tak aj ja som mala slzy na krajíčku.Ešte užívame kvapky aj mastičku Tobrex, tak uvidím.

tweety22
4. sep 2007

tomik, mojmu miskovi robili prieplach 2 x a odvtedy ziadne slzenie, ziadny hnis, ziadne kvapky... bolo to sice uplne hrozne, pretoze ziadna matka neznesie pozerat sa na strasny plac svojho dietatka ale pomohlo mu to a to je dolezite... inak sme brali vsetky mozne kvapky, masirovala som kazdy den viackrat a nic nepomohlo, ocko hnisalo 4 mesiace

cat
4. sep 2007

tomik, dlhou ihlou sa pichne do vnútorného kútika oka a ide sa smerom dolu ako idú tie kanáliky, bábo to necíti lebo predtým dostane kvapky na umŕvenie, naozaj ho nič nebolí, plače lebo je vydesené, zabalené v plachte aby sa nepohlo ani o milimeter. Moj muž bol vnútri, potom mu došlo zle.. Uspať treba len deti ktoré sa mecú tak že ich nedokážu spacifikovať, moj syn má skoro 2 roky a nebolo treba, štyria ho držali..ale pomohlo.

tweety22
4. sep 2007

cat, moj manzel bol tiez vo vnutri a strasne ozelenel a ked vysiel tak som skoro zomrela od strachu co sa stalo ☹

cat
4. sep 2007

tweety, nech nás teší aspoň to že to zďaleka neni tak hrozný zákrok ako hrozne vyzerá..

ajduska
6. sep 2007

ahojte, tak s týmto mám bohaté skúsenost,všetky moje 3 detičky mali upchaté slzné kanáliky,najhoršie to bolo pri najstaršej, s tou som chodila v jednom kuse na očné od narodenia, doktorka jej to 2 krát prepláchla a potom povedala, že to mám nechať tak, že z toho vyrastie...FIGU...keď mala 15 mesiacov, tak sme šli do BB, tam nás zvozili po čiernu zem, že kde sme boli doteraz, nakoniec sme tam boli 8 krát, mala v tých kanálikoch zrasty,museli jej to "prerážať" už jej hrozila aj operácia, ale našťastie sa to potom ako tak spriechodnilo,ale môžem vám povedať, že traumu z toho mala ešte strašne dlho, lebo už bola na takýto zákrok veľká,... takže pri tích mladších som neváhala ani chvíľku, synovi to robili 2 krát, keď mal 4 mesiace a najmladšej len raz ako dvojmesačnej, na kontrole to už mala v poriadku

netreba to zanedbať,aby z toho nebol ešte väčší problém a malinké detičky si to aj tak potom nepamätajú

mvl8
6. sep 2007

Aj my sme mali upchaté a na 2x sa podarilo úplne preraziť a zatiaľ ok

janinah
6. sep 2007

ahoj,presne ako píšete,to len tak strašne vyzerá,ale nebolí,oko je znecitlivené kvapkami a netreba s tým zbytočne čakať ak je indikácia na preplach,a pochopte aj personál,ak pošlú rodiča do čakárne,predstavte si,že by nedajbože odpadol nesprávnym smerom a sotil lekára s ihlou.

tomik5
autor
7. sep 2007

No je to už týžden čo mu robili ten preplach, zo začiatku som tam nevidela žiadnu zmenu, ale teraz už hej. Očko mu už neslzí a ani nevyteká ten hnis. Tak dúfam, že sa to už nevráti. Som šťastná... 😀 😀 😀

hruska22
7. sep 2007

tomik5 my sme to mali tiež a preplachovali nám to asi tri krát a odvtedy máme pokoj.tuk tuk tuk.nechcem ta strašit ale može sa to malému aj vrátit.aj nám sa to vrátilo ale zase prepláchli kanáliky a je to ok.inak aj ja som z pb konečne tu niekoho z pb stretávam ale žijem v cz. 🙂 😉 😎 😀

tomik5
autor
9. sep 2007

Ešte sa chcem opýtať, po akej dobe sa to môže zasa vrátiť? Je to asi individuálne, ale len tak približne....

ajduska
10. sep 2007

no,my sme na preplachy chodili každý týždeň, až kým to neboli slzné kanáliky priechodné a potom sa to už nevrátilo, len sme mali okolie očka pri koreni nosa masírovať a dokonca mi tá očná lekárka povedala (pri synovi), že ho mám nechať občas aj troška dlhšie poplakať (a nie hneď skákať pri každom zamrnčaní), lebo aj tým, že je vtedy zvýšený prítok sĺz, sa tie kanáliky rozťahujú 🙂

pegueot
6. jún 2008

S dcerkou musim ist na priplach 3ti krat,nedostala anestezu ani nic podobne,ma rok,ja som ju drzala,malo personalu ☹ no myslim ze to vyzera horsie ako to dieta neboli.Radsej teraz to dame do poridku,nechcem aby mala problemi s ockom.PS zavadza sa kanila,nie ihla

krista
6. jún 2008

Pegueot to se to nezlepšilo do toho roka? Mě Dr. pořád tvrdí že se to zlepší 😠
My máme obě očička špatná a to už hodně dlouho, zkoušela jsem borovou vodu, mateřské mléko, Pamycon, Opthalmo Septonex, mačkat slzné kanálky, v současné době vytíráme extraktem ze světlíku lékářského od Nobilis Tilia (jiný se prý nesmí!!!!!) a vypadá to lépe, tak se strašně modlim aby to zabralo ☹

anka24
17. nov 2009

ahojte ja mam ties taky problem moj syncek od narodenia ma upchate slzne kanaliky uz som bola 4krat a teraz ked sa to nezlepsi musime ist do kosic

annalena
17. nov 2009

anka24 u malych deticiek je to dost caste, neviem ako stary je tvoj syncek,ale lepsie, ked mu to urobia kym je malicky ako to potom robit neskor. normalne ale deti zvyknu z toho vyrast....rastom sa totiz rozsiruju aj slzne kanaliky.

anka24
9. dec 2009

TERAZ MUSIME IST ASI DO BANSKEJ BYSTRICI NA OPERACIU

kessiee
11. dec 2009

ahojte, tak mame to za sebou - syncekovi robili preplach kanalikov, sice plakal, ale nie dlho, predstavovala som si to horsie... teraz len dufam, ze to nebudu musiet opakovat...

anka vam robili styrikrat preplach? a nepomohlo? v com spociva ta operacia?

misakulicka
11. dec 2009

My s tím byli teď celkem 6x nejdřív denně 5x a po 10 dnech mu to propláchli ještě jednou. Měl to hodně ucpané-proto tolikrát...Radím-hned jak se objeví trochu slepené..raději běžte hned. Mě dlouho nikdo nikam neposílal, a pak to takhle dopadlo...ale už je Vojta chlapík veselý. Při každé návštěvě mu to proplachovali tak 3x-4x...no děs. Měl vždycky očičko jak Rocky Balboa...

neu.sona
11. dec 2009

I my jsme měli ucpaný slzný kanálek. Dělal nám to výborný oční lékař. Matýskovi ho pročišťovali asi ve třech týdnech. Před tím jsme měli nějaké kapičky, ale ty nezabrali. Každopádně nám doktor říkal, že čím později se to dělá, tím je to pro děti bolestnější a horší, protože ten kanálek zarůstá. Takže to nechejte u svých dětiček udělat, co nejdříve, je to pro ně lepší.

cicuska
13. dec 2009

aj moja mala to mala a je dolezite tam ist co najskor mi sme boli 2x, mne sa velmi osvedcilo masirovanie, ozaj ak to budete robit uvolni sa to ja mam s tym velmi dobru skusenost.zakazdym ked som davala dietatku papat tj 5aj 6x denne som masirovala kruzivimi pohybmi smerom dovnutri, protismer hodinovych ruciciek a potom zhora dole a opacne smerom od ocneho kutika dole ku korenu nosa a opacne niekolko krat a zda sa mi ze to zabralo aj v kombinacii s kvapkami najviac.teraz ma moje zlaticko uz skoro rok a problemy nema, deti z toho vyrastu len to netreba zanedbat

veronikapp
13. dec 2009

Pri starsej dcere sme tiez mali tanto problem... Masirovanie pomahalo, ale casto sme tam mali aj zapal. Tak sme museli davat rozne kvapky a maste... Na ocne sme chodili ako na klavir. Zhorsovalo sa to v zime, v lete to nebolo az take zle. Mozno preto nam ani raz nerobili preplach kanalikov. Doktorka nam vzdy vravela, ze pockame, vyrastie z toho. A vyrastla. Asi v 3 rokoch sme uz nemali ziadny problem 🙂 .

neu.sona
13. dec 2009

No to já bych teda do tří let nečekala.Než mu tam kapat pořád nějaký kapky nebo co.Malýmu to dělali v těch třech týdnech, vůbec o tom nevěděl a máme pokoj a žádný problém s tím. Ten doktor říkal, že se toho maminy bojí, ale přitom zbytečně. Dítě o tom takhle vůbec neví 😎

veronikapp
13. dec 2009

neusona- my sme na to prisli neskoro. Sice mala problemy od narodenia, ale doktorka nam stale vravela ze je to infekcia od porodu, ze mam len davat Ophtalmo-Septonex, alebo Ophtalmo-framykoin. Az ked to neprechadzalo dlhsiu dobu, poslala nas na ocne v cca 3-4 mesiacoch. Ako som uz pisala, v lete to nebolo az take zle a pomahalo aj masirovanie. Neviem, doktorka vravela ze preplach kanalikov nie vzdy pomoze. Mozno preto to odkladala. Aj ked nie raz sme sa o tom rozpravali.

monik76
14. dec 2009

Ted uz bych taky necekala a sla hned pri prvnich priznacicih. My jsme cekali do 8 mesice a stejne se nic nelepsilo. Doktorka porad rikala, ze se to samo upravi jak dite roste, ale houby. Tak jsme nakonec absolvovali 2 pruplachy a 2 sondaze a od te doby mame klid. Cim je dite mensi, tim lepsi!!!! Je to raz dva a za chvilku dite o nicem nevi a ulevi se jemu i vam! Ja porad kapala a kapala a utirala a utirala a mala uz z toho byla taky na nervy!