V detskej nemocnici na by mali pracovať ľudia s citom

malena
30. okt 2007

Mám takú skúsenosť, bola som s malou pár dní v nemocnici,na dojčenskom oddelení a som zhrozená. Nielen prístupom niektorých sestričiek pri ktorých som mala stále pocit, že ich otravujem. Hlavne však tým ako sa správali ku dvom bábenkám, ktoré tam boli bez matiek. Tie chudátká tam celé dne ležali v postielkach a plakali, takmer nikdy ich nezobrali na ruky a nepopestovali. Ja som ten srdervúci plač už nemohla počúvať a chodila som za sestrami, nech tie detičky občas z tých klietok vyberú,...Vačšinou ma odbili, že majú aj iné detičky,...cha-cha, s tými ďalšími troma detičkam sme tam boli my matky a samé sme sa o ne postarali. Sestry priniesli akurát liek. Ked tie maličké plakali, pribehla sestra a okríkla tie chúdatká, že nech už nerevú a spia konečne. Bolo mi ich neskutočne ľúto. Vždy som si myslela, že na detskom oddelení pracujú ľudia, ktorí majú cit a ľubia deti. V prípade tejto nemocnice som sa zmýlila.

lenkalienka4
30. okt 2007

malenka, a to sa v ktorej nemocnici stalo? Je to hrozneee 😢 😕 😢

lukynek
30. okt 2007

Ahojky malena, to samé se stalo i v naší nemocnici. Vyprávěla mi to právě kamarádka, která tam ležela se svojí holčičkou.Taky říkala, že přístup sester k dětem, které tam leží bez maminek je otřesný. Nechají dětičky plakat a úplný nezájem. Jak píšeš, jen přinést lék, okřiknout a HOTOVO! No úplně mi z toho běhá mráz po zádech. Pokuď to jenom jde, vyžádat si být s miminkem či dítětem pobyt v nemocnici.

katkak
30. okt 2007

No ja som to tiež zažila. Povedala som si že nikdy nenechám dieťa samé v nemocnici. Ked som tam bola tak tam bolo také dievčatko cely den zavreté v postielke a sestričky si akurát menili služby a jasom tam len tak nazrela do je postielky a ona pokakana sa hrala s hovienkami a utierala ich všade na postielku na plachtu perinky mala celé špinavé a ked som to tak sledovala tak tá malá tam bola od druhej poobede sama až do večera kym sa nevymenili smeny a tá čo prišla na nióčnú ju veľmi vyhrešila ale dala ju aj na poriadok. Nedalo mi to a išla som za sestričkou a povedala som jej že sa na to dievčatko nebol nikto ani len pozrieť od poobedia a povedala som to aj lekarke ale ako to skončilo tak to neviem. V nemocniciach je hrozný prístup ale ani sa nedivím za tie platy ale boh vie či by sa to zmenilo keby im zvýšili. Myslím si že nie.

nilita
31. okt 2007

Ahuj, i mě se to stalo ,když jsem s malou ležela týden na dětsým a byli tam dětičky bez maminek ☹ sestry k nim měli hrozný pístup 😠 😠 nechaly je pláčat celý den ,krom krmení a vůbec se jich nevšímali... a to nezapomenu, jak se některé sestry chovaly i k nám maminkám 😠 😠 i když ste se starala o své dítě a nijak jim nelezla na oči, o něco ste je jen požádala a už stačil ten jejich pohled 😠 😠 a nemluvě o tom,jak sestřičky maminky v sesterně pomlouvají a vysloveně urážejí!!!!!!Je to otřesný , jak s vámi a hlavně s dětmi zacházejí na odděleních!!! 🙄 😠

gyngerka
31. okt 2007

holky ale to vecsinou nie je vina sestriciek.....aj oni toho maju dost sice viem ze to spravanie je niekedy uplne hrozne ale za setko moze zdravostnictvo 🙄 pretoze samotne sestricky velakrat ozaj nestihaju vsetko co maju spravit za jednu sluzbu!!! a pritom ked maju plne oddelenie a miliardu papierovaciek sa to ozaj neda☹ nie zeby som obranovala ale je to tak

denousek
31. okt 2007

no jo ale i kdyz maji hodne prace tak porad je to jejich prace ..verim ze toho treba maji dost ale jak je mamince po porodu kdyz se s ni jen zachazi jak se spinou,nikdo ji nepomuze,neporadi,je to hnus.kyz to ty setricky nebavi proc to delaji??at dou makat nekam do supermarketu...

nilita
31. okt 2007

gynerka-máš pravdu!

gyngerka
31. okt 2007

denousek nie je to tak ! tie sestricky by urcite chceli byt s babetkami ved asi preto si aj tu pracu vybrali.....lenze zdravontnictvo si vymysla milion novych papierovaciek a kto to ma potom stihat.....

denousek
31. okt 2007

no jo je to tAK ze treba nestihaji ale prece kvuli tomu nemusi byt na maminy az sproste aby meli maminky pocit ze je jen otravuji...

natalien
31. okt 2007

Gyngerka, to jako že si na sesterně pijou kávičku a se.ou na děti když pláčou, za to může zdravotnictví??? V naší nemocnici jsou sestry takové jako píšou holky , takže to nebude zdravotnictvým..., ale přístupu právě těch sester. Je jasné, že už nemají žadnej cit a berou děti jako pacienta-věc, ale kašlat na ně??? Pokud se jim to zdá za málo peněz, tak ať jdou jinam, třeba na patologii, tam lásku a cit potřebovat nebudou...

gyngerka
31. okt 2007

natalien ale tebe by sa to povolanie nezhnusilo keby si mala pracovat od 6 rana do 6vecer a pritom nic nestihala???

natalien
31. okt 2007

Ne, protože kdybych věděla, že je toho na mě moc, tak bych se snažila si asi hledat jinou práci 😉 Než by se něco stalo a stres do práce taky nepatří...

denousek
31. okt 2007

kdyz pijou kavicku a pomlouvaj posmevacne maminy tak pak nestihaji no to je fakt....to se da pochopit ne

gyngerka
31. okt 2007

viem ze nepatri...... ale vela toho je stale a na kazdu sestricku to mi mzoes verit

sisi7
31. okt 2007

asi ťažko je chybou zdravotníctva, keď sestrička okrikuje dieťa, alebo so ho nevšíma a popíja kávu. Bohužiaľ sestra nie je nejaké lukratívne zamestnanie a veľa ich odchádza a ostatné...No je to vždy o ľuďoch, či je to sestra, predavačka, úradníčka. Z tohoto dôvodu som si pred rokmi vydupala pobyt v nemocnici s mojím dieťaťom. Nemohla by som zostať doma a myslieť na to, ako sa k nemu správa niekto, kto tú prácu nemá ako poslanie ale to robí len preto, že sa nič iné nenaskytlo.

schnek
31. okt 2007

ahojky 🙂
mě dostalo, jak se ke mě chovali sestry u porodu, bylo to něco tak příšernýho a nechutnýho. Byla jsem jediná rodící a bylo úplně vidět, jak je tam obtěžuju, že si nemůžou vypít kafe. Naprostej nezájem. A ten úžasně citlivej přístup (dostala jsem vynadáno). Příště mě do porodnice nikdo nedotane 😠 A rozhodně bych neřekla, že je to zdravotnictvím a přemírou práce.

janicckka
31. okt 2007

Ahoj tak já byla s malim v nemocnici když mu byl rok.Byl dva dny na jirp a pak když ho přendaly na dětský oddělení přišla jsem a byla tam s ním.Ale můžu vám říct že jsem ho nepoznala kdyby mě neřekly kde leží tak bych ho nenašla.Byl hotovej nadopovanej nějakýma srač...kama uřvanej a když jsem tam přišla tak se všichni bavily v sesterně a u dětí nikdo nebyl.Vynadaly mě že jsem přišla pozdě co jsem to za matku že nejsem s dítětem já na to že byl na jirp a tam jsem s ním nemohla být no katastrofa. 😠
Malej nás nepoznával byl po těch opiátech zblblej už nebrečel jenom tak vykřikoval dala jsem si ho na pokoj a uviděla že má úplně nateklou ručičku,ve který měl tu kapačku.To jak mu to teklo vedle mimo žílu,řekla jsem to sestře a ona mě vynadala proč jsem nepřišla dřív já na to že jsem přišla před deseti minutama. 🙄 A hned letěla za nima,prostě ho nechávali samotnýho.
Když malej konečně usnul přišla uklízečka a bouchala koštětem a vzbudila ho tak už jsem to nemohla vydržet a vyjela na ní,at se stiší jenže mě ho stejně probudila.Malímu daly kanilu do nártu a že nesmí si stoupnout .Tak jsem ho nosila a ptám se a co když se budu chtít vyčůrat a sestra hodila ksicht a vyjela na mě až usne néé.Kráva tak já už to nemohla vydržet a položila jsem ho,a šla ne wc.Malej mezitím si stoupnul a praskla mu žíla dostala jsem vynadáno proč jsem ho nehlídala a dr na ječela že mu to ted píchne do hlavy. ☹ ☹
Jsem se tak rozčílila fuj hnus!!!

fabiana
31. okt 2007

Ahojky!
Ja som tiež bola minulý týždeň s dcérkou v nemocnici 4 dni, našťastie tam mala maminu... Ja som síce opustené detičky nevidela, ale jedna sestrička mi hovorila, že na detskom to je ešte horšie, že na vlastné oči videla sestru, ako hádže batoliatko do postele a skrátka vôbec ho opatrne nechytá, len tak surovo...

danullinnka
31. okt 2007

Ahojky holky,tak já jsem byla s malým v nemocnici,měl mít za měsíc 2 roky.Doma nechtěl nic jist,měl průjem,jen voda,už chodil bez plen,tak jsme jen lítali na wc,nakonec jsem mu plenku dala.Pak dostal zimnici,tak jsme se rozhodli,že zajedem na pohotovost,byla neděle...Jak jsem ho postavila a chtěla obléct,tak se málem složil ☹ na pohot.nás okamžitě poslali na infekční,zůstala jsem tam s ním,byla jsem v 6.měsíci,tak jsme měli pokoj sami.Přišla dr.že mu musí dát kapačku s glukozou,chudáček brečel,vztahoval po mě ručičky,tak mě poslali na chodbu,aby mě neviděl.Zrovna nám manžel dovezl věci,tak jsme na chodbě brečeli spolu ☹ Kubík si to nechtěl dát,ručku dopichanou,nakonec dr.vrazil facku,ale jen se usmála,že to čekala 😉 na kapačce byl den a půl,průjem se zlepšil,taky si vzal už normální jídlo,tak nás pustili domů.Už nikdy bych to nechtěla zažít,vidět jak prcek trpí a já nemůžu nijak pomoct ☹

xxmargaretka
31. okt 2007

ahojte..ja som bola s dcerkou ked mala 3mesiace v nemocnici na ocnom a presne ako pisete bolo to hrozne..a pred mesiacom sme boli na infekcnom s hnackami a tam to bolo uplne super ako na interhotely..sestricky boli mile,ustretove..

majenka
31. okt 2007

No holky, to je strašné, co tady píšete 😲 . Vidím, že nikdy nenechám svoje mimčo samotné v nemocnici!!! Ale musím tady napsat, že tohle tedy není chybou našeho zdravotnictví, ale je to v sestrách! Mám bývalou spolužačku zdr.sestru a ta zrovna říkala, že nechápe, proč některé její spolupracovnici tuhle práci dělají...všechno je obtěžuje, jsou nasrané na pacienty...prostě tyhle sestry, o kterých tady píšete, jsou naprosté krávy (pardon 🤐 ) a nemají ve zdravotnictví co dělat...

danullinnka
31. okt 2007

holky,já si na sestry na infekčním taky nemůžu stěžovat,asi jsme chytli ty lepší na směnách,protože vlétě tam byla kamarádka s 3letou holčičkou,taky měla průjmy,byla na kapačce a pak se měla vyčůrat,aby ji vzali vzorek na rozbor,jenže malé se moc nechtělo.Sestra chodila naraná,s prominutím,a nakonec donutila malou chodit bosky po zemi....děs 😠 kámoška si chtěla stěžovat a ještě seřvala i ji.Takové sestry by opravdu neměly být,když je to očividně nebaví a otravuje.

mikca
31. okt 2007

ahoj já naprosto s vámi souhlasím, že to co tady popisujete je děs...ale zeptám vás co jste tady popsaly své děsné zkušenosti co jste s tím udělaly??,..ono je totiž velice snadne ó někom říkat že něco dělá špatně, ale většinou s tím nikdó nic nedělá...takžesi myslím že pokud by se na tuto ohavné chování nějak upozornilo, že už by se dotyčné sestry daly moooc velký pozor
jsem zdravucha a vím jaká je tato práce na palici a nemůže jí prostě dělat každy...proto pro takové chování není omluva...alůe tím že si o tom budete povídat na netu to taky nespravíte

nikolet
31. okt 2007

Ja mám tiež podobnú skúsenosť na pôrodnici.Mne malú lerárka podchladila ja som tam nebola len mi to sestrička prišla povedať.Potom prišla vystrašená lekárka a snažila sa to vysvetliť,že sa jej to ešte nestalo.Dieťa vyzlečú donaha a hodinu s ním v prievane manipulujú bez mojej prítomnosti!Našťastie malá je zdravá a dúfam,že aj bude a nezanechá to žiadne následky.

ria80
31. okt 2007

To je fakt strasny,co tady pisete,to bych si nikdy nepredstavovala,ze se takhle muzou chovat k detem.Kdyz jsem byla v porodnici,tak taky se ke me po porodu chovaly jako ke spine,jako bych za to mohla,ze krvacim.Ale je fakt,ze na novorozeneckym byly fajn sestricky,deti tam plakaly a ony treba celou noc chodily a chovaly je.
Ale to neni jen u deti,ja mam spatnou zkusenost i u starych lidi.Byli jsme tam s babickou cely dny a ona nemela bolesti,tak to bylo dobry,ale jiny babicky tam mely bolesti a narikaly a sestram to bylo uplne jedno,smaly se na sesterne.Mamka uz to jednou nemohla vydrzet,tak jim sla rict,jak jedna pani narika,a ony pry ze si vymysli.Ta pani uz bolesti nevedela co,a mazala se cajem.No hruza.
Clovek by mel delat vse pro to,aby do nemocnice nemusel,a kdyz uz,tak aby nezustal bezmocnej.Oni se tak asi chovaj ke kazdymu,kdo se nemuze branit.
Ale vzdycky jsem si naivne myslela,ze na miminka jsou hodni.Kdyz to tady tak ctu,tak se mi chce uplne brecet,jak tem miminkum asi musi byt.Vzdyt z toho budou mit trauma na cely zivot.To je mnohem horsi nez u dospelych pacientu.Melo by to byt trestny,aspon vyhazovem nebo tak nejak.

fabiana
31. okt 2007

Čo sa týka mojej osobnej skúsenosti s nemocnicami, tak je pozitívna. Bola som tam 2x - na pôrodnici a s dcérkou na chirurgii ako sprievod. Nemôžem na personál povedať ani jedno krivé slovo, na pôrodnici super, keď videli, že mama-prvorodička, neskúsená, bez mliečka zostala sama s plačúcim dieťatkom, tak si dcérku bez slova zobrali a pestovali ju, až kým nezaspinkala a vo všetkom sa snažili poradiť, pomôcť. A teraz druhýkrát na chirurgii, tiež Kristínka dostala infúziu 2x, ale doktorka jej to zaviedla veľmi citlivo, aby čo najmenej malinká trpela a cítila to, starostlivosť super, stále sa chodili pýtať aj sestričky, či je všetko v poriadku, aj lekári... jediné, čo mi tam vadilo, bola pani upratovačka ráno o šiestej, keď nabehla so špinavým vechťom, zasvietila prudké svetlo na moje spiace dieťa, tak som jej riadne dohovorila, že ako si to predstavuje zapínať svetlo, keď malé utrápené, choré dieťa ešte spinká... No ale neviem si predstaviť, ako by to bolo, keby som ju tam nechala samú a bola by bez rodiča, to ozaj neviem, či by sa o ňu niekto staral alebo či by ju nechali grckať samú na izbe... 😖 Je veľmi pozitívne, že v týchto časoch už mamina, ocino, môžu ísť s dieťaťom do nemocky, lebo v minulosti to tak nebolo a deti museli byť samé... 😖

veronika13
31. okt 2007

myslím, že sprievod je možný len ak je dieťa kojené, alebo sa mýlim? Inak rada by som sa mýlila, lebo ako vás čítam, tak v nemocnici dieťa samé nenechám, čo aj keby som mala na zemi spať. Dúfam však, že tam nebudeme musieť ísť vôbec.
Inak je to fakt hrozné, nemyslím si, že zdravotníctvo za to môže, ale je to o ľuďoch, aj má tá sestrička srdce, tak nenechá dieťa plakať, vezme ho na ruky, čo i keby to mala zadarmo spraviť. To je môj názor

malena
autor
31. okt 2007

Dievčatá, bolo to v Skalickej nemocnici. A je treba, ako tu písala Mikca na to upozorniť, aby tie sestry vedeli, že si to okolie všíma. Ja som hned prvý den chodila za každou sestrou, nech s tými detičkami niečo robia a nenechávajú ich v jednom kuse plakať. Sestričky mi odvrkávali, ale všimla som si, že potom ku detičkám chodili častejšie a ku mne sa správali úctivejšie. Nie že by som si namýšlala, ale vycítili silnú povahu. Jeden večer ked ten maličký chlapček tak vytrvalo plakal, a v jeho plači som vycítila absolútne zúfalstvo, vybehla som na chodbu, zavolala sestru a rozhodným hlasom som jej prikázala to chlapča vybrať z tej klietky, s tým, že mu to už ide na mozog,...predstavte si, sestra ho vybrala a takmer do polnoci mala v kočíku, kde už neplakal. Odkedy sa mi narodila dcérka, som veľmi citlivá, ak deti trpia a som schopná hocičoho. Mne už bolo jedno, čo si sestričky o mne myslia a či sa na mna hnevajú, bola som štastná, ak sa tým malým chúdatkám aspon trocha pomohlo.
Ešte som rozmýšlala, že napíšem riaditeľovi nemocnice, plus do nejakého časopisu, kde by sa z toho urobila diskusná téma.
Dievčatá, ak máte nejaký nápad, poradte. pa

veronika13
31. okt 2007

malena, napíš do časáku, nech sa o tom hovorí a ono sa to zlepší

malena
autor
31. okt 2007

Ešte niečo, kedže som bola na izbe s presklennými stenami s roletou a moja maličká po infúzkach veľa spinkala,mala som more času a všetko som tam pozorovala. Ako som spomínala, dve bábená bez matiek a 3-4 /menilo sa to/ matky s detičkami.Je to malá nemocnica. S nami,čo sme tam boli s detmi, vela práce naozaj nemali, ved sme sa o ne starali same, sestričky iba občas nakukli, priniesli liek či urobili čaj. Bábenká bez matiek, prebalili, nakrmili,...to všetko trvalo pár minút. Ano, mali aj nejaké papierovačky, ale jednoznačne sestričky najradšej sedeli v tom ich kamrlíku, čítali si, debatili, telefonovali,atd. Hovorím si, tieto ženy /teda okrem jednej, tá bola milá a láskavá k "opusteným" detičkám/, teda tieto ženy majú tak krásne povolanie, až som ľutovala, že som nešla na zdravotnú,...a oni si ju pletú s vykladačom tovaru v supermarkete.