V detskej nemocnici na by mali pracovať ľudia s citom

malena
30. okt 2007

Mám takú skúsenosť, bola som s malou pár dní v nemocnici,na dojčenskom oddelení a som zhrozená. Nielen prístupom niektorých sestričiek pri ktorých som mala stále pocit, že ich otravujem. Hlavne však tým ako sa správali ku dvom bábenkám, ktoré tam boli bez matiek. Tie chudátká tam celé dne ležali v postielkach a plakali, takmer nikdy ich nezobrali na ruky a nepopestovali. Ja som ten srdervúci plač už nemohla počúvať a chodila som za sestrami, nech tie detičky občas z tých klietok vyberú,...Vačšinou ma odbili, že majú aj iné detičky,...cha-cha, s tými ďalšími troma detičkam sme tam boli my matky a samé sme sa o ne postarali. Sestry priniesli akurát liek. Ked tie maličké plakali, pribehla sestra a okríkla tie chúdatká, že nech už nerevú a spia konečne. Bolo mi ich neskutočne ľúto. Vždy som si myslela, že na detskom oddelení pracujú ľudia, ktorí majú cit a ľubia deti. V prípade tejto nemocnice som sa zmýlila.

mikca
2. nov 2007

počkej schnek..a jak to udělala.přece niko nebude hospitalizovat dítě jen proto že mu rostou zuby..jo takové maminky aby člověk pohledal teda 😠

mikca
2. nov 2007

jo a malena pak dej vědět jak jsi dopadly co ti napsali 🙂

schnek
2. nov 2007

mikca, vzali jí, že měla horečky. Dala jí tam takovým stylem, že přišla domů, holka začala mít teplotu a šup do nemocnice. Ne že by jí zřeba doma sledovali a když to dál nešlo, tak jí tam dali, prostě rovnou. A odpověď byla, že co ona by s ní doma s teplotou a s miminem dělala. Nemusela jí tam dávat, dalo by se to zvládnout i doma. Nebo jí mohla dát tchýni, ta by postarala. A ona přitom je doma se svojí mami. Je líná jak veš a péče o děti veškerá žádná. Neteř ani nekojila, prohlásila, že jí to bolí a koupili Nutrilon a synovce teda kojí, protože nemá peníze na UM (než se narodil, tak se se švagrem rozešla - dětičky má na tahání peněz). Když jsem to tam viděla, taky by jí člověk dal pár facek 😠 A nejhorší na tom je to, že to odnesou děti.

bibinka
2. nov 2007

schnek- tak to je sila. a načo má potom tie deti tvoja švagriná??? či na to aby sa mohla chváliť najprv s bruchom a potom s novorodencom?mi to nejde do hlavy.
myslím, že ona v tej nemocnici riadne zdramatizovala tie horúčky a bohviečo ešte natárala. zaslúžila by si poriadne prefackať. uf, aká som agresívna 😠 , ale keď takéto niečo čítam, tak ma až trasie. ☹

mikca
2. nov 2007

schnek nooo tak to je síla...by zaloužila pěkně přes čumák, aby se probrala..chudinky děti..nejhorší je že s takovýma věcma prostě nejde nic moc udělat, jsou to její děti....bibi agresivní nejsi, mylsím že reaguješ uplně adekvátně 😀
schnek tak jí těch pár facek dej, teřba se probere 😀

schnek
2. nov 2007

bibi, ona si myslela, že když bude mít dvě děti, tak dostane dvě mateřský a ještě vytahá ze švagra peníze na výživným a uživí tím i svoje rodiče, který jsou nezaměstnaný (ale na hospodu maj). Má je jenom na peníze, na nic jinýho. švagr jí už kolikrát zbil a stejně nic. nejdřív jsem si říkala, že je magor on, že jí bije, ale ona to fakt potřebuje

lottie
3. nov 2007

pochybuju. prave jseme se vratily s malou s infekčního. na děti bez maminek tam uplně kašlou, byla tam jedna asi 14ti měsíční holčička, postýlku zavřenou i z vrchu a celý den i noc trávila tak že brečela několik hodin dokud neusnula vyčerpáním, pak ji sestry třeba násilím probudily, že je přece oběd, nebo se musí měřit teplota. Jak jsem zjistila při návštěvách, maminka tam s ní být nemohla, starala se o brášku, dvojče. Jak tomu děcku muselo být šíleně smutno, bez maminky, tatínka a bez dvojčete! Byly jsme na nadstandartu, protože stadnsrtní pokoj prostě nebyl volný, nutili mě podepsat papír, že vyžaduju nanstandartní pokoj. Nevyžadovala jsem, ale zaplatila a moc se nebrábila. Ke mě se ovšem taky chovala většina sester i doktorů(!) s nějakým divným despektem. Nejsem konfliktní, ale za těch 5 dní jsem se tam pohádala s každým, včetně uklízečky. Otřesný zážitek. Nejdřív mi nadávaly, že je malá dehydrovaná, jako bych nepřišla právě proto, pak když měla v 6 ráno žízeň, poslaly mě do háje, že mám počkat na snídani v půl osmé. Těžko se to 7mi měsíčnímu dítěti vysvětluje 😒 Bylo mi divné, že nechce pít mlíčko a tváří se jako by to bylo nevímco, když to měla být stejná značka, co pije doma..dokud jsem neochutnala, bylo to strašně sladké. Vy jí to nesladíte? divila se sestra. Nasypala do každého mlíka 2 odměrky cukru. u mrkvového vývaru to samé. Když jsem poprosila o čistou vodu, dívaly se na mě jak na magora. Uf, tak jsem si zanadávala, už jsme doma a je klid. Doufám, že už nikdy žádná hospitalizace nebude třeba a jestli jo, NIKDY ji tam nenechám samotnou.

valy
4. nov 2007

schnek, myslim, ze si trochu zaujata, nechapem ako mozes povedat, ze nejaka zena potrebuje zbit 🙄

malena
autor
4. nov 2007

Lottie, dakujem za príspevok, je dobré, že sa tuná podelíme o naše skúsenosti, a možno pre niektoré maminky to môže slúžiť ako povzbudenie, že ked bude nespokojná s prístupom u lekára,či v nemocnici,ale trebárs aj na pošte, hocikde: TREBA SA OZVAT, pravdaže nie pre hlúposť, ale ked cítime, že sa deje KRIVDA a nielen nám, ale aj niekomu inému,napríklad bezbranným detičkám.
Ja sa tiež nerátam medzi konfliktné typy, ale ked vo mne vzkypí krv... 😎
som schopná vyvolať vzburu 😉
Ako som už spomínala, napísala som o mojej zlej skúsenosti s prístupm sestier ku detičkám, lekárovi spomínanej nemocnice. Napísal mi, že je rád, že som sa ozvala, lebo on si to všimol tiež, ale že najpodnetnejšia kritika je z radov pacientov. A kde nie je ŽALOBCA, nie je ani SUDCA.
Môj e-mail už predal kompetentnému detskému lekárovi na oddelení a bude aj osobne dozerať či sa veci menia k lepšiemu a bude ma informovať.
DIEVČATÁ ODVAHU 😒 !!!!!!

malena
autor
4. nov 2007

Kto mi tam vložil toho vykrivenca? 🙂 No asi som špatne ťukla na klávesnici, ten tam nepatrí.

schnek
4. nov 2007

valy, jasně, že jsem zaujatá, je to rodina a dvě nádherný bezbranný dětičky. Co bys dělala s ženou, která by nechala tvojí neteř plakat hlady, otočila se na druhý bok a spala dál (ačkoli prospala celou noc)? Jo, asi je to agresivní názor. Podotýkám, že obě děti chtěla.

tamia
5. nov 2007

ahoj,

tiež som s malou ležala na detskom oddelení a správanie sestier bolo úplne rovnaké ako píše malena. Moja malá (vtedy 8mesačná) potrebovala infúziu, ani si neviete predstaviť s akou nelútostou ju priviazali k postielke. A to ma doktorka upozornila, že dostane na rúčky také obväzy, aby si ich neporanila. Sestri tam doslova bachli jeden tenký papier a bolo. Malá plakala o dušu. Keď osm sa opýtlaa ako to bude v noci povedali, že ja budem spať a ona tiež. No horor, narobila som tam riadny poriadok. ALe mali sme šťastie v nešťastí, malá si infuzku po 20min. vytrhla, zobrali ju a chceli jej napichnúť novú, samo, že jej dopichali všetky žili a nepodarilo s aim to. Nakoniec sa to vyriešilo tak, že malej som musela každú hodinu dávať 20ml vody a občas glukozu. Zrazu infuzka nebola treba. Prečo sa to nemohlo od začiatku riešiť vodou neviem. Ďalej boli tak tiež malé deti bez mám a zrovna sestry VŠETKY na oddelení napichávali niekomu infuzku, deti vrieskali od hladu, to je nič, ale keby sa niektorému niečo stalo nikto by o tom nevedel cca hodinu. Kto b potom niesol zodpovednosť? Po pichnutí infuzky boli veľké fukoty, aby nakrmili všeetky deti, tak tým najmenším podližili flašu plienkami a nech pijú samé. Namyslím na to čo ak by niektorému z nich zabehlo.... (Malá bola dehydrovaná)

malena
autor
5. nov 2007

V stredu idem do nemocnice na dojčensko-detské oddelenie s týmito vytlačenými stránkami. Dúfam, že sa aspon zamyslia, už to by bolo vynikajúce.

bolulka
5. nov 2007

moja kamaratka nechala polrocne dietatko v nemocnici s tym, ze kto by predsa muzovi a svokrovi doma navaril 😠 😠 😠

veronika13
5. nov 2007

malena ty si sa do toho riadne vložila, len tak ďalej a všetky mamičky čo sú nespokojné by mali robiť to isté

bolulka
5. nov 2007

moja malá mala vysokú teplotu (a keď som mala ja len o stupeň vyššiu tak mi bola slušná zima) tak som sa rovnako správala k maličkej a prikrývala ju poriadne, no a jedna múdra sestrička sa mi snažila natisnúť, že detičky nie sú ako mi, že oni to majú naopak, že ju mám láskavo odkriť. no a čo sú oni neni ľudia do určitého veku. 😠

janicckka
5. nov 2007

Já měla ted malího v nemocnici a byl tam sám ono se řekne nenechám ho-jí tam samotného-samotnou jenže až budete mít druhé nic jiného vám nezbyde 😖

mikca
6. nov 2007

janiccka to je pravda že né vždy to jde jít s mímem..a nikdo tě tady za to nemůže odsoudit..a právě proto jsou tam od toho ty setry, aby byly dětičky co nejmín ve stresu...
jinak malena super že jsi se ozvala, tak se to snad zemnění k lepšímu...

bobulka ale setra měla pravdu, děti s teplotou by se neměly moc přikrývat, pak jim ta teploty naopak vylítne výš....no a právě to je třeba odlišit kdy seztra radí a kdy jen buzeruje..

mikca
6. nov 2007

oprava bolulka ne bobulka 😀

alcatko.j
6. nov 2007

Ahoj holky, cetla jsem jen 1. stranu a stacilo, je mi hrozne a jen se hrozim, aby nase holcicka nikdy nemusela do nemocnice, nejen kvuli tomu, ze by byla nemocna, ale i kvuli pristupu sester, jak se ted dovidam ☹ ☹
A mne vubec nezajima, ze toho maji moc, to nas pacienty nezajima, my dospeli to jeste muzeme pochopit, ale ne deti, bezbranna stvoreni, ktere jsou nuceny byt bez maminky, tem je to uplne jedno...A to, ze toho maji sestry moc neni duvod k jejich ignoraci, aroganci apod.protoze pacient za ceske zdravotnictvi nemuze a pokud si plati(a i teda pokud neplati)zdravotni pojisteni, taktak by vubec nemel pocitit nejake nepratelstvi od sester 😠
ja jsem pracovala jako vedouci recepce na jednom velkem hotelu, krome klasicke prace na recepci jsem mela taky spousty papirovani, delala jsem dvanactky, denni nocni, kdyz jsem byla tehotna asi 3 mesice, onemocnely kolegyne a jeden cely mesic jsem delala sama s jednou kolegyni, ona nocni, ja denni, spavaly jsme na hotelu, domu jsem si zajela jen 1x za tyden, manzel zamnou jezdil aspon na chvilku na recepci, mela jsem toho uz dost, unavena, vycerpana, ale nikdy to nepocitil host!!!Vzdy jsem byla mila, usmevava, i kdyz bych si nejradeji lehla.Host nemohl za to, ze nase vedeni nebylo schopne najit nahradu.A myslim, ze deticky v nemocnicich by mely byt opecovavany jeste citliveji, takze me nic jako sestricky, ktere toho maji moc nezajima.Obdivuju takovato povolani, chapu, ze castokrat je to narocne, ale deti za to nemohou...

bolulka
6. nov 2007

mikca, ty asi nevies, ze ked niekoho od zimy trasie, zvysuje sa mu teplota, vsak?

ella1
6. nov 2007

inak mne sa to tiež nezdá.lebo bolulka,ty si to nenapísala,že ju triaslo od zimy a tým pádom sa jej zvýšila teplota.
a tiež si myslím,že ked má niekto vysokú teplotu,nemá sa poriadne prikrývať.
je to aj v knižkách pre deti.
a súhlasím s alcatko.j
aj ja som bola s malou v nemocnici,ked mala úpal a bolo mi ľúto detičiek,čo tam boli samé,ale zas chápem maminy,ktoré majú doma ešte menšie bábo,že si proste musia takto vybrať a zostať doma s tým,ktoré ju viac potrebuje.

a inak,ked sme my boli v nemocke,bol tam asi 15 ročný chalan,s ktorým tam bola mama 😅 tak to bolo také trošku smiešne,lebo nevyzeral,že by ju tak nutne potreboval.

mikca
6. nov 2007

balulka třes při teplotě je reakce těla na teplotu..tím se tělo vlastně té teplotě brání..já neříkam že nepřikrýt, ale jen opravdu malo...teplota se naopak zvýší jak přikrytím tak nevlečením větší vrstvy oblečení a tak..takže přikrýt ano, ale třeba jen povlakem z peřiny...

mikca
6. nov 2007

teda bolulka ti furt komolim nick se omlouvám

jana.1
15. aug 2008

Neustále dokola všude možně čtu o hnusných zážitcích, zkušenostech a zjištěních při pobytu v nemocnicích. Maj jen plnou pusu stížností, furt by chtěli přidat peníze, nikdo jinej snad asi nedře víc než oni, nikdo jinej nebere málo peněz a bla bla bla. V našem zdravotnictví se neuměj chovat, jsou samolibí, drzí a sprostí. Ne všichni - kupodivu. V tom to asi celé vězí. Je to o člověku, ale bohužel u nás je příliš vysoké procento těhle buranů, jelikož je to tady nějak asi zakořeněno ještě z dob komančů, že mají pocit, že všechno vědí nejlíp a hrajou si na generály. Bohužel velmi často čtu o špinavých zkumavkách a špatných diagnózách, takže to s tou jejich vševědoucností nebude tak horké. Kde ti v zahraničí (ve státní nemocnici! ... natož u soukromníka) podaj ruku, tady tě sjedou hned mezi dveřma. Přála bych jim práci, kterou jsem měla já a má spousta dalších lidí, aby věděli, co je to makat pod tlakem, samostatně bez pomoci a nějakých berliček a s přečasy, které si ani neumějí představit (samozřejmě neplacenými). Nejsou jediní, kdo mají v práci zodpovědnost. Rozdíl je v tom, že tahle spousta lidí se kvůli tomu, že je třeba už i totálně přepracovaná, netváří neochotně, arogantně a protivně a není sprostá vůči ostatním. Ať už jim to nedovolí pracovní pozice nebo jejich vlastní svědomí nebo oboje dohromady. O penězích to není, ty bych jim naopak krouhla, jelikož by nebyli ani o chlup milejší, i kdyby brali 5x tolik. Ale my už jsme asi takoví, že jsme zvyklí držet hubu a krok. Někdo se k tomu zároveň ještě zvládne chovat jako prase. To jde asi ruku v ruce. Ale že se nezarazí ani před malým dítětem nebo miminkem, to už je opravdu silné kafe. Když s nimi nehne pohled na malé miminko, které už ani nepláče, jen se klepe, je jasné, že jim chybí schopnost se vcítit. Nebo někteří už ztratili i cit? Já bych v tomhle případě šla papírování nepapírování, peníze nepeníze, přesčasy nepřesčasy a pomohla bych. Neumím to jinak.

jana.1
15. aug 2008

A i kdyby je chytnul nerv a nebyli vyloženě milí a vstřícní, protože nevím.. třeba je seřval nadřízený, něco nestíhali a doma se s někým pohádali atp., tak je to ojedinělý případ a ne že si z arogance a neochoty udělaj standard.

zuzka99
15. aug 2008

nečítala som celu temu, len prvý príspevok, chcem povedať ja som tiež s malým ked mal 6 týždnov bola v nemocke na kojeneckom a boli tam 2 detičky z detského domova. samučičké, v tých velkých postielkach, až mi bolo do plaču, som si chcela ich zobrať domov, som aj mužovi hovorila, že prídem aj s nimi. také boli chudiatka bezmocné a smutné, s infuziami museli ležkať. sestričky a ostatní personál aspon za nimi chodili

petraluk
15. aug 2008

Já byla s malym v nemocnici 14 dní, když mu byli 2 měsíce a lidi divte se, neměla jsem jediný problém. Všichni byli velmi příjemný, milý, ve všem mi vycházeli vstříc. Přes doktory, sestřičky, uklízečky i údžbáře, tam nebyl nikdo na koho bych mohla byť jen 1 výtku.
Byli tam děti jak s maminkami, tak samotný a ke všem se chovali úplně stejně. Jednou nám dali na pokoj kluka se zvětšenýma mandlema, kterej strašně chrápal až mi to budilo i Lukyho a když jsem si postěžovala sestrám, tak ho celý týden měli u sebe na sesterně, aby nikoho nerušil.

Všechno je jen o lidech a jen proto, že někdo narazil na nějaký blbce neznamá, že celý český zdravotnictví stojí za h.vno 😉

evao26
15. aug 2008

petraluk, ale kdo tady kritizuje české (slovenské) zdravotnictví jako takové? Je tady spousta špičkových doktorů. Ale bohužel je velmi časté špatné jednání ze strany personálu. Bohužel bych neřekla, že jde o ojedinělé případy, ale že je to naopak celkem běžné. A to je smutné. Samozřejmě to nelze zobecňovat, jsou i vstřícní lidé. Když někdo může být milý a někdo ne, i když dělají stejnou práci, tak je to zvláštní. Je to o člověku, jak píšeš. Jen se až liš často vyskytují negativní zkušenosti...

petraluk
15. aug 2008

Evao já taky mam na mysli chování a jednání personálu, nemyslím léčbu jako takovou 😉