V detskej nemocnici na by mali pracovať ľudia s citom

malena
30. okt 2007

Mám takú skúsenosť, bola som s malou pár dní v nemocnici,na dojčenskom oddelení a som zhrozená. Nielen prístupom niektorých sestričiek pri ktorých som mala stále pocit, že ich otravujem. Hlavne však tým ako sa správali ku dvom bábenkám, ktoré tam boli bez matiek. Tie chudátká tam celé dne ležali v postielkach a plakali, takmer nikdy ich nezobrali na ruky a nepopestovali. Ja som ten srdervúci plač už nemohla počúvať a chodila som za sestrami, nech tie detičky občas z tých klietok vyberú,...Vačšinou ma odbili, že majú aj iné detičky,...cha-cha, s tými ďalšími troma detičkam sme tam boli my matky a samé sme sa o ne postarali. Sestry priniesli akurát liek. Ked tie maličké plakali, pribehla sestra a okríkla tie chúdatká, že nech už nerevú a spia konečne. Bolo mi ich neskutočne ľúto. Vždy som si myslela, že na detskom oddelení pracujú ľudia, ktorí majú cit a ľubia deti. V prípade tejto nemocnice som sa zmýlila.

junovka
15. aug 2008

😢 😢 😢 😢 😢 no comment 😢 😢 😢

jonatanka
15. aug 2008

precitala som si celu diskusiu a bohuzial prevazuju neg. skusenosti ☹ ,tak som sa rozhodla ze pridam moju a ta je prudko pozit. 😅 . Drobci sa mi narodili o 6tyz. skor a tak okamzite putovali v inkubatoroch na det. jisku.,po tyzdni ma prepustili domov a kedykolvek pocas dna som mohla k detom, snazila som sa ich kojit(neuspesne),tak som im nosila mliecko. bolo tam vela babetiek a malo personalu ale aj tak tie sestry lietali z izby do izby mimina cicikali, vsetko povysvetlovali a ak nejake zaplakalo sestra uz aj stala nad inkubatorom a konala. aj o mojich sa perfektne starali, vzdy boli v cistom, kazdy den prezleceny a so suchou plienkou. potom ich prelozili na druhe poschodie a aj tam boli sestry ako med. ochotne a mile, vzdy pripravene poradit. viem, ze nie vsade je to taketo a to ma velmi mrzi. male dieta nevie povedat co ho trapi asestra sa vziadnom pripade nesmie spravat ako .....

avanka
15. aug 2008

Ja sa pridam, ale nesuhlasim, ja na Skalicku nemocnicu nedam dopustit............
Bola som absolutne spokojna s pracou sestier, ekarov ako na porodnickom, tak aj na novorodeneckom oddeleni 🙂
Rodila som planovanou sekciou, tak Lukasko prve 4 dni pri mne nebol a starali sa o neho uzasne....aj o mna, ked som mala problemy s kojenim, sestricky pomohli, poradili....
Ja som zase tvrdila a tvrdim, ze porod bol, je a ostane jednym z najkrajsich zazitkov v mojom zivote aj vdaka sestram a doktorom, ktori sa o mna starali....

evao26
15. aug 2008

petraluk, jo jasně. Já jen chtěla vyzdvihnout to, že se to nepříjemné a ošklivé děje až příliš často... Tyto 3 popsané stránky to zase jen potvrzují. Bohužel. Po jejich přečtení je člověku z toho špatně a smutno a zároveň by ty .... chytil za flígr a vykopal je ze dveří. Já tvrdím, že i kdyby to bylo méně časté než to skutečně je ☹ nebo dokonce ojedinělé, tak je to nepřípustné!! Každá pozitivní zkušenost s pobytem v porodnici nebo později v nemocnici je super, ale to by snad mělo být normální! Nemělo by se za to platit jako za něco nadstandardního apod. (viz např. podolská porodnice - rozdíl v přístupu personálu mezi obyčejným pokojem a nadstandardem). Nemyslím si, že je to o tom, že někdo občas narazí na nějaké blbce. Kdo zažil pobyt v nemocnici na dětském, tak se jistě mohl setkat s tím, co je tady popsáno.. Myslím, že těm dětem bohatě stačí to, že jim je zle. Když pomyslím, že malá miminka nepláčou bez příčiny a tam se nedovolají pomoci a celý den leží v tichu a koukají do stropu... Já vím, jak se choval malý od narození. Neumím si představit, že bych ho nechala ležet a plakat v kuse hodinu, natož den a víc dní... Děsný.

deina
15. aug 2008

Ja som zatial velmi spokojna s JISkami - sice sme boli iba na dvoch, ale zakazdym bola starostlivost uzasna. Maly sa narodil predcasne, tak bol asi dva, tri dni na novorodeneckej JISke, boli tam uzasne sestricky, mohla som za nim hocikedy prist (pokial nebola vizita), manzel za nim mohol chodit, vzdy nam vsetko vysvetlili, povedali, sestricky sa kazdemu dietatku krasne prihovarali. Ked sme neskor boli uz spolu na nedonoseneckom, tak uz tie sestricky take dobre neboli, ale starali sa.

Horsie to bolo na detskom oddeleni. JISka bola zase uzasna, nastastie sme tam matky mohli byt s detmi (maju tam izbu pre matky a kludne mozeme byt cely cas s detmi), bolo tam jedno dievcatko bez matky a sestricky sa o nu starali, kreslili si s nou, hrali sa s nou... jedna jej niekde zohnala akusi handru - obviazala jej nou nohy, ze ponozky, lebo mala mala studene nohy a nevedela nikde zohnat ponozky - vyzeralo to fakt divne, ale mile, ze jej nieco nasla. Ale na oddeleni to uz bolo vselijake - niektore sestricky okay, prihovarali sa detom bez matiek, starali sa, ale vacsina... nikdy by som tam svoje dieta same nenechala, aby tam chudatko plakalo v postielke a nikto by si ho nevsimal.

peta1510
16. aug 2008

Tak ja mam tiez negativnu skusenost,neudem to rozpisovat,lebo v podstate je to o tom,co sa uz pisalo.Ale co mna hrozne vytacalo,bol fakt,ze ten personal absolutne nebral ohlad na to,ze je to detske oddelenie.Ci boli 3hod.poobede,ci 3hodiny v noci,trieskalo sa dverami,vozikmi,riadmi,hlucne rozhovory....Hroza.Ja som uz bola z toho na nervy,lebo ten maly,ked mi konecne zaspal,tak bud ktosi vletel do izby a nieco chcel,alebo pre zmenu niekto zahukal na chodbe,ze sa mamicky maju ist najest,no proste ako na Vaclavaku 😠

zrzulka
16. aug 2008

neviem v akej si bola nemocnici, my sme boli viackrat a ja nemozem napisat ziadne negativne postrehy. sestricky kmitali starali sa. skor som ich lutovala ze kolko toho maju. na oddelenie jedna sestra. A ta celu sichtu lietala ako handra. mesiac a pol sme boli na infekcnom a tam boli sestricky hotovi anjeli. Vychadzali nam vo vsetkom v ustrety. starali sa aj o deti bez rodicov.Na oddeleni patologickych novorodencov boli dve sestricky asi na 8 deti bez matiek a tie sa nezastavili. celu noc kmitali. Jasne najdu sa aj medzi setrickami menej oblubene a tie co neberu svoju robotu ako poslanie. Ale co som sa ja stretla nemala som problem. Vela som sa pytala. odpovedali mi. snazili sa vsetko vyriesit k mojej spokojnosti.

paula80
16. aug 2008

Aj ja chcem reagovať na skúsenosti z nemocníc.
Ja mám vcelku dobrú, s malým som tam bola 3x. Koli tomu že nechcel papať.
Nám sa všetci včetne sestriečiek snažili pomoct, ale bohužiaľ, nevedeli ako, tak ma aspoň psychicky povzbudzovali, porozprávali, upokojovali.
Lekárov okolo nás bolo moc, vačšinou mali rovnaký názor, včetne primára, ktorý s nami dokonca osobne absolvoval aj vyšetrenie. Malý je zdravý ako buk, lebo všetky dostupné vyšetrenia má ok, snažili sa naozaj vyšetriť všetko.
Aj keď nám nepomohli s naším problémom, snaha bola a veliká.
A dodnes ďakujem MUDr. Babicovej - nemocnica Trenčín, za jej naozaj ľudský prístup k nám. 🙂
a čo sa týka iných detí, ktoré tam ležali, ku všetkým sa správali rovnako, i na detičky tam dlhodobo ležiace, i keď niekedy sa ani sestričkám moc nechcelo, ale aj oni sú len ľudia, ktorí chodia do práce.
Možno mám moc pozitívny pohľad na túto tému, ale nejak to tak cítim čerpajúc so svojej skúsenosti.

evao26
18. aug 2008

No, já myslím, že tady nejde o vyjádření nějakého souhlasu nebo nesouhlasu. S tím, co je napsáno na prvních 3 stranách snad nemůže souhlasit nikdo.

V těchto případech se ale většinou nejedná o jednotku intenzivní péče, kde dle mnoha lidí sestřičky opravdu lítají jak hadry na koštěti a jsou hodné.
Pokud jde o porodnice, tak žádná sláva. Tam je to spíš o směně. Je mnoho spokojených maminek, ale stejně tak je mnoho maminek, které měly šťastné první dny s miminkem velmi pokažené právě díky personálu. A to už moc dobrá vizitka není.
No a vůbec nejhorší (a tom jsou první 3 strany hlavně) je přístup na dětských odděleních v nemocnicích. A i když jsou i pozitivní zkušenosti (tak to samozřejmě má normálně probíhat!), tak je i hodně negativních zkušeností. A ty negativní zkušenosti bývají někdy takové, že jeden tomu nemůže uvěřit, jak se něco takového může dít. Je to velmi smutné. A určitě by se to mělo změnit.
Já chodím ještě na jiné stránky o miminkách a ve společném termínu píše furt někdo něco o špatných zážitcích při pobytu v nemocnici s malým dítětem. A někdy je to celkem síla. Jak to běžně chodí (a to ještě nic není) je třeba i tady: http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...