Vojtova metóda - pridávanie cvikov

joanna
26. okt 2013

ahojte maminky - chcem sa poradit s tymi, ktore "vojtia". maly ma7,5 mesiaca, od siesteho cvicime vojtovku, lebo neotvaral pasticky a ma hypotonicky chrbatik. celkovo je to velmi kludne ale hrooozne lenive dieta. prvy tyzden sme cvicili len cvik na bod pod bradavkou, v druhom tyzdni nam rehabka pridala cvik na brusku, bod na lakti. cvicim uz 1,5 mesiaca, poctivo 4xdenne. po prvom tyzdni som videla prve uspechy, maly zacal otvarat pravu ruku. ale odvtedy sa vlastne nic podstatne nedeje, pravu ruku uz pouziva dost dobre (sice najma v polohe na brusku), ale inak sa ani nepretoci, ani nevie pasivne sediet, ani nic... hlavne to pretacanie ma trapi. rehabka si ma pozyva teraz kazde 2tyzdne a nic nove s nami necvici. je to podla vas normalne? tie ktore mali problem s otacanim - necvicili ste aj nieco na to? myslim v ramci vojtenia. lebo viem, ze tieto body su hlavne na reflexne lozenie.... lebo ta moja sestra je sice mila, ale vela toho nenarozprava,a vzdy ked sa iniciativne pytam, tak len povie - takto to staci cvicit, on je proste lenivcek... vdaka za vsetky informacie.

trescinka
21. nov 2013

@joanna ahoj, no ja mám teraz cvik na pretačenie, pred dvoma dnami mi ho dala fyzioterapeutka , dceru mám položenu na boku a jednou rukou ju držím za ramienko a tlačím jej bod pod lopatkou a s druhou rukou jej držim bod pod bruchom a davam pozor aby mi nezaklanala hlavičku...a reve pritom takže nejak dlho to s nou necvičim..ale najlepšie je keby ti fyzioterapeutka ukazala ten cvik, radšej si ho pýtaj...lebo moja dcera má 8 mesiacov a nevie sa pretačat, nesedí..ešte ani hlavku si nedviha z lahu do sedu..takže my máme 4 cviky...ale na to pretočenie je cvik ja dufam že sa mi už bude pretačat po tom cviku..lebo dobre reaguje na to.držím palce.ale fakt by ti mala ukazat ten cvik, lebo takto z písania je to tažko...

joanna
autor
21. nov 2013

ahojky, no ten cvik uz mame aj my - asi 1,5 tyzdna... maly uz sa aj otaca, ale len do jednej strany, vecer ked ho necham holeho na manzelskej posteli... cez den na podlozke vobec... ale aj to povazujem za uspech. a vy mate aku diagnozu? a ten stvrty cvik je aky? lebo my mame na chrbte dva body - pod bradavkou a na ramene, potom ten na boku a na brusku ohnuty laktik a stlacam pri tom aj paticku... dik