• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vydutá fontanela. Môže ísť o zápal mozgových blán?

17. novembra 2011 
Ahojte maminky,
chcem sa spytat, ake teploty mali vase deticky ak im isli zubky- horne. Nas maly dnes teplotoval celu noc aj cez den mal este tt ale len taku miernu-38. boli sme pri lekarke ci nema zapalene hrdielko pre istotu a dost nas vystrasila tam, ze sa jej nepozdava fontanela na hlavicke.Ze ak by sa nahodou vydula a nebola by taka hladka tak moze ist o zapal mozgovych blan. Poradte ake mate s tym skusenosti.vdaka
26. aug 2008 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak taketo prejavy nie,moj mal len hnacku tak jeden den a teplotu tusim ani nemal :frowning2:
26. aug 2008 o 14:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mojej kamosky maly mal vzdy teplotu,niekedy aj 39,pri zubkoch.
26. aug 2008 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj my, pri prvej dcere 39-40, po manzelovi :frowning2:
26. aug 2008 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
lebo mne Dr. povedala, ze nezvykne byt take vyssie teploty pri zubkoch a vsetky odbery mal o.k. ale s tymi mozgovymi blanami ma dost vystrasila.nic nerobim len pzorujem hlavicku... :unamused:
26. aug 2008 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Toni, keď mal všetky odbery v poriadku, tak hádam to budú tie zúbky. Veď ten zápal by sa musel hádam nejako prejaviť napr. v zápalových faktoroch v krvi, nie? O tom vydutí fontanely pri zápale m.bl. som počula.
26. aug 2008 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Symptómy

Podľa príčiny, resp. pôvodcu môžu meningitíde predchádzať rôzne symptómy. Začiatok meningitídy je charakteristický vysokou horúčkou a rastúcimi, čoskoro neznesiteľnými bolesťami hlavy. Zjavná strnulosť šije sa objavuje v neskoršom štádiu, dajú sa pozorovať aj mnohé menšie modré škvrny vzniknuté krvácaním z kapilárnych ciev (peterchie). Tento stav je veľmi vážnym znakom. Ďalej dochádza k zjavnému nepokoju až k úniku z postele. Často okolie neochorie. Pacienti sú malátni, zvracajú a upadajú do bezvedomia. Okrem toho sa môžu objaviť záchavaty kŕčov.

Od tohto sa odlišujú symptómy u dojčiat a u starých ľudí. Dojčatá a malé deti väčšinou nechcú piť, sú ospalé a apatické. Javia sa ako „zle naladené“. Pritom sa symptómy prejavujú väčšinou málo. U starých ľudí vzniká nebezpečenstvo, že sa meningitída nesprávne vysvetlí ako mozgová porážka alebo ako horúčkovitý stav pomätenosti.
26. aug 2008 o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, zúbok môže kľudne rásť aj po etapách. Teraz mal horúčku, tá mu môže ustúpiť, a zúbok sa aj tak neukáže. Neboj, sleduj si bábätko a navštevuj pravidelne svoju doktorku. Vieš ako sa prejavuje zápal moz. blan?
26. aug 2008 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj malý měl při horních zubech horečku 39,8.Byla jsem s ním 2x na pohotovosti.Nic nezabíralo ani čipky.Tak to bylo tři dny pak se zmenšila a zoubky vyrostly až asi za týden?Už to nevím jistě.Ale přesně si pamatuju,že jsem se taky bála jestli to není něco jiného :slight_smile: .
26. aug 2008 o 18:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tonita, my sme tiez dostali vysoke horucky a myslela som ze su to zubky, lebo bola aj nervozna a vsetko kusala ako besna.
nakoniec to bola siesta choroba - ale to zistis az ked sa Ti maly na treti den vyhadze. myslim ze ta dokina zbytocne vystrasila, kamoskina sestra mala zapal mozgovych blan a to boli neskutocne horucky, az vyse 40.
tak len zrazaj teplotku, drzim palce, ale ja tipujem ze to bude nejaka banalitka.
btw. a robila ti doktorka CRP? z toho sa neda ten zapal zistit? lebo nam robila a hned vsetko taketo vylucila.
26. aug 2008 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lenze na zapal mozgovych blan treba spravit lumbalnu punkciu. z crpcka sa da zistit len to ze v tele zapal je. toni to mate teda riadne cudnu pediatricku. to berie len tak na lahku vahu ze vas pusti domov???? my sme prekonali meningitidu a slo to riadne rychlo. horucky sme mali cez 39. zvracali, bolesti neskutocne...
nechapem spavanie vasej pediatricky. pochopim jedine keby slo o virusovu meningitidu.ako ta moze vystasit a poslat domov. kam to preboha chodis?
26. aug 2008 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som tiež dnes šaškovala u doktorky. My čo sme naučený v noci spávať, sme teraz nespali a horúčka bola dnes 40 už som mala veci nachystané do nemocnice a kým prišiel manžel urobila som zo dva zábaly . Výsledok :raz sa poriadne pokakal horúčka zmizla a máme zúbok :grinning:
26. aug 2008 o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tonita moze ist aj o tzv. siestu chorobu. Vtedy zvyknu deticky teplotovat, niekedy aj nad 40 stupnov a nezaberaju cipky ani sirupy proti teplote. Po par dnoch sa potom dieta vyhadze - akoby dostalo alergiu a je po teplotach. O par dni je aj po vysype.
My sme boli s Maxikom asi v jeho 6.tich mesiacoch na pohotovosti kvoli pretrvavajucim vysokym teplotam a vystupenej fontanele. Tiez nas strasili moznym zapalom mozgovych blan. Tu bezmocnost a strach neprajem nikomu. Po odbere krvi boli o par hodin vysledky, nastastie negativne na akykolvek zapal. Par dni si nas v nemocnici nechali na pozorovanie a dostaval infuzky pretoze nechcel pit. A na stvrty den sa vyhadzal. Ked ustupili teploty fontanela zmakla a uz nebola vystupena.
Len nerozumiem preco ta hned detska dr. neposlala do nemocnice :confused: nas tam poslala hned po mojom telefonate, ani nas nevidela, ale bol vikend
26. aug 2008 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ono to je takto.my nie sme doma v Ba tam kde mame nasu obvodacku. taktu u nasich je ina dr.
inak velmi zlata Dr. len nas fakt tak trocha vystrasila. ale my sme nemali ani zvacsenu fontanelku a ani tt sme nemali okolo 40-ky.tak aspon to nas utesuje.A robila aj odbery a CRP a moc mal negativny takze ziadne znamky zapalu. tak snad to bude o.k.
inak pokakal sa nam dnes uz 3 krat a co on kaka takcca raz za 2-3 dni. mozno su to fakt zubky
26. aug 2008 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mam bolesti hlavy hlavne vecer a boli ma sija horucku nemam nie je mi nevolno ale bojim sa ci neide o zapal mozgovych blan alebo je to len stres.prosim poradte mi
17. nov 2011 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monika666666 dokazes bradu sklonit na hrudnik? si svetloplacha?
17. nov 2011 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja mala trosku zvysenu teplotku,a riedku stolicu...
17. nov 2011 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok