Výmenná transfúzia krvi u bábätka. Ako to prebieha?

maalinkate
26. jún 2009

ahojte, najde sa tu prosim vas nejaka mamicka, ktora ma skusenost s transfuziou krvi? malinky mal po narodeni dost silnu zltacku, ktora velmi pomaly ustupovala..poslali nas na hematologiu z toho dovodu ze bilirubim rozklada malemu cervene krvinky a tak mu ich hodnoty klesaju,
..mame prist v pondelok na kontrolu a ak znova hodnoty cervenych krviniek klesli, zostavame v nemocnici a malinkemu davaju transfuziu krvi. nevie mi dakto poradit ako to prebieha, ako dlho to potrva, alebo kolko si polezime v nemocnici.. prosim zenusky poradte mi, bo ja som uz preplakala cely den. hrozne sa o malinkeho bojim

rohacka
27. jún 2009

Maalinkate - napis do temy Extremny nedonosenci, tam to zazili urcite viaceri, lebo nedonosenci s tymto maju problem, urcite Ti baby poradia. Mam sa transfuzia vyhla len tak-tak, ale videla som viacere deticky na JISke, ktore ju brali. Maly sacik s krvickou bol zaveseny ako infuzia nad babatkom a krvicka mu stekala pomalicky do hlavicky, trvalo to niekolko malo hodin, babatka pokojne spinkali. Neboj sa, hlavu hore. Aby maly necitil, ze sa bojis, lebo to prenesies na neho! Vela sily prajem....

taella
27. jún 2009

maalinkate naše detičky dostali transfúziu krvy a nebolo to nič strašné , stekala im asi 2 hodinky do ručky a oni si spokojne spinkali . Karolínka ju dostala , lebo mala krv v stolici a Oliver lebo bol chudokrvný .

maalinkate
autor
27. jún 2009

ahoj, vies ono sa to neda, mne povedali v piatok, ze mam prist na kontrolu v pondelok, vezmu mu krvicku a ak bude mat znova menej tak si nas tam hned aj nechaju..a od vtedy ked som neni pri malinkom len placem. moc sa bojim.. a nevies kolko boli deticky potom v nemocnici?
skusim aj tych nedonosencov

maalinkate
autor
27. jún 2009

taella, a kedy vam podavali tu transfuziu? moj malinky ma 5 tyzdnov.. a potom vas sledovali alebo ako? a po kolkych dnoch vas poslali domkov?

taella
27. jún 2009

malá mala 3 týždne a o týždeň neskôr ju dostal už aj Oliver . My sme boli ale v nemocnici vtedy lebo sme boli predčasne narodení . O týždeň po TK im urobili kontrolný odber a bolo všetko OK .

maalinkate
autor
27. jún 2009

vies, musim si zbalit veci do nemocnice, keby nas nechaju, a neviem na kolko dni mam malinkeho a seba pobalit..a este mi nevies poradit, chudokrvnost nema nic spolocne s cervenymi krvinkami? bo ved mne ani poriadne nic nevysvetlili.. len nam stvrtok vzali krvicku, a v piatok zavolali, ze musime prist na dalsi odber v pondelok. bo to kleslo, ale uz aj s vecami..ak to klesne, zostavame a menia krvicku..len mi doktor povedal, ze maleho nesmu ohrozit na zivote a to mi este viac pridalo strachu..toto je asi moj najhorsi vikend v celom zivote

lea132
10. sep 2009

Ahoj, trosku obnovim tuto temu. Mam dcerku, 9 dnovu a vyzera to tak, ze jej budu musiet davat transfuziu krvi, lebo je chudokrvna. Narodila sa v 40 tt, len u nej prisli k nezhode krvnych skupin a vyvynula sa z toho ta chudokrvnost. Chcela by som sa spytat maminiek, ktore s tym maju skusenost, ci by mi poradili, kolko trva, kym babano pustia z nemocnice domov po tej transfuzii.

mravcica
11. sep 2009

ahoj lea, môj maly sa narodil v pondelok vecer, vo stvrtok vecer mu menili krv a pustili nas domov na dalsiu sobotu, takze ak dobre pocitam, od vymeny krvi po prepustenie to bolo na 9. den. Ale nam menili kvoli zltacke, biliribun dosahoval uz nebezpecne hodnoty a mali sme este aj ine problemy. Takze mozno to moze byt aj skor.

womenne
11. sep 2009

ahoj aj naši dostali transfuziu krvi,stekala im asi 4 hodinky,dost ma naštvali tym že som mala darcu svojho stryka a oni na nas nepočkali a dalisvoju krv to som mala take nervy......... 🙄

maalinkate
autor
11. sep 2009

ahoj lea, a ako to myslis ze mala nezhodu krvnych skupin? mi sme pondelok prisli do nemocnice, v utorok nam dali transfuziu a v stredu nas pustili domov..a len dufam ze to nebudeme musiet absolvovat znovu...niekedy jedna nestaci..

maalinkate
autor
11. sep 2009

mravcica, a ta zltacka potom ustupila? teraz je uz vsetko o.k? alebo mate aj nejake lieciky? bo aj mi sme mali silnu zltacku..

lea132
12. sep 2009

ahoj, dakujem za odpovede...

malinkate: no ja mam krvnu skupinu 0, mala zdedila po manzelovi A a z mojej krvi jej presli protilatky do krvi - tak mi to vysvetlila doktorka

mravcica
12. sep 2009

maalinkate, po vymene krvi mu biliribun stale moc neklesal (bala som sa, aby vymenu nemusel absolvovat este 1x), stvrtok mu menili krv a v nedelu rano nam povedali, ze biliribun uz vyrazne klesol a potom sa uz len doliecoval pod svetlom. V utorok (8 dni od narodenia) ho mohli uz vidiet aj ini prislusnici rodiny (teda okrem mna a tatika)

mimi
5. máj 2012

mojej malej sa rozpadavju cervene krvinky, tak sa buduci tyzden dozvieme, ci pojdeme na transfuziu krvi. Chcem sa opytat, ci sa transfuzia krvi robi iba raz alebo sa to bude v buducnosti opakovat. Dakujem.

kveta
5. máj 2012

@mimi Podla toho, co je pricinou toho rozpadavania sa..