Vyrážky z hrude postupujú na chrbát a tvár. Čo je to?

froschka
6. mar 2008

Ahojte prosim vas mate niekto skusenost s vyrazkami co zacinaju na hrudi ako male bodecky a neskor sa zhlukuju do flakov...posupuju na boky a chrbat a az na tvaricku...je to behom 3 dni co sa to tak rozmnozuje...dnes idem lekarovi ale chcem byt trosku informovana keby nahodou mu to nebolo jasne

diddi
6. mar 2008

napisala som ti k dvojickam

martinaema
6. mar 2008

froschka u nás takto podobne prebehla reakcia po 2. očkovaní, s tým že predtým mala 3 dni vysoké horúčky. Ale mohla to byť aj tzv. 6.choroba

efffka
6. mar 2008

dnes som bola u dr. a presne to nám povedala.Mame 6.chorobu.Tri dni horúčka 38,5 až 39 a ked horúčka ustúpila tak sa vyhádzal.Najskor na brušku a potom čelo , pod vlasami a teraz je už celý vysypany.Nič mu nemam davať ani nenatierať,vraj ho to nesvrbí,jedine že ho možu bolieť uzlinky vzadu na hlavičke.Ale teraz po vyhádzaní to vraj bude ustupovať.A maju to len tieto male deti do dvoch rokov,takže naštastie nič vážne.

zuzka011
6. mar 2008

tak presne toto sme prekonali minuly vikend, od pondelka sme mali horucky tak ako pise efffka a potom sme sa vo stvrtok cely vysypali. V piatok a sobotu to vyzeralo najhorsie a cele sa spojili do velkych flakov, bolo to dost skarede a v pondelok uz nebolo po "vyrazkach" ani stopy. Tie vyrazky nevystupovali na povrch, ale aj tak sme Nataske dali rukavicky aby sa neskriabala.

froschka
autor
6. mar 2008

dakujem baby, ja som pre istotu skocilanajprv koznemu lebo isto by ma tam obvodak poslal...

no a neviem to prelozit slovensky ale nazval to ringeln roteln tak nejak- prstencova cervenka tak nejak by som to prelozila a ze je to typicka detska choroba po viroze a horuckach...dokonca aj na crevo a zaludok to moze ist a prjavi sa davenim a zvracanim i hnackou...

tiez na to nemam nic davat len kremik s olejovym olejom a vela pit musia