Vyšetrenie imunodeficitu u dieťaťa. Ako a kedy najskôr má zmysel?

tina_
16. feb 2009

Chcela by som sa opýtať- plánujem dať vyšetriť svoje dieťa na prípadný imunodeficit. Máte s tým nejaké skúsenosti? Ako prebieha vyšetrenie? Zisťuje sa to z krvi? U pediatra alebo v imunologickej ambulancii? Kedy najskôr má toto vyšetrenie zmysel? Imunita sa vraj vytvára až do troch rokov...

denisocka
17. feb 2009

ak mysliš Imunoglobuliny,tak nam ich brali v roku - pediatrička,nasledne sme boli odoslany na imunologii,berie sa to z krvy a rčite sa da aj skor

renatam
17. feb 2009

Vyšetrovanie prípadných imunodeficitov sa dá prakticky v každom veku dieťaťa. Tie zkladné vyšetrenia ako počet bielych krviniek a ich "podtriedy" a hladiny protilátok- imunoglobulínov može vyšetriť aj obv.pediater, špeciánejšie vyšetrenia iba imunoalergolog. Vačšina vyšetrení je z krvi, ale niektoré špeciálne testy na alergiu a i. sa robia kožnými testami...

elephant
17. feb 2009

Ahoj, svojim deťom dávame vyšetriť imunitu. Dá sa to zrejme aj u menších detí, ale my čakáme do 3 rokoch veku. Naša imunologička nám to vysvetlila tak, že tie najvážnejšie poruchy sa dajú zistiť aj skor, ale ak chce mať človek istotu, tak je smerodatnejší výsledok z tých 3 rokov, to už by sa mali prejaviť aj menšie poruchy. Robí sa to z krvi u imunológa.

tina_
autor
18. feb 2009

vdaka, potrebujem tam odporucanie pediatra? Potrebujem uvadzat nejaky dovod?
Ja chcem vysetrenie imunity u malej, lebo starsia dcera ma problemy, je astmaticka aj alergicka, a viem ze pri poruchach imunity su iste ockovania kontraindikovane...Akurat ze nikto s tym nechce pockat do tretieho roku, ja by som tiez chcela az v troch rokoch...

renatam
19. feb 2009

A ako sa malá drží, je často chorá, sú u nej nejaképrejavy alergie???Ak nie, tak ny vyšetrenie nie je dovod, ak ano- tak je!

elephant
19. feb 2009

Tina, to neviem, my sme doporučenie od pediatra nepotrebovali. Žijeme v ČR, na vyšetrenie sme šli na Homeopatickú kliniku v Prahe, platili sme cca 1.000 Kč. Tiež sme tam šli koli očkovaniu, MMR. Príznaky žiadne nemal, ale manžel problémy s imunitou má. Nechcelo sa nám dávať živú vakcínu, báli sme sa. Tak sme to očkovanie všetmožne odďalovali, nakoniec sme šli na vyšetrenie, a ejha, zistilo sa, že má nejaké nepomery imunoglobulínov, či čo. Proste, očkovanie živými vakcínami nám silne nedoporučili. Teraz tam pojdeme znovu, tak ho dáme znovu vyšetriť, a uvidíme, či sa to nejak zrovnalo, a podľa toho sa rozhodneme s očkovaním.

Koli problému staršieho syna nám mladšieho nedoporučili očkovať vobec, tiež ideme teraz na vyšetrenie v 3 rokoch, a podľa toho sa uvidí s očkovaním. Ak aj ale bude všetko v poriadku, očkovať budeme trochu inak, nie hexou, ale rozloženými vakcínami.

denduska
19. feb 2009

tina tu som ti daco nasla
http://www.ockovanideti.cz/ocko_den/ockod8/p10.htm to je pre laikov

http://pediatriepropraxi.cz/pdfs/ped/2003/06/02... to je to iste z odborneho casaku

to je len o tom ze ake vysetrenia sa robia