Za akú dobu sa môže dcérka nakaziť kiahňami od syna?

jarabicka
24. nov 2015

Ahojte baby, syn má momentálne kiahne, za akú dobu sa môže nakaziť aj malá - 1,5 ročná...veď viem, že môže aj nemusí, ale kedy vaše detičky to dostali od súrodenca?

domeli
24. nov 2015

inkubačná doba je až 21 dní, pokiaľ mám správne info

besnota
24. nov 2015

14-21 dni, moji dvaja naraz presne po 14dnoch

margarita
24. nov 2015

u nas s tym prisla najstarsia zo skolky, a presne o 2 tyzdne sa mi vyhadzali obaja mladsi....

evittam
25. nov 2015

@jarabicka Presne ako píšu kočky. Tiež mala mladšia 1,5 roka. 😉

sarlota1986
25. nov 2015

presne 17dni🙂

babulina
25. nov 2015

u nas po 14dnoch

andys11
25. nov 2015

U nas 21 dni medzi detmi

alchemilkazltozelena
25. nov 2015

trebalo dat poockovat a nenakazili by sa

domeli
25. nov 2015

@alchemilkazltozelena otázka sa týkala inkubačnej doby

tehula
25. nov 2015

@alchemilkazltozelena to je hlupost, nakazit sa mozu, ako aj neockovane, ale priebeh by mal byt miernejsi, co tieaz poznam ludi, co mali hrozny priebeh aj po ockovani. To budu zas vakciny ako na chripku, ze "mozno zabere"

lulu2014
25. nov 2015

14 dní

bianca
25. nov 2015

14 -21 dni.Moja dostala po 3-tyzdnovych prazdninach a vybodkovala sa v den pred nastupom do skolky.......bolo veselo

evittam
25. nov 2015

@tehula Kravina jedno aj druhé - myslím to, že zaberie vakcína alebo bude ľahší priebeh 😉 .
@alchemilkazltozelena Ty tomu naozaj veríš? 😀

alchemilkazltozelena
25. nov 2015

@tehula
@evittam

akoze neviem co sa tu snazite prezentovat ze akoze ockovanie je zbytocne? vacsiu hlupost som este nepocula, vsak asi ked je to ockovanie tak asi sa dava preto aby sa clovek tej veci vyhol proti ktorej je ockovany, asi top nexistuje len tak pre srandu

evittam
25. nov 2015

@alchemilkazltozelena Nie, nechcem tu nič prezentovať a ani sa o to nesnažím, len som reagovala na tvoj úplne od veci príspevok a ak niečo napíšeš s takou istotou tak si najskôr o tom niečo naštuduj - žiadna vakcína ťa neochráni pred tou chorobou, na ktorú sa očkuje 😉 a ani ti nezaručí lepší priebeh - všetko je o imunite.
Ale toto nie je téma o tom, takže sa ospravedlňujem zakladateľke. 😉

alchemilkazltozelena
25. nov 2015

@evittam ja som si nastudovala..aj som si nastudovala aka je to hnusna pliaga, ktorej sa radsej vyhneme akoby sme sa mali s nou zbytocne trapit

evittam
25. nov 2015

@alchemilkazltozelena Tak moja skúsenosť - žiadna pliaga to nie je - môj syn ich doniesol v júni zo školy - mal cca 200 vyrážok, žiadne teploty, žiadny katastrofálny priebeh - do týždňa mal chrastičky - a to len možno max.50, ostatné ani pľuzgiere nemal. Dcérka - 1,5 roka mala max.20 vyrážok a ešte lepší priebeh ako syn - taktiež do týždňa ani stopa po niečom.
A ešte raz, aj keď to sem nepatrí - nakoľko si asi nepochopila a zle čítala - tá vakcína ti nezaručí, že tvoje dieťa alebo teda osoba, ktorá sa ňou dala zaočkovať tú chorobu nedostane! 😉

horana
25. nov 2015

Medzi 2 - 3t je to najcastejsie, nasa pedina nam spominala ze mala aj pripad dievcatka so vseobecne slabou imunitou a to to dostalo este skor, uz temer po tydzni, ale to su extremy, vacsina sa zmesti do toho klasickeho intervalu.
Drzim palce, do Vianoc mate potom a pokoj svaty.

Prekonat prirodzene tieto choroby detskeho veku je najlepsie, citala som studiu ze medzi zaockovanymi proti nim v USA na starobu prepukla hotova epidemia pasoveho oparu, ktory u starsich uz oslabenejsich ludi urobil omnoho vacsiu paseku vratene ohromnych bolesti, nez 99,9 nekomplikovanych priebehov u deti.

alchemilkazltozelena
25. nov 2015

@evittam moji synovci boli poockovani a nedostali to, to je pre mna prvorade, koncim tuto debatu, nema to zmysel, ako vacsina debat tu na mk
este dodam - to te 3 tyzdne nemozete vyjst z bytu si zabudla napisat a ze sa moze kiahna objavit napr. aj v oku, aj na to si zabudla, atd...takze pliaga to je - a poriadna

tehula
25. nov 2015

@alchemilkazltozelena tato tema tu nie je o ockovani, takze asi to admin zmaze. Moj nazor je, nie som odporca ockovania (aby si ma vedela zaradit), povinne ockovania moje deti maju vsetky, aj suhlasim, ze to pomoze, ale farma business je silny a clovek zmanipulovany uz tak, ze ani sami netusime. Business s ockovacimi latkami slape fajn, ale nic netreba prehanat
Mam realnu skusenost od znamej, ze dieta bolo ockovane a taky priebeh s kiahnami malo, ze uz len poznamenali, azda by to dieta bez ockovania ani neprezilo. Takze ziaden hladky alebo ziaden priebeh.
Detto na chripku, HPV virusy (je ich tolko, ze vsetky to nepokryje)

tehula
25. nov 2015

@alchemilkazltozelena k synovcovym ockovaniam tolko, ze bacha, ked uz taka presvedcena si, nezabudaj, ze to treba aj preockovat po par rokoch.
U chalanov je lepsie prekonat kiahne pred pubertou, ako neskor, mozu sposobit problemy s plodnostou

alchemilkazltozelena
25. nov 2015

@tehula treba to preockovat do pol roka
syna nemam, takze ma to zatial netrapi

evittam
25. nov 2015

@alchemilkazltozelena Ďalšia hlúposť - nie je pravda, že nemôžeš vyjsť z bytu 3 týždne, človek je infekčný kým nie sú zo všetkých možných vyrážok chrasty a mne kázala prísť lekárka so starším po 10 dňoch na kontrolu - a bolo všetko ok a s malou som ani nemusela ísť..... 😉
A to, že to tvoji synovci nedostali po očkovaní kiahne je len výsledok dobrej imunity a nie tej vakcíny - ale to už sa zase opakujem. Môj syn bol tiež v styku s kiahňami minimálne 10x kým ich dostal, neuveriteľné, že? A to nie je očkovaný. 😀 Ty máš svoju pravdu, ktorej veríš lebo jej chceš veriť. 😉 🙂 Skús sa spýtať svojho pediatra, na koľko percent ti zaručí, že keď dás svoje dieťa očkovať touto vakcínou, že tú chorobu nedostane - môžeš sa spýtať na všetky. 😉

bianca
25. nov 2015

jeeeeeeeemine ako citam tak sa i tu najde odbornicka na vakciny vseho druhu.Skoda ze proti blbosti sa neda zaockovat.
V skratke,ockovanie pocas doby ked uz prebieha u surodenca ochorenie je uplna hlupost.To moze napisat len clovek ktory netusi na akom principe su stavane vakciny a cim sa vlastne ockuje.Dodat telu este viac zarodkov a ocakavat ze sa unho do 3 minut vytvory ochranny stit je asi ako liecit kurie oko celaskonom....
dalsia vec.Moje dieta bolo s kiahnami v kontrakte vela krat a nikdy to neprepuklo,no raz prisiel ich cas.Priebeh sme mali hrozostrasny,hrozilo nam infekcne ale zvoladli sme. Ked Boh da a budem mat este aspon jedno dieta,budem ockovanie silno zvazovat no nie v dobe epidemie.Synovec ma aktualne kiahne aj ked je zaockovany,Priebeh ma v porovnani s nami slastny a bezproblemovy.
Na druhej strane,preco pchat do dietata gebuziny mimo povinneho ockovania ked sa to v klasickom priebehu da zvladnut a imunita je zvasca dozivotna.

kiwi82
25. nov 2015

staršia doniesla zo školky a na 14.den od prvej bodky dostala aj mladšia. mala vtedy 8 mesiacov. bola to bodka na bodke. ale zvládli sme to. a dúfam, že s tým už máme pokoj.

aprilowka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
salome123
25. nov 2015

u nas 14dni

evittam
25. nov 2015

@aprilowka Platiť za chemické svinstvá a ešte si to nechať dobrovolne pichnúť?! Hm, to určite.....

evittam
25. nov 2015

@bianca Očividne by to nepomohlo pri dnešnej funkčnosti vakcín.... 😉

bianca
25. nov 2015

@aprilowka vidno ze si si precitala cely moj prispevok a nielen prve 3 vety.Som sa pobavila kvalitne.A jediny kto ura si ty ale co uz.Niesi hodna dalsej mojej pozornosti