Za koľko sa napraví chudokrvnosť u dojčaťa?

nikuska22
6. sep 2007

Ahojte, vcera som bola s malou v poradni a je nadalej chudokrvna, uz to trva 2 mesiaca a ani to yeleyo neyabralo, co som ja brala. ma malo cervenych krviniek, hemoglobinu. mali ste niekto podobny problem? za ako dlho sa to upravilo? jedli ste nieco extra?

lemge
21. apr 2012

@bob007 ahoj.boli sme na tej hematologii.a mame uz aj vysledky.chyba mu vitamin B12.tento tyzden ideme na poradnu,este sa porozpravam s dr,a budem mudrejsia,co vsetko vysledky znamenaju...maly ma 9mes.
a tvoj maly preco dostal transfuziu,to ste boli v nemocnici?

bob007
27. apr 2012

@lemge Ano, transfuziu dostal v nemocnici, na druhý deň skontrolovali krvný obraz a išli sme domov. Bude mať 2 mesiace, on má hemolitickú chorobu novorodenca, teda od narodenia mu protilátky, ktoré získal odo mňa počas tehotenstva napádajú červemé krvinky. Vraj sa to upraví do 3 mesiacov života novorodenca. Takže ešte mesiac a verím, že bude v poriadku. Ako zistili, že tvojmu chýba vitamin B12? Robili nejaké testy? Držím vám palce, nech je čím skôr v poriadku.

ivkabene
12. mar 2013

@lemge
@bob007 ahojte, citam tu o vasich detickach a ich anemii, sme na tom rovnako, nas ma tiez malo hemoglobinu, doktorka povedala, ze akokeby niekde stracal krv, berieme pyridoxin 2x denne pol tabletky zatial. ako ste na tom teraz vy? ake vysetrenia vam robili? dakujem velmi pekne za odpovede

bambo308
17. mar 2013

Pri anemii vyborne pomaha cucoriedkovy sirup narosan od firmy just, moze sa uzivat aj u malych deticiek..

mravvcek
24. apr 2013

@ivkabene ake mate hodnoty hemoglobinu?Uz ste boli s tym u lekara?My dnes ideme na interne ☹

ivkabene
24. apr 2013

@mravvcek to netusim teraz, nemam pri sebe vysledky a nepamatam si ake boli po poslednom odbere... ale hodnoty sa zlepsili po podavani kyseliny listovej a pyridoxinu. 🙂

hodula
24. jan 2014

@martina46 Prosim Ta kolko krat denne si davala tych 8kv?plus cebion tiez?vsetko namiesat spolu na lyzicke a podavat po kojeni alebo pred? diik

martina46
24. jan 2014

@hodula je mi luto, uz si to vobec nepamatam :(

maca283
2. mar 2014

@hodula Ja ak mozem poradit na anemiu co mam ja skusenost je cucoriedkový narosan od firmi just a uz po prvom sirupe som si ista zlepšenia Kamoška mala velke problémi zo synom a po uziti jedneho narosanu sa vysledky velmi zlepšili A aj v tehotenstve mozem odporucit vlastna skusenost 🙂

babulka82
15. sep 2014

ake maju byt prosim hodnoty železa u deti?

maca283
17. sep 2014

@babulka82 120 je ok

babulka82
17. sep 2014

@maca283 my sme mali 93

maca283
17. sep 2014

to uz je malo my sme mali tiež okolo 95 a bolo povedane ze je to malo aby sme nieco davali Ta sme davali čučoriedkový narosan a uz je dobre 😀

drahomir1234
16. aug 2018

ahojte chcem sa opitat mal nekto taki problem Mam 3 mesacneho chlapca a MA hnacki a je chudokrvni a kojim co nemam jes take potravini a co mu Mam davat abi nemal hnacki dakujem