Zápal močových ciest u dieťatka. Ako dlho sa lieči?

pemar
9. jan 2009

Ahojte, chcela by som sa spytat, dcerke zaciatkom tyzdna diagnostikovali zapal mocovych ciest, dostala antibiotika zinnat. poctivo ich papame, snazim sa aby aj vela pila, jeme probiotika. horucky nam sice presli, ale stale ju pri cikani reze a place. berieme tie antibiotika 5 dni. nemate s tym skusenost? mne sa to zda dost dlho ze po 5 dnoch mame este tazkosti pri moceni dakujem

sirinka
9. jan 2009

my sme mali kontrolny odber po siedmych dnoch a uz bol ok.

lienka55
10. jan 2009

pemar moj maly bral antibiot. /zinnat/pocas svojho prveho roka nepretrzite.Trpel inektami pravidelne, teraz sme od septembra ,,cisty,,.My sme ich brali aj mesiac niekedy aj 3mes v kuse s malymi prestavkami, ale to preto lebo sa nam pravidelne opakovali.Lepsie je to preliecit,takze to este nejako vydrzte!!! 😉

roasha
10. jan 2009

pemar,dobre je aby pila brusnicovy dzus,nam popri liecbe pomoze viac ako urologicky cajik.

kikafilipko
14. jan 2009

My sme tiež brali antibiotika a prešlo nám to tak po 7 dňoch, horúčky prešli myslím po 3 dňoch

pemar
autor
15. jan 2009

no tak sme z toho vonku po 7 dnoch, mali ste pravdu, chcelo to len trpezlivost, teraz pre zmenu brutalne hnackujeme ☹

roasha
15. jan 2009

pemar,to je z antibiotik,kup malej nutrolin B sirup. 😉

mary3
15. jan 2009

pemar, ako pise roasha, to moze byt z tych antibiotik lebo tie porusia aj beznu floru v crevach... my sme boli s malym pre zapal mocovych ciest aj v nemocnici a tam mu davali s antibiotikami tiez aj ten sirup Nutrolin B, antibiotika bral 10 dni a hnacky nas obisli

sirinka
15. jan 2009

pemar presne tak...aj u nas po ATB liecbe (zinnat) nastupili hancky, ale ten nutrolin B sirup pomohol. a este som davala do ustupu hnaciek hylak 3x 10 kvapiek a na pitie kulisek, ale ten mi mala nechcela.

zdenka821
24. jan 2011

ahojte 🙂 mamicky, ktore mate skusenosti s infekciou moc. ciest u maleho babatka, prosim napiste mi svoje skusenosti s liecbou, pripadne hospitalizaciou v nemocnici...
my sme boli hospitalizovane v presovskej detskej nemocnici, tyzden, boli to hrozne dni, malickej pichali kazdy den velmi bolestive injekcie, pila vela cajiku tak nastastie nemusela byt na infuzii, neviem si totiz predstavit ako by som ju aj udrzala aby si tu infuzku z hlavicky nevtrhla denne min. 1000krat..
potom brala doma suprax a teraz biseptol este 6tyzdnov.

ginger_fox
25. jan 2011

Syn mal zapal mocovych ciest, ked mal cca 3-4 mesiace. Nic ho nebolelo, nemal teplotu. Ale kedze ho sledovali koli inym zdravotnym problemom a brali castejsie krv, kde mu vyskakoval infekt, tak sa rozhodli patrat, ze co sa deje, preto sa zacalo mocom a tam sa zistil problem. Tiez mu pediatricka predpisala Zinnat, bol to boj dostat ho do neho. Uzival ho 10 dni, kontrolny odber bol ok.

dzeni
2. feb 2011

@zdenka821
tak mi mame 14 mesiacov a okrem vysokych teplot sme nemali ine priznaky, zacalo to v piatok, v sobotu sme isli na pohotovost, tam nas poriadne nevysetrili, a ze dovidenia, tak sme horuckovali cely vikend. v pondelok obvodna zobrala moc a uz sme aj utekali do nemocnice, zapal mocovych ciest, nieco hrozne, malu mi zobrali, priniesli mi ju, uviazali v postielke za rucicky, v hlavicke infuziu, no ja som myslela ze mi pukne srdce, po 24 hodinach dali infuziu dolu a nasadili sirupovu formu, na druhy den teploty sa zacali upravovat, stravili sme tam 4 dni.
Doma sme pokracovali s antibiotikami suprax a stale berieme, bude tomu uz 4 tyzden. po prepusteni z nemocnice, k obvodnej a potom na nefrologiu, tam povie co dalej.

zdenka821
3. feb 2011

@dzeni ahoj my sme prezili uplne to iste co vy aj to zviazanie ruciciek, aj ta infuzia, otrasne-teraz berieme uz 4. tyzden atb, ale nie suprax, biseptol

dzeni
3. feb 2011

@zdenka821
ahoj.ked ste zacali supraxom,preco vam to zmenili za biseptol? my uz mesiac berieme suprax a vcera sme boli na nefrologii a este dalsie 3 tyzdne s nim mame pokracovat 😒 zda sa mi to hrozne dlho

zdenka821
4. feb 2011

jaaaj, neviem preco. my budeme brat atb dokopy 8tyzdnov..