Zápal očných spojiviek. Je to niečo vážne?

claudinka
26. mar 2009

Ahojte,
dnes som bola doobeda na Kramároch a diagnóza znie: Zápal očných spojiviek.
Dostali sme antibiotické kvapky Uniflox, máme dávať 5x denne po 2 kvapky a keď sa to do pondelka nezlepší, ďalšia kontrola. A mám mu kútik očka masírovať..
máte s týmto nejaké skúsenosti? nie je to nič vážne, však?

novinka
26. mar 2009

ahoj Claudi. dovolim si povedat, ze som na toto uz odbornicka, mame zapal od narodenia 😅 a doteraz to nemal? tu masaz Ti dufam doktorka ukazala, nielen nakazala 😕 mne kamoska poradila masaz cez mejl a robila som mu to o 2 cm blizsie pri ocku a tym som mu ten hnis este viac zatlacala dnu 😔 no ale ked som mala taku ocnu co prd vedela 😅 nemal mi kto poradit

ked sa to dlhodobo nelieci, hrozi ze mu na cely zivot zostane slzave a hnisave ocko. na Kramaroch som bola naposledy pred tyzdnom, tiez tam chodim. mame Tobrex a Nasivin do nosa . kvoli rozsireniu aj nosnych kanalikov.

claudinka
autor
26. mar 2009

nie, neukazala.. iba nakazala 😒 my sme mali zapal po narodeni mozno par dni alebo tyzdnov, to si uz presne teraz nepamatam, ale vtedy to bez problemov preslo..

zuzanale
26. mar 2009

My sme mali mali tiež tento problém hnisavé kaprikové očičká prvý krát zabrali kvapky no po2-3 mes sa to vrátilo mordovali sme sa mesiac masírovali striedali kvapky urobili nám aj preplach kanálika... kým Dr napadlo zobrať výter z očiek mali sme tam nakoniec nejaký typ streptokoka dosť možné že už od pôrodu a prvá liečba ho nezlikvidovala len oslabila.... tak ak ešte nerobili žiadaj výter z očiek výsledky sú do 1týždňa

novinka
26. mar 2009

Claudi nahmataj na strane nosa taku akoby hrčku, okolie bude mäkšie a tu hrčku masiruj smerom k oku, ale tlac to len smerom k oku, inak to tam zatlacis naspäť. 😉
Zuzanale jeej, Ty mas dnes termin! tak rychly a bezproblemovy porod zelam! a nech je to cim skor, viem ake je prenasanie... 😒
vdaka, teraz mam pocit ze tieto kvapky mu konecne zaberaju ale najblizsie u dokiny nakazem vyter! 😉

claudinka
autor
26. mar 2009

hrcku mhm to asi ani nehrozi.. odkedy som malemu dala prvu davku tych kvapiek, tak to asi zacalo ucinkovat a nedovoli mi ani len okolo ocka prstom prejst.. som ho nosila na rukach a vkuse plakal - je to normalna reakcia? takze masaz nehrozi, to krici, akoby som ho vrazdila, chudacika.. mava take zachvatove stavy placu, ako pri kolikach.. teraz sa vycerpal a uz skoro hodinu a pol spinka, tak som si trosku schrupla s nim.. kedze dnes nemal obedny spanok, lebo sme neboli vonku, iba spal asi 2x 20 minut cestou na Kramare a spat autom a doma polhodinku, tak to asi dobieha..snad ked sa teraz zobudi, bude mu lepsie..

basado
26. mar 2009

ja som mala s mladším synom problemy s očkami, pretože to mal od narodenia. robili mu 3 krat vyplach očneho kanalika. stale ich maval zapalene a ked mu to spravili tak veru mu to aj zabralo. ale niekedy sa stane že ich mame zapalene, tak mi dr predpísala mastičku, lebo keby som mala kvapkat každe 2 hod, tak by som to asi s ním nezvladla 😵
neboj sa bude to o.k 😉

zuzanale
27. mar 2009

ozaj baby som zabudla pozor na tie výplachy kanálikov lebo čím viac ich robia tým viac sa potom zvyknú upchávať....
a ak sa zápal vracia tak si ozaj žiadajte ten výter streptokok a baktérie su mrchy sa schovajú a potom vrátia ak sa na nich použijú kvapky voči ktorím sú odolné.....

claudinka
autor
27. mar 2009

a ked sa to nezlepsi do pondelka, co mu budu robit?

zuzanale
29. mar 2009

No neviem to zaleží od Dr možu striedať kvapky a skúšať všeličo....... preto je naj ak je výter ak je tam niečo konkrétne treba antibiotikové kvapky a ak nič tak bežné protizápalove..... mám kamošku ktorá sa mordovala 2mes kým urobili výter a výsledok bol podobný ako u nás bacil v očku..... 😖 takže to už je na tebe ustrážiť vydupať a vypytovať sa Dr prípadne skúsiť iného Dr

claudinka
autor
29. mar 2009

to u nas v Ba je len jeden ocny pre take male deticky - na Kramaroch, takze na vyber tusim neni.. a mame antibioticke kvapky a vobec sa to nemeni, nelepsi ani nehorsi..

zuzanale
29. mar 2009

jo len s tými kvapkami je to ako s bežnými ATB niektore sú širokospektrálne a ak je to konkrétny typ bacila alebo streptokoka tak nezaberú treba liečbu dá sa povedať šitú na mieru ...... takže jedine fakt žiadať výter
ale zdá sa mi čudné s tým Dr u nás očný bežne ošetria aj detičky aj dospelých nerobia rozdiel a na také malé mesto ich tu máme dosť veľa

claudinka
autor
29. mar 2009

zuzanale ja som chcela ist sem k nam do zdravotneho strediska a tam mi dvihla sestricka a povedala, ze beru iba deti nad 3 roky a s malym mam ist na Kramare.. tak neviem, ci aj inde by ho zobrali alebo co.. a neviem, ako to zistit..

zuzanale
29. mar 2009

tak skús u vašej obvodnej opýtať či nevie poradiť očného čo by vás zobral a ak nie tak si vydup výter a aspoň budeš vedieť na čom ste ak bude ok tak bude fajn a ak niečo nájdu vedia to hneď riešiť inak poradiť neviem 😅

basado
29. mar 2009

u nas je to tak že ako mu to spravili, tak mame pokoj. ale starší syn chodieva so školky, niekedy to prinesie domov tak to potom dostane aj on. nehovorím, že to byva často ale stane sa. je to chytlave

lienka79
30. mar 2009

akurat v piatom sme sa o tom skanmoskou bavili,jej syn to maval casto a vravela,ze vzdy ta masaz vyborne pomohla,ze sa mu to tym uvolnilo...tak len trenujte
My sme mali zapal ocka..mali sme Garasone kvapky,atb...a vyborne zabrali...

claudinka
autor
30. mar 2009

mno mojmu dnes preplachli ten slzny kanalik 😢 dali nam dalsie kvapky okrem unifloxu - sanorin + kvapky Nasivin do nosteka.. a ze mu tiekla krv, ked mu to preplachli a ze tam nieco bolo, co mu tym preplachnutim odstranili.. buduci utorok mame ist na kontrolu, tak snad to uz bude ok.. lebo hovorila, ze ak nie, tak mu to znova preplachnu a zazivat tie stresy zase nemusim.. kedze mu to robia bez mojej pritomnosti a pocujem iba jeho rev 😢

zuzanale
30. mar 2009

claudinka pokiaľ viem tak krv by tiecť nemala 😖 okrem toho naša očná nerada často preplachuje ten kanálik pretože sa to môže začať upchávať chronicky ...... som pozerala tak my sme mali najprv azidamphenicol potom kanamycin tie nezabrali a po výtere nám to zmenili na kombináciu gentamycin+tobrex tie zabrali a musím povedať že máme už druhý rok pokoj 😉

claudinka
autor
30. mar 2009

zuzanale mno ze sa nemam zlaknut, ze trosku krvacalo.. tak snad to nic nebolo 😒 uvidime, ako to bude pokracovat.. 😠

zuzanale
30. mar 2009

no veď uvidíš ako sa to do utorka vyvinie akurát ten kútik masíruj to som zabudla že aj my sme museli aby sa tie kvapky všade dostali 😉

alexis13
8. aug 2012

ahojte maminky malá má zapálené očné spojivky, dostali sme mastičku, len mám pocit že sa to vobec nezlepšuje. Za kolko dni ste videli zlepšienie? dávali ste aj niečo ine ako len masticky? Má ich úplne červené, sklovite, no choručke. Naša to dostala z bazéna kde sme dali dost chemie a na druhý den sa islo hned do vody.... dakujem

ria33
11. jan 2013

Ahojte, má niekto z vás skúsenosti s kvapkami SULPHACETAMIDE? Nám ich včera predpísala naša pediatrička. Moja dcérka ma 5 týždňov a v príbalovom letáku stojí, že sa tieto kvapky môžu začať podávať až od 2 mesiacov. Sú dosť silné, tak sa bojím, ako to na to malé telíčko zapôsobi. Btw, naša lekárka nám tiež len nakázala masírovanie. Po tom, čo tu čítam sa obávam, aby som malej viac neuškodila ☹

dominika2227
22. jan 2013

@ria33 aj nam a ja som nepochopila to masirovanie to co mam robit?

mishita2401
8. aug 2013

ahojte. chcela by som poprosit o radu. Mojej malej sa zapal očka neustále vracia. máme ho skoro od narodenia. najskôr nam dr. davala len stale mastičku, potom som si vydupala aby nas poslala na očne-kedže som jej tu mastičku ani za svet nemohla dostat do oka. Očná nam dala kvapky a vyjadrila sa na tie mastičky že pre tak male deti je to dost nebezpečné- ked sa mikaju aby sa mi na oko neubližilo. po kontrole bolo všetko v poriadku- dala nam však kvapky ešte na doliečenie - prevencia zaroven. Ked jej skušala či jej z očiek niečo ide von nič nešlo, čiže výplach robit nechcela a ešte sa vyjadrila že pre tak male deti su tie výplachy kanalikov dost brutalny zásach, že babetkam to nerobi dobre. z očiek nam raz začas niečo vyšlo- ked sa zobudila alebo ked viacej poplakala. teraz však už týžden je to take horšie- davam jej na to kvapky- ale horko tažko ich do tých očiek dostanem.... Ja už neviem čo s tým... neustale sa to vracia. Ako sa to vlastne do tých očiek dostane? do bazenov nechodime...

puncula
6. sep 2013

napíšte mi už niekto prosím vás ako sa tie zapálené očné spoivky prejavujú? moja dcérka si neustále šúcha očká a klipká má aj opuchnuté viečka ale červené ich nemá.ani žiaden hnis nevidno.tak fakt neviem či to ozaj može mať alebo nie.máme podozrenie aj na alergiu lebo spája to aj so šúchaním nosa.akoby ju svrbelo všetk naraz oči plus nos.prosím poradte

janinah
6. sep 2013

@puncula zápal spojovky je jedna vec a upchaté slzné cesty je druhá vec,v tejto teme sa to dosť mieša....príznaky si vygoogluj a každopádne choďte za očným lekárom,som očná sestra,ale takto podľa popisu ti ani ja ani nik nestanoví diagnozu,alergia je pravdepodobná,ale potrebujete vyšetrenia

puncula
6. sep 2013

dakujem .u očného sme boli zápal potvrdil dostali sme kvapky TOBREX.no malá velmi ťažko si nechá kvapnuť do očka.vygooglila som si príznaky a okrem svrbenia nič nenasvedčuje tomu že by to bol zápal očí.bojím sa že to neni zápal očných spojiviek a ja jej budem tie kvapky dávať neublíži jej to? a nakoniec sa zistí alergia .

puncula
6. sep 2013

a ešte máme 1,5 roka no skoro už 2roky vlastne .a na alergiu aké testy robia? počula som že až od 3roh rokov ich robia dáke testy vlastne.ako zistíme že ak to je alergia že je to alergia.teraz je jesena vraj niečo kvitne na čoje vela detí alergických.

misitko
29. apr 2019

@basado ako sa dlho vyliecilo?