Zápal priedušiek 5-ročného dieťaťa

rejocka
24. nov 2009

ahojte môj malý-5r má zápal priedušiek,tak mu nasadili atb-duracef á12h a ambrobene a na vykašliavanie,boli sme v sobotu na pohotovosti,dnes na kontrole a mne sa zdá,že je horšie na tom,predpísala nám ďalšie balenie atb,ale mám ho vybrať,len ak sa mu to zlepší a k nie tak máme prísť,malý stale kašle a to cez víkend sa mi zdalo,že už oveľa menej,dr.hovorila,že to je normálne ten kašel-no celý deň aj noc-okolo tretej v noci prestane a spinká do rána,nemáte aj nejaké osvedčené domáce recepty na priedušky,teplotu má len do tých 38stupňov-aspň to....V noci sa mu zle a ťažko dýcha-no má tú prieduškovú trubicu ztiahnutú,ale tak sa bojím-mám aj taký spey-berodual-to mu mám vtedy dávať a vetrať...v posteli ho dobrovolne neviem udržať,poradte mi prosím vás,alebo napíšte vašu skúsenost-vďaka

geegee
24. nov 2009

a cibulovy caj alebo ten sirup cibulovy si neskusala? Na kasel by to malo byt dobre...ja pustam do zblbnutia rozpravky ked mam starsieho choreho..a striedam hodinu rozpravka, hodinu si striha, potom citame a tak...

veronikapp
24. nov 2009

to je normalne ze pri zapale priedusiek kasle, je to zle ochorenie, hrudnik pali a to hlavne vonku na ostrom vzduchu. Ked idu teploty dole tak to ide k lepsiemu, atb zabrali, kaslat moze este dlho. Ambrobene ja nemam rada, nam nejako nezabera. To uz radsej nejaky Mucoslvan alebo Hedelix. Ano aj ten cibulovy sirup je dobry len nie kazde dieta ho ma rado. U nas funguje. Jedna stredne velka cibula plus 6 lyziciek cukru, dam na cas do chladnicky. Ked pusti stavu, davam 1 velku lyzicu viackrat denne. A berodual je tiez dobry. Ale ja ho poznam skor v suvislosti so starymi ludmi- pri obstrukcii priedusiek na ich roztiahnutie.

rejocka
autor
24. nov 2009

ďakujem pekne ste zlaté,no aj my rozprávky,potom kreslí,hráme karty,len ke%d oni by sa s autíčkami,pretekali,naháňali,tak toto ich nebaví dlho.idem tú cibulu skúsiť a nemôžem to nejako s vodou rozriediť,aby to ako čajík pil?berodual a flixotaide má od vtedy ako sme mali pred 2rokmi zápal pľúc,tak sme chodili k alergolog.,tak ten berodual mám taký pohotovostný keď sa niečo takéto vyskytne,aj ja som bez hlasu a hrdlo ma bolí tak mi dali dalmacin c a tak ma všetko v hrudi páli,nemali ste ho,?a cmúlajúce pastilky-dr.miller-šalvia.

monky1
24. nov 2009

rejocka, aj ja sa mozem pridat do debatky - zapalom priedusiek sme si v oktobri presli hned 2x po sebe - 3 tyzdne bola mala chora, tyzden bola v skolke a zase tri tyzdne chora, tyzden v skolke a teraz je zase chora, ale nastastie to tentokrat nie je zapal priedusiek, len silny dusivy kasela a nadcha.....teraz sme bez ATB, berie Biseptol a kym mala suchy dusivy kasel, tak aj kvapocky Pleumolysin na stlmenie sucheho dusiveho kasla a sirup Spiropent
...u nas je problem v tom, ze mala nechce fukat nos a ked aj fukne, tak skoro nic nevyfukne, tak som nasadila kruty rezim a 4 - 5x denne odsavame hlieny s odsavackou na vysavac, na kt. nedam dopustit - ked mala 2x zapal priedusiek, nerobili sme to a niet konca kraja sa tych hlienov zbavit....teraz to ide rychlo k lepsiemu

...ale k tej ludovej medicinke - ak to chces vo forme caju, nam dost pomohol tento caj - a aj mne to teraz v tehotenstve odporucila plucna lekarka, lebo mna tiez nenormalne trapil kasel asi tri tyzdne

Cibulový čaj - Do 200 ml vriacej vody dáme na 5 minut varit 2 nadrobno nakrájané cibule, pridame KL majoranky, mozes aj na osminky pokrajane jablcko, nechame prevriet asi 2 minutky a 10 minut vyluhovat. Scedíme a osladíme medom. Pijeme niekolkokrát denne....ja som tej vody dala asi pol litra.
A aj prieduskovy caj Pulmoran je vyborny - a smedom a citronom - MNAM

...este toto ma zaujalo -
MRKVOVÝ SIRUP OD KAŠLE
Postup:
Do väčšieho kastróla dame 1/2 litra čerstvej mrkvovej šťavy a 4 lyžice medu.

Za občasného miešania zahustíme do sirupovej konzistencie, nevaríme.
Berieme 1 lyžičku 5x denne.
Je to starodávny osvedčený recept na kašeľ a choroby priedušiek.

drzim palce 😉

leka323
24. nov 2009

Ahojte. TAk môj syn mal zápal priedušiek 4x po sebe ako 2 ročný, náš lekár ho liečil Atb,ktoré ten zápal iba utlmili, a následne prepukol opäť, po 4x sme skončili v nemocnici, kde môj malý inhaloval, bez atb, veľmi dobre mu robil Mucosolvan na kašeľ, a v zápätí sme skončili na alergol., kde nám predpísala Flixotide a Seretide.

Monky1 - aj ja ĎAKUJEM za rady, dobre vedieť do budúcna. 🙂 🙂 🙂

janinah
24. nov 2009

rejocka,jedna tvoja veta ma zarazila /som zdravotník/,že v noci zle a ťažko dýcha-zober dieťa a chod na vyšetrenie do detskej nemocnice,aj ked má diagnostikovaný zápal priedušiek,nemalo by s tým byť spojené zlé dýchanie,to už vyzerá ako komplikácia alebo iná dg a treba dieťa poriadne vyšetriť

rejocka
autor
24. nov 2009

dakujem vám velmi pekne za rady,ten cibulový som už spravila-no netváril sa nadšene,ale keď nechce kašlat tak musí.Janinah,toto sa nám už veľa krát stalo,už som aj na pohotovosti v noci bola,tiež tak sťažene dýchal,kým sme čakali na taxi,tak mu to prešlo-tak sme ale predsa išli,ten čerstvý vzduch spravil svoje,to mi potom aj povedali,ze treba otvoriť okno,streknúť raz berodual a pomáha,vieš mňa to vždy len vystraší,ale v podstate mi povedali,čo mám robiť,to isté robili aj v nemocnici,keď nás tam raz pre toto zobrali,spanikárila som,keď sme ležali s malým s tým zápalom plúc tak tam doniesli chlapca asi 8r,chrčal,miestami nedýchal-nevedel sa nadýchnuť-štekavo kašlal,plakal zvláštne-no hrozné-dali ho k nám na izbu-ja,moj Dávidko a on,vydvihli mu posteľ,otvorili okno,položili na stolík čaj so slamkou,strekli sprey a odišli-chlapec chrčal-ja som myslela,že sa zbláznim,tak som išla povedať a oni,to prejde samo,že by ho nenechali len tak-a fakt raz dva sa dal dokopy,takže to dýchanie-čudné je to čo už poznám,keby bolo iné jasné,že s ním bežím,alebo volám,neriskovala by som,ale mám doma,aj spreye,okno 🙂 a bdiem prinom tretiu noc 🙂 mňa len ten kašeľ trápi,že si ani neoddýchne,aj keď teraz je tíško-skúsila som dať olivový teplý olej na hrudníček,aj to robili v nemocnici pri zápale pľúc.Vidím dievčatá,že aj vy ste si so svojimi anjelikmi užili svoje aj mne pripadá,že sa len v tých chorobách krútime,kazíme imunitu-čo na to beriete-ja potom vyskúšam ten hliváčík 😕 monky zajtra idem pozriet ten pulmoran,lebo zajtra mi ten cibulový určite nevypije 😅 ,lenka a malý ti stále berie tie spreye,či len keď je chorý?

csicsike
25. nov 2009

Ahoj rejocka,aj moj najmenši raz mal zápal priedušiek,tak isto sme brali duracef a tak isto to nezabralo,vratila som sa a dr mi predpísala klacid.Vraj je silnejší,a ten potom pomohol.Na tlmenie kašla sme dostali spiropent.Najmenší mal okolo 6 mesiacov.Už sme mali vypísané aj papiere do nemocnice ale potom zabral ten klacid.
Ani mne nechcel malí ten cibulovy čaj,pozerala som na internete a našla som recept proti kašlu:do vysokej nádoby položíme plátok cibule na to citron a 2 lyžičky medu,potom to opakujeme až kym sa nám neminie cibula a citron.Citrony dali perfektnu chuť tak to zje aj moj 11 mesacny.
Držte sa a skoré uzdravenie 😉

leka323
25. nov 2009

Rejocka: od vtedy čo mal môj syn tie zápaly, sme pravidelne každý polrok na alergol. na kontrole, kde zistili, že má alergiu na roztoče. Ten sprej Flixotide vdýchuje preventívne každý deň, že vraj to je taký udržiavací sprej, ten Seretide nám dala, keď bude kašľať, a ešte máme pohotovostný sprej Ventolin, keď mu bude pískať na hrudníku, bude chrčať, to znamená, že sú stiahnuté priedušky, a mal by hneď zabrať. Ten Seretide jeden týždeň dávam, jeden nie, lebo všetko má pre a proti. Nechcem, aby na to zvykol. Aj keď možno už aj hej. 🙂 ☹ 🙂

monky1
25. nov 2009

rejocka, nevypije, ani ked mu tam das viac medu??? my sme to presladili a nemali problem (pila ho asi tri dni).....a este mi nieco napadlo - mna mamina cele detstvo napchavala cistym majorankovym cajom - liter vody, ked zovrie, prisypes 2 PL majoranky a nechcas kratko povarit, nasledne vyluhovat. Pije sa precedeny s medom, aby sa prebila ta chut - aj to celkom zabera.....pripadne prehriat v hrnci asi 5 PL kuch. soli, ona chyti taku farbu ako popol, to treba nasypat na velku vreckovku, poskladat,zabalit do utierky, prilozit na hrudnik a prekryt uterakom a paplonom - pozor, musi to trosku vychladnut, inak by sa maly spalil - sol vraj tiez vytahuje zapal - aj to mam z detstva, teraz sme to neskusali, lebo nasa mala je este taky truhlik, neda so sebou hocico robit....maximalne sme jej na chodidla dali kolieska cibule, ale aj to na noc, ked uz zaspala - aj to vraj vytahuje kasel....alebo pretlaceny cesnak zmiesany s bravcovou mastou - taktiez natriet na chodidla aspon na dve hodinky, dat ponozky, aj dvoje

o tom otvoreni okna som uz pocula, aj nam to raz zabralo pri stekavom kasli

csicsike - moja mala ten cibulovo-medovy sirupcek s citronom nechce, a pritom je liekmi posadnuta ...ona si mysli, ze ich dostava za odmenu 😀, ked ju mam doma, cely den si pyta nejaky sirup ci vitamin na cmulanie ....vecer berieme pravidelne Aerius, lebo jej zatekaju hlieny do hrdielka

ja som sa rozhodla, ze jej kupim na imunitu Echinaceove kvapky od Dr. Theisa - mozeu ich deticky od 2 rokov, ale lekarka jej naordinovala Broncho-Vaxom (imunoterapia infekcii dychacich ciest), ale uzivat mame az od 1.decembra - asi kvoli lahsiemu pocitaniu - vraj 10 dni sa berie, 20 pauza, 10, 20...

je to strasne, ked taki mali drobci sa musia tak trapit...viem, co to spravi s dospelym chlapom, ked chyti silny kasel...ja si vzdy hovorim, ze keby sa dalo, tak to vsetko vezmem na seba, len nech je malicka ok, ale teraz ani nie, lebo tiez sa z niecoho podobneho dostavam - a to bez liekov, kedze som tehulka ☹

rejocka
autor
26. nov 2009

🙂 ahojte až teraz som sa dostala k pc,no konečne to malému ustupuje,vykašliava a v noci pokojne spinká,už bol poriadne vytrápený z toho kašlania ☹ ,no už je ho plný domneviem síce čo nakoniec zabralo,ale ste zlaté,že ste ma v tom nenechali,už som sa bála,skúsila som všetky rady,niečo prijal,niečo nie,ale hlavne,že sme z toho pomaly vonku.no a ked uplne vyzdravieme-posvietim si na tú pohúkanú imunitu-pozerala som dnes ten hlivácik-7€ a 90tab,cena super,no to mi prehltat nebude,to nieje ako martanko 😅 ,musím pozriet či to nebyva v inej forme a ak nie musím skúsit pre mojich mackov niečo iné-sirupové 🙂 ,vy čo dávate?a ešte raz vdaka geegee,veronikapp,monky1,leka323,janinah,csicsike-ste zlaté-idem konečne aj ja spat,po tých nočných 😅

leka323
27. nov 2009

Ahoj. Nemusíš mu dávať tablety Hliviačik,Hliváček... tie, čo sme mali my, nemali žiadnu chuť, potom som kúpila sirup z hlivy ustricovej pre deti. Tiež ich je viac, len si vybrať. 🙂 🙂 🙂

monky1
27. nov 2009

inak dievcata, este som zabudla, nam dost zaberal aj balzam, ktorym som jej vecer pred spanim natierala hrudnik a chrbatik - od Dr. Theissa - kvoli lahsiemu dychaniu ....skuste vygooglit, lebo zase ma adminky zmazu 😒
...a na tu imunitu planujem Echinaceu 😉

csicsike
27. nov 2009

Ahoj rejocka,ja mojim dávam imunoglukan,to je v sirupe,nema to žiadnu chuť.3 mesiace to treba davať podla hmotnosti a potom 3 mesiace vynechať.Jeme vela vytaminov,jablčka,mandarinky,mrkvu atd ale žial choroba nás nikdy neminie.Aj mi sme sa teraz vyliečily v ondelok zasa ideme do školky doniesť nejaké bacile 😀

rejocka
autor
27. nov 2009

jáááj veď ani nehovor,aj my z tej školky len nosíme,ledva ich dám dokopy a ráno vidím,tie usoplené,ukašlané deti,tak mám dosť,ved aj tomu dietatu tam je ťažko s plným noštekom,minule jedna na lavičke ked som prezliekala malého hovorí malej,tak už ti je dobre?už nebudeš vrackať? 😲 z malej triedy no nechápem,prečo ju nenechala doma a malá bledá ako stena 😢

leka323
27. nov 2009

Ja som tiež raz videla, ako jeden chlapec z malej skupiny kašľal o dušu, no hrozné, a jeho mama predomnou: môj zlatý, zabehlo ti? Tak dusiť sa a kašľať ako tuberák, je poriadny rozdiel.

rejocka
autor
27. nov 2009

presne ,to poznám-zabehla ti slinka?veď ponáme čo je chorý kašeľ a čo zabehnutie 🙂 nechápem akože predkým sa ospravedlňujú niektoré mamičky,veď svojmu dieťatu robia zle,že mohlo ležať doma a liečiť sa 😒

leka323
27. nov 2009

Presne tak...

lurdesss
15. júl 2011

Ahojky no tieto veci velmi dobre poznám a viem na vlastnej koži ake to je ja som mala totiž odmalička taketo problémy ale nikdy som o nich nerozprávala,,, začalo sa mi to častým kašlanim ktorý na začiatku vyzeral tak nevinne až sa menil k horšiemu a potom mi nastali ťažkosti z dýchaním, chvelo sa mi bruško a hrudník sa mi prudko nadvihoval mamka nevedela čo robiť mala odporučania aj ten obklad na hrudník mi pomohol, pila som aj kozie mlieko vraj je tiež výborne na tieto veci pomáha, ale nikdy nie dostatočne lebo takéto prejavi nestačia len raz preliečiť ale odporúčam Dolný Smokovec k doktorovi Fabrimu som chodievala aj som sa tam liečila a keby nie jeho mohla som sa aj zadusiť lebo mi prišli na to že mam astmu...teraz je to už dobre ale stale beriem lieky seretide

simona2214
22. aug 2016

Ahojte potrebujem poradiť mám 5 mesačného synčeka už sme boli hospitalizovaný 3 krát V nem Ba pľúcne 2 krát zápal pľúc A stále sťahovanie priedušiek sme stále zahlieneny A mal aj netypické baktérie už sme malý 4 antibiotiká A 2 krát napojený na infuzku teraz ako náhle prídeme domou s nem je všetko V poriadku no O 4 dní sa mu zase zhorší stav už si neviem rady A to je veľmi zlé že 2 mesiace má V sebe stále lieky prosím O radu

simona2214
22. aug 2016

A samozrejme máme aj reflux

raven11
12. dec 2018

Pozri toto....