Zápal priedušiek u 2 - mesačného miminka. Máte skúsenosti?

zvolovci
2. júl 2008

Ahojte, chcem Vas iba poprosit o Vase skusenosti so zapalom priedusiek - aky to malo priebeh a tak. Maly ma niecele 3 mesiace a schytali sme nejaku vyrozu- prerastla do zapalu priedusiek / otazka 2 dni/, dr. nam predpisala antibiotika Unasyn, proti kaslu Stoptussin a este Hylak na udrzanie crevnej flory. Nechcela som pristupit na tie antibiotika, ale tiez nechcem, aby to postupilo na zapal pluc, takze mu ich davam. Teploty nemava, iba 37 - max co mal bolo 37,4. Hlieniky odsavame ale su a suuu - furt kopec. Inac mame tu odsavacku na vysavac - no som z toho blba, lebo mame vysavac, kde sa savost nastavuje - davam to na min, lebo sa bojim, ze mu vytiahnem aj to co nemam :(, ale ked dovysavam, tak pocujem, ze este stale tam nieco ma.....tak nechapem. Ak niekto mate tiez tu regulaciu sania, prosim Vas napiste, na aky stupen to davate....Von nechodim, bojim sa, ze to slnko mu neurobi dobre...co poviete, mala by som? Teraz je teplucko, ved ako doma...tak neviem no.
A inac dnes idem aj ja k lekarovi - kvalitne ma boli hrdlo, soplu na rozdavanie - ide ma porazit !!!! Mate niekto na toto osvedčené metody? Citim sa pod psa a to sa clovek musi starat i o maleho, navarit atd....no na zdecha niekedy zienky co? Dakujem 🙄

womenne
2. júl 2008

Ahoj tebe odporučim Coldrex svitaminomC,mne pomohol behom 2dni a to som bola fakt v ubohom stave 😖 No neviem stym chodenim von kolk už uživate antibiotika,nam to zakazali uplne,ale zase susedka ma 5m.babo a tiež malo zapal priedušiek a chodila snim po vonku kedže nemalo teplotu ale tak ku večeru.Minuly tyžden Nikolasko mal Zap.PRIed.a dostal Unasyn a dostal z nich hnačky takže si davaj pozor.A nechapem prečo ti dala hned take silne antibiotika,moji boli cez zimu často chory ale tieto dostal až teraz 😕

olivova
2. júl 2008

no ja neviem - aj som tu niekde pisala - my sme boli so zapalom priedusiek v nemocnici - kvoli tomu, aby 2x denne inhalovala. Tiez, ziadna teplota, len velmi tazke dychanie. Ale mne povedali, ze sa to antibiotikami nelieci...tak sme mali asi iny priebeh. Ale kasleme doteraz. A je to skaredy kasel. Az sa nalakam obcas. V podstate je to uz treti tyzden... A tiez sme malinky ☹ . Davam inak kapustny list a mast - teple na priedusky. Na to vreckovku , aby si moc nezamazala tricko. A sice je leto ale aj tak davam vyparit vodu do spalne na varic.

olivova
2. júl 2008

Inak som vycitala, ze to trva niekedy aj mesiac - dva, kym sa z toho take malinke babo dostane....Ale my uz chodime trosku aj na prechadzku, ale ako som pisala, antibiotika sme nemali. Bolo mi vysvetlene, ze virusove ochorenie sa antibiotikami nelieci, len bakterialne...

zvolovci
autor
2. júl 2008

No tak to neviem, preco mi dala take antibiotika 😢 , uziva ich iba od pondelka... Inac kazdy mi hovoril, ze ked kojim parada - nebude mi chory .... prdlajs....som z toho nestastna normalne.

olivova
2. júl 2008

a este, aby to bolo kompletne - mame ambrobene sirup na vykaslavanie...- lenze to je na vlhky kasel. Tak ked povoli ten suchy, co povoli, potom mu kludne mozes sirup zmenit. (vzdy ked to odoslem, este nieco ma napadne 😀 ).
No a my sme mali ventolin sirup (ten je na predpis) a ten ambrobene (ten mam davat kym sa kaslanie trosicku nezmierni)...a nic viac

nevesta
2. júl 2008

ZVolovci, tiez sme tym presli, mala mala 3 mesiace, ale nam Dr. nedal Atb a preslo to do zapalu pluc a skoncili sme v nemocnici... Takze Atb urcite davaj... Ak nema teplotu, ja by som von isla, chodim aj ked ma do 38 ... Predsa len je to ok, ked sa nadycha cerstveho vzduchu... Samozrejme iba na chvilku... Ziadne dlhe pechadzky.. Ak kojis, davaj castejsie, velmi pravdepodobne ti nebude riadne papat, ked ma Atb... Treba co najviac tekutin... Drzte sa 😉

zvolovci
autor
2. júl 2008

2 mesiace??? no zbohom..... ☹ a ozaj, dufam, ze sa to potom nezvykne opakovat..... no mne mama hovorila, ze nam tiez davala take teple zabaly, ked sme chytili priedusky...tak asi to skusim aj ja...A co sa tyka hnacky....ako mam vediet, ze je to z tych antibiotik, ked mi bolo povedane, ze dojcene babo moze mat az take hnacky, ze mu tecie po nohach a je to oki. som fakt este taka " nevzdelana" v tejto oblasti, tak na mne mozno troska zabavate 😅

olivova
2. júl 2008

zvolovci - tak sa jej spytaj, preco atb - alebo jej zavolaj, ak si si nie ista. Ona ti to urcite vysvetli. Ja som si napr . tiez myslela, ze nam ich nasadia a nenasadili, radsej nas poslali do nemocky

zvolovci
autor
2. júl 2008

no a veru riadne ani nepapa....tak pomenej, a ked mu aj pcham cicu, ze nech sa napapka este - aby som potom zase nemala problem s mliekom /co som uz parkrat mala - pomenej/, tak nechce, proste vrti hlavou jak divy a place, tak mu dam len dudlik a hned zaspi.... :(. a vykaslieva riadne....podla mna to nie je suchy kasel a dr pocula ako kasle, tak nefiem preco nam nechala ten stoptussin - a este maleho z neho normalne napina, takze jedina moznost ako mu to dat - vstrekujem striekackou a tie ksichty a ako ho striasa potom - no mi je ho luto fakt. idem si precitat o tom ambrobene teda...

kacenka83
2. júl 2008

zvolovci ahoj, ja momentalne riesim to iste ☹ takze cakam na kazdu dobru radu...
v sobotu sme skoncili na pohotovosti, lebo mal teplotu a zacal pokasliavat, dr. mu dala antibiotika Duracef, fenistil kvapky a calciovy sirup... vraj ma chytene priedusky a nie je to z prechladnutia... teraz uz nema teploty, ale ten kasel je otrasny a teraz ma uz aj trosku soplik a zachripnuty je stale... neviem preco, ale mam pocit, ze sa to moc nezlepsuje 😒
ideme dnes na kontrolu k nasemu dr tak som zvedava co nam povie... inak vonku sme s nim boli vcera prvykrat na chvilku, inak sme doma

olivova
2. júl 2008

no , potesim ta, mne bolo povedane, ze sa to moze opakovat aj 6x po sebe (ale to vtedy, ak by bola na nieco alergicka - takze to by bolo uz o inom, vtedy by sa museli urobit vysetrenia na alergie ), a nemusi...
a malinka ma tiez velmi riedku stolicu - sa nad tym nepozastavujem, ale mne nechce kakat do pampersky, tak ked vidim, ze zacina tlacit, musim ju rozbalit. Menim plachty na posteli hadam kazdy druhy den 😀 Som nepoucitelna. Obcas kaka 3 - 5x do dna ale teraz neviem, vcera vobec nic, tak tiez cakam, ci ju brusko nezacne boliet...

nevesta
2. júl 2008

Nam sa to nezopakovalo, Atb sme nakoniec v nemocnici dostali Klacid, tiez jej dali vdychovat Ventolin a dostala aj kvapky do nosa... Cele to trvalo 3 tyzdne. Nakazili sme komplet susedov aj rodinu... 😅

womenne
2. júl 2008

tie antibiotika davj ked ti ich dala len pozor na tie hnačky keby ich dostala tak hned vysad a volaj lekarke.Teraz je nejaky viruskde to prechadza do zapalu priedušiek 😖 unas to malo vela deti a polka skončila v nemocke 😖

sipcek
2. júl 2008

ahoj,my sme mali tiez zapal priedusiek,Saska mala vtedy 2 mesiace,boli sme v nemocnici a dali jej tiez Unas.Zmohlo ju to tak,ze mi neskutocne vela schudla,prestala mi sat prsnik,tak este v nemocnici jej skusili dat UM.Teraz sme uz uplne na UM.Ja som jej este davala Dophylus infans,je to prebiotikum na podporu crevnej flory.Mali sme problem s Hylakom,nechcela som aby jej to davali.Doma mi potom tiez este dlho kaslala.Mam aj odsavacku hlienov na vysavac,davam strednu savost.A mala tiez tooolko hlienov.Saska dostala prv atb do zily a po niekolkych dnoch ustne.Prehnalo ju az az ale hlavne ze nezvracala z toho.Doma som jej davala Solvolan sirup.Dala som si ju este vysetrit v Tatrach,o tyzden by sme mali ist na krvne testy.

milhaus
3. júl 2008

mi sme ho schytali teraz, mame ho od piatka, mala chrči ale v nemocnici sme neboli, ustupuje jej to ale strasne pomaly a v piatok mam ist na kontrolu, neviem či dovtedy prestane chrčat lebo ona je dost aktivna ale horučky nemala a asi ani nebude mat, von chodime 2 x denne lebo mala by sa zbesnila, najprv do tej desiatej a potom po stvrtej, ako kedy to poobede vide, včera sme boli až po siestej
mame atb.sumamed čo sa bere raz za 24 hod., ventolin 3 x denne, zodac 1 x denne a môžem i viac a prednisom sme dostali v utorok na takej medzikontrole tak uvidime čo na to povie piatok, ten prednison bere pol tabletky dva krat denne
strasne pomaly to ustupuje a myslim si že to dostala ako sa kupala na balkone, takže asi je pre nu taka voda ako vonku ešte moc studena alebo čo, ja neviem, ma to prvy krat, predtym ešte nemala taketo važnejšie ochorenie

milhaus
3. júl 2008

inak sopel nema iba občas kichne a občas zakasle ale dost silno

milhaus
3. júl 2008

povedala nam že ak sa to ešte raz zopakuje ten zapal priedušiek tak nas posle do imunologicko - alergologickej ambulancie lebo že to je ochorenie astmatickeho razu
a jej sesternica ta skončila už na sprejoch ale ona to mala asi horšie prvy krat lebo ju poslali do nemocnice a nas nie

adkag
3. júl 2008

ahojte, nas maly mal nejaku lokalnu bronchitidu ked mal 7 mesiaocv. zacalo to kaslom a jeden den mal teplotu 38, dala som cipok a hned klesla,potom uz nebola. ale kasel trval tyzden, tak nam dal doki Spiropent sirup na tie priedusky, kvapky na kasel a na soplik pamycon. po tyzdni mu kasel presiel a spolik trval este dalsi tyzden,takze clekovo dva tyzdne. von sme chodili, pokial nefukalo nejak velmi,ale viem ze pri Atb. sa moc neodporuca chodit na slnko.takze skor len do tiena. zatial sa nam to neopakovalo.ale veru stacili mi tie dva tyzdne,prislo mi to ze to trva strasne dlho a uz som mala pocit ze to ani neprejde. hlavne ten soplik,maly neznasa odsavanie,tak to boli boje strasne. a tiez neviem ci dobre nastavujem odsavacku,lebo vzdy tam este soplik ostane a maly chrci.

zvolovci
autor
3. júl 2008

No tak my ideme zajtra na kontrolu, ale co je zaujimave, od pon berieme tie antibiotika, ale teplotu stale mame rovnaku - 37,1 - 37,4 - tak to kolise v tom rozpati. sa mi zda, ze je mu uz lepsie, lebo aj lepsie uz vyzera, ale co z toho....kasle, sopliky stale nabohato a ked odsavame, tak mam pocit, ze sa uz zblazni - tak krici chudacik, ze po odsavani hned zaspi... :/ . Von nechodim, lebo mam obavy.....mozno aj robim zle, ale ta teplota sa mi nepaci, ze este stale je....a vcera som mu na noc dala teply zabal z husacej masti na hrudnik - recept starych mam - no nevyhodil sa mi po hrudniku??? 😖 , asi ma uz slahne. tak sa drzte 😉

milhaus
3. júl 2008

uvidime zajtra na kontrole ako na tom sme ale ešte nejsme s toho vonku ale dufam že už nam neda atb.

milhaus
4. júl 2008

už nam nedala atb., dneska sme ich dobrali ale ventilon, prednison či ako sa to vola a zodac ešte mame do pondelka brat a mame sa objednat na imunologiu a alergologiu

zvolovci
autor
4. júl 2008

no tak my tiez uz dosli z kontroly - ant mame dobrat do nedele, stoptussin nam vyradila a dala ambrobene 0,5 ml 2xdenne a este nasadila tabl. salbutamol 1/4 tabl. 2xdenne. mam dat rozpustit tu tabl do sirupu a podat s troskou cukru a cajom. hylac dalej uzivat. povedala nam "dobru spravu" - ze este aspon 2 tyzdne to potrva....som z toho smutnaaa ☹ . no a este som sa pytala, ci s malym mozeme chodit von, tak mi povedali, ze kym berie antib. tak nie, lebo ze moze chytit dalsi infekt a boli by sme opat na zaciatku a uz vobec nie medzi ludi - do nakupnych centier a pod....ze iba na dvor ak sme z rod. domu - co my nie sme ☹ , takze iba na balkon a po dobrani ant. mozeme podla stavu maleho.....no co dodat - ideme dalej bojovat s chorobou 😉

milhaus
4. júl 2008

mna by mala zožrala keby som s nu nešla von dr. mi dovolila večer ist von ale vy ste menši tak asi preto je dr. taka opatrna

zvolovci
autor
4. júl 2008

no ano, asi preto ☹ . take male pivo a uz chore..... 🙄

milhaus
4. júl 2008

moja bola prvy krat chora ked mala 2,5 mesiaca, mala zapal nosohltana ale to bolo najviac sopla, dala jej pamikon a volačo na vytieranie nosika a dost sopla odsavat kazala

zvolovci
autor
4. júl 2008

no my tiez mame odsavat, ved aj odsavame, ale maly ma z toho uz taky strach, ze az. len pocuje, jak zapnem vysavac a uz rucky stlacene pri sebe, schuleny na mna hladi a potom ked sa k nemu uz priblizim, tak reve a bije ma rukami ,kope - pani, az sa divim, ako moze mat take male tolko vela sily v sebe....ked mi trafi tvar, tak riadna supa 😎 . a inac pamykon prave beriem ja - uz som chora aj ja aj manzel. dr. povedala, ze to mam z odsavania - lebo som spociatku iba tou ustnou odsavala, nastriedacku s manzelom - no a ze pri tom odsavani sme vlastne vsetky bacile do seba vdychovali. tak fajn :(

milhaus
4. júl 2008

ale čo narobis ked to treba, mi sme mali len tu ručnu a dost mi to dalo zabrat ked som to musela stale tahat

milhaus
6. júl 2008

lucka včera konečne prestala chrčat i ked ešte stale tažšie dicha ale či to nebolo aj kôli psychike taky dlhy priebeh liečenia, nežijeme s manželom najlepšie

zvolovci
autor
6. júl 2008

no tak to ano, moze to byt spojene aj s psychikou......a to je naprd, ze mate problemy, lebo urcite to malej neprospeje. 😒 . uz len verit, ze to bude oki - s manzelom myslim. a s malou bude oki urcite 😉

zvolovci
autor
6. júl 2008

a inac my chrcime v jednom kuse.....ale ked dr povedala, ze to este aspon 2 tyzdne, tak sa nad tym zatial nijak necudujem. len je mi ho luto, ked kasle, ako sa pri tom natrapi...drobak maly