Zápal priedušiek u trojročnej dcérky a nič nepomáha

lady511
7. dec 2014

ahojte,,už som sem písala viackrát na tuto temu,,ale som akosi donutena napísat znova,,kedže som už zufala,,naša mala 3 ročná dcerka ma zapal priedušiek,už 2 a pol týždna,,najskor boli aj teploty,,teraz ostal len pretrvavajuci kašel,,je suchý,,z ktorého sa niekedy aj povracia,,je taký navalový z ničoho nič ju to chytí,,,v noci alebo aj cez den,,a kašle aj 5 minut v kuse,,potom je cela červena a nemože sa až nadýchnut,,boli sme 2x u pediatra,,ktorý nam najskor datl kalciový sirup,,potom antibiotika,,ale kašel je stále intenzívny až ma stiska pri srdci ked sa mi tak rozkašle a neviem jej pomocť,,sirupy som jej davala už rozne od stoptusinu,,cez robitusin(najskor bol ten kašel mokrý),,rozne domáce prípravky a nič,,neskušala som prieduškový čaj,,myslíte že by mohol zabrat?..inak je už fit až na ten hrozný kašel,,velmi chce íst do školky,,ale s týmto ju nepustím,,poradíte?dakujem pekne

lady511
autor
10. dec 2014

@andalika lens a mi to dalo také arogantné..že "kto stanovil diagnozu ty? " ako ta vobec toto može napadnut,,však normálneho loveka napadne že som s dietatom bola u doktora kedže je to zapal priedušiek,,

ikula2
10. dec 2014

@lady511 tiez sme mali tento priebeh mala ma 2,5r a po 2 tyzdnoch liecenia velky dusivy kasel a zacali velmi huste sopliky, pretoze deticky to nevedia vykaslat, napinalo ju pri kasli. Mala bola zdrava po mesiaci a nakoniec jej zabrali kvapky BRONCHICUM su priamo na zapaly priedusiek, po prvom dni velka ulava, skuste je to extract z materiny dusky

lijenka
10. dec 2014

ja odporúčam rakytníkový sirup na podporu imunity, dalej 2 krát denne kávovú lyžičku ananasovej šťavy z kompotu a ešte k tomu výťažok z kapucínky veľkej.ja mam tiež 3 ročnú dcérku, ktorá ked nastúpila do školky nonstop mala suchý dráždiví až záchvatový kašel a nonstop soplíky, lebo sme vždy chytili školkarske bacili.
ananasová štava je super na hlieny a rakytník spolu s kapucínkou si u nás poradili so zlatým stafylokokom, streptokok pneumonie a aj hemofilom.uplne bez antibiotik.nezaručujem že to aj vám pomože a minimálne to stojí za to vyskušať.ananas s rakytníkom sú ovocie a kapucínka bylinka tak že dietatu žiadnu chémiu dávať nebudete

andalika
10. dec 2014

Normalny clovek aj rieši zdravotny stav s lekarmi a nie na diskusnom fore. Vies,ludia su vseliaki,najlepsi doktori.su oni sami...vies aky maju lekari nazor na taketo fora? Arogantna som nechcela byt,ak to tak vyznelo tak ma to vazne mrzi. Len som nechcela aby si sa prilis spoliehala nato co tu napisu mamicky nelekarky. To co zabera jednému nemusi byt ok pre druhého. 2 tyzdne nie je dlha doba, zdalo sa mi to prehnane,ze riesis nieco po takej dobe,nepoviem keby to trvalo mesiac,to uz je o inom... Prajem tvojmu dietatku nech je cim skor fit!

lady511
autor
11. dec 2014

@lijenka rakytníkový sme mali a nepomohol nič..ale tu štavu vyskušam dakujem

lady511
autor
11. dec 2014

@andalika tak ked je dieta choré týžden si ymslím že to je krátka doba nie 2 týždne!..vieš chcem jej hlavne pomoct koli jej zdraviu aby jej bolo lepšie ,,ale ide aj o to že ja potrebujem chodit do práce,,,,rob ím nočné..a ked mam doma malu netaham 12 ale 24,,a z toho som pekne mimo,,nemám tu nikoho kto by mohol byt pri nej,,viem že človek s tým musí rátat ked ma dieta v školke,,ale som už dost vyčerpana takže pre mna to už je vela

alias313
11. dec 2014

Ako dva tyzdne zapal priedusiek a neposlal vas pediater do nemocnice??Nas chcel poslat hned ked mal moj syn zapal priedusiek...Ale nakoniec sme dostali inhalator od neho,kupili sme vincentku a inhalovali..Teda o 5 dni na kontrolu a priedusky ciste.To ma len zaraža že by malo dieťa tak dlho zapal...Ale kedže nie som doktor,skusila by som este mozno pohotovost,pripadne aj nazor ineho pediatra.

alias313
11. dec 2014

Ešte keď som ja bola mala,mala som stale zapal priedusiek.Pomahali mi zabaly na priedusky,mama dala na plienku kačaciu mast,pokvapkala alpou,nahriala nad sporakom a to mi v noci prikladala.Doteraz si pamatam,ked ma v noci dusilo tak ze som sa nesla nadychnut,ako sa mi potom ulavilo a zaspala som..

katinka71
11. dec 2014

baby ja sa celkovo tesim ze su taketo fora ze si vieme poradit,co vasim detickam zabralo co este vyskusat,my sme si tym presli a az na fore som nasla ten Singulair prasky ,isla som za dr na hotovu vec,ze fakt mesiaci neustupoval kasel po vyskusani vsetkych moznych sirupov,kavapiek,a takisto som nasla vdaka foru to arko defesens okamzite som to vyskusala pred rokom,u detskeho sme boli ako na hodiny klavira a neviedlo to ku zlepseniu stavu,aj na detskej klinike som sa bola radit,povedali mi zepostup nasho dr je spravny,neostalo mi nic iba snorit po forach 🙂

tatanka1
11. dec 2014

@lady511 skús cibuľový čaj- ja ho volam preventívne že cukríkoví (spravilš karamel z cukru zaleješ vodou a dáš celú cibulu aj so šupkou vyvariť. potom vyberieš cibuľu a piješ. a je chutný treba piť teplý čaj.
veľmi pomáha naparovanie - klasika nad hrncom s kamilkami morská soľ alebo opäť cibuľou. aby si zaujala daj hľadať prsten s vidličkou. a normálne potom odsaj aj keď vie smrkať. okrem toho je vylborné robiť preplach nošteka so sloníkom (dostaneš v lekárni) a morským roztokom (urovíš z vincentky alebo priamo použi Vincentku), 3-ročné dieťa to už vie zvládnuť. najorv si dieťa do vody vysmrká, následne si oprie hlavičku o kuku jednou stranou a zadrží dych (to je dôležité) a naleješ zo sloníka do ništeka vodu do hornej dierky. bned nato vysmrká do vody. to isté z druhej strany a minimálne pri horobe 5-6x za deň a vždy až kým voda nepreteká z jednej dierky do druhej (to uvidíš že to už tečie) a uvidíš zme v živote dieťa toľko nevysmrkalo ako po tomto. Ak nesmrká tak po každom naliatí roztoku sloníkom treba odsať.
Verím že pomôže, nám sa skrátila doba liečenia o polovicu.

tatanka1
11. dec 2014

@lady511 a naparuj tiež aspoň 3-4-5x ako sa dá

tatanka1
11. dec 2014

Jo a ešte majoránkový čajík je výborný na kašel. Jedna lyžička na jedenu šálku čaju. 10-15m vyluhovať, dochuť medíkom a je mňam.

andalika
11. dec 2014

@lady511 ved to je pochopitelne,zato sa nemusis ospravedlnovat. Kazdy chceme pre to svoje dieta len to najlepsie. Ale po zapale priedusiek dufat,ze o tyzden to pominie je trochu naivne vies? Musis dat tomu cas a hlavne sa nestresovat lebo jej tym nepomozes....ale taketo rady su tu nanuc,to viem . Som tiez matka a viem ake to je byt unavena a stihat aj ine veci. Len vies,ludia majú predstavu ze vsetko ucinkuje sibnutim čarovného prutika,aj rady.co si si tu precitala si vyzaduju svoj cas a to relativne dlhy aby si videla vysledok. Jediny zaver z toho je ze sa tu dozvies vselico z coho budes akurat zmetena lebo nevies ako to bude zaberat,no malej tym nepomozes. Skusat kazde dva dni nieco ine sa tiez neda a nakoniec bude z toho len veľká kuca-paca. Takze to prosim konzultuj s lekarom,ten najlepsie vie co robit aj ked sa ti to nemusi zdat. Niektore veci skratka potrebuju svoj cas. Predstav si,ze prides k lekarovi a spustis....davala som to,hento a ono a nic z toho nezabera.....ako vlastne? ked jedno moze negovat ucinky druheho.....ja osobne milujem takych pacientov🙂 mas urcite krasne zdrave dieta,len momentalne sa jeho organizmus spamatava z infektu, kazdy z nas potrebuje iny cas nato a dva tyzdne naozaj nie je dlho. Drz sa! Urcite sa to o chvilku zlepsi,uvidis! Ked nie, zajdi za lekarom....ruesit sa to bude urcite. Prajem krasne sviatky celej rodine!

lenkadlo
11. dec 2014

Ja som mala 3tyzdne zalal priedusiek. Vyskusala som snad vsetko, ale najviac a najrychlejsie mi pomohlo naparovanie solou z mrtveho mora. 5minut denne a o 3 dni som bola na tom ovela lepsie 🙂

lady511
autor
22. dec 2014

ahojte baby...hlasim že nič nepomaha,,boli sme znova u doktora asi cca pred 5 dnami,,dal znova antibiotika a kázal čakat,,ant pomaly vybraté a nič stále je to o tom istom,, kupila sompred antibiotikami som kupila aj bronchicum,,na radu jednej mamičky,,zlepšovalo sa to ale akosi znova to na nu prišlo,,,teši nam sopliky,,v noci dusivý suchý kašel,,cez den mokrý,,,čo mam robit baby čo kupit? ,,nemáme tu suchý vzduch ani velmi neprekurujeme a stále vetrám 😒

evicka547
22. dec 2014
Používateľ evicka547 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evicka547.

@lady511 preco ju neposlala na rengen? moja neter mala takto zo zapalu priedusiek zapal pluc a museli jej nasadit kortikoidy a to uz sranda nie je

lady511
autor
22. dec 2014

@evicka547 ja neviem prečo aj som čakala,,že nas pošle,,už sa to aj zlepšovalo,,ale zase na novo to máme,, 😒

evicka547
22. dec 2014
Používateľ evicka547 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evicka547.

@lady511 ja byt tebou ziadam rengen pluc takto jej len organizmus zatazuju antibiotikami a to tiez nie je dobre ☹

katinka71
22. dec 2014

@lady511 ja by som rovno isla do nemocnice aby malu vysetrili a nasadili liecbu,aj mojmu iba kortikoidy pomohli ,ale aspon mu nepchali antibiotika ani raz ako dr na klinike v innsbrucku mi povedal ze antibiotika su najhorsie na liecbu zapalu priesdusiek ,ze iba oslabia imunitu a nepomozu ,nastastie sa mojmu za rok zapal priedusiek nezopakoval

lady511
autor
22. dec 2014

@katinka71 ozmýšlam vážne o tom že pojdem tam,,myslíte že mina požiadanie spravia ten roontgen?

lady511
autor
22. dec 2014

@katinka71 myslíš že mi ju v nemocnici nehaju ležat?..teploty nemáme,,nieje ani taka otapená,,je plna energie len ten kašel,,hlavne v noci,,taký dusivý,,cez den,,menej kašle

katinka71
22. dec 2014

@lady511 ja si myslim ze ju tam kompletne vysetria,aj rtg jej urobia a nastavia na liecbu,ja so tie bola napalena s postupom nasho dr lebo uz behom par mesiacov sa mu to opakovalo 5x,isla som to konzultovat na kliniku hned sa maleho ujali komplet ho vysertrili a veru mi ozrejmili ze fakt sa na zapaly neordinuju antibiotika,mal nasadeny singulair ale po mesiaci sme ho museli vysadit a dalej sme sa dohodli ze okamzite prideme do nemocnice sa na nastavit na inhalacnu liecbu ventolin,ale nastastie sme nepotrebovali

modra1
22. dec 2014

@lady511 Určite riešiť, prírodne medicíny sú fajn, ale v ťažších prípadoch nestačia. Pýtajte si rontgen a so snímkami ísť do P. Biskupíc, nám sa stalo, že popis na našej klinike bol, že pľúca čisté a v Biskupiciach len dala CD na obrazovku a hneď konštatovala obojstranný zápal pľúc staršieho dáta. Zápal pľúc vôbec nemusí byť počuť, u nás konkrétne 2 pediatri a 1 alergologička skonštatovali čisté dýchanie, bol to tzv. studený zápal bez teplôt, len brutálny dusivý kašeľ, hlienový, do vyčerpania, býval v noci alebo pri ceste autom, často po dokašľaní dieťa zaspalo. Navyše to bolo v lete. ATB sme dostali Klacid na 14 dní, Montelukast (liek pre astmatikov), od alergologičky Imunor. Doma sme boli mesiac. O pol roka opäť zápal pľúc po 6 dňoch teplôt okolo 40, nízke CRP, žiadne iné ťažkosti, musela som sa škaredo pohádať na pohotovosti na Kramároch, aby predpísali rontgen, lebo samozrejme dýchanie bolo čisté (ona nič nepočula) a bol tam obojstranný zápal.
Držím palce.

dana90
22. dec 2014

Lady511 ahoj my sme mavali takyto isty problém a nam najlepšie zaberali cipky rectodelt su na upokojenie sliznice cim sa jej bude lepšie dychat a tak iste som jej potrierala tymianom oblasť priedušiek aj na chrbte medzi lopatkami

evina313
23. dec 2014

no syn mal tiež taketo prejavy kasla, napokon asi po 3 týždnoch mu na moje žiadanie urobili výter na čierny kašel a vyslo mu že ho prekonal.to sa lekarka dušovala, že to určite čierny kasel nie je lebo je este malý a navyše očkovaný ale bol to. teraz je toho strašne vela...prešlo to napokon same, ale trvalo to dlho. ale napr. na skole sme mali teraz oznam, že je vírus ktorý vyzera ako zapal priedušiek ale ked sa spravi RTG tak sa zisti zapal pluc.Ja by som asi žiadala RTG pluc