Suché chrastavé miesta po celom tele dieťaťa

bobana297
18. sep 2017

Zdravim Vas dievcence. Moj krpec ma zas po tele nejake suche chrastave miestecka. po celom tele to ma kde tam tu tam pohladkam prejdem po suchom lozisku. V noci sa mi uz 4 den budi zo strasnym placom nemozem ho ukludnit tak mu dam na zubky a viburcol. Lebo ani svaty nevie preco place co ho boli lebo vsade kde sa ho chytim mi odhadzuje ruky takze neviem co ho boli cez deb zase v poriadku smeje sa a tak. uz som si myslela ze ci ho pipik neboli ale ved cika vsetko ok. s prdmi uz je fajn aj ked niekedy musi tak tlacit aby si poprdkal. no neviem. ale prikladam foto ako vyzera.to suche miesto ci ste to mali niektora??? dakujem vo pred 😘

fednaja
18. sep 2017

Neškriabe sa cez deň na tých miestach? Nesvrbí ho to? Skús možno len tak pár dní natierať nejakým poriadne mastným krémom, či to nemá proste len takú suchšiu kožu a ak nepomôže tak by som išla na kožné či to nie je nejaký ekzém alebo tak.

bobana297
autor
18. sep 2017

praveze vobec neskriabe ani nevie ze tam to ma 😣

sipopa
18. sep 2017

u doktorky ste s tym neboli? 🙂 podla mna by nebolo na skodu zajst ku koznemu alebo na alergologiu

xili99
18. sep 2017

Hmm isto by som to neriešila sama. Radšej si zbehni k doktorke, možno aj vaša pediatrička vám na to niečo dá😉

bobana297
autor
18. sep 2017

ideme zajtra k dr. len dom.chcela vediet ci nemate niektora skusenost

bruneta880
18. sep 2017

@bobana297 ahoj môj malý mal niečo podobné, tiež na líčkach a brušku ( keď zjedol niečo arašidové alebo orechové, alebo keď s nami vonku "robil" napr. Prerezávali sme trávnik a on chytal tú suchú trávu -prach ) také veľmi suché lozišká.
Kožná povedala že je to bežný detský ekzém a drvivá väčšina detí z toho vyrastie...môže sa mu to objaviť aj pri chorobe, keď bude imunita oslabená.
Vraj aj do piatich rokov.
My sme užívali sirup tuším Aerius sa volal, plus ona nám predpísala dva krémy najskôr sa natieral krém s kortikoidmi a na ten proti svrbeniu Ichthyo Care- tento kúpiš aj voľne.Ale určite si zadováž aj krém z La Roche Cicaplast- ten je super, fakt aj kožná mi povedala že lepší som ani nemohla použiť( pred tým ako sme k nej išli) a kázala mi ho cez deň aj popri tých ostatných natierať aj s týmto cca 5 krát denne.
Keď sa mu to druhý krát vyhodilo používala som už len tento z La Roche, plus Ichthyo a krásne mu to zmizlo...
Ale napr. ani repíkom alebo nechtíkom nič nepokazíš keď mu to umyješ.
A ešte dodám že malého to svrbelo ale hlavne večer tiež nemohol spinkať...
Skoré uzdravenie...
A ešte som zabudla tiež mu neublíži ak máš doma živočíšne uhlie, to na seba viaže toxíny ak to má napr. z nejakého jedla...
Sestrin má napr. Alergiu na škoricu...držte sa 😘

bruneta880
18. sep 2017

@bobana297 ešte doplním,
Môže to mať napr. aj z oblečenia neobliekla si mu niečo čo obsahuje vlnu?Alebo ak máte vo vnútri psa, mačku, alebo aj zmena pracieho prostriedku...je toho dosť čo to môže vyvolať.A ešte kožná mi vravela, keď to má vyhodené, nekúpať len rýchla sprcha vlažnou vodou, žiadne mydlo .

lilu7
19. sep 2017

Ja take zvyknem mavat cca raz do roka na rukach suche nesvebi to netusim z coho ale ako to pride tak to odide len si to casto kremujem lebo je to dost suche a pomerne velke zvyknem lipobase krem alebo aj maleho bepanthen care ten je mastny a hydratuje. Pokial sa mu to nerozsiruje a nesvrbi ho to tak mu to kremuj a pockaj par dni - tyzdnov ked mu to neodide skoc za koznou ale ta ti poradi tiez len dalsi krem🤔

lilu74
12. dec 2017

Tiez to mavam a len premastujem mastnym kremom napr.bepanthen care.indulona..
Atd casom to zmizne