Zdurené bradavky u 8 - mesačnej dcérky. Čo s tým?

macho13
29. jan 2008

Čaute ..
Naša dcéra má už asi týždeň zdurené bradavky (resp. prsia), trochu napuchnuté a trochu začervenané ... nie sú citlivé na dotyk ... lekárka nás poslala na vyšetrenie k endokrinológovi, ale tam nás objednali až na budúci týždeň. Neviete od čoho to môže byť, resp. čo s tým ??

Dcéra ma 7 a 3/2 mesiaca a papá UM + príkrmy ...

mata79
29. jan 2008

Macho, niekde som citala, ze dievcatka v prvych mesiacoch mozu aj krvacat z "pipiny" a mozu byt aj zdurene bradavky. Je to vraj normalne, telo sa vyrovnava s hladinami hormonov a hlavne odchadza s telicka uz niekolko stoviek vajicok.....
Kedze dcerka ma skoro 8 mesiacikov, nieviem, ci je to aj jej pripad, ale v ziadnom pripade by som sa nestresovala.
Urcite to nie je nic vazne. Ani na endokrinologii nebudete prvy pripad...
Vysetria jej hladinu hormonov v krvi a zistia, preco sa to deje. 🙂
Prajem vela krasnych chvil s vasou usmiatou dcerkou.....

gangulienka
29. jan 2008

moja mala to mala asi ked mala dva tyzdne. Dr. povedala ze sa je to vplyvom mojich hormonov, ktore sa vyplavuju cez mlieko. Lenze u vasej to asi bude z niecoho ineho kedze uz nedostava MM. Ale odporucila nam len na to davat octanovu mast. Ja som ju ani moc nedavala lebo to smrdi, a vsetko sa od toho zaspinilo. A preslo to same asi za tyzden 😉

kattom
29. jan 2008

nas maly mal tiez ked mal asi mesiac zdurene prska - lekarka povedala, tak ako pise gangulienka, ze je to z mojich hormonov /dojcim ho/. potom sa mu to este zdurilo asi 2 alebo trikrat - vzdy tak dva dni to trvalo a potom to zmizlo. nic som mu na to nedavala.
drzim palce, aby vysetrenie dobre dopadlo

jaaty
30. jan 2008

Ahojte, my sme síce podobný problém nemali, ale lekárka mi ho spomenula, keď sme začali s príkrmami. Práve preto mi odporúčala aspoň so začiatku výlučne bio potraviny, keďže všetky ostatné- predovšetkým mäsá sú plné rastových hormónov a to sa vraj môže prejaviť práve zdureným resp. zväčšením prsníkov u detičiek (vraj mala zopár takýchto detičiek, ktoré práve preto tiež poslala endokrinológovi). Ja preto Hanke dávam výlučne bio výživy-teda Hipp čiste BIO) a v Rakúsku dostať aj Nestlé, ktoré obsahuje bio mäsko. Skús teda vylúčiť prírkmy, ktoré dávate a kúpte len Hipp, ktoré sú garantované bio produkty. Držím palce a verím, že to pomôže 😉

kadea
30. jan 2008

To iste povedala lekarka mojej sesternici. Jej dcerka ma 10 mesiacov a zdurili sa jej prsicka. Kazala jej vynechat masko, lebo to je napichane rastovymi hormonmi. Skus vynechat a uvidis, snad to pomoze.

bubba
30. jan 2008

kamoskina mala to mala tiez a odporucili jej prestat jest psenicu(a vsetko co preslo okolo muky...)nepomohlo.zacala jej davat kozacie mlieko pit a vsetky problemy sa vyparili 😉

marty78
30. jan 2008

Mozu to vyvolat aj ftalaty obsiahnute napr. v hrackach alebo aj v inych plastoch, najma "made in china" vyrobky. ( problem je , ze ine sa uz ani nedaju kupit). ☹

zuzu13
31. jan 2008

kamarátka bola s dcerkou u lekára a zakázali jej papať hydinu....práve kvôli tomu ako píše kadea...rastové hormony...