Zlá diagnóza - najprv trauma, teraz trvalý následok

sonja2
27. júl 2009

Ahojte , chcem sa s Vami podeliť o zlú skúsenosť s lekármi z pohotovosťi Reimanus Prešov 😔
S manželom sme odišli do zahraničia na 2 dni a náš ešte ani nie 2-ročný poklad sme nechali u mojej mamy,
Len čo sme došli hneď som zapínala SKYPE a čítam : že malá má horúčky a že s ňou boli na pohotovosti o 4:00 ráno , a lekárka bola nahnevaná , lebo ju zobudili, malú ani poriadne nevysetrila, len jej pozrela do hrdla a dala nejaké antibiotiká a ponáhľala sa dospať , a to boli ešte v ordinácii!!!
Drujý deň jej zas vyskočila teplota, po obednajšom spánku sa malá nepostavila z postele , mala opuchnutý krk , strašne sa triasla a plakala , mama hneď volala 112 , ale tam jej povedali že chodia len k vážnym prípadom!!! Tak sa opäť obliekli a utekali na pohotovosť, pri obliekaní si mam všimla, že malá má vyrážky na rukách aj na nohách ... Po príchode stretli lekárku na chodbe , a tá sa s frflaním, či to už nemôže mať ani chvíľu prestávku, vrátila späť do ordinácie , Malej sa ani nedotkla, až keď jej mama povedala , aby sa jej pozrela do hrdla tak sa rozhýbala , ale povedala že hrdlo je čisté ružové , aj keď deň pred tým jej kvôli hrdlu a teplote dala antibiotiká.!!! Keď sme sa vrátili ( o 14:00 sme vystúpili z lietadla a o 15:30 som už sedela na pohotovosti v KE ) hne´d sme išli do KE na pohotovosť a odtiaľ rovno na príjem do DFN KE , s podozrením na mononukleózu z ktorej sa nakoniec vykľul bakteriálny zápal lymfatickej uzliny. A to mi ešte lekár na ORL šetrne oznámil že keby jej ten hnis stiekol na srdiečko tak... 😢

To už naozaj niektorým DR. nezáleží na ľudoch, deťoch ...?
Moja dvoj ročná dcéra vôbec nemusela skončiť v nemocnici a už vôbec nie s takým zápalom a trvalým následkom , len keby si tie dve lekárky dali aspoň trochu záležať vyšetrili ju tak ako sa má , namiesto toho že sa jedna ponáhľala spať a druhá zrejme fajčiť alebo jesť ...
Vôbec ju nemuseli trápiť ihlami, infúziami , ani ju nemuseli viazať k postielke , keby im na nej záležalo... Stačilo iba aby jej hmatom vyšetrila uzliny ...nič viac ,
A argument , že choroba sa vyvíja , mi nestačí...

Preto píšem Vám aby ste si dávali pozor ( ak chcete napíšem Vám aj mená do IP)
Preto som práve dopísala sťažnosť , lebo ani mne nezáleží či prídu o miesto a o licenciu , hlavne aby už nespôsobili žiadnemu dieťaťu to, čo spôsobili tomu môjmu...

😢 😢

diddi
27. júl 2009

sonja,to je strasne!!!....ako mozu takyto ludia robit lekarov a navyse pediatrov....a to ani nepisem,ze zeny-matky....dobre robis s tou staznostou,i ked chudiatko male,tu bolest jej to nezobere.....chod osobne za tymi zenami a pozeraj sa im do oci,ako mohli toto dopustit!!!....a vies co,kludne napis ich mena sem...alebo zaloz temu s ich menami ako vystrahu....vela trpezlivosti vam prajem a hlavne ZDRAVIE malickej!!!!

ivka144
27. júl 2009

To ma velmi mrzi. Ja mam pomerne dost negativny nazor nielen na zdravotnictvo ale aj samotnu medicinu a to nema za sebou taketo stresy. Uz som citala podobne pripady a ide ma porazit. Nie preto, ze sa lekar sekne, lebo ked sa moze zmylit uctovnik, pravnik, predavacka,preco nie lekar. Ale keby mal clovek pocit, ze snaha je a vsetko, ale "prihodi sa" jednoducho daco, tak este OK, ale ked vidis, ze je to odflaknutim... hruza! Drzim palce, nech sa hlavne malej polepsi rychlo!

titkovamiriam
28. júl 2009

sonja asi dnes uz skoro kazdy ked potreboval pomoc zo zdravotnictva tak ma vacsinou negativne skusenosti.mne ked sa narodil syn musel byt umiestneny na jiske-tam pristup sestriciek bol taky otrasny asi len dve z tych vsetkych co sme tam boli boli ludske.zazila som toho vela no sila bolo ked piskal inkubator a nielen ja ale uz aj ine mamy na to reagovali a upozornili sme sestricku a ona ze ci si ma za ten plat nohy zlamat,ze to dieta nieco vydrzi ☹ ☹ ☹ .chuda male nastastie vydrzalo-no skoda ze tam nemalo maminu.ta by im tam urcite dala.!!!!
moja mama je po porazke no strasne nieco vybavit-kazdy to berie budte radi ze nieje horsie

brat je diabetik mal uraz v jednej nemocnici mu uz chceli prst odrezat ,no ten zdupkal a v druhej mu ho zachranili

najnovsie kamoska isla na dovolenku na oravu uz niekolko rokov trpi strasnymi bolestami podbruska a vsetci ze ma vysledky ok-tam ju to chytilo tiez a dnes ju aj operuju -po cisarskom sprad 3 rokov jej nedali vajecnik na miesto a ten prirastol k crevu...... a mohla by som pisat....

sonja2
autor
28. júl 2009

ďakujem Vám všetkým za podporu , vidím , že niesom jediná... a verte pomáha to...

titkovamiriam
28. júl 2009

🙂 🙂 🙂 len vsetko dobre ti prajem!!! 🙂 🙂 🙂

bibinka
28. júl 2009

sonja- to je strašné, že sú aj takí lekári 😒 😒 😒 😒 , bohužiaľ,tí sa často nejakým postihom vyhnú.Som zdravotník a videla som niečo podobné. Sťažnosť je namieste, veľmi ti držím palce aby si uspela a sťažnosť aby mala aj nejaký výsledok, nielen zmietnutie zo stola 😉 😉 😉

inka4
28. júl 2009

ja by som nakricala na celu nemocnicu 😠 snazime sa cele tehotenstvo o male starat a nejaka krava to cele pototo 😠 vela zdravicka pre babo 🙂

sonja2
autor
28. júl 2009

Vyvarujme sa klobásovým lekárom, t.j. takým, ktorým otecko zaplatil...
A ešte sa budú sťažovať na platy...

dadulik
28. júl 2009

sonja, to snad ani neni mozne 😠 😠 😠 ja by som osobne zasla za dotycnymi a "podakovala" za ich "starostlivost" a jasne im povedala, ze toto takto nenecham a budem sa snazit, aby prisli o liceniciu 😠 😠 😠
v ostatnych pracach, ked si clovek neplni svoje ulohy, ukazu mu ktorym smerom su dvere a v zdravotnictve....skoda hovorit. Tiez mame osobnu skusenost, moj 43 rocny nevidiaci (od narodenia) brat ma problemy s chrbticou, v decembri sa mu vychylila hlava na bok, lekari zacali jednat v juni !!!! po 14 dnoch v nemocnici na infuzkach ho pustili domov, ze prekonal zapal chrbtice, od toho juna je v doslova zalostnom stave, rapidne chudne, vsetko svalstvo mu odchadza, nedokaze sa poriadne hybat, tazko sa mu dycha, no mame podozrenie na svalovu dystrofiu !!!!! a to bol v tom tuneli v ruzinove a nic mu nenasli !!!! tak ho tam otec isiel znovu objednat. Toto uz fakt nepochopim.....Cloveka doslova nechaju skapat (ospravedlnujem sa za vyraz), ale je to tak 😔

penny13
28. júl 2009

Nechápem, ako mohli tí lekári kašlať na stav takého zlatého dievčatka, aké maš Ty , Sonja. Prajem Ti, aby sa malá skoro uzdravila. Ale čo je to tá mononukleóza?
Ja mám podobné skúsenosti.
Boli sme s Katkou na vyšetrení, lebo zle videla v škole na tabulľu. A lekár ma poslal na vyšetrenie do KE. Tam na mňa doktorka vyštekla, že dcéra má Tunerov syndróm, už nikdy nevyrastie a navyše stratí zrak! A vraj môže aj.... 😠
A keď som otehotnela s Filipkom, gynekológ mi vravel, že je to malé, že to nevidí a že to čoskoro potratím. 🙄
Keď som prišla na vyšetrenie nabudúci tyždeň, povedal mi, že to potratím a že ho nemám otravovať, nemá na mňa čas.
Tak dosť! Takto sa so mnou rozprávať nebude! povedala som si a objednala sa u iného gynekológa.
A ten mi oznámil, že maličký je úplne v poriadku.
A nakoniec sa mi narodil ,,obor" Mal 55cm. 🙂

halienka
28. júl 2009

ja mám tiež viacero zlých zážitkov svojich aj od príbuzných, najlepší bol ten keď moja mama druhýkrát ochorela na helicobacter pylori, tak ju debil gastroenterológ poslal bez liečby preč s tým, že nech si ide hľadať bacilonosiča čo ju furt nakazí!!! 😕 😠 O pohotovostných lekároch mám tiež svoju mienku, radšej pokiaľ sa dá sa im vyhnúť a ísť cez deň k lekárke, lebo na pohotovosti v poslednej dobe človeka len odbijú maximálne s nejakou injekciou od bolesti a tie reči okolo toho, to keby som ja každému zákazníkovi dávala najavo že ma otravuje, tak už som dávno na dlažbe. Problém je v tom, že ešte stále je tu zakorenená akási čudná predstava, že lekár je niečo ako boh a všetci musíme byť pred ním "pokakaní". Ale je to tiež len profesia za ktorú dostáva peniaze, tak by si ju mal vykonávať so zodpovedným a slušným prístupom, hlavne keď v jeho robote ide o ľudské životy.

dominikuska
28. júl 2009

fuj je mi zle z takychto tzv. lekarov. 😠 😠 Dufam, ze to urad nad lekarskou starostlivostou bude riesit. Je cim dalej, tym viac zanedbania zo strany lekarov. Drzim palce nech Sofinka rychlo vyzdravie.

titkovamiriam
28. júl 2009

domi ani nevrav kamoska mi na antolskej umrela po porode ☹ jedno krasne dievcatko nema mamicku 😔 😔

trixi
28. júl 2009

ahoj sonja, robis velmi dobre, ze pises staznost na tie lekarky. Posli staznost na riaditelstvo nemocnice a aj na Urad pre kontrolu nad zdravotnictvom (ci ako sa to vola). Musia to presetrit.
Ja nasim lekarom uz vobec nedoverujem. Ak mozem tak sa im zdaleka vyhybam. Mna vystresovala doktorka na ultrazvuku, ked som bola tehotna. Bola som na prvom ultrazvuku v 11 tyzdni a ta "odbornicka" len zacala pochybovat a neveriacky krutit hlavou. Gniavila ma tym ultrazvukom vo vnutri, ze som myslela, ze potratim. Zacala, ze je zazrak, ze som otehotnela (nebol to ziadny problem), ze bude zazrak ak nepotratim v prvom trimestri a ak nepotratim tak sa dieta narodi predcasne, poskodene, a ze mi odporuca interupciu. Viete si asi predstavit ako som zostala v soku. Nasu malu fazulku mi neukazala, nedala foto, ked som sa jej vystrasene spytala ako k takym uzaverom prisla, tak mi povedala ze mam myomy a tie nedovolia aby som dieta donosila. Po takmer sadistickom vysetreni som sadla do auta a s placom prisla domov, sadla k pocitacu a studovala co so mnou je. Nastastie som nasla odbornika na myomy v CR, ten ma ukludnil, ze moja situacia nie je tak dramaticka. A vtedy som sa rozhodla, ze dakujem, ale k nej uz na ultrazvuk nepojdem. Zvolila som si sukromne centrum v Brne s vynikajucim panom doktorom, ktory ma ukludnil a cele tehotenstvo som chodila na ultrazvuk k nemu. Nepotratila som, porodila som na koniec 42 tyzdna 5 kg zdraveho chlapa, mala som bezproblemove tehotenstvo. Ale na ten stres, ktory mi sposobila "odbornicka" nezabudnem do smrti. Ked idem okolo domu v ktorom ma ambulanciu mam chut jej rozbit aspon okna. Moj partner jej chcel rozbit nieco ine.

olivova
28. júl 2009

no, ja mam tiez skusenost - kolega mal 36 rokov a bol na pohotovosti v jeden den 3x (bohuzial v nedelu) - zakazdym ho odbili od dveri, nech si da ibalgin - v noci zomrel 😔 .
A mne robili tesne pred porodom sono - uz som mala kontrakcie a doktorka hovori - no to dieta je akesi male. Fajcili ste? pili ste? a dost arogantne - naozaj uzasne povzbudenie, bala som sa uplne dokonca dalsich 5 hodin. Moja dcera mala 3,6 kg a 49 cm....
Bola som s malinkou aj v nemocnici - ten pristup - kym ste ticho a suhlasite so vsetkym, co urobia (napr. dopichaju dieta mozno 15-20 krat a to neprehanam) ste UZASNA matka. Skuste sa ohlasit, nech vam okamzite zavolaju doktorku, ci tie hlupe antibiotika nemoze brat v sirupe alebo rozdrvit tabletku, ked jej uz zilku nemozu najst - co si to dovolujete a potom dalsi pobyt s vami zametaju.
Takze ja mam len negativne skusenosti...Kym si doslova nezaplatite alebo nemate znameho, ste odpad...Cest vynimkam.

dominikuska
28. júl 2009

maleho krstna mala mimomaternicove tehotenstvo, sla na zakrok, po zakroku mala asi tyzden bolesti ale zakazdym ju lekar odbil ze to je v poriadku ma sa setrit. po tyzdni ju priatel odniesol na pohotovost, dostala vnutorne krvacanie. zhodou okolnosti ju operoval ten isty lekar co je robil laparoskopiu, na druhy den je povedal ze prisla na poslednu chvilu, nemusela to prezit. Ospravedlnil sa jej sice, ale ... su vela nejasnosti a hlavne na kazdej prepustacej sprave su napisane uplne bludy.

cuchre
28. júl 2009

no, pripajam cerstvu skusenost. segra uz dva mesiace trpi bolestami zubov. v maji jej povedali, ze treba vysekat osmicky, ze tie ju trapia. termin 3.8. dnes uz musela ist, lebo sa dopuje liekmi, zaberaju len silne opijaty (farmaceutka, co uz), nemoze jest, spat....a co jej povedali? ze to osmicky nie su, ze ma mrtvy zub, zapaleny kanalik a tkanivo+ kaz....obe prva aj druha diagnoza na heydukovej, nastastie druhykrat velmi mili ochotni lekari...ale toho prveho bu som prizabila...

penny13
29. júl 2009

olivova, a čo bol otomu kolegovi?
Trixi, olivova, máme podobné zlé zážitky.
Som rada, že sa nám narodila pekné zdravé detičky.

penny13
29. júl 2009

narodili

sonja2
autor
30. júl 2009

No vidím , že je to v našej republike pestré...Len tak ďalej a možno nás lekári ku ktorým ideme po pomoc časom vyvraždia ...
Načo študujú keď nemajú k tomu vzťah, ... 😖 nepochopím...

nastasia
30. júl 2009

ahojte,
s lekarmi nemam vobec dobre skusenosti a ako citam nie som sama ☹
u nas v rodine sme mali jednu velmi negativnu skusenost ked mojmu bratovi urcili zlu diagnozu. mal vtedy asi pat rokov ked sme boli na dovolenke na madeire. ked sme sa vratili dostal prudke hnacky a zvracanie a vysoke horucky. zrejme sa nakazil z jedla. rodicia ho zobrali k lekarke a ta ho hned poslala na kramare kde si ho nechali. najprv bol niekolko dni na chirurgii, kde nevedeli prist na to co mu je. potom rodicom oznamil sam primar, ze ich dieta patri na onkologiu, lebo ma leukemiu. rodicia boli v soku, obidvaja plakali. nakoniec mu urcil lekar zo zahranicia, ze ide o exoticky druh salmonely a dali ho na infekcne. tam bol este dobre tri tyzdne. predstavte si, ze by ho fakt dali na onkologiu, kolko tazko chorych deti by tam nakazil. a ktovie co by s nim bolo, keby tam nebol prisiel ten lekar ☹

sumienka2525
30. júl 2009

Sonia: Jaaaj, to je strasne. Chudatko malinka. My sme boli nedavno tiez na pohotovost lebo malej praskol bubienok v uchu, no ale bola som spokojna s doktorkou tam. Klop, klop, klop. Dobre si urobila ze si sem napisala. Nech vedia vsetci aky maju pristup k detom.

No ja tiez doktorom neverim. Tiez mame vela zlych skusenosti s nimi cela rodina.
Maminu boleli strasne ruky , trpli jej , opuchali tak bola na operacii obidvoch ruk. Jednu ma uz ako tak dobru ( no ale ziadna vyhra to nieje) a tu druhu ma este v horsiom stave ako ju mala pred operaciou. A lekari sa robia hluchy , dopuju ju stale len tabletkami.
Sestra mi skoro zomrela pri porode. Nevedeli zastavit krvacanie.
Mna nechali pred porodom dlho bez plodovej vody , ktora mi vytiekla v nemocnici par hodin pred porodom. A pri porode neviem ako vyklbili malej ruku a povedali ze to je moja chyba lebo som zle tlacila. Aj to bohvie ako bolo. Lebo mne ju len ukazali a zobrali pretoze mala zltacku a zase mi ju nachvylu doniesli na druhy den a vtedy mi to povedali. Chvala bohu ma rucicku v poriadku.
Na pohotovosti s malou ma tiez asi dva krat vytocili dobre.
No a je toho este strasne vela.
Mozno keby sa viac ludi stazovalo tak by nezodpovednych lekarov bolo menej. Ved maju ludom pomahat, je to ich povinnost a ak ich to nebavi nech idu robit inu pracu.

pokymora
30. júl 2009

ja mam tazko chore dieta iba preto,ze sa narodilo o pol tretej rańo a lekar si lahol spat,nevsimol si,ze sa dusi,kym sa vystriedala sluzba malemu odumrel mozog a uz bolo neskoro...a ja sa musim o nho starat cely moj zivot.maly netusi kto som,co som,ma 30 kila je ako 3 mesacne babatko.ukradli mu cely svet...len preto,ze sa niekomu nechcelo....az mi z toho raz zacne sibat.mam v zozname kopec lekarov,kt.si nezasluzia svoj zivot

dana_l
31. júl 2009

je smutne co tu citam, ale pravdive. pokial som bola na slovensku tak som mala vacsinou zle zazitky. nasej doktorky sestricka ludi vytriedila este nez sa dostali do ordinacie. "co vam je, to nic nie je. dalsi."
teraz ako zijem v zahranici je to obrovsky rozdiel. rozmyslala som ci nepojdem na porod naspat na slovensko ale po zazitkoch mojej sestry som radikalne zmenila nazor. mam dve deti a pri oboch porodoch boli sestricky uzasne. vsetko mali pod kontrolou a doktor prisiel len 5 minut pred narodenim deti. aj detsky lekar je velmi dobry. vsetko vysvetli a ukaze na grafoch. jedine co sa mi nepaci, ak musime na pohotovost tak tam cakame velmi dlho kym nas zoberu.
zelam si aby v zdravotnictve robili len ludia ktori maju vztah k ludom. ved o tom ich praca je. ☹

olivova
31. júl 2009

penny13 - modrela mu noha smerom nahor (neviem diagnozu)...Problem bol v tom, ze sa mu na tu nohu ani nepozreli. Neviem, ci sa dalo pomoct - uz som to neskumala, jeho manzelka ostala uplne hotova, hovorila, ze keby dala aj oznamenie, nik mu uz nevrati zivot a teraz neviem, ci to urobila alebo nechala tak. Ostali po nom dve male deti. Inak bol s manzelkou vsetky 3 razy na pohotovosti, ona hovorila, ze taku bezmocnost v zivote necitila - ked niekomu vysvetlujete co vam je a oni nic...
Podstatne je, ze vas vysetria doslova len od dveri, lebo maju vela pacientov.. a odkazu vas na ibalgin, pripadne iny liek od bolesti...

Mam skusenost aj s mamou - mala problem - krvacala, lekarka jej povedala, ze ak ju nechaju tak vykrvaca, prisla do nemocnice a tam ju objednali na operaciu o 2,5 mesiaca...To podla jej obvodnej v tom case nemala uz byt medzi nami... Samozrejme, zaplatila si lekara inam, zobrali ju hned (podla slov stastie ze prisla) a uplne iny pristup.

Dufam, ze moja rodina bude lekarov potrebovat co najmenej...

olivova
31. júl 2009

jaj, zabudla som dopisat - uplny iny pristup k mame, lebo si zaplatila. Len preto..

Zeby som si zobrala od nich priklad?

Ako ste pisali, ani ja nechapem, co tam potom robia. Naco robia tuto pracu, ked ich nebavi? Ale detto aj vacsina sestier...

sonja2
autor
13. aug 2009

Ahojte , tak sa mi ozvali z úradu pre dohľad : Vraj to prešetrujú a dajú mi vedieť ... Som zvedavá aké budú dôsledky...

dominikuska
22. sep 2009

ahoj sonja2. Uz to presetrili? a ako je na tom sofia?

erikasadek
22. sep 2009

sonja, ahoj.. ja osm rodena, presovcanka, ale uz 16 rokov som prec..
to ni eje dolezite...
ale to co pises.. zijem uz dlhov zahranici a tento rok som bol ana 2 mesiace s detmi po 5 rokoch na slovensku..
a ako naschval , boli chri obaja.

niekolko krat som musela ist k lekarke, kedze najprv jedne a potom druhy..
nevadi podstata je, ze ja aj som musela ist na presovsku pohotovost , s drobcom v sobotu o 14 hodine..
pre mna zvyknutu mat pohotovost 24 hodin, a dokonale zabezpecenu , starostlivost neako som sa nebala..
co ma cakalo.. ufrflana sestricka, ktora nechce osetrit pretoze nemam , obciansky preukaz..!!!
marna snaha vysvetlit ze uz nemam roky trvaly pobyt.. trva na pase.. naco ?? na adresu.;mila pani adresa nie je napisana v pase!:!!
po skoro mojom infarkte nastupila lekarka...
moj syn mal cez 40 °C co by nebol problem, ale to ze pred 3 dnami dobral atb.; a tak preco znova ma horucky...
lekarka s acely cas, teda velmi kratky cas bavila styl pozeranim do okna. a nie na mna.;pozrela len malemu do hrdla, a bola zazracna, diagnoza..
angina..;

a to ze ani nepopocuvala kjeho srdce a pluca, neprehmatala, brusko a vsetky reflexy, u 20 mesacneho dietata nic.; predpisla silne ATB, prav ejedny dobral.. a dala recept na zazracny , diazepen... naco????
a to ci mam doma , vobec paralen , ani s aneopytala..

neskutocny chlad..

bol asom v soku.. nebudem klamat...
po 5 minutach som povedala mame ked sa vratim naspat do francuzska budem , bozkat ich zem.. zato aka tu je pre nas zdravotna starostlivost...

je to naozaj strasne, co sa Ti stalo a neda s ato niako vysvetlita ak to bola ta ista lekarka , tak ma to ani neprekvapuje..
ved ked nema rada svoju pracu nech ju necha niekomu inemu.. preboha, ved tu ide o zivot!!!