• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Zlatý stafylokok u babätiek. Máte s tým skúsenosť?

7. novembra 2017 
takze nam asi nic ine nezostava len dat antibiotika....

lebo ten pamycon asi nepomaha - od 4.00 nevie spat len sa mrvi a chrchle - ako keby chcel vychrchlat tie sople.... :frowning2:
10. sep 2008 o 08:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
malej zistili tiez stafylokoka ked mala niake 3mesiace.stale mala vodovy soplik.davala som jej nasivin,libenar,mar.tym,ze nemala citlivost na antibiotika,tak jej nedali ziadne lieky a casom to preslo.stale som odsavala.ale od vcera zas zacala chrapcat,tak sa to asi vracia.a v pondelok ju ockovali prevenarom,tak snad to nevadi.ked to neprejde,tak budeme musiet k dokine.
10. sep 2008 o 08:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babenky, ak sa vam stale to vracia, tak ako nbam, tak by som odporucala ist na alergo, lebo nam z toho vsetkeho nakoniec zistili alergie :frowning2: :frowning2:
10. sep 2008 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
snehurka11111 • 1d • Včera ve 21:25
Ahojky maminky, chtěla jsem se zeptat - nemáte některá zkušenost se zlatým stafylokokem? Dneska jej totiž našli z výtěru z nosu mé tří týdenní dcerce, tak jsem z toho docela vedle.
Moc díky za jakékoliv informace a zkušenosti.

snehurka11111 • 1d • Včera ve 23:01
Uvítám i jakékoliv rady! Moc díky

ssaara • 1d • Dnes v 07:33
U dětiček s tím zkušenost nemám,ale našli ho u mě ještě před těhu. Projevilo se to u mě rýmou a pak šíleně ucpanym nosem,trvalo to už asi měsíc,tak mi nasadili antibiotika a pak v pohodě. Prý se zase někdy může objevit,třeba když budu mít oslabenou imunitu.

kijonkova.k • 1d • Dnes v 08:39
Zlatého stafylokoka se jen tak nejde zbavit,když Tě jednou osídlí.Mně ho našlia v těhotenství v pochvě(jak se tam dostal,potvora,to nevím),ale ani mě neléčili.Při stěrěch na konci těhu už tam nebyl :wink: Tak nevím,kde se přestěhoval.Třeba ho mám zase někde jinde.A dali malé antibiotika?

snehurka11111 • 1d • Dnes v 11:44
kijonkova.k : zatím nedali, jen nějaké kapky do očí (ale máme je kapat do nosu), prý jsou citlivé a nic v tomhle věku se dát zatím nemůže....
8. okt 2008 o 13:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, aj mojmu malemu zistili stafylokoka v hrdle a nose, malemu sem tam chrci v nose, preto sme sli na vytery, dr nedala ziadnu liecbu, pokila maly nema kasel a teploty, takze davame do nosa Physiomer, je to trosku lepsie, ale neviem co robit aby sme sa ho zbavili :slight_smile:
8. okt 2008 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nazdárek maminky a miminka,
Píše se tu hodně o stafilokoku v očenku nebo nesánku.
Máte někdo zkušenosti se stafilokokem na plicích?
Kamarádka mě poprosila abych se jí podívala po tom co to vůbec je.Leží teď s miminkem ještě v porodnici.
Dva dny po narození jí ho odebrali s tím že má zápal plic po určité době přišli s tím že mu našly nález na plicích a v krvi zlatého stafilokoka a stafilokoka de.....(nevybabím si jak to říkala,ale začínalo to na de)
Moc jsem toho na netu nenašla spíš diskuze.V jedné jsem se dočetla že je to nebezpečné a hrozí i smrt.Tak mě to dost vyděsilo a to jí teda fakt říct nemůžu. :unamused:
Tak mě napadlo že by jste mi mohla některá pomoct a napsat své zkušenosti.Předem všem moc děkuji :slight_smile:
11. nov 2008 o 17:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No tak tady čtu tu diskuzi a nejsem z toho nadšená máme 5 měsíců a máme tu potvoru v očičku.Ale zatím jsme se nikde nedočetli , jak se toho zbavit.Na oční nám dali Kanamycin a prý to máme kapat co nejdýl že se to rádo vrací a víc nám k tomu neřekli, tak jsem ani nevěděla jaká je to potvora.Kapeme a očičko vypadá dobře ,tak uvidíme co bude dál.
11. nov 2008 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hm tak to je blbý.Tak snad se toho dá zbavit.Někde jsem četla že jsou dobrý homeopatika doba léčení je delší ale prý učinná :slight_smile: Tak se zkus po tomhle pídit.
Já to blbě napsala jeden ten stafilokok ten eurerius nebo tak nějak. :unamused: No ale to asi až v tom nejhorším stádiu.
Tak vůbec nevím co jí mám říct :frowning2:
11. nov 2008 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
juj....ja som mala 2x zlateho, ale dostal sa mi na kozi do ekzemu a este na tvari, skoncila som velmi zle...a to som uz bola dospela.
nemyslim, ze na tento druh zaberaju nejake homeopatika, pomoze len poctiva liecba ATB a to dlhodoba...netreba to zanedbat baby.
11. nov 2008 o 22:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suhlas :wink: Osobna skusenost :unamused:
11. nov 2008 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak maminky co jí mám říct.Když jí řeknu že to bude ještě dlouho trvat než se z toho dostane tak tím jí teda nepřidám :frowning2: Lhát nechci ale co vždyť už tak má depku že už tam je tak dlouho a ještě bude :unamused:

sirinka co je myšleno velmi zle????Tak to miminko je na tom ještě hůř co?????? :frowning2:
12. nov 2008 o 07:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj holky,tak dcera měla z.stafylokoka taky na plicích,tenkrát nám říkal doktor,že je to poměrně vzácné a pamatuji si,že nás léčili antibiotikama.
12. nov 2008 o 08:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
radka je taky léčí antibiotikama vyléčily jednu stranu plic a teď mají druhý antibiotika.
Taky jsem četla že to je vzácný.Jak dlouho jste se s tím léčily????
12. nov 2008 o 08:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
námzabraly až třetí antibiotika a jak dlouho jsme se léčili,tak to ti fakt nepovím,protože v tu dobu nám zrovna probíhala i onkologická léčba,takže to bylo jedno k druhýmu.
12. nov 2008 o 08:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jé tak to je radost :unamused: Teď už jste zdraví???
Takže to se ta chuděra z té porodnice jen tak nevyhrabe.Pořád přemýšlím jak jí to říct aby to vzala v pohodě :unamused:
12. nov 2008 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pořád jezdíme do prahy po různých vyšetřeních,ale toho se už asi nikdy nezbavíme,ted jsme momentálně bez problímů,takže bereme jenom léky a kapeme každý tři týdny imunoglobulíny.v tý porodce asi opravdu ještě chvíli zůstanou,ale zase je lepší ji to asi říct,než aby s něčím počítala a pak to bylo jinak,teda aspon to beru podle sebe,že vždycky pro mně bylo horší,když jsem s něčím počítala a pak bylo nakonec všechno jinak,ale zase každý jsme jiný.
12. nov 2008 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No já si myslím to samé.říct jí to ať je na to připravená minulý týden jí tvrdily že by mohly v pondělí domů a teď to je tak že min. do příštího pondělka tam zkejsnou :frowning2: no vůbec se netěším až jí to budu říkat ani nevím jestli všechno nebo jen že to je běh na dlouhou trať :unamused: Jé to je prekérka.
12. nov 2008 o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jo ještě mě napadlo první si o tom promluvit s jejím mužem a pak se uvidí.Není to blbý????? :unamused:
12. nov 2008 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já myslím,že to není blbý,ale asi bych to zbytečně neodkládala,protože mně třeba to chození kolem horké kaše strašně znervoznovalo.
12. nov 2008 o 10:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak já to asi zkusím přes něho.No snad to veme dobře a nebude v tom špitále ještě víc na prášky.
12. nov 2008 o 10:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Hm tak jsem mu volala.Možná to mělo být osobní.řekal jsem u že je to dlouhodobější léčení a a že se to rádo vrací a ještě cosi a on na to reagoval jen já se ti ještě ozvu.Tak nevím jak to mám chápat jestli ho to taky nesebralo :confounded:
12. nov 2008 o 11:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak bud neměl zrovna čas anebo z toho může být taky dost špatný,oni chlapi v takovýhlech situacích jsou dost naměkko,i když to na sobě nedají znát,nebo se alespon snaží o to,aby to na nich nebylo vidět.
12. nov 2008 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
NO tak uvidím jestli se ozve nebo co.Jsem z toho docela nervozní,protože nevím jak to pobral.Taky se mohl naštvat proč se do toho pletu. :unamused:
12. nov 2008 o 12:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no to by se třeba taky mohl naštvat,protože je fakt,že u chlapů nikdy nevíš :confounded: ,ale jestli jste dobré kamarádky,jako že nejspíš jo,tak by ho to asi nemělo překvapit,že se snažíš pomoc.
12. nov 2008 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No právě že se nějak dlouho neznáme.Možná rok. :unamused: S kámoškou mi to příjde jako kdyby jsme se znaly léta a s jejím mužíčkem se spíš tak poznáváme.Tak uvidíme no :confused:
12. nov 2008 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
abinka prisla som o velku cast koze na tvari, atb liecba 3 mesiace a rozpad imunity...
12. nov 2008 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
abinka,ale aby si ju nevydesila moc,my sme mali to stastie,ze po tyzdni sme boli obidve ok(ja som brala atb len nejake 4 dni dokonca),tiez jej na to dosli ked mala 2 dni,nastastie ale nemala komplikacie-ziadny zapal pluc
12. nov 2008 o 17:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je pravda,že když nenastanou komplikace a antibiotika začnou zabírat,tak na doléčení by je mohli pustit domů,i když každá nemocnice to léčí asi trochu jinak.a mají antibiotika žilně,nebo v práškách?
12. nov 2008 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no je to malý mimi takže prášky asi ne.Má v hlavičce jehlu takže asi žiln nebo tak dostává ten vápník nevím.
12. nov 2008 o 18:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no,jasně,že ne prášky,měla jsem na mysli spíš sirup,ale tu kanylu může mít napíchlou právě na antibiotika a to by je domů určitě nepustili,ty se musejí píchat min.10dní,nejde to vysadit a dávat pak třeba v tom sirupu,takže jestli to mají antibiotika,tak min.10dní. :frowning2:
12. nov 2008 o 18:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok