Zlatý stafylokok u babätiek. Máte s tým skúsenosť?

liliandax
9. apr 2007

Ahojte maminy, mate niektora skusenosti so zlatym stafylokokom? nas maly ho ma v nosteku, za 3 mesiace ho mame uz 2x. Raz sme sa ho horko tazko zbavili antibiotikmi a mame ho spat ☹ Uz sme zufali z tolkych soplikov 😢

iohanka
30. jan 2016

My sme to dostali v porodnici prepuklo to asi po cca 3 mes. A ja som mal na ruke staf.inf.

iohanka
30. jan 2016

My sme to dostali v porodnici prepuklo to asi po cca 3 mes. A ja som mal na ruke staf.inf.
@rudkocam
Niet zac. 😉

bosorka0312
1. mar 2016

Prosim Vas o velku radu,moj maly bude mat 7mes.uz asi 3-4 mes mame ekzemy po telicku,ziadna mast nezabrala ani kupele,no nic,teraz mu zistili v koži zlat.stafylokoka,aj kozna aj jeho detsky dr. A povedal že mu nechce dat Atb ze mam kupit antibakterialne mydlo a umyvat ho s nim,ale bojim sa ze ho to bude stipat,prosim uz si neviem rady co mam urobit aby som sa tej hnusoby zbavila...vase skusenosti,budem velmi vdacna...

bosorka0312
1. mar 2016

@eliska2014 ahoj,prosim ta ty tu mas starsi prispevok na toho stafylokoka v kozi,moj maly ho ma uz dlhsie,nic nezabera,prosim ta porad mi ci ste sa ho zbavili a ako,ja som uz zufala,prosim...

katka_hanka
5. mar 2016

@bosorka0312 - my máme 6 týždňové bábätko, v 3 týždňoch sme skončili v nemocnici kvôli zlatému stafylokokovi v koži. Prejavovalo sa jej to hnisavými ložiskami na nožiskách a tie praskali do živého. Najprv sme začali natieraním Framykoinom (je to antibitotická masť) dvakrát denne a Bepanthenom (na odporúčanie lekárky). Pomohlo, no nakoniec finálne zabrala antibiotická masť Fucidin a antibiotiká Amoksiklav. Neviem na koľkých miestach to má tvoje bábo a čo všetko ste skúšali, hlavne aby ste sa vyhli kortikoidným mastiam na ekzémy. Skúšali ste Bepanthen Sensiderm? Kamarátka si ho na ekzém chváli.

mirkatb
12. máj 2016

My sme si doniesli zlatého stafylokoka tež z pôrodnice. Na piaty deň sa dcérke objavili hnisavé vyrážky pod pazuchou. Stafylokoka sme mali potvrdeného z kože, nosa a hrdla. Klinické príznaky sme mali len koži . Tiež sme mali predpísaný framykoin na natieranie, ale nezabral. Do kúpeľa som pridávala zopár zrniečok hypermangánu, po kúpeli som potrela vyrážky detolom a natrela rakytníkovým olejom a priložila gázu.

annapalencarova
7. sep 2016

@sue nám práve zistili stafylokok,sme v nemocnici.6 týždňový synček má zápal kosti.tiez rozmýšľam,

annapalencarova
7. sep 2016

Že kde to chytil

lindt
13. feb 2017

Viete mi poradit, prosim? Synovi (4mesiace) vysiel pozit. zlaty stafylokok v hrdle. Kasle, sopli, niekedy az sipi. A zabudla som sa dr.spytat, ci mozem teda s nim chodit von. Momentalne mame plus 5 stupnov. U nas byva dost veterno, ked je chory, tak nechodievame von. Da sa vlastne normalne fungovat-navsteva ci chodenie von? Dakujem

livia341
13. feb 2017

V apríli bude mat 5 rokov syn a zistili mu za pol roka zlatého stafylokoka raz v hrdle a raz v nose lebo neustále kašlal aj zadrháva ale to nemá súvis to je z alergolického povodu.A dr. povedala že je celoživotne,že s tým sa nič nedá spravit.Syn chodí do školky a fungujeme ako keby nemal bacil.Ale spomínala, že to može byt aj z toho, že ked mu vyberali mandle nosné tak sa tam drží ten bacil.Teraz je zdravý a či by mu zistili ten bacil znova, alebo len vtedy ked je chorý.

laurinda
26. júl 2017

Ahojte chcem sa spytat....zistili mi stafylokoka na jednom prsniku a enterokoka na druhom prsniku....ma niekto s tym skusenost...jedna doktorka mi povie mozte kojit druha nie

minneli27
7. nov 2017

ahojte. chodili ste plvat s babatkami po diagnostikovani zlateho stafylokoka? zockovali vsm vase deticky ked mali akurt nadchu (zas)?

jardomi
2. jan 2019

Ahojte mamičky a oteckovia. My teraz prechádzame tým obdobím, kedy nás malý 3 mesačný drobec ma v nošteku toho bacila. Spočiatku iba sopliky, ktoré sme ťahali často, po návšteve u pediatricky sme dostali ATB, klacid a pamycon, pretože už začal aj v hrdielku chrcat, a nie a nie vykašľať ten hlienik.v nošteku už má menej ale všetko mu to steká do hrdielka. Už mám aj strach, čo bude. Nespolieham sa ani na lekárku, lebo nemám z nej dobrý pocit. Ak už má veľa hlienu v krku tak vykasle, ale niekedy ho až dusi. Co by ste mi poradili? Ďakujem vopred.