Zlatý stafylokok u babätiek. Máte s tým skúsenosť?

liliandax
9. apr 2007

Ahojte maminy, mate niektora skusenosti so zlatym stafylokokom? nas maly ho ma v nosteku, za 3 mesiace ho mame uz 2x. Raz sme sa ho horko tazko zbavili antibiotikmi a mame ho spat ☹ Uz sme zufali z tolkych soplikov 😢

kacena395
18. jún 2012

@bambi2 a este jedna otazka ako dlho mu to mam davat?

bambi2
18. jún 2012

@kacena395 no vyberte celu tu flasku.. to je myslim na 2 tyzdne to vyjde. ono je to vlastne prirodne ATB, prospeje mu to. chod potom k dr. na testy ked to vybere a uvidis ci pomohlo...

kacena395
18. jún 2012

@bambi2 dufam ze to zaberie .... 🙂

lusina
13. júl 2012

Ahojte, prepáčte, že vam sem leziem, moj maly ma tiez tohoto hnusaka ako suvenir z porodnice. Chcem sa vás opytat, dali ste svoje detičky normálne zaočkovat, myslim tie povinne očkovania, v 3 mesiaci a aj tie nasledovne lebo si myslim, že ked teličko babatka zapasi s týmto kokom aby mu to očkovanie neubližilo.dakujem

kacena395
31. júl 2012

@bambi2 ahoj no bohuzial malemu to nepomohlo...soplikujeme dalej ☹

bambi2
31. júl 2012

@kacena395 kolko ste to brali? Jednu flasku? Lebo jedna flaska na 2 tyzdne co vyjde je velmi malo. Trebalo by vyskusat brat to dlhsiu dobu, aspon par mesiacov, 3- 6 by som vyskusala urcite.. Ja by som davala dalej pokial by si nevidela zmenu.. Chce to cas...

kacena395
31. júl 2012

@bambi2 hej jednu flasku....ja som mu davla 5 ml rano a aj vecer...

bambi2
1. aug 2012

@kacena395 ono by to chcelo dlhsiu dobu... toto je skoro nic...

grenka
1. aug 2012

@bambi2 my to davame od juna,zacal soplikovat a kaslat,zvysila som davky striebra na 2x denene po 1ml a cistim castejsie nostek,tiez mame tam....mozem to aj dlhsie pouzivat ako 3 mes?

itaka
18. dec 2012

@katy1979 ahoj môžeš mi povedat aké kvapky ste to užívali do nošteka na toho stafylokoka

katy1979
18. dec 2012

@itaka to boli na recept od lekarky. uz si nepamatam co v nich bolo. zarabaju to v lekarni podla receptu

andrejka1001
6. sep 2013

Ahojte zienky viete mi poradi tmam od detsva probemy s mandlami . brali mi vyter a dnes mi zisii zlateho stafylokoka

mam dvojrocneho syna bojim sa ze ho nakazimm . ako sa da tomu vyhnutt. Jauz beriemm antibitika Nastastie malyy jodmalicka bolasi dvakkrat chory. lensabojim aby to nedostal odomna Viete mi poradit

moonlighting
20. sep 2013

Zdravíme Vás aj my. Môjmu 4-mesačnému synčekovi tiež našli zlatého stafylokoka z výteru z krku a nošteka. Má zatiaľ "iba" nádchu, no MUDr. nám hneď nasadila ATB MEGAMOX DUO a samozrejme sme k nim nasadili probiotiká. Ja by som sa chcela spýtať, ak by mi niekto vedel povedať, aké príznaky okrem soplíkov má táto choroba, a ako sa prenáša? Neviem či to môžme od malého chytiť aj my a potom to môže chytiť od nás späť, aby nám to nekolovalo hore-dolu, prípadne aké opatrenia v domácnosti spraviť?
Na výter sme išli na základe doporučenia môjho gynekológa, nakoľko sa mi neustále zapalovali a tvrdli mi prsníky. Sme plne kojení.
A ešte otázočka k tým probiotikám - ATB užívame každých 12 hodín, čiže 2x denne. Na probiotikách je písané - neprekračovať dennú dávku 5 kvapiek. Znamená to že mu mám tých 5 kvapiek rozdeliť na 2-krát?

dana3262
20. sep 2013

Muj syn mel v 17mes zlatého stafylokoka a hemofila. Atb jsem odmítla. Po pul roce mel další vyter čistý. Tenkrát mel 8 dnů vysoké horečky, kasel a rymu.

csina
26. sep 2013

Pozor na tuto potvoru!!! Mam na mysli zlateho stafylokoka.... moja dcera mi na neho v maji skoro zomrela... dostal sa jej do krvi, premnozil a dostala sepsu.... kym prisli vsetky vysledky, nastastie utrafili liecbu a to ju zachranilo... 3 t v nemocnici celkovo 6 t antb.... nikomu to nezelam... 😒

anjel65
21. okt 2013

nam ho zistili v hrdle,tak uvidime ako dlho budeme "bohaty"

leni78
21. okt 2013

My ho chytli v porodnici. :-[

kodejska
30. nov 2013

Môj starší syn ho tiež mal v nošteku.Doniesli sme ho určite z pôrodnice,kedže je to nemocničný bacil.Trvalo to asi do piatich rokov kym sme sa ho zbavili.Keď ho chytili sopliky tak trvali aj mesiac,bolo to hrozne a tych antibiotik čo pojedol ani nehovorím.Ako začal chodiť do školy musím si zaklopať tak máme pokoj.Teraz má 9rokov.Treba to pretrpieť ale zmizlo to.

tania900rr1
16. júl 2014

dobrý den....mam 4ročneho sýnceka a nam prave včera zistili že mame zlateho stafylokoka...a to pritom nesoplime a ani nesme chorý...šli sme za ortopedom kvoli bolesti nožky a ani sme netušili ž eto može byt sposobene aj tým kokom...lenže nam nenasadili žiadnu liečbu....

anita
7. okt 2014

Aj môj maly 4 mesačný ho ma v nose. Pravdepodobne to doniesol z pôrodnice, lebo odkedy sme ho priniesli domov, každý den mu odsavame soplíky. Nám lekárka predpísala homeopatika Silicea 15ch a staphylococcinum 15 ch. Tak som zvedavá ako to dopadne 😒

eliska2014
18. dec 2014

My sa tiez trapime uz skoro 3 mesiace.. ATB vobec neodporucam tie nam to iba poriadne zhorsili, kedze mame stafilokoka na pokozke... Po pokusoch lekarov sme to zobrali do vlastnych ruk a isli sme na biotezonanciu, potom na plazmovy generator kde nam dala zaruku ze ak nas nezbavi stafilokoka tak nam vrati peniaze a hned na druhy den sa to aj zacalo zlepsovat.. K tomu jej este davame aj vzonku aj zvnutra rakytnik a koloidne striebro zmieane s citridalom a ocakavam ze do tyzdna nebude vobec nic.. Velmi pekne sa jej to hoji.. Drzim palce vsetkym

iohanka
31. jan 2015

Ahoj mamky, rada by som oprasila tuto horucu a na nestastie vzdy aktualnu temu aby som sa s Vami podelila o nase skusenosti ako skoncovat s goldenom. Tak v prvom rade to nieje beh na kratke trate tak ako spominate. Da sa to ale za pomoci kazodenneho odsavania, dobreho obliekania vetrania a viery v pozitivny ucinok toho co robite zvkladnut. Nám zabrala jedina vecicka a chela by som vam ju odporucit. Jedna sa o Eukalyptovy olej na potieranie nosteka a sprej na odev a do ovzdušia od Justu. Ak by ste mali nahodou zaujem nevahajte ma kontaktovat a ja vam k tomu poviem viac. Prajem vela síl a zdravia Vám a vašim maličkým 😵

rudkocam
19. nov 2015

@iohanka ahoj. mna to zaujima. mojmu drobcovi sa dostal do nosteka tyzdni po narodeni (pani sestricka bola taka laskava, ze nas nechala hodinu cakat medzi chorymi detmi). uz 2x sme mali pamycon ale furt tam je. neustale chrci. preplachujem morskou vodou a odsavam, no prakticky ani niet co odsat niekedy, no chrcanie je tam stale...uz 2mesiace bojujeme. onedlho nas caka prve ockovanie a ja neviem, co s tym. lekarka to akosi neriesi. no mne nie je vsetko jedno. moze zaockovat chore dieta? dieta s nadchou (stafylokokom)??

iohanka
19. nov 2015

@rudkocam Ahoj. Viem presne o com hovoris a nemate to vobec lahke ale cim ta mozem ukludnit je to ze aj ked to bude trvat trochu dlhsie ako liecba s atb je

iohanka
19. nov 2015

@iohanka prepac omylom som odoslala rozpisanu spravu. Takze zlaty stafylokok sa da liecit a

rudkocam
19. nov 2015

@iohanka ano ano, len som cakala, ze budes konkretnejsia 🙂

iohanka
19. nov 2015

@rudkocam Nie to nieje vsetko ospravedlnujem sa... aj ja som len matka a nestiham cez den odpisovat very sorry ale 2x sa mi podarilo odoslat rozpisanu spravu mobilom 😵 takze idem sa rozpisat:
Takze co zabralo nám Pamyconu a fenistulu som dala tyzden-nezabral. Tak som sa rozhodla ist inoz cestou...piplat piplat piplat. Mama mi pozicala UV lampu od Zepteru svietili sme 3x3 pipnutia denne 5x denne som mastila mojej maleh hrudnicek aj chrbatik s tymianovym kremom od Justu dalejna celicko som davala 3x denne miniaturnu kvapku oleja z 31 bylin a pod nostek som mazala kvapku uukalyptoveho oleja s lanolinom potom som vetrala byt a nasledne som striekala do ovzdusia spray Eukasol aj na podbradnicek som striekala 3x denne jedna sa o Justacke produkty ktore vyuzivam uz skoro rok stale to iste balenie a nonstop sa k nim vraciame cela rodina sa takto liecime a zabera nam to vysledkom je mala stafyl zmizol a to je hlavne... Vydrzia velmi dlho lebo sa pouyivaju velmi male mnozstvo nakolko su silne koncentrovane. Diatatku sa posilni imunita tym ze prekona chorobku vobec nic vazne sa nedeje. Neviem ci este kojis ak ako tak aj to fest pomaha babu. Dalej iba pevnu volu a coraz menej odsavat sku ja som po morskej vode v sprayi physiomer presla na nomacu slanu vodu s kvapkou pinosolu natiahla do striekacky nechala malej ztiect utrela....nech sa jej nenarusi sliznicka....treba zvlhcovat vzduch aromaterapia napr. parou je super na dychacky tiez samozrejme iba prirodne silice. Ak by si este mala akekolvek otazky alebo zaujem o tie silice kludne ma kontaktuj. Posielam stranky pozri si to ak ta to oslovilo maju veli vela zaujimaveho aja sa chystam objednavat tento mesiac. s pozdravom Ivana.

http://www.justnahrin.sk/vyhladavanie?utf8=✓&qu...

http://www.justnahrin.sk/produkty/olej-z-31-lie...

http://www.justnahrin.sk/vyhladavanie?utf8=✓&qu...

http://www.justnahrin.sk/vyhladavanie?utf8=✓&qu...

ester83
30. jan 2016

@jezulicka Môžem sa opýtať, aká stará bola tvoja dcéra, keď jej našli toho stafylokoka? Pýtam sa, lebo asi si mala podobný problém a chcem vedieť ako to dopadlo. Môj malý má 3 mesiace a našli mú zlatého stafylokoka v nošteku. Soplíky má, ale nie je to nič hrozné, kýcha často, tak dva-tri krát do dňa zakašle (aj tak mám občas pocit, že je to zo slín keď sa zachlsne). Máme už len dva týždne na to, aby nám ho zaočkovali. Doktorka nám predpísala pamycon. Zaočkujú mi ho? A bude to v pohode?

rudkocam
30. jan 2016

@ester83 síce sa nepytas mňa, ale my toho koka mame uz cez 4mesiace a na svete je 4,5mesiaca. Ockovala ho prvo davkou aj teraz vo stvrtok sme dostali druhu davku...

rudkocam
30. jan 2016

@iohanka joj, po par mesiacoch :/...vrela vdaka :-*