Zlatý stafylokok u babätiek. Máte s tým skúsenosť?

liliandax
9. apr 2007

Ahojte maminy, mate niektora skusenosti so zlatym stafylokokom? nas maly ho ma v nosteku, za 3 mesiace ho mame uz 2x. Raz sme sa ho horko tazko zbavili antibiotikmi a mame ho spat ☹ Uz sme zufali z tolkych soplikov 😢

mukky
16. mar 2009

akejka ☹

akejka
16. mar 2009

mukky: tiež sa bojím ako ty, aby to v nás doživotne neputovalo...ale 2. výter aj môj, aj dcérin dopadol negatívne...len či sa ten hnusák nepsresunul na in miesto...

junovka
16. mar 2009

ja som AU stafylokoka dostala este na zaciatku tehu, nevedela som o nom a nakoniec Timeika ho mala v nosteku, zistili jej to ked mala okolo 5 mesiaca. ☹

mukky
18. mar 2009

dievcata tak verme ze sa uspi na cely zivot...pokial nesposobuje problemy tak je dobre...

bika
24. jún 2009

Ahojte žienky,
mojej 2,5 ročnej dcére sa začal pred 3 týždňami na rukách vyhadzovať ekzém - malinké vyrážky na dlani, potom aj na prštekoch, boli sme u dr. (naša lekárka je dlhodobo PN, a zastupujúca nás poslala domov, že to môže mať z nejakej trávy). Keď to neprešlo ani po 4 dňoch, išli sme tam znovu - dr. to uzavrela, že z pieskoviska.. po víkende sa to malej tak zhoršilo, že sa jej zošupila koža na bruškách palčekov a ruky ju svrbeli. Tak nás dr. poslala na kožné s komentárom, no to už je zlé, tak choďte na kožné (neviem, na čo čakala...). Tam nám predpísali mastičky + odporučili výter z nosa a hrdla - čo potvrdilo v nošteku zlatého stafylokoka. Ekzém jej moc neustupuje, tak sa chcem spýtať, či niektorá nemáte skúsenosť s takýmto prejavom na koži dieťaťa - príp. aké masti alebo čo zabralo. ďakujem za každú radu... som z toho trochu nervózna, doma mám ešte 5 týždňové bábo, ktoré malá stále hladká, tak sa bojím, aby aj on niečo nechytil...

zuzula20
24. jún 2009

Baby tak aj moja dcerka ma zlateho v nose, ale dr nam povedala ze to je bezny nalez a pokial nesposobuje nejake vaznejsie problemy tak sa nepreliecuje. Tak dufam ze ma pravdu. Inak mame dlhodobo kasel a teraz aj sopliky, tak neviem ci je to na ATB.

kika22
24. jún 2009

no moj maly mal zlateho stafylokoka...zistili mu to ked mal 1 mes. zacali mu sopliky a pridalo sa k tomu ocko, ktore zacalo hnisat....dostali sme phamycon kvapky do nosteka a ocko sme chodili preplachovat az 4x do ociek sme dostali ATB....stafylokok zmutoval na streptokoka a potom sme sa toho zbavili...trvalo to asi 1,5 mes. odsavania a chodenia po doktoroch...

co sa tyka stafylokoka a prejavom na kozi nemam skusenost....homeopaticku mast cicadermu si neskusala ?

lenka_da
24. jún 2009

bika, my sme si doniesli stafylokoka z porodnice, putoval po telicku, raz ucho, nostek, pokozka. Museli sme brat ATB zinat, potom nam uz stery nebrali, tak len dufam, ze zmizol, potvora. A par tyzdnov sme kupali v slabuckom roztoku hypermanganu. A okrem toho nam dr. odporucila homeopat. mast cicaderma ale to len ako doplnok liecby, samozrejme.

matuskovamamina
24. jún 2009

my sme ho mali na tvaricke, rozniesol sa tam z nosteka... kupali sme v dubovej kore, natierali gencianovou violetou a bactrobanom. za tri dni sme mali tvar cistu. zistili nam to z vyteru....

u2jana
10. aug 2009

ach jaj, takze aj my sme v klube :(
akurat som volala k dr. ze mala ma v nose zlateho stafylokoka, berieme ATB
inak nema ani sopliky, ani kasel
len nechcela jest, a kedze sme po operacii podnebia, tak som s nou isla radsej k dr. a teraz zas toto 😒
to sa ako fakt neda vyliecit?

u2jana
10. aug 2009

a este, kde to mohla nachytat?

helena001
11. aug 2009

vela lekarov i pediatrov ho neliecia ATB pokial sa neprejavuju problem. vacsina ludi ho ma a ani nevie. dolezitejsie je posilovat imunitu, aby sa neprejavil, ATB ju len oslabuju. pri ATB nezabudnut a probiotika - to je velmi dolezite

inffinity
2. nov 2009

Ahojky, dneska jsem zjistila, že ho má moje dcerka ☹ začalo to rýmou minulý týden a dnes byly výsledky stěru z nosu a je tam, dostali jsme antibiotika dalacin, myslíte že to přejde? Jak reagujou takové mamé děti na ATB? Je ten ZS moc nebezbečný pro tak malé děti? Díky za odpovědi 😢

jankohrasko
9. nov 2009

Babky, poradte prosim, dnes mi lekar oznamil ze v lavom prsniku mam zlateho stafylokoka, uplne som z toho ostala hotova, pocula som o nom prvykrat. Do dnesneho dna som malu kojila. Ma 5 tyzdnov. Hrozi pre nu riziko?
Antibiotika dostanem az v stredu, ked budu vediet citlivost. Ake su rizika? Dakujem

junovka
9. nov 2009

pokial ja viem, tak AU stafylococ je nakazlivy.Ked som ja bola tehu s Timeikou, mala som som ho a Timke to objavili az ked mala asi cca 5-6 mesiacov.

dost.dzejn
9. nov 2009

Tak moje malá chytla zlatýho stafylokoka v porodnici na novorozeneckým, kde byla na fototerapii, při propuštění měla na kůži puchýřky a dr. mě upozornila, že v případě že by se to šířilo tak jet k doktorovi. Druhej den jsme skončili v nemocnici, týdenní pobyt, antobiotika do žíly, diagnoza novorozenecký pemphigus..... 😢 Velmi infekční, hospitalizovali nás na infekční jipce. Byl to děs, ale po podání antibiotik se to vše okamžitě zhojilo a výsledy na stafilokoka už negativní

skolara
9. nov 2009

my sme sa zbavili z.stafylokoka s homeo stafylokoksin 30 ch( jedna gulka) a vytieranim nosteka rakytnikovym olejom.za tyzden mala neg. kontrolny vyter. 😵

lussy23
11. jún 2010

Čo je to zlatý Stafylokok? Deti nemám, ani som s tým nikdy nemala skúsenosti.

misicka455
12. jún 2010

Tak my jsme ho taky měly tedy doufám že už není , ale na výtěry teprve jdeme. Bojovaly jsme pamykoinovími kapkami.Měly jsme ho v nosíku a zjistily nám ho z vytěrů, ale ještě jsme u toho měly docela vysoké teploty.

spaagetka
12. jún 2010

Ahoj, malý si přinesl stafylokoka v očičku už z porodnice, zhnisalo mu tak, že ani otevřít nešlo 😔 Antibiotika(Tobrex) ale zabrala rychle a na kontrolním stěru už po něm nebylo ani stopy.

vycu
13. jún 2010

@dost.dzejn Měla jsem to s malou podobně, vyrážka 4. den po porodu, teplota, okamžitý převoz na neonatologickou JIP, naštěstí zabrala ATB, ve zprávě máme stafylokok aurelius, počínající sepse ☹

martina149
13. jún 2010

My ho máme tiež v nose a už mesiac sa trápime s nádchou.Jeden deň je to lepšie,že neodsávam,druhý deň už treba a tak to ide dookola.

zdenka821
13. jún 2010

nám tiež z výterov zistili tohto stafylokoka, kvapkali sme pamycon do očí aj nošteka, ale dcérka má stále hnis v očičkách a soplíky v nose, bojujeme s tým už 2mesiace ☹ a mám pocit že sa to vobec nezlepšuje. v stredu ideme na poradňu tak budem trvať na ďalšom výtere

lemge
3. okt 2011

aj my mame skusenost so zlatuchom ☹ maly bol soplavy skoro 2 mesiace.niesom si ista ci sa v nom ten bacil nadobro uspal,ale uz skoro tyzden je celkom fit.
mal biele huste sople,vzdy hlavne nadranom.az mu v nose bublalo.nam pomohla jedna pani zo solnej jaskyne,aby som mu kupila kalium bichromicum,a davala mu ho 3 dni.rano,obed a vecer jednu gulku.neviem cim,-ci tymito homeopatikami alebo striekanim koloidneho striebra,davala som oboje,ale sople uz niesu vobec huste,a je ich minimum 😉 este musim dat spravit malemu vyter z nosa,dufam ze uz tam nebude zloduch 🙄 😵

jezulicka
4. okt 2011

ahojte holky,,máme taky stafylokoka mrsa a stále nejde ven z těla?máte nějaké zkušenosti busdu ráda za každou radu..malá má 3 měsíce pryč..kvůli tomu ani nejsme naočkovaní...už jsem neštastná..co vám na to pomohlo?a mýáte někdo zkušenosti s homeopatikum??,díky...

agule
4. okt 2011

@jezulicka Ahoj,moje dcera ho měla taky,nic jí nepomáhalo,až ve Střešovické nemocnici jí udělali vakcínu z jejího vlastního výtěru,kterou jsem jí pak kapala do nosu a to zabralo. Doktoři to nechtějí dělat,je to prý drahý,ale tenkrát nám to zařídil známý doktor a pak už to najednou šlo. Do tý doby jí nic nepomáhalo.

agule
4. okt 2011

@jezulicka .... ještě se podívej na netu na : autovakcína zlatý stafylokok,třeba tam vyčteš něco,co ti pomůže 😉

lemge
4. okt 2011

@jezulicka ahoj,a kde sa malinkej prejavil?a ockovanie doktorka automaticky odlozila?ja sa bojim ,ze mi maleho bude chciet zaockovat aj napriek tomu ze ho v tele ma 😠 ja teda dufam ze sa uspal ten bacil....11sme objednani,ale asi to odsuniem,nech aspon vyter kontrolny spravi,no nie,?
ja som uz hore pisala,co nam pomohlo,ale este stale nemam 100%istotu ze je ten bacil fuc

jezulicka
4. okt 2011

@lemge máme to v nose...stále kýchá, chrčí,a občas i pokašle ale to je minimum...nejhorší je to kýchání tak 20x za den..nejdříve myslela že je to alergie ale pak z výtěru viděla že je to stafylokok.odložila to hned , ale ted už ji musíme naočkovat takže budeme i s tím.Prý tento druh se drží v těle dlouho a může tam být i 5 let takže očkování už čekat nemůžeme...napsla jsme si to kalium biochromicum a to vám pomohlo?a to je jako homeopatika?

lemge
4. okt 2011

@jezulicka a maj aj sopliky?
nas maly nekycha,len mal hrozne huste sople,az mu tak bublalo.to kalium bichromicum,je vraj dobre na taketo huste sople.je to homeopatikum od boiron.ale nam asi pomohlo aj to koloidne striebro.to som mu striekala 7dni,potom nasledne zacal brat tie homeo a na ten 8den som videla ucinok...sople zredli a na minimum..hned po tej prvej gulicke,..takze nam pomohlo oboje.
je tu aj tema o tom koloidnom striebre,mozno si uz citala...
dnes som ani neodsavala 🙂 nebolo treba...len sa to bojim moc vychvalit,lebo viem ze tento bacil je svina,chvilu dobre chvilu zle 😠