Zlatý stafylokok v očku. Ako s tým bojovať?

eweny
8. jún 2009

Ahojte, drobec sa mi narodil v septembri a z porodnice sme si doniesli zlateho stafylokoka v ocku, dnes sa vsak zistilo, ze ho ma aj v nosteku..mate niektora nejaku skusenost s tymto bacilom?..som uz totalne nestastna z toho vecneho slzenia, hnisania, zapalovania sa ocka..stale dookola len cistime a kvapkame kvapky..maly je uz doslova alergicky na to, ked vidi ze si beriem vatovy tamponik, uz vie co sa ide diat a spusti totalnu hysteriu..bojim sa, aby mu to nejako neublizilo a neprerastlo do niecoho este horsieho..ako s tym bojovat?

bibinka
8. jún 2009

je to trápenie, ale myslím, že by sa to malo riadne preliečiť antibiotikami celkovo, nie len pamykonom alebo lokálnymi liekmi. Aj ked dieťa nemá teploty,trvala by som na tom. Nie je možné,aby malo dieťa skoro 9 mesiacov takýto problém. A zmenila by som očného....

eweny
autor
8. jún 2009

bibinka, myslim ze chyba nie je v ocnej lekarke, ona je dobra odbornicka..zajtra ideme k pediatricke a ide nas dat na nejake ATB..pamykon sme mali tak prvy mesiac..vybrali sme uz nespocetne mnozstvo kvapiek do oci..

bibinka
8. jún 2009

no ved práve,skúšanie mastí a kvapiek je dosť veľký omyl, neviem, rpečoi to očná neriešila po mesiaci a čakala až doteraz 😕 .a to pediatrička na poradni nič nehovorila,alebo sa očnej nechcela starať do remesla?
kamoška mala podobný problém s malým , tiež si to doniesli z pôr. a šli dokonca aj na prepichovanie kanálikov,aby mu hnis odtekal, nasadili celkové ATB a do pár dní bolo po probléme.

mishusha
8. jún 2009

eweny, aj my sme si tuto potvorku doniesli z porodnice..... taktiez v ocku... sopliky, vecny kolotoc... ale nakoniec som sa rozhodla pre drasticke riesenie.... teda nie je to az take hrozne... pre preplachovanie kanalikov... nie prepichovanie, to by som nedala robit... ale malej preplachli obidva kanaliky fyziologickym roztokom...a odvtedy klop klop... kde nic tu nic.... len ked mi ochorela kvoli zubkom...tak sme mali sopliky a trosinku kaprinky v lavom ocku...ale inak uplny pokoj...
nie je to nic moc... vidiet dieta ako tak reve pri zakroku, ale v porovnani s tou skoro kazdodennou hysteriou pri cisteni ociek... a vecnym bojom.... je to na neporovnanie.

eweny
autor
8. jún 2009

bibinka, preplachovanie kanalikov sme absolvovali 3x..takze o tom viem svoje..

junovka
8. jún 2009

no, vacsinou AU stafylokok sa zvykne objavovat u alergickych deti ☹ ...aj stym sme mali skusenost u starsej 😔

eweny
autor
8. jún 2009

mishusha, nam to preplachovanie akosi nezabralo ☹

eweny
autor
8. jún 2009

mishusha, tak ste si tiez prezili ten hrozitansky plac, hlavne ze vam to pomohlo..

zuzula20
9. jún 2009

Ahojte baby, potrebujem sa opytat, ak my viete poradit,dcerke vysiel z kultivacie z nosa zlaty stafylokok. nema sopliky ale dlhodobo jej pretrvava kasel, vacsinou suchy drazdivy, ale niekedy aj vykasliava hlieny, potom ju z toho napina a zvracia (velmi 😖 )
Ale dr mi povedala, ze je to bezny nalez, takze pokial vyslovene nie je chora, tak ju preliecovat ATB
nebude 😕 To ako fakt? Nejako sa mi to nevidi, mate s tym niekto skusenost?
Dakujem.

katy1979
9. jún 2009

zuzula my mame stafylokoka, potom nejakeho streptokoka a erinokoka ci ako sa to píse. takze potvor mame viac nez dost. malemu nič nie je. jediný raz mal zapalene ocka. vtedy dostal kvapky a masticku.
radila som sa aj s lekarkou ktorá sa zaobera takýmito potvorami a len mi to potvrdila. pokial to malemu nerobi problem neliecit, nech si s tým telo poradí samo.
a stafylokoka ma uz vacsina ludi na tejto planete takze to je aj tak vecný boj a kolotoc.

mishusha
9. jún 2009

no veru... skoro kazdy to uz ma 😠 a najhorsie je, ze je to chronicke... ked to raz chytite tak sa to vezie...
zuzi, ked nema mala problemy, tak to doktori vacsinou neriesia... ale je mozne, ze to je fakt spojene s tou alergiou... ako to pisala junovka...

eweny...veru prezili... to bol fakt des.... stastie ze iba dva razy... vy az trikrat ☹ bozinku... a na alergiu nemate nabeh...??? mohlo by to byt veru aj tym....

eweny
autor
9. jún 2009

mishusha, ja neviem ci nemame nabeh na alergiu..ako to zistit?..to nas zrejme musi poslat pediatricka ku alergologovi, nie?..boooze, este to nam tak chyba, aby sme aj alergiu mali ☹

inak dnes sme vyfasovali atb. sirup Zinnat, len mam problem ho do maleho vobec dostat..pogrckal sa mi aj z neho ☹ davala som mu to tou prilozenou lyzickou, nechcel vobec otvorit pusu, on zmatkuje aj pri nurofene a ten je chutny..no vyskusam mu to teraz vecer dat tou trubickou z nurofenu, snad sa to lepsie podari..

mishusha
9. jún 2009

eweny pediatricka ti musi dat vymenny listok, to je pravda... ale teraz ma tak napadlo, ze testy sa zvyknu robit na jesen... aspon co viem... maminky poradte, urcite viete viac 🙂
ale to by mohlo byt aj urcite vysvetlenie vasich pretrvavajucich problemov....

a k tomu zinnatu...moja lola ho tiez neznasala, ale ani raz chvalabohu negrckala z neho...bol problem ho do nej dostat, tak som uplatnila metodu ako na psa, tak i na dieta 😀 😀 😀 otvorit pusinku, ked nechcela, vopchala som jej prst medzi dasna...a sup tam vstrekla som tu striekacku z panadolu so zinnatom... zatvorit pusinku, chvilku podrzat a bolo v nej...
len je horsie, ak sa ti maly povracia potom... to musis pytat asi dokinu nech ti predpise nieco ine... ale vsetky tie detske atb su take hnusne 😒

eweny
autor
9. jún 2009

mishusha, no vyskusam taku metodu aj ja..teraz vecer som mu ho davala tou striekackou, asi na 5x sa mi podarilo ho do neho dostat, ale prevykrat ho zas natiahlo a trosku sa pogrckal ☹ ☹ otras..ved doktorka nemala ani aky sirup nam vybrat, ked videla ze ten bacil vysiel na vela zloziek, ze je rezistentny..no potesi 😒

budem sa ja veru pytat najblizsie na tu alergiu, co mi na to povie..

eweny
autor
9. jún 2009

a v pribalovom letaciku pisu, ze davat po jedle..ved keby som mu ten Zinnat dala po jedle, tak mi mliecko kompletne vygrcka..nuz teraz som ho musela dat pred vecernym papanim..snad to nebude az taka chyba..

lenka_da
9. jún 2009

eweny, tiez sme mali stafylokoka (doniesli sme ho z porodnice 🙄 ) a este aj e-koli
brali sme zinnat, dcerka nemala este ani 2 mesiace, davala som ho striekackou

mishusha
10. jún 2009

eweny , ja si nemyslim, ze je to az taky problem,dat zinnat pred papanim..kolkokrat som aj ja malej dala pred jedlom, a nic nebolo... ono to je asi kvoli tomu, ze atb su dost tazke na prazdne brusko a mozu potom sposobit krce, alebo nieco...viem podla seba...ja ked sa nenajem a zjem atb...tak by som najradsej zomrela, ako mi je zle.
a nemalo by to nijako ovplyvnit vstrebavanie lieku. (su sice niektore ktore su vyslovene pred jedlom...ale tych je malo)

kvixa
2. máj 2011

no my sme si ho tiez doniesli z porodnice a zistili mu ho az teraz ked sa mi celý osypal a to ma uz 2 roky.. 😠 ja som snim bola na preplachovani 6x aj prepichovani a nepomohlo mu to. raz mu slzi, potom je zas pokioj a zas slzi otras...teraz je cely vyhadzaný tak zas len po kozných vysetreniach a imunologoch a neviem este kde..som z toho uz na nervy. raz za rok mi byva chorý a to trva tak 5- 6 tyzdnov non-stop.jeden tyzden zapal hlasiviek, druhy chripka, treti, angina...tak som zvedava ako dopadneme zas po imunologickej navsteve 😖