Znižená imunita u dvojročného dieťaťa. Čo užívať?

davidko7
12. feb 2010

Ahojte,už som tu pisala par prispevkov ohľadne mojho syna,ktory veľmi zle jedava.V pondelok mu robili odbery,všetko ok/aj železo/,iba ma zniženu imunitu-čo ma dosť prekvapilo,lebo on skoro vobec nebyva chory a to ma už 2 roky.V lete mal laryngitidu a asi 2 krat sopliky...
Preto ma zaujima,ak vyšetrovali vašim deťom tieto testy,ake mali vysledky?Uživali niečo na zvyšenie imunity?
ďakujem.

zuza.m
12. feb 2010

na zvyšenie imunity maš rozne homeopaticke pripravky.napriklad thymuline ch9 .
nam testy nerobili ale sme dvakrat p osebe chory tak že asi tu imunitu tiež nebude mat bohvie aku.tak tiež možeš vyskušat davat actimel alebo activiu a tym posilnit imunitu od bruška.

martija
12. feb 2010

nam zistili pednedavnom u starsieho syna znizenu imunitu,ale nahodne,lebo tiez nebyva extra chory.Boli sme na vysetreni imunologie v martine,lebo tam su lepsi,ako tu v ziline,a keby mu aj robili odbery v za,musleli by sme snimi do martina. Tam nam teda zobrali krvicku, lebo zistili,ze cosi nesedi s bielimi krvinkami,urobili podskupiny a podla toho zistili,ze ochrana proti bakteriam,je v poriadku,ale ochrana proti virusom nie je. Dostali sme liecik presne na toto od lekarky,vyzera celkom dobry,nie su tam moc neziaduce ucinky,len vynimocne,aj to nie vazne. Liecik aktivuje uzlinky a tie potom nahodia obranu same...podla mna,celkom ok liek. zacali sme s uzivanim teraz,budeme to brat mesiac,potom mesiac pauza a znova mesiac....potom uvidime co sa bude diat,ci sa nam vyhnu nadchy, ktore maval,tak raz za dva - tri mes.- navsetvuje ale skolku,takze som to nepokladala za nic vynimocne.
Takze urcite odporucam navstivit lekarku,urobit testy a nechat si predpisat liecik,ak je to teda vaznejsie.....

cibulkas
12. feb 2010

Ahojte, ja s tymot zatial skusenost nemam, ale bola som teraz u lekarky a ta mi odporucala Imunoglukan na zvysenie imunity, aj pre deticky. Pre dospelych je to vo forme tabletiek a pre deti vo forme tabletiek ale aj sirupu. Je to na baz hlivy ustricovej. vraj je to velmi ucinne. Ale pre istotu sa porad s detskou. Ja osobne som to zacala brat, ale este len pred dvoma dnami, takze neviem. 😒

Zuza.m : actimel a activia ti podla mna nepomozu. Pozerala som vo Francuzsku jednu reportaz, kde sami lekari povedali, ze je to len marketingovy tah a ze kazdy jogurt obsahuje dobré bakterie, ktore urobia dobre brusku. Tieto dve nemaju nic naviac ako iné jogury.

lenka1smejka
12. feb 2010

actimel je to iste ako acidko

biba12
13. feb 2010

No my sme boli u alergolog-imunolg, pretoze mal maly stale taky priesvitny ciry soplik. Robila mu alergolog.testy, su negativne. Ale povedala,ze ma maly znizenu sliznicovu imunitu iba 0,28. A to chory nebyva, okrem toho soplika. Este nemal chripku, anginu, teploty vobec. Ked neratam prve zuby hore, dolu, co mu isli, inak teploty z choroby ziadne. Minuly rok mal 2 krat nadchu, inak nic. Nerozumiem, ako moze mat potom znizenu imunitu, lebo uz len ked ideme napriklad nakupovat,tak by musel aspon obcas nieco chytit, nie? Do skolky este nechodi. Imunologicka mu nasadila Aerius na sopel/nepomaha/ a bral Broncho-vaxom 3 mesacnu kuru. Mam ist na kontrolu v marci a to si budem pytat na sopel nieco ine, lebo neprechadza a v poriadku to urcite nie. Vysledky ma ale vsetky negativne. Inak moj muz bol tiez do 4 rokov furt chory a potom sa to zazracne upravilo same.
Dobry na imunitu je cesnak. Treba si ho postruhat , zabalit napr. do sunky a spapat. Kedze deti take aromaticke veci neradi, tak je lepsi zazvor. POstruhat, zaliat horucou vodou, luhovat 10 minut. Scedit, osladit medom a vypit. Ja to synovi dam vzdy do caju a zvysok vypijem sama.

sweetangel20
13. feb 2010

ahojte. my sme tiež boli na alergológii. ale to preto, lebo malému neprestával kašeľ 5 mesiacov. totiž, on mal ako trojmesačný zápal pľúc a v úžasnej LV nemocnici nás po necelých 3 dnoch pustili domov, že už je v poriadku, čo vlastne nebol a kašel sa s nami vliekol nekonečne dlho. imunologička mu urobila testy, alergický nebol, len mal trošku zníženú imunitu. no zároveň povedala, že to malé deti častokrát mávajú a v podstate je to normálne. budúce týždeň ideme na krv a potom podľa výsledkov uvidíme, či tam ešte budeme musieť chodiť, alebo máme konečne pokoj, tak nám držte palce 🙂 našťastie, lieky už dávno neberieme, len musíme na tú kontrolu.
nebojte sa, maminky, ono to tým detičkám prejde. napokon, podľa toho čo píšete, máte detičky OK, len podľa tých výsledkov nie sú. držím palce, nech to prejde

zuza.m
13. feb 2010

cibulkas ale neuškodi nie?? 😝 a dobra bakteria sa tiež hodi. 😉

macejka
13. feb 2010

Ahojky,
tak my máme trochu opačný problém.Můj syn je cca od roka každý měsíc nachlazený(rýma,někdy i kašel),v necelých 2 letech jsem s ním byla na lergo-imunologii,dělaly mu kožní testy a vyšla alergie na nějaké travní směsy či co,ale z krve vyšla imunita (IgE) v naprostém pořádku,tudíš imunitu sníženou nemá.Nicméně od roka měl už cca 4x bronchitidu a pak jak jsem psala dost často rýma+kašel.Přijde mi to divné s tou imunitou,sníženou nemá,ale nachlazený je často.Na druhou starnu jsem ráda,že má imunitu v pořádku.A to už jsem vyzkoušela snad všechno-Imunoglukan jsem mu dávala 4 měsíce (měl by se brát minimálně 2 měsíce,aby to mělo nějaký účinek),dále lactobacílky na posíl.střevní mikroflory,teď mu dávám multivitamínky,ale nám snad nic nezabere 😒 Na poslední kontrole na alergologii,což bylo letos v lednnu jsem to říkala doktorce a ona nám napsala lék na posílení imunity dýchacího systému a k tomu ještě synek bere Aerius sirup.Jsem zvědavá jak tohle zabere,ale i přesto,že bere tyto léky,má opět rýmu.Trochu doufám,že se to zlepší až bude tepleji 😕
Jinak mi říkala doktorka,že v podstatě sníženou imunitu má každé dítě,protože do 4-6 let ta imunita vyzrává.Ale pokud je to potvrzené z krve tak ty hodnoty můžou být ještě nižší a pak už se dává třeba nějaký lék na podporu.no není to vůbec jednoduché ten organizmus 😅

marosko08
13. feb 2010

Ahoj.nas maly byvava castejsie chory a od malinka papame imunitne lieky-imunal,imunoglukan.aj papanie probiotik zvysuje imunitu.v lekarni poradia.papa.kata

jahodka11
15. feb 2010

ahojte,

my sme to tiez zistili "nahodou", ked sa mu robili imunoalergologicke testy...ze ma trochu znizenu imunitu, u nas sa to bohuzial prejavuje na pokozke....inak nie, chory naozaj nebyva a ak, tak len soplik trochu, cize to nie je choroba...zatial berie lieky isoprinosine, ale uz ich pomaly mame minute a dalsie nedostane.....mam len zavolat dr ako sa mame, co pokozka a uvidim....ale zatial sa zda, ze to bude dobre....len mi vzdy chytime nieco na ihrisku a jar este len pride, tak uvidim...kazdopadne sa s nou poradim, ako tu pisete, ohladom zvysenia imunity...nech mi odporuci nejake prirodne pripravky... 🙂

denduska
15. feb 2010

ahojte, tak my sme boli na imunologii kvoli atopickemu ekzemu, vysledky vysli asi take, ze alergicka nie je vobec ale sliznicnu imunitu ma tiez znizenu...este neboli vsetky vysledky, tak som zvedava. Inak chodime tiez do Martina.

ozaj a nas pediater na to povedal ze ak nebyva chora tak on by ziadne lieky na zvysovanie imunity nedaval, ze takemu malemu dietatu sa imunita vyvija, niekomu rychlejsie, niekomu pomalsie a ak to nesposobuje ozaj problemy, treba to nechat tak.a len kvoli tomu aby sa hodnoty vosli do nejakych referencnych hodnot, on v tom nevidi vyznam.

ekzem zatial zvladame probiotikami a pripravkami joalis + sa mastime samozrejme a teraz ho ma okej...uvidime v lete lebo vtedy ako bolo horuco ho mala strasny...

macejka a robili vam aj ostatne Ig? Ci len IgE? Lebo to je fajn ze to nema vysoke ale hovori to len o alergii. My mame IgE 0,8 cize nic ale IgA (ta sliznicova imunita) 0,1 co je mizerna hodnota 😒

biba12
15. feb 2010

Denduska a nema sopliky? Lebo tomu mojmu sa to prejavuje soplom. Ale ten takym cirym cista voda.Napis mi potom prosim Ta co jej dali. Nas krpec berie Aerius, ale zatial ziadny vysledok, sopel ma stale, akurat mu nevyteka z nosa, ale zateka do hrdla a on to vykasliava.

denduska
15. feb 2010

biba, praveze ona bola chora raz - na jesen mala zapal mocovych ciest a teraz asi pred mesiacom sopliky, ale to trvalo 2 dni a vtedy jej vysli aj zubky...tak ja neviem, ja som samozrejme rada, len tie vysledky ma prekvapili, cakala som ze bude alergicka, kedze ma ten atopak a aj manzel ma atopak a ma aj vysoke IgE potvrdene. Ale nie ze IgA take nizucke, aj IgG ma nizsie, ale nie nejak hrozne.
Nam tiez v lete dali aerius, ale som jej ho davala tak 2 tyzdne a vybodla som sa na to, neskrabala sa sice ale nespala vobec cele noci.
Musime sa teraz znova objednat, tiez som zvedava co nam daju.

Inak deficit IgA sa typicky prejavuje zapalmi dychacich ciest, od nosa az po pluca, ale vraj je to dost variabilne. Preto kedze nebyva chora, zatial jej nechcem nic davat..

macejka
16. feb 2010

denduska

právě,že IgA má v normě,hodnota byla 0,78 a nebyla u toho poznámka- snížené.IgG má také v normě.Na podzim půjdeme na nové kožní testy tak doktorce řeknu,ať zkusí i čokoládu,mléko,citrusové plody,plísně,roztoče.......Uvidim jak to vyjde.
Myslíš,že po tom Aeriusu byla taková nespavá?

denduska
17. feb 2010

macejka, aha tak potom fajn 🙂 ja som si to len vydedukovala s tym aeriusom, lebo ona bola vzdy nespave dieta...ale vtedy sa normalne budila s krikom akoby mala nejake nocne mory a celu noc sa vrtela a cestovala...a potom som si precitala pribalovy letak a je to tam uvedene ako neziaduci ucinok - nespavost. Tak som jej ho prestala davat a prestalo to. Budila sa sice aj tak, ale len si sadla a rozpravala 🙂 Teraz uz spinka dobre, tak jej ho urcite znova nenasadim 😅 😅
inak moj muz ma vys.IgE ale specificky mu doteraz nic nezistili..no ale asi sa neda vsetko testovat alebo neviem...

biba12
18. feb 2010

Andrejko ma IgA 0,28. Ale alerg.testy boli vsetku negativne. Co sa tyka zapalov dych. ciest, nemal. On naozaj len kasle tie sopliky. Teraz som bola aj v pondelok u pediatra, lebo sa mi zdalo, ze viac kasle, ze ci nahodou to nepreslo ja nizsie. ALe priedusnica a spol ok. Ciste. To na ten sopel nic nie je? Som z toho na nervy , riesim to asi 15 mesiacov.

daducha
8. mar 2010

Ahoj,

ako mi vysvetlila doktorka, bunkova imunita sa vyvija do 3 rokov a sliznicna do 15-tich.Kazdemu dietatu ktoremu zistuju imunitu skôr, vyjde ako znizena.Nam to u starsieho povedali ked mal 2 tyzdne a 1x bral ATB ked mal 3 roky.Nam imunitu zlikvidovali kiahne, teraz sme ale objavili Cordyceps a tak skusame.U vsetkych ktori to beru a maju deti,chodia ku doktorke iba na preventivky.Ak to tak ma byt,tie peniaze stali za to 😉 .

bianka234
9. mar 2010

Daducha čo je to cordyceps? Dávate celkom zaujímavé info, a ja stále len do ekzemových tém kukám. Už budem aj tu, no zbohom, a to už kedy budem varit a upratovat?

bianka234
9. mar 2010

Už som to pozrela, vyzerá to zaujímavo, to by sa mi hodilo pre obidve deti, no a ked poznás také deti, ktoré to užívajú, kolko trvá kým sa úcinok prejaví?

daducha
9. mar 2010

bianka,

ucinok sa zacina prejavovat po 2 dnoch.Kamoskine deti mali ATB 2x do mesiaca, stale anginy a zapaly priedusiek.Odkedy to beru, uz 2 roky su bez ATB.Deti jej kolegyne v praci su uz sice starsie : 14 rokov, uz 11 rokov nemali ATB - oni to kupovali este na Ukrajine.jej otc mal tazky zapal v tele, po 2 dnoch vyrazne vsetky bolesti ustupili.
Moja osobna skusenost : detom som prvu davku dala vcera.Mladsi je uplne zahlienene priedusky,starsi to ma zatial v nose.Dnes dostali druhu davku a kao hovoril ten poradca co s tym pracuje, najprv sa stav trochu zhorsi - u nas to plati,dnes ovela viac soplia,ale ziadne zhorsenie v zmysle teploty,alebo kasla,to nic.Od druheho dna sa ma vyrazne detom polepsit.Vo stvrtok idem s tym mladsim na kontrolu ku doktorke, dam vediet ked ho pozrie ako na tom sme.Ja ocakavam, ze uz zajtra mu bude podstatne lepsie.V kazdom pripade dnes uz nepocut ziadne piskanie v prieduskach pri dychani.
Môj muz je hrozne neveriaci Tomas,no povedal z ak toto detom zaberie, tak zacn verit aj inej ako klasickej medicine 😀

bianka234
9. mar 2010

Fíha, tak som zvedavá, malá ochorie len ked mu idú zuby, z toho soplí, aj kašle, od včera konečne nekašle, včera sme boli na kompletku krv, všetky Ig, všetky alergeny, tak som zvedavá, čo som ja už penazí pomínala na lieky ani 2 materské by nestačili, ale je lepšie počut že to niekomu pomáha, pre malého na ekzemy, možno by to zabralo, ale dcéra má bronch.astmu a liekov ako stará žena, tak tej by som to prvej vyskúšala. \je na liečení, a celý čas je tam cAhorá, lebo bola raz v bazéne a od vtedy je hotová. Moja babulka je mi smutno 😔 A deti ti prehltnú tie tabletky, alebo sa rozdrvia?

daducha
9. mar 2010

maly ma styri a v pohode to prehltne.Inak balene to je v tobolkach ktore sa daju otvorit a prasok sa vysype.Ked ma ale mala astmu tak by som sa urcite poradila s niekym kto to predava a ditribuuje.Skus mrknut str.www.novyzivot.sk,mal my tam byt na nich aj tel. kontakt.Ak nie, napisem do IP.

daducha
11. mar 2010

tak hlasim, ze po 3 davkach Cordycepsu ma maly v pondelok totalne zahlienene priedusky dnes uplne ciste,doktorka bola v uplnom soku 😀 ,myslela ze sa jej pokazil fonendoskop.Ja som vedela ze to zaberie a som nesmierne stastna.Od utorka nam sice vybehli teploty a stale sa drzia, no nastartoval sa imunitny system a zrejme vsetko toto mame z prerezavajucich sa stoliciek.Ale zafungovala to super,nos mame uplne cisty,dychanie tiez,ziadny kasel,uz len ta teplotka.
Tie peniaze stali za to,verim ze mije drobce uz klasicke ATB potrebovat nebudu.

bianka234
11. mar 2010

No pekne, a ako dlho vlastne treba toto užívať, len pri chorobe, či balenie, či nejakú dobu?

daducha
12. mar 2010

no, my sme to zacali brat kôli chorobe a mame odporucane mesiac,kamoska to dava detom iba kym su chore a v podstate im to nasadi hned ked choroba zacina.
Ja to mladsiemu budem davat ten mesiac, strasiemu asi vzdy v obdobi chorob, od septembra do aprila.No ale ked sa stane to co sa ma stat, ze sa imunita nastartuje, tak mozno ani tolko nie.
Ale ono je to urcite velmi indovidualn, zalezi od zdravotneho stavu a aj od druhu choroby.Ja sa v tom este len zacinam orientovat a skusam co to spravi.
Urcite by som sa poradila s niekym kto sa v tom vyzna.

bianka234
13. mar 2010

teraz som napísala mail na tú adresu čo tam bola, tak čakám čo mi odpíšu, inak moja sestra chodí na akupunk. zabudla som kde k takému dedulovi a strašne ho chváli, a pýtala sa na moje deti, tak dedulo kázal, že tá 9 ročná môže prísť, samozrejme ak vydrží bolesť, no bude musieť, a že určite ale musíme prísť aj ja s mužom, lebo spolu súvisíme a navzájom sa ovplyvňujeme. Tak takáto teoria mi je najbližšia zo všetkých. Je to svatá pravda, som príliš úzkostlivá na svoje detičky a aj keď nedávam najavo vôbec nič, vnútri ma strašne trapi ich zdravie a som z toho veľmi veľmi nešťastná, oni to vycítia.

leka323
23. apr 2010

Daducha, ten Cordyceps dávaš ráno na lačno alebo ako? A ako sa máte?

daducha
30. apr 2010

leka,
davam to po jedle,na lacno nie.Mladsiemu to nasypem do trosicku cajika a vypije to, starsi to je po ranajkach.Inak sa mame super, starsi nebol chory uz cca 4 mesiace,mladsi akurat soplikuje,zase nam idu zuby, no v pohode to zvladame bez inych liekov.

hanka001
11. máj 2010

Ahoj, já zkouším curenzym (enzymoterapie) na svém 5letém dítěti, a zatím funguje. Doplňujeme samozřejmě céčkem, béčkem a zdravou stravou.

rozik
9. sep 2010

Ahojte,
starsi syn trpel od utleho detstva zapalovymi ochoreniami priedusiek a po konzultacii s lekarom sme mu preto zacali podavat liek na baze enzymov Wobenzym. Intenzita ochoreni postupne klesala a ak aj ochorel, priebeh bol omnoho miernejsi a liecba bola kratsia. Skutocne som rada, ze som nasla nieco, co funguje a mozem len odporucit. Pre viac info sa skuste spytat v lekarni alebo u lekara.