Zubný kaz u 3,5-ročného dieťaťa. Máme ísť zubárovi?

lasenka
21. mar 2007

ahojte mamulky 😉
moj syn ma tri a pol roka a nedavno som si vsimla v jeho zubkoch malicky kaz 😒 mam hned navstivit zubara? no neviem si to tam s nim ani predstavit 😖
ked ideme len k lekarovi, tak placeme 😢
dakujem

mamabiba
5. dec 2011

@bubinko83 skús si prečítať o kazivosti zubov nejaké príspevky, ktoré sú v tejto téme od @drzubok. Čo sa týka zubnej hygieny, mohla by ti to spraviť zubárka v rámci preventívnej prehliadky, nám to tak náš zubár spravil. Ale ináč sa za to platí. Ale určite sa ti tých pár eur vráti. Radšej investovať do prevencie ako potom do zákrokov 😉

4ocka
5. dec 2011

@drzubok dobry den,mozem poprosit o radu? https://www.modrykonik.sk/forum/problemy-so-zubkami/pokazene-predne-zubky/ mam tam opisany problem so zubkami mojej dcerky..opytala by som sa aj nasho zubara,ale uz len ked bato pomyslim tak mam strach ze nas zje,dost prisny..a vy ste vraj velmi ochotny a mily. Dakujem vopred.

zuzub
16. máj 2014

Ahojte, boli sme 2x so synom na zubnej prehliadke.vzadu na jednej stoličke má malý zubný kaz čo ma dosť prekvapilo nakoľko sa snažíme dodržiavať zubnú hygienu.zubárka nám kázala prísť o 2 mesiace , že to prípadne zaplombuje.len neviem, pokiaľ malého zub nebolí mám mu to dať vŕtať a plombovať? prípadne sú detičky, ktoré majú väčšiu kazivosť zubkov a odporúčili by ste pečatiť?

miku1
17. máj 2014

@zuzub Podľa mňa, radšej dať zúbok do poriadku teraz, kým ešte nebolí, ako potom, keď už ho zub bolieť bude.

novazienka
27. máj 2014

@dadulaa ahoj mozem sa opytat Kde vám ošetrili zubky ozonom, môj 3 ročný syn má dva kazy, Dakujem

slavkicek
27. máj 2014

@novazienka my chodime na osetrenie ozonom so synom do 3s dentu na trnavskom myte 🙂 synovi sa robil kaz a kedze to zistili skoro pekne to zaucinkovalo 🙂

dadulaa
27. máj 2014

@novazienka ahoj, my sme boli v Nemšovej u našej zubárky, takže ti asi moc nepomôžem, keďže je to pre vás ďaleko...

novazienka
28. máj 2014

@slavkicek my sme tiez boli v 3sdent ale nic ako ozon nam pan Doktor neponukol len klasicke vrtanie

ssuekk
28. máj 2014

My mmamekazy na stolickach s dierami a neriesim to,nechcem ho stresovat,mali sme.obdibie ked nas bolieval,vycistil si ten zubcek,dala som mu paralen a preslo to. Mame uz sice 5,5 rokov,ale jaby som to neriesila kym nema velke a dlhodobe bolesti

lucinkab
28. máj 2014

ked nechate kazom rozožrať mliečny zub tak trvaly pod nim sa prereže rovno pokazený. a mliečny sa dá vyplniť aj "vložkou" kedze aj tak vypadne a je to lacnejsie ako blomba! jednoznacne opravit

alex31
28. máj 2014

Aj my mame kaz a boli sme aj u zubara .. ja som v tomto stresmen 🙂 takze vsetko co sa tyka u maleho nejakych "problemov" so zdravim riesim hned bez cakania s lekarom .. mozno niekedy aj zbytocne ale co uz ... nasli sme uzasneho zubara malemu sa pacil jediny problem bol ze sa mu nechcelo drzat otvorene usta ale inak sme to zvladli bravurne ... podla mna ked je zubar naozaj na mieste a vie to s detmi nie je vobec problem taku navstevu v pripade potreby absolvovat aj s mensimi detmi ... vsetko zavisi od pristupi lekara ...

slavkicek
28. máj 2014

@novazienka my tam chodime k jednej pani doktorke neskor sa pozriem ako sa vola a dam ti vediet. Ta nam osetruje kaz ozonom 🙂

novazienka
28. máj 2014

@slavkicek my sme boli u doktora forgasca

slavkicek
30. máj 2014

@novazienka my chodíme k MDDr. Lenka Pavelková a tá synovi ošetruje začínajúci kaz ozónom

novazienka
30. máj 2014

@slavkicek dakujem mozno sa pojdem poradit aj k nej ak to bude mozne

zuzana234
30. máj 2014

Ja by som určite radila ísť so zubným kazom. My sme tiež boli a navyše sme mali akosi mäkké zúbky a ten kaz sa nám potom šíril na ďalšie. A to si samozrejme umývame zúbky. Ja rozhodne odporúčam ísť k zubárovi.
pekný deň
Zuzana

skoricaxx
30. máj 2014

ahojte moj 4,5 ma hrozne zuby - pôvodny zubar nam to neriešil že on nebude decko stresovať vrtanim......
tak som ho prehlasila nechala mu zubky porobiť aby ho neboleli a mame krasne farebne blomby jedna 10EUR

ivettuch
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
drzubok
26. jún 2014

A takto poriesime kazy??? Toto sa vola hyenizmus 🙂

rokycakova
2. jan 2015

@melory bobacik maly vymente zubara ak mozte,nemal by hned boliestku riesit trhanim.

jarka87
15. dec 2015

Ahojte, moja má 3,5 roka a včera na prehliadke jej nasli maly zacinajuci kazik, ja som totalne v soku z toho a normalne tomu nechapem. pije iba cistu vodu, nic ine, aj v skolke odmieta, zuby si naozaj cisti kazdy den, neje nejak enormne sladkosti, naozaj tomu nerozumiem..ja som mala prvykrat kaz ako tehotna s nou, kojila som ju velmi dlho a cakala by som, ze bude mat zubky po mne... objednali nas na osetrenie,ale mam z toho obavu..neexistuje nieco pre deti, co by pomohlo pri tom zacinajucom kaze?

akvi
15. dec 2015

@jarka87 to, ze ma kaz, to nie je nic mimoriadne.. Mne dr. povedal, ze by som si musela cistit zuby po uplne ze kazdom jedle, aby to malo nejaky ucinok a aj tak nie je 100% istota, ze nic sa nepokazi.. Napr. staci, ked mas zuby nahusto a nevies sa dostat to vsetkych medzizubnych priestorov.. A kaz na mliecnych zuboch, ja som neriesila vobec, moje decko malo ako 5 rocne prvy kaz a odmietlo spolupracovat u zubara, tak nam povedali, ze jedine pod anestezou, co som ja odmietla, je to zbytocne velke riziko.. A som rada, lebo tie zuby do pol roka vypadli 🙂..

jarka87
15. dec 2015

@akvi chápem, že to nie je nič mimoriadne u takýchto detí, to aj dr. povedal, ale ja som z toho stále mimo, nakoľko hovorím, ja som mala prvý kaz v 24 rokoch.. proste, je to pre mňa niečo, neviem to definovať..najmä, keď dr. povedal, že to treba opraviť, tak som totálne mimo z toho, že jej to budú vŕtať. na anestézu by som nepristúpila ani ja.

kittykat22
15. dec 2015

@jarka87 ja som nedavno studovala preco maju deti zubne kazy. A okrem sladkeho a zleho cistenia zubov sa v ustach nachadza bakteria, ktora zubny kaz sposobuje. Do 2 rokov ju ma 99% deti pretoze sa nakazia od dospelych - jedia z rovnakej lyzicky, umyju si zuby kefkou rodicov alebo sa napiju z pohara ineho dietata. Nie je mozne sa tomu vyhnut. Zubne kazy mozes zastavit pravidelnym cistenim, nejedenim sladkeho - ktore pomaha bakterii sa roztahovat v puse, a pouzivat spravnu zubnu pastu s obsahom floru pre male dieta - pretoze flor buduje zubnu sklovinu a likviduje bakterie. Ja som si u dcery vsimla, ze ked napriklad papa zemiakove noky - tak cesto z nokov je huste a usadza sa v jamkach zubov. Tak raz za cas jej cistim zuby - LEN HORNE PLOCHY VELKYCH ZUVACICH ZUBOV - elektrickou kefkou - pretoze tam to ide blbo dole. Vsimla som si, ze aj ked som vycistila kefkou, tak tam ostali kusky maku a zemiakov - keby tam nebol ten mak, tak si ani nevsimnem ze to ma zle vycistene. Preto to pisem velkym, pretoze deti si nesmu cistit zuby el. kefkami - moze im poskodit dasna - ale sklovine nemoze uskodit. Pozri si online pecatenie zubov u deti - to mozes dat spravit na uz nove zuvacie zuby - zabranuje to zubnemu kazu a od 6r. veku dietata pouzivat elmex gelee - nemoze ho dieta pouzivat skor pretoze je tam velmi vysoky obsah floru ktory dokaze sam remineralizovat zuby - a 1. nesmie ho ani dospely ani dieta prehltnut, vypluva sa, lebo by mohol sposobit otravu a zdrav. problemy 2. je tam prilis vysoky obsah floru, ktory nie je vhodny pre mensie deti.

inak mozes najst kliniku kde spravia kaz v narkoze. Detske zuby sa neplombuju - len sa odtrani kaz -bud vyskrabanim, alebo vrtanim - trva to par sekund. Drzim palce

jarka87
15. dec 2015

@kittykat22 Ahoj, ďakujem veľmi pekne za odpoveď. práve naopak, čo ja viem, tak sa detské zuby plombujú. nad tým elmex gélom som uvažovala, envedela som, že je vhodný až od 6 rokov :/

kittykat22
15. dec 2015

@jarka87 v prahe nie 😕 tu sa len vycisti kaz a ide sa domov 😕

jarka87
15. dec 2015

@kittykat22 no, tak to je ten lepši pripad, tu sa dava plomba, viem, lebo aj neterke davali..

agiagi
15. dec 2015
Používateľ agiagi je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od agiagi.

elmex gel je super pri pociatocnych kazoch

veronicka1901
15. dec 2015

dcerke robili dva zubky, aj plombovali. uzivame makovy olej a brezovy cukor.

jarka87
15. dec 2015

@veronicka1901 makový olej a brezový cukor??? v živote som nepočula, vieš, prosím napísať viacej?