Zubný kaz u 3,5-ročného dieťaťa. Máme ísť zubárovi?

lasenka
21. mar 2007

ahojte mamulky 😉
moj syn ma tri a pol roka a nedavno som si vsimla v jeho zubkoch malicky kaz 😒 mam hned navstivit zubara? no neviem si to tam s nim ani predstavit 😖
ked ideme len k lekarovi, tak placeme 😢
dakujem

jarka87
15. dec 2015

@agiagi
@agiagi myslíš, že ten elmex gel vie zub počiatočneho kazu zbavit? ci?

katkapn
15. dec 2015

@jarka87 elmex gel nie je určený pre malé detičky.

kittykat22
15. dec 2015

@agiagi @jarka87 elmex gele je pre male deti nebezpecny. Ma prilis velky obsah floru, dieta moze mat neskor na svojich zuboch pigmentove flaky a male mnozstvo prehltnutej peny gele moze male dieta otravit a dostat do toxickeho soku. Nedaj to synovi

gele remeneralizuje sklovinu ale kaz na vrtanie neopravi. Posilnuje sklovinu a jemne zaceluje ale kazy opravit nedokaze.

veronicka1901
15. dec 2015

Makovy olej obsahuje obrovske mnozstvo prirodneho vapnika brezovy cukor dezinfikuje ustnu dutinu. Hod is to do Google ;).

jarka87
16. dec 2015

@veronicka1901 kde ten makový olej a brezový cukor kúpim? :D ten olej dieťa môze zjesť, či vyplut? dakujem

veronicka1901
16. dec 2015

@jarka87 poslem ti zajtra do ip, objednaval manzel, vrati sa az zajtra ;).

jarka87
16. dec 2015

@veronicka1901 Ďakujem, budem čakať.

tanana22
16. dec 2015

Ahoj. My sme išli k zubarke okolo 4 roku a to nás zubarka troška sprdla,že syn mal mať už zopár kontrol už za sebou. Vraj už v 3 rokoch treba dieťa brať na pravidelné kontroly. 🙂

akvi
16. dec 2015

@tanana22 tak jasne, ze sprdla, kazda "hlava" znamena pre nu peniaze od poistovne, takze zubari by uz najradsej odchytali deti, co im ledva nejaky zub vysiel von.. a take tie reci, ze cim mensie, tym skor si "zvykne"..no akurat..ja poznam len dva druhy deti, co sa boja a spolupracuju a co sa boja a nespolupracuju a je uplne jedno, kedy 1x boli u zubara..

pieksamaki
16. dec 2015

Nam plombovali aj mliecne pokazene zuby....ale osobne si myslim,ze biznis

katka1981
16. dec 2015

@pieksamaki, kazdy pokazeny zub treba osetrit, ved zubny kaz sa siri dalej, je to bakteria kt. napadne dalsie zdrave zuby. Nie je to vobec biznis.

katka1981
16. dec 2015

@tanana22, nasa bola prvykrat az ked nastupila do skoly, predtym bola ako 2 rocna a nespolupracovala. Ano, malo by sa chodit k zubarovi uz pri prvom zube, ale tak nie vsetko ide tak ako by clovek chcel. Nastastie nemala ziadny kaz.

pieksamaki
16. dec 2015

Ja neviem,ale vypytat si za detsky zub 35€. Kde urcite dava polovicnu plombu,mi pride vela.naposledy sme platili 95€.lebo dva zuby sme zapecatili tomu nasmu 5,5 rocnemu cize 2 x25€, druhy syn mal kaz plus 35€. A mne robil rongen,lebo sme hladali ktory ma boli 10€.mala sa nechcela dat osetrit,lebo ma 2,5 roka.....
Ake mate vy skusenosti s cenou?mozno sa na to pozeram negativne,ale potom tyzden " nezerem", co mi je to luto

katka1981
16. dec 2015

@pieksamaki, jasne ze je vsetko strasne predrazene, to sa ani nemusime bavit. Ale tie zubky treba naozaj osestrit, lebo ta infekcia ostava a pokazi sa aj novy zub. Je to strasne, zlaty socializmus. My sme teraz zacali chodit zubarovi do Madarska, predtym sme chodili k Schillovi, spokojnost mazimalna ale cena - smrt.

tanana22
16. dec 2015

No my sme asi 5 krát navštívili zubárku a zatiaľ sme nezaplatili nič. Malý má pokazené 2 zadné zubky,vždy mu to vyčistia a máme na pol roka pokoj. 🙂

pieksamaki
17. dec 2015

Neviem,co mam chapat pod vycistenim,ze mu to vyvrta ale nezaplombuje?viem,ze je to dolezite,ale stale budem lamentovat nad tou cenou🙂.a zaroven je jasne,ze mam asi na vyber ktoremu chodit,len clovek ako nerad meni.ale zmena byvania nas prinuti zmenit aj zubara,kvoli vzdialenosti🙂

pieksamaki
17. dec 2015

Inak paroex zubna ustna voda s 0,12% mi bola doporucena na vytieranie zubku, v pripade ze je tam kaz alebo hrozi,a nasledne to vyplut z ust.akoze dietatu potierat ten zubok.nemaju to v kazdej lekarni,skor to objednavaju.mne ako dospelej vyhovuje chutovo,prijemna zmena po elmexe alebo tak

jeennyv
17. dec 2015

@pieksamaki pozeram sa na to rovnako s tymi cenami a ich prehnanostou...moj zubar ako sa hovori zaklopat je velky odbornik a ma aj dobry pristup, ale tie ceny trhanie zubu napr. u neho stoji 50 eur a este ti tu dieru bude za dalsieho padika liecit....cize ked mam k zubarovi mam dost.....

pieksamaki
17. dec 2015

Hej,pride mi to neludske,pomer na hodinovu mzdu....je to urcite aj tym,ze to vybavenie ambulancie sa naozaj vysplha do vyssich sum....ale napr.u deti by som ocakavala zlavy z ceny, a hlavne,ked su surodenci,ze aj nieco take....uz som mala nutkanie sa spytat,ci nemoze urobit cenu...este som sa vsak neodvazila.....ale aj to skuste,za to nic clovek neda,iba trapny pocit🙂. Ale podla mna to je vzdy aj o odvahe sa dohodnut.najblizsie to musim skusit...

pieksamaki
17. dec 2015

@jeennyv no jo....rozumiem.