Zúžené priedušky u 6 mesačnej slečny. Máte skúsenosť?

zuzana_d
21. feb 2008

Ahojte maminky,
naša malá Zuzanôčka je prvý krát choručká. Máme 6 a pól mesiaca a doktorka nám diagnostikovala zúžené priedušky. Od pondelka berieme sirup Prospan a od utorka dokonca aj Ventinol sirup a zatiaľ mám pocit že sa jej neulavilo. Pod postieľku dávame hrniec so slanou horúcou vodou a teraz ide manžel kúpiť zvlhčovač vzduchu. Očká už síce nemá také choručké aj je dosť žívá. Nekašle síce celý deň ale keď zakašle tak to stojí za to. Máte s týmto niektorá skúsenosti? Vopred ďakujem za každú odpoveď.

junovka
21. feb 2008

zuzenie priedusiek, je prvy varovny znak alergie, ktora v takom pripade vyustuje az do astmy.Ale, neviem ci uz take male deti mozu mat astmu 😕 U mojho muza malo takyto priebeh 😒

zuzana_d
autor
21. feb 2008

toto je prestne to coho sa bojim...
doktorka tiez spomenula alergiu, ale ked som sa jej priamo spytala tak povedala ze to alergia nie je... no a ked som volala domov na Slovensko svojej byvalej doktorke tak mi povedala ze to je tymi prudkymi vykyvmi teplot a tlaku a deticky su na to velmi citlive a ze alergia to urcite nie je.. tak neviem co si mam vybrat...

zuzana_d
autor
21. feb 2008

Januvka,
alergia na jedlo? od piateho mesiaca papkame uz skoro vsetko : kuracie masko, zeleninku, kasicku HIPP, sme od zaciatku na umelom mliecku (nemala som ani kvapku mlieka po porode) a je pravda ze som jej dala postruhane jablcko s keksikmi HIPP ktore maju gluten, ale doktorka poveala ze to by vadit nemalo nakolko uz ma sest mesiacov. Myslis ze by to mohlo byt sposobene aj tymto?

junovka
21. feb 2008

tazko povedat.Jedno je pravda, ze velmi skoro si presla na masko, keksiky....Ja som s prikrmami zacala na 5 mesiacov a to zeleninou, na 6 ovocim, na 7 maskom, na 8 lepkom....Mate v rodine alergika, alebo astmatika?

zuzana_d
autor
21. feb 2008

nedojcene deti maju na prikrmiky prechadzat od ukonceneho stvrteho mesiaca a isla som postupne od vsetkej pre ten vek odobrenej zeleninky k masku a ovociu s keksikmi ktore su od 6 mesiaca, takze svojvolne som neurobila nic a Zuzanke to vsetko velmi chuti... no a alergika ani astmatika v rodine nemame ani z jednej strany... doktorky som sa pytala ci mam prestat s prikrmovanim do vyliecenia, dokonca som jej povedala aj o tych keksoch a odpoved bola ze ja som nic zle neurobila, proste je virusove obdobie a deticky su na tieto vykyvy velmi citlive... a plus ma upozornila ze pri uzivani toho sirupu Ventolin musim byt velmi striktna, nakolko ked ho nebude uzivat v predpisanej davke (nechuti jej a vypluva ho) moze mi ostat v nemocnici na infuzkach... ze ona si svoju dceru aj prisadla a striekala jej to striekackou...tak mi to s manzelom robime teraz tak, ze ju dame na sedacku lezat, manzel jej chyti rucky, ja hlavicku a podame jej sirupcek striekackou... no a teraz nam po celom byte vysia mokre utierky a pod tou postielkou mame hrniec s horucou slanou vodou...

junovka
21. feb 2008

www.babetko.sk/user/view_page.php?page_id=489276 😉 ja sa riadim podla toho 😎

zuzana_d
autor
21. feb 2008

ja ide tiez presne podla toho a tu je to este prehladnejsie http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...