Zvýšené S-CK

reni1512
30. jún 2014

Dnes nám došli výsledky, malá bude mať rok o týždeň, až teraz začala sedieť a stáť, plazí sa, nelozí. Máme zvýšenú hodnotu EMG (nožičky) ale hlavne ma trápi S-CK, max je 4, my máme 10. Máte s tým niektorá skúsenosť? Pokiaľ absolvujeme vyšetrenie zbláznim sa, prosím, ak ste si tým prešli, napíšte nám..

bahira1962012
30. jún 2014

môj syn mal zvýšené CK ale až ako 5 až 7 ročný ročný,po chorobách nemohol ani chodiť....no nieje to nič vážne,je uplne v poriadku,boli sme na ortopedii,bolo nám povedané ,že je to ojedinelé 😒 našťastie to prešlo,nieje už ani často chorý ako chodí do školy,boli mu vybraté mandle ...dcérka sedela sama až ako 9 mesačná,chodila ako 17mesačná,nezúfaj,mala som obrovský strach ale je to v poriadku....

janickacrazy
30. jún 2014

@reni1512 Ak je zvysena hladina CK, moze to byt nejake svalove ochorenie, ale stava sa to aj po chorobe, ked dieta berie antibiotika, moze byt docasne zvysena hodnota CK. 10 nie je az tak vela, nebola mala v poslednom case chora? A zatial vam lekari nic nepovedali na to EMG?

reni1512
autor
30. jún 2014

@janickacrazy EMG este nemame za sebou...nasli sme na nete svalovu hypertoniu, najviac tie priznaky na nu sedia, lebo az teraz zacala sediet, staviat sa, nestvornozkuje, tak uvidime co po zajtrajsom kardiu. Si zlata, dakujem ti! zapal sme nemali, ani ATB, zajtra sme mali mat ockovanie, odlozilo sa, ale CRP jej zistili nejaky zapal, co to je, ako, preco neviem..nemam doma este ani vysledky. Dakujem ze si odpisala zatial 🙂

reni1512
autor
30. jún 2014

@bahira1962012 dakujem ti! trosku som sa upokojila, citame vsetko mozne hore dole, som zvedava co z toho bude, prvotny bol ale riadny šok...Ty si s dcerkou nebola nikde po vysetreniach?

tamulik
30. jún 2014

Ahoj, my mame Ck zvysene dlhodobo. Absolvovali sme mnozstvo vysetreni, ktore najviac trapili maleho 😢 , a na nic sa neprislo. Chvalabohu teraz beha, konecne sa naucil aj na bicykli, akurat mava po chorobach oslabene . A takisto mava casto zapaleny bedrovy klb. Po poslednom zapale mu atrofovalo svalstvo v stehne, ale momentalne je to iba chybicka krasy.

bahira1962012
5. júl 2014

@reni1512 no ono to bolo tak že v 15 mesiacoch s dcérkou nás už pediatrička odporučila na ortopediu a neurologiu,no za pár dní už ked sme mali termín sa začala chytať nabytku a síce padala ešte asi 3 dni v tom začala sa púšťať a volala som pediatričke a sme sa boli ukázať a usmievala sa že to je velmi dobrý naznak,že to nebude až také zlé s malou 🙂 ja som prežívala neskutočné muky,viem akos a cítiš 😖 držím palčeky

reni1512
autor
5. júl 2014

@tamulik wau... vidim aj ja na nej, ze je slabsia, ine deti v jej veku sa mi zdaju pevnejsie... tiez uz 4nozkuje, teraz zacala, ale vidim ked stoji,ze ju tie male nozky este urcite neudrzia.. Mali sme ako 3 tyzdnovy zapal strednych usi a vtedy nehybala ani nozkou ani ruckou, povedali ze zo zapalu, tak neviem ci to s tym nesuvisi nahodou :-/

@bahira1962012 aha...no ano, viem si predstavit aj tvoju situaciu, ja som bola uplne mimo... a to este nevieme ako dopadne EMG, bojim sa totiz najhorsieho, aj ked mala sa strasne snazi...

tamulik
5. júl 2014

@reni1512 no nas tiez pri kazdom zapale ma celu pravu stranu oslabenu. Chodit zacal neskor, a aj to iba troska , setril sa sam . Ma zakazane behat, skakat , tazke sporty, moze byciklovat a plavat. Ale plavanie nam zasa zrusila pluciarka pre astmu, tak mu chudakovi ostal iba bicykel .
Musis verit ze sa nepotvrdi ziadna katastrofalna diagnoza a bude zdrava a ked tak mozno iba nejake to minimalne obmedzenie. Drzit palceky, daj potom vediet ako ste na tom.

reni1512
autor
6. júl 2014

@tamulik dakujem VELMI pekne...

veronika1603
15. dec 2017

@reni1512 ahoj ako to dopadlo u vas?

reni1512
autor
15. dec 2017

@veronika1603 ahoj mala to zo zapalu strednych usi..uplne v poriadku preslo to same..Uz ma 4.5r a beha ako lan😁

veronika1603
15. dec 2017

@reni1512 to je super
Moj ma zvysene CKMB a LD ale uplne minimalne.snad to nic nebude.ideme este na kontrolný odber kde sa pozru aj pecenovky.verim tomu ze je ok no aj tak sa bojím

reni1512
autor
15. dec 2017

@veronika1603 verim ti...ja som vtedy salela ked vidis 3tyzdnove dieta ze nedviha nohy ruky

majuska88
28. apr 2022

@veronika1603 pekný deň ako ste dopadli?

veronika1603
1. máj 2022

@majuska88 dobre.vsetko je v poriadku☺️

majuska88
1. máj 2022

@veronika1603 to som rada, môjmu synovi zistili na hornej hranici CK a LD vôbec neviem čo to znamená,syn je zdravý

veronika1603
9. máj 2022

@majuska88 nemusí aj nič aj môže svalovú dystrofiu.drzim palce aby to tak nebolo

majuska88
9. máj 2022

@veronika1603 ďakujem dúfam aj ja,lekarka povedala že to by boli veľmi vysokej hodnoty

veronika1603
9. máj 2022

@majuska88 áno vtedy bývajú až 100nasobne...takže podľa mňa nejaké zvýšenie nič neznamená..tiež nám to vyšlo náhodou a zbytočne som sa bála.nebojte bude to v poriadku

majuska88
9. máj 2022

@veronika1603 ďakujem dúfam, ideme na kontrolný odber a neurológ až v júni 😔

majuska88
24. máj 2022

@veronika1603 prosím Vás aj Vám tie hodnoty klesli? My sme boli na kontrolnom odbere a že výsledky sú takmer totožné,tak neviem

veronika1603
26. máj 2022

@majuska88 už si to nepamätám ale klesali tuším len minimálne...potom sme to nechali už tak...neriešilo sa to

evulienka23
29. dec 2022

@majuska88
Ahoj prosím ta aké hodnoty ste mali? A ako ste to ďalej riesili? Zistilo sa niečo? Ďakujem

majuska88
29. dec 2022

@evulienka23 ahoj posielam ti výsledky. Boli sme u neurológa,povedal že vyzerá byť v poriadku aj tie hodnoty že to môže byť z choroby čo mal dva mesiace predtým. Syn veľmi nespolupracoval tak to bolo rýchle vyšetrenie 😒😒 syn ostal taký traumatizovany z tých lekárov a odberov, že teraz ho neviem dostať ani k pediatrovi

evulienka23
31. dec 2022

@majuska88 ďakujem, môj má asi dvojnásobne zvýšenie, minimum je 3 moj mal cez 6, ale viac krát po sebe, takže z choroby to určite nema.jemu robili odber aj keď bol malinký a do roka nam chorý vôbec nebol. Tak sa kusok obávam. Dr.na metabolickej nám nariadila metabolické vyšetrenia. No stres mam dosť. A vám čo povedali? Že to môže byť po prekonanej chorobe?

3michaela23
13. jan 2023

@tamulik ck zvýšené dlhodobo a aká bola tá hodnota?

zuzikxx
3. aug 2023

@evulienka23 ahoj, ako ste dopadli
Moja tiez zvysene CK, LD... nie 100 nasobne ale spominali hypotoniu