10 mesačná má nohy do O. Upraví sa to?

mhas
15. sep 2009

Moja ročná dcérka chodí už od 9,5 mesiaca, avšak má nôžky do "O" pri chodení. Niektorí mi tvrdia, že je to tým, že začala skoro chodiť a časom sa to samo upraví, ale podľa iných to nie je v poriadku a malo by sa s tým čo najskôr niečo robiť. U doktorky som zatiaľ kvôli tomu nebola.

babulina
24. aug 2014

Nasa 6 rocna dcera tiez ma nozky do O, dovod je hypermoblita, mame na noc dlahy na jesen ideme prvykrat na kontrolu po 6 mesiacoch nosenia tak som zvedava ale nacakam ziaden zazrak

selenka7
24. aug 2014

my sme mali rovnaky problem, od cca 1 a pol roka nosila dlahy na noc a po 7 mesiacoch sa to krasne upravilo. Teraz ma krasne rovne nozky a beha ako srnka 🙂

babulina
24. aug 2014

@selenka7 tak to si ma potesila ze to ma zmysel nosit tie dlahy

mazula
24. aug 2014

Ahoj podla mna zavisi ci je to nejaka vada alebo len tak vykracuje.moj starsi tiez tak chodil a dnes ma krasne rovne a mladsi chodi v roku zatial ako kovboj😀neboj ja sama mam lahko do o a da sa s tym zit.poradila by som sa s mudr ale nejak by som nestresovala

mazula
24. aug 2014

Asi som sa sekla otazka je trochu starsia😀😀😀

meggi28
9. mar 2016

@selenka7 ahoj pozeram ze su starsie prispevky no aj tak mi to neda nereagovat nakolko nam tiez tie dlahy hrozia, ako to vlastne vyzera?? Boli to dieta?? Musi to mat cely den?? Vdaka za odpoved

vebinka
4. okt 2016

@meggi28 ahoj aj moj maly ma nozky do O dostali sme dlahy a bojujeme s nimi. Obuvam mu 2x denne ked ide spinkat a vydrzi max polhodku az hodku. Vy ich este nosite? Su uz aj nejake zmeny ?

meggi28
4. okt 2016

@vebinka ahoj, my sme sa im chvalabohu vyhli, maly sa vytiahol a nozky sa mu same vyrovnali, nie je to este uplne ok ale ma ich omnoho lepsie.. no ked mal rok mal ich katastrofalne naozaj a neverila som ze sa mu same upravia, teraz bude mat v decembri uz 2roky.. tvoj ma kolko? Bolo to nevyhnute ich dat?

vebinka
4. okt 2016

Teraz mal 18m. Lekarka vravela, ze je tam velka deformita ze cca 2 az 3roky to moze trvat pokial sa to upravi. Ale obavam sa toho ze ked to ma len takto lrstko tak tocnema ziadny vyznam. Zajtra by sme mali ist za inou lekarkou tak som zvedava co povie. Na ortopedii lekarka vravela ze je velky a tazky a kosti to nezvladaju. Ak sa zobudi a kosti su oddychnute ma nozky pekne. Teosku pochodi a znova do o.

meggi28
4. okt 2016

@vebinka ahaaaaa, juj tak to vam budem drzat palce nech to bude casom ok.. moj bol tiez velky a tazky ale on tie nozky mal stale take, no casom sa to upravovalo hoci som neverila ze sa to upravi.. Dcko davate vitamin stale? Juj tak to je fakt ine ako u nas, ze ked ma nozky oddychnute tak su pekne a po chvili do O.. verim ze tie dlahy su utrpenie, no pisala mi raz mamicka ktorej mala to nosila na noc bolo to tiez trapenie ale nozky sa jej casom vyrovnali.. kolko ma maly kg?

vebinka
4. okt 2016

@meggi28 cca 13.5kg a decko som nedavala ale vysledky z krvi mal dobre ba az mierne nad hranicou. Ale mam vigantol a chcem mu davat no zabudam na to ale musim si nato davat pozor. Ked bol babatko mal z toho krce. Super ze vam sa to upravilo aj bez tych dlah.

meggi28
4. okt 2016

@vebinka no ved ten vigantol je dcko moj mal z toho tiez krce tak som presla na prirodne dcko od jamiensomu a stale som mu davala kvoli tym nozkam a kostickam, aj na ortopediu mi vravel na to nezabudat a davat, aj teraz po lete zacinam davat az do jari.. 13,5kg nie je vobec vela, moj ma 16kg, ked mal rok mal 13kg.. takze si nemyslim ze to je tym ze je na svoj vek tazky 😳

vebinka
4. okt 2016

@meggi28 no on bol stale taky baculko. Musim si uz na to davat pozor a davat kazdy den vigantol. Som zvedava co povie doktorka na kontrole. Tak dakujem za odpovede 🙂

meggi28
4. okt 2016

@vebinka ako pisem na svoj vek vobec to nie je vela 😀 ak mu vigantol vadi su ine nahrady ale urcite mu davaj, vitamin D potrebuje, aj my teraz zase do jari zaciname davat.. Drzim palce, nech to bude ok, potom mozes dat vediet ako ste na tom ☺️

vebinka
4. okt 2016

@meggi28 oki dakujem krasne 🙂

sarah1988
8. sep 2018

Ahojte baby.Moja mala mala rok .chodi cca mesiac.A ma nozky do o a jedno chodidlo dava dovnutra.
Tie prispevky co ste pisali niekolko rokov dozadu.,baby upravilo sa to vasim detom?

vebinka
8. sep 2018

@sarah1988 mojmu ano. mal prve ortezy no s tymi sme bojovali tak dostal papucky a teraz po cca 2rokoch ma oproti tomu ako rocny krasne nozky.

meggi28
8. sep 2018

@sarah1988 nam ano 😉

sarah1988
9. sep 2018

@vebinka Dakujem
Och tych ortez sa bojim .Neviem si to predstavit:(Ale to ze je to dobre teraz ma velmi potesilo

sarah1988
9. sep 2018

@meggi28 A po akej dobe u Vas?A tiez boli potrebne ortezy?

katka1981
9. sep 2018

@mhas, jasne, je to v poriadku, moja zas mala do x a ja som bola nestastna, lebo vsade som citala, ze by mala mat nohy do O, tak som bola u nasho ortopeda a ze premeria ju, lenze nechcela spolupracovat, nakoniec sa postavila nechtiac ako bolo treba, pozrel, ze neboj, to sa vyrovna a ma krasne nohy. Syncek tiez nema nohy do O, ale verim, ze to bude v poriadku, ze je ako dcerka.

meggi28
9. sep 2018

@sarah1988 nie, nic sme nepotrebovali chvalabohu a to ich mal brutalne do O akoby od kolien dole dolamane a vykrutene dnu.. medzi 2-3rokom sa mu to upravilo

sarah1988
9. sep 2018

@katka1981
Boze ja som tak bestasna googlim to a vidim ze ked je do o a este aj krivo ze treba ortezy.No placem uz teraz.Tesim sa ze to takto u vas dopadlo.A dakujem za odpoved

sarah1988
9. sep 2018

@meggi28 Moja ma aj tu nozku jednu od kplienka vykrutenu takze u nas sa to asi nezaobide
Bez niecoho.
Aj ten pohlad ma boli.Chodi este len mesiac ale zle
U vas to dopadlo dobre
dufam ze aj v nasom pripade nastanu zmeny k lepsiemy ked sa to podchyti

meggi28
9. sep 2018

@sarah1988 bude to ok ja verim tomu ze aj bez kadejakych pomocok, ak najdem nejake fotky tak poslem

sarah1988
10. sep 2018

@meggi28 Dakujem za podporu💗
Dnes som volala do Ba do Harmony .Tak nas vezmu na vysetrenie.Tesim sa ze sa to pohlo.drzte palceky

meggi28
10. sep 2018

@sarah1988 drzim.. poslala som aj fotky

katka1981
10. sep 2018

@sarah1988, prosim ta a ako ma tie nohy do O? Lebo ja som zas bola nestastna ze moja dcera nema do O, ze to je problem. Lebo som citala ze je to normalne, lebo dieta sa uci chodit. Ja mam pocit, ze mas malinku v poriadku, ale ze zas sprosty internet narobil viac zla ako osohu. Posli mi ak mozes fotku do spravy. Pozna x deti co tak chodili, aj moja neter a je ok, nikto s nou nic nerobil. Mozno to ma mega vyrazne, preto stresujes. Posli fotku dobre? Ale ozaj si myslim, ze je to ok.

katka1981
10. sep 2018

@sarah1988, moj kes sa zacal stavat, tak mal nohy obe von do stran ale strasne. Hned som volala ortopedovi, povedal, ze to je ok. Ked zacal chodit, tiez nohy daval von, chodidla, volala som zas. Ze ked bude tak chodit pol roka, treba sa ozvat, ze to sa upravi. Tak je to ovela lepsie, ale dava ich tak stale, takze ideme ho ukazat. Ale ked mu poviem, davaj nozky rovno, tak da rovno. Takze mozno zlozvyk, neviem, chodi super, aj beha, je to skor esteticky problem, tak to poriesime, ale nic vazne to nebude. Ale tvoja chodi mesiac, to keby si videla ako nas captal a ked sa staval, no koniec. Klbiky ma dobre vyvinute, sono ma v poriadku?

sarah1988
26. feb 2019

@katka1981
Ahoooj
Az teraz citam.lebo somsa vratila ci nieje nieco nove v tejto diskusiii
Nezda sa mi to to.je to fakt ze ma O riadne:(Z tych otazok typu preco tom ma je mi blbo...
Chodime do BA cvicit.mala nespolupracuje vobec
Jedine co ju bavi je cjodit po senzorickych kobercoch.
Klby ma v poriadkua nieje to neurologickeho povodu .diagnoza je -zly stereotyp chodze.ona nohy vyrovnaked nieco docahuje alebo tak.ale ked chodi ako kacicka ide.
Take cviky nam dava ze cuvat dozadu atak
Masiruju jej tie predkolenia.
Ortezy nam na noc nenavrhli lebo ona v lahu a v sede ma nohy rovne.
Takze to nema zmysel vraj
Neviem ale ja nevidim ze by sa to zlepsovalo a som z toho uplne ale uplne na nervy.
Kto ju dlhsie nevidi hovori ze lepsie.my to nevidime
A tiez ako baby pisu..
Po zbudeni ich ma vzdy rovne