14 mesačná dcéra odmieta piť

ani2
22. apr 2012

ahojte. moja 14 mes. dcerka odmieta pit. vypije denne max.50ml tekutiny, nechce ani vodu, ani pol lyzickach,ani caj ci sladeny,alebo nesladeny,ani ovocnu stavu, skusam zo 4 roznych poharikov a nic. nechce jest, polievky uplne odmieta. poradte mi, co este mozem skusit, alebo pockat kym to prejde? uz som zufala...tlacim do nej tekutiny,ale len ju rozplacem, ked chcem nasilu....

ani2
autor
22. apr 2012

dakujem, nic noveho som nenasla, co by som este neskusala, akurat ma to este viac znepokojilo´- ma ledva 3 nacikane plienky denne a ma koncentrovany. zlty moc, uz to trva 4 dni, zatial je v pohode, ale mozno trochu viac unavena. asi sa poradim s pediatrickou.

lenka311
22. apr 2012

@ani2 Kojíš ešte?
Ak hej, vodu má aj v prsníkoch, ja som sa s tým trápila až kým som ju neodstavila, potom sa rozpila tak, že mi skôr radia nech jej toľko tekutín nedávam...
Ak nie, skús rôzne metódy, ja varím čaj s cukrom a citrónom, ale zásadne mi pije len z jednej fľašky s určitým cumľom, ninú nechce - akurát mi ju minulý týždeň švacla o radiátor, začala tiecť, musela som jej ísť kúpiť presne tú istú s tým istým cumľom, lebo z inej sa nenapila...
No a ešte ju baví piť z pohárika / to síce dosť vyleje, ale aspoň sa učí/ - štýlom že si štrngneme na zdravie...
Skús iný typ fľaše, iný čaj, prípadne ten pohárik a "pripite si formou hry na zdravie".

ani2
autor
22. apr 2012

@lenka311 nie, 1.aprila ma odmietla definitivne, aj preto sa tak obavam

janulka182
22. apr 2012

@ani2 presne viem o com pises. moja takto fungovala tiez do 14tcih mesiacoch. nakoniec u nej zabrala flasa so slamkou. zrazu sa jej zacalo pitie pacit. z 50 ml presla na 500 ml zo dna na den. proste sme len museli najst tu spravnu flasu, ktoru vzala na milost 🙂

ajca123
22. apr 2012

@ani2 no to ja by som potrebovala zasa odnaucit tých mojich pit lebo za den mi výpiju aj 3l :(

anjelicek26
22. apr 2012

@ani2 -no ak nekojis a odmieta ti vsetky napoje tak jej hrozi dehydratacia. Nepije ti ani UM? Ci ?

ani2
autor
22. apr 2012

@janulka182 mame dve flase so slamkou v roznych farbach, doteraz ich milovala a od stredy zrazu nic.potom lucku so sport. vrchnakom a avent. skusam medzitym aj plastovy poharik a porc.salku, ale nic. uz ked ma vidi, ze mam flasu v ruke tak uteka odo mna prec. zajtra utekam kupit este nuk alebo nieco podobne so silikonovym sosakom, taky sme este nemali, tak som zvedava. dnes pisala velmi malicko 😒

ani2
autor
22. apr 2012

@anjelicek26 um pije 2x denne 220ml, ale ani potom nepiska. akoby nic nevypila, davam viac ovocia, aby predsa nieco mala, ale aj tak sa mi nejako nezda, ze by jej to stacilo. predtym este vypila bezne aj viac ako pol litra vody

anjelicek26
22. apr 2012

@ani2 - 100ml minimalne musi byt na kilogram, ak vravis, ze ti pije cisto 490 ml tekutin za cely den, no je to hodne malo 😖

ani2
autor
22. apr 2012

@anjelicek26 ☹ ked zajtra nezaberia v poradi 5 flasa, tak uz neviem.... ma vyznam do nej tlacit kulisek?

anjelicek26
22. apr 2012

@ani2 - no podla mna nema, neskusala si jej dat papat kukuricne chrumky ci nieco take, ved po tom by napr. bola smädna, ak jej das ovocie, ma pocit, ze sa napila. Davas jej pit teple, ci chladene? Ak ti fakt nepije - a je to len par dni - moze ju boliet hrdlo.. Skus jej mlieko ponuknut vlaznejsie, aj vodu studensiu, bude mozno lepsie pit... nam takto maly reagoval na anginu - najprv menej jedol, potom uplne prestal pit 😖 Teplotu vlastne ani nemal. A hrdlo cervene nenormalne.

ani2
autor
22. apr 2012

@lenka311 flasu s cumlom sme mali , ale nikdy nepouzili od sameho zaciatku ju nechcela. zacinali sme s poharikom, takze teraz uz ked je velka neviem ci sa mi oplati ku nej vracat a ostatne sposoby vyskusane...nic... ☹

katka1981
22. apr 2012

@ani2, ahoj, tento problem ma velmi vela mamiciek. Mne dr. povedala, ze sa mala rozpije, nech sa nebojim. Vcera vypila doobeda skoro 500 ml vody, dostala aj nalepky za odmenu, cakala som ze konecne nastal zlom a dnes nevypila ani 2 dcl. Pije denne mozno 1,5 az 2 dcl. Obcas viac. Skus striedat flasky, pohariky, ja som skusala vsetko. Jedine co mi z toho vychadza je, ze ked je smadna napije sa, ked nie je, nevypije nic. Najradsej ma cistu vodu. Mozno je to dedicne alebo ja neviem, skusim nutit aj seba, mozno ked uvidi pit mna.... ale ja ajked som ju nutila, bud odmietla alebo co mala v ustach vyplula. Osobne pijem mizerne, malokedy citim smad, to musim zjest tonu sladkosti alebo nieco slane. Niekedy pijem len kavu cely den a 1 dcl vody. Ja si myslim, ze kazdy clovek potrebuje ine mnozstvo tekutin, tak ako kazdy den ine mnozstvo vody. Ja som sa tiez nutila pit a nepomohlo. Bojim sa o malu, nukam jej, ale obaja s anzelom malo pijeme.... Davaj jej co najviac vodnateho ovocia. Ak cika aspon 5x denne tak je to ok (povedala mi to dr. a tym ma ukludnila).

kveta
22. apr 2012

@ani2 Skús brnknúť na pohotovosť, či by ste nemali s malou dôjsť.. dehydratácia u detí nastupuje rýchlo a môže byť životu nebezpečná...

katka1981
22. apr 2012

@ani2 ak by ti pila len z flase s cumlom, daj jej, len nech pije. Ja by som malej ajkeby mala 5 rokov dovolila cumel, len nech pije. Skus slanku, cokolvek. Ja som malej dovolila nech si nalieva ale vsetko je kratkodobe.... najlepsie zaberal vysoky pohar cocacola a dnes dopijam po nej, dnes z neho nepila vobec. Skus jej dat melon, hrozno, viac polievky, mlieko, ked malo cika, to je zle

ani2
autor
22. apr 2012

@anjelicek26 uz aj tak som skusala. sice hrdielko ma trochu cervensie uz 3 tyzdne, boli sme u dr s tym, vetko je ok, len treba sledovat ci to nebude horsie. zatial nie. aspon nieco 😖 teploty nastastie nema 🙂

ani2
autor
22. apr 2012

dakujem vam za rady, este sa zajtra trosku porapime a ked nie, tak sa poradime ss pediatrickou

biankalea
22. apr 2012

Ahoj, naša dcéra od narodenia tiež pila veľmi málo, ako 15 mesačná nastúpila do jasličiek a tam sa piť naučila. Asi potrebovala vidieť že ostatné detičky pijú a to ju začalo lákať. Tak skúste piť na detskom ihrisku alebo skúste zájsť do nejakého materského centra... 🙂

lenka311
23. apr 2012

@ani2 Ja sa tiež prikláňam k názoru
@katka1981 - radšej nech pije opäť z fľaše, len nech pije...
Mne chce klasický netvarovaný cumeľ z Teta drogéria /myslím že Baby Nova - modrý obal v pozadí/ a to stredne veľký od 6-12mesiacov. Z tých tvarovaných mi nič nevypije a ani z inej veľkosti, proste to musí byť len a len tento...
Tá slamka tiež nie je zlý nápad - a ešte fľašky Jupík s tým sosátkom sú dobré - aj z toho deti radi pijú.
Skúšaj, hlavne ak by nepila, fakt bež za doktorkou. Obličky nie sú sranda 😉

ani2
autor
23. apr 2012

@lenka311 uz dnes pila trochu viac, nakoniec uspela canpol flasa so silikonovym sosakom od 6 mes a hipp caj broskyna-mango , nevypila vela, ale apson o nieco viac 🙂 len dufam, ze zajtra bude este lepsie ako dnes. rano mala uplne oranzovy moc, ale cez den sa to nastastie znormalizovalo. 🙂

lenka311
23. apr 2012

@ani2 to som rada... rozpije sa, neboj...

katkajazudekova
25. apr 2012

@ani2 moja mala ma 2 roky a tiez velmi malo pije nech ju nutim ako chcem aj tak vypije len troska vyskusala som uz vela flas aj poharoc a nic nepomohlo asi to tak bude az kym nevyrastie......nema zmysel ju ntit pit ona ked bude smedna sama si vypyta...