14 mesačné dieťa má v noci suchý kašeľ

martismarti
9. aug 2013

Moja mala ma 14 mesiacov a suchy drazdivy kasel v noci. Cez den je to ovela lepsie ale v noci akonahle zaspinka asi okolo polnoci ju prepadne drazdivy kasel a nemoze zaspat. Par dni dozadu dobrala antibiotika lebo mala infekciu uska a silne vysoke horucky. Horucky ustupili a infekcia je vraj prec ale teraz ju trapi ten suchy kasel a cez den sopliky. Zijeme v UK a zo slovenskych liekov mame k dispozicii akurat kvapky Stoptusin ktore mala nechce brat kedze nie su chutne pre deti a nechce ich dokoncit ani vypit v Troske vody. Viete nam prosim poradit nejake rady Ako jej kasel aspon zmiernit aby v noci nejak spinkala ona aj my kedze lekari nam tvrdia ze je v poriadku? Dakujem🙂

simca06022011
9. aug 2013

ja sa morim s tymto kaslom uz tyzden, vcera som si dala prave stoptussin a viditlne pomohol.... ono detom nechuti, ale ja som malej nic ine ani nikdy nedaval, vzdy pomoze.. vypije.. poksichti sa a hotovo... skusala som aj domaci timianovy sirup, neviem ake kadejake sirupceky a nic...

sisqwa
9. aug 2013

skusila by som na doliecenie kalciovy sirup,na SR je teraz novinka kalcivy sirup forte ROBO KID s bananovou prichutou,nuz ale ako to je v UK asi velmi neporadim 😒

bbbarunka
9. aug 2013

@martismarti podla popisu mi to pripomina laryngitidu, ktoru mava moj rastik. pomaha mu nadvihnut jednu stranu postielky, aby spal na sikmom, rozvesat na nu mokre uteraky a v chladnom pocasi riadne vetrat. v lete sa odporuca posadit dieta pred otvorenu chladnicku🙂 ak je to totiz naozaj laryngitida, tak ma opuchnute dychacie cesty a chlad to zmierni.

btw, stoptusin sa (aspon na slovensku) predava aj ako sirup so sladkou prichutou.

matulinuska
9. aug 2013

Nechcem strasit ale ak sa hlavne v noci budí na drážnivý suchý kašel a nechce prestať ,nebodaj by sa nim aj drhla tak mne sa tak prejavovala astma. Skúste pozrieť na nete ;)

gaby21
9. aug 2013

@martismarti Ja neviem, nemate v byte suchy vzduch? Ja som presne takyto suchy kasel riesila minuly tyzden, musela som normalne zapnut zvlhčovač a bolo po probleme. Poslednych par tyzdnov bolo riadne sucho, dnes sa uz dycha ovela lepšie, burka bola paradna 😝

kveta
9. aug 2013

@martismarti Nocny kasel byva pri ciernom kasli.

kaselka
14. aug 2013

Nemyslím, že to musí byť hneď astma. Pokiaľ sú chytené dýchacie cesty kašeľ býva počas celej noci, alebo skôr medzi 4-5 hod. ráno. Môže ísť aj o reflux. Kašle zo spánku aj počas dňa? Vyskúšala by som zvlhčiť vzduch aspoň na 50% + zdvihnúť postieľku cca o 15 cm. Na reflux napr. sirup Gastrotuss baby ak ho tam dostať. A samozrejme by som si žiadala vyšetrenie na vylúčenie, alebo potvrdenie refluxu. Ten neliečený môže spôsobiť až astmu.