14 mesačný syn má málo železa

majica18
27. feb 2014

Prosím o radu, synček má 14 mesiacov a Dr. nám už druhýkrát diagnostikovala nedostatok železa a červených krviniek. Predpísala nám Maltofer (kvapky) na doplnenie železa a Pyridoxin (tabletky) na doplnenie krviniek,tak ako aj po prvýkrát. Vtedy sme to užívali asi 3 mesiace,kým sa krvný obraz nezlepšil. Nedávno sme boli znovu na odbere krvi a Dr. znovu zistila nízke hodnoty. Chcela by som vedieť dokedy je nutné dopĺňať to liekmi,či sa to nedá nejakým iným spôsobom, respektíve či to akože budeme brať dokonca života,ak sa mu budú hodnoty neustále znižovať po doužívaní liekov. Synček má samozrejme mierne problémy s vyprázdňovaním a to nehovorím o tom, že momentálne mi odmieta jesť čokoľvek čo mu navaríme.

buba183
2. mar 2014

aj ja a moj syn mame malo železa susedka nam poradila cvikulu vyrezat dierku donej dat cukor dopnovat a kjaždy den co pusti štavu dat za ližicku fakt to zabera.

maca283
2. mar 2014

@majica18 No kupit sa da asi tak ze by som vam ho objednala a potom poslala Je to 500ml stoji 42,60 Cez internet sa to neda Ak mate zaujem tak mi napiste na kmetka555@azet.sk

maca283
2. mar 2014

@majica18 No kupit sa da asi tak ze by som vam ho objednala a potom poslala Je to 500ml stoji 42,60 Cez internet sa to neda Ak mate zaujem tak mi napiste na kmetka555@azet.sk

@viera77 To je jeden z príznakov ze je bleda

majica18
autor
2. mar 2014

@maca283 ďakujem za ochotu,skúsim sa opýtať ešte jednej známej,má prístup k takým veciam zo zdravej výživy,či by mi to nevedela zohnať, ale ak nie, tak ti dám vedieť 😉

gabgabbb
2. mar 2014

sirup Floradix, mam odskusany, zabera a je navyse aj velmi chuty, myslim ze uz sa da objednat aj na slovensku /predtym bol len v At./

maca283
2. mar 2014

@majica18 Ok keby este nieco co sa tyka zdravotných problemov potrebujes poradit tyka napis Pozistujem a dam vediet vsetko je to na prirodnej baze

mirkata
2. mar 2014

ahojte, moj maly mal tektiez nizke zelezo. uzival dve balenia maltoferu / a stele nizke/ a uplne sa mu rozhodilo travenie. nechcel mi vela pit takze ma cierne zubky 😢 . tiez nechutenstvo, problem s vyprazdnovanim. hematologicka nam odporucila uz tu spominany narosan. zatial sme neskusali-mame mrazene cucoriedky a teraz bezime na probiotikach. maly mi miluje cervenu repu, cervenu papriku, jahody, a hlavne maso, aj v celozrnnom pecive je ze vraj zelezo, v bielom urcite nie.

sendy182
2. mar 2014

@majica18 ahoj nečítam celú diskusiu......ja by som trvala na odbornom vyšetrení v hematologickej ambulancii + urobiť hepetálky pečeňové testy.......nech nájdu príčinu.... tabletky na železo sú ťažšie na žalúdok a zvyknú zapekať......ja ako dieťa som mala nízke hodnoty železa v krvi.......užívala som aj tabletky no neaké obdobie bolo dobre a potom zas......ani sa nečudujem že malému nechutí jesť ani mne nechutilo 😵 😵 😵 ...........železo sa mi upravilo oveľa neskôr.....podotýkam že mňa riešil iba pediater 😕 ....na žiadne odborné vyšetrenia ma neposlali.......

liviadanova
2. mar 2014

Odporúčam fin Ferrofortis sirup z čiernych ríbezlí 😉

engie35
2. mar 2014

@majica18 Ahoj môj malý keď mal 7 mesiacov, tiež mal malo želaza, polovicu ako je norma. Brali sme tiež nejaké kvapky a dávala som mu papať mäsko zo zajačika a teľacie mladé mäsko. do všetkého som pridávala majoránku. Keď bol chorý kvapky sme nedávali. Po 3 mesiacoch mal krvný obraz perfektný. Myslím, že veľmi veľa železa je hlavne v tom mladom teľacom mäsku. 🙂

nelinka2011
3. mar 2014

@maca283 narosan je veru zazračný 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monyka92
1. jan 2015

Ahoj my sme na tom buhužial rovnako.nezje vobec ze nic ak zje jednu lyžicu polievky tak rekord.mame nizku hladinu zeleza a lekarka nam predpisala maltofer z acidofolikum no tie tabletky som do nej ani za svet nevedela dat vypluvala no navysse mala taku tmavu stolicu ba az ciernu ze sme sa az bali,a uz po zacani s tymito,liekmy som uz do nedala ani materske mlieko.uz som si len vlasy od zufalsta trhala a plakala nad nou aspon mliecko aspon mliecko nic chapes ani vodu!! :'( a povedala som a dost toto do nej davat nebudem !! Isli sme k lekarka ona mi povedala ze je este prirodna medicina no je trosku draha ze stoji 43 eur a ze zlepsuje aj imonitu,tak sme kukli s muzom a se nech stoji co stoji,proste zdravie je prvorade !! A sice este neviem ci nam zmenilo hodnoty no uz odkedy berie ten sirup krasne papa,zje misku polievky a este pyta dalsiu a spapa aj tu 😀
@majica18

majica18
autor
3. jan 2015

ahojte,tak len aby sme boli v obraze,synček má už 2 roky a železo sme prestali užívať asi mesiac po poslednom príspevku,keď naša pani Dr. dala krv do iného laboratória a tam mu zistili,že je všetko v poriadku, odvtedy žiadny ďalší odber krvi nebol nutný, a tým pádom ani dopĺňanie liekmi, teraz papá všetko čo príde, váži 13kg, takže je na tom viac než dobre a chorí nebol už vyše pol roka. max. dáky ten soplík, čo je v zimnejšom období celkom bežné 🙂

petra_j_
9. jan 2015

@majica18 Ja Vám môžem zaručiť 100%-tnú účinnosť na zvýšenie železa a to užívaním Čučoriedkového Narosanu. Mám s ním tie najlepšie skúsenosti nielen ja, ale aj moja dcérka. Predávam ho po celom Slovensku a zatiaľ som mala iba pozitívne ohlasy. Môžu ho používať aj bábätká. Moja dcérka ho užívala už keď mala 9 mesiacov, teraz má 3 roky a už anemická nie je. Chodíme iba na preventívne prehliadky. Mne tiež pomohol, keď som bola anemická v prvom aj pri druhom tehotenstve. V prípade záujmu ma kontaktujte: just.janackova@gmail.com alebo 0908502662

maca283
23. mar 2015

@fidka79 tak odporučam narosan čučoriedkový

katrin21
23. mar 2015

treba riesit, preco ma nizke zelezo - napr. premnozenie nepriatelkych bakterii e-coli v stolici ( zivia sa zelezom ☹ ), alebo celiakia a pod
Dobry zdroj je aj melasa.

katrin21
23. mar 2015

@mirkata davajte mu vela probiotik, takých, co maju aj streptococus bulgaris a ine, nie len lactobacily.. rozne kmene.. napr. Lactoflor a pod..
+ napr. do polievocky daj lyzicku stavy k kyslej kapusty.ani to nezisti a dostane zive bakterie do crievka...
vela mu var vyvary, aby sa creva zregenerovali, zelezo ich strasne zatažuje, ja odkedy som brala zelezo, furt mi skvrka v bruchu... treba to riesit takto.. nedavaj mu vela sacharidov aspon mesiac - dva, skor varene chude masko a varena zelenina, potom aj surova ..

katrin21
23. mar 2015

@majica18 melasa je aj pre deti vhodna, len sa dava malicka davka.. nie je pravda, ze detom sa nedava... je to plne mineralov a iných veci, ktore su pre teplo prospesne, preto sa dava aj onkolog. pacientom. Detom napr. na spicku cajovej lyzicky davka..

ale hlavne treba zistit, preco sa mu zelezo nevstrebava..
Vyhybaj sa kombinaciam s mliekom vapnik zabranuje vstrebavaniu zeleza.. nech je casový odstup..