19 mesačný má infekciu na jazyku. Čo mám robiť?

budocka
2. feb 2009

ahojte všetci chcem vas poprosiť o radu moj 19mesačny jakubko ma infekciu v usta ch a na jazyku hlavne.pred 2 dnami si ktomu ešte rozkusal jazyk tak teraz ma velku ranu na boku jazyka a infekciu na jazyku a ktomu ešte nam ide vzadu stolička.je nepokojný nechce ani dudel ani piť ani papať

titkovamiriam
2. feb 2009

nemoze to byt slintavka 😅

misulka1984
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bibula
6. feb 2009

vytieraj salviou-jazyk aj dasna aj podnebie

alon111
6. feb 2009

ja som tiez pouzivala tu fiallovu vodicku a davala som jej aj pyridoxin aby sa to hojilo aj z vnutra

jankando
6. feb 2009

I ja si myslim, ze fialova vodicka- gencianka by mala pomoct.....

bejbypd
6. feb 2009

my sme to mali pred dvoma tyzdnami vsade aj nahrdielku bola totalne zachripnuta...pomaha na to fialova vodicka vsetko v ustockach potriet aj jazycek a skus tabletky nizoral tabletku v troske vodicky rozdrvit a povytierat tym ustocka a za par dni je infekcia prec 😉

lekno
6. feb 2009

Aj Tantum verde vodička je dobrá a ani veľmi neštípe.

bibula
8. feb 2009

gencialka nie je velmi vhodna ani pre dospelych-nie to este pre deti-rozoziera!!!
to sme davali na gangreny,ked sme potrebovali poodstrihovat 😖

berus222
14. jan 2010

nasmu malemu vcera v noci na pohotovosti dr povedala, ze ma slintavku. na 1 pupacik na vnutornej strane lica a horucky 40,2. nedala nam ziadnu vodicku, nic, ze mam len zrazat teplotu. aj vasi mali teploty? uz ma horucku 2. den a 2. noc. a do teraz jedol vsetko pekne. nezda sa mi to.

gangulienka
14. jan 2010

aj my sme to mali asi pred 3 mesiacmi, aj s horuckami...ale uplne celu pusu vyhadzanu aj zvonku na pere...nejedla ani nepila....v lekarni nam dali vodicku na potieranie (tinctura gingivalis) a zvonku herpesin masticka

grettka
14. jan 2010

je to strasne bolestive, ale treba dodrziavat pitny rezim, nedavat radsej dzusy, pretoze to by stipalo este viac, radsej caj, ci vodu. Ja som to mala ako dospela aj s horuckami, a trpela som ako kon, takmer som nepila.... mne v lekarni poradili davat si B-komplex.. tak skuste, na potieranie som davala vselico, ale kedze som slintala teda poriadne, lebo som nemohla prehltat (mala som to pod jazykom a na mandliach), tak tie potieracie vodicky mali kratku ucinnost...
Hlavne, nech to vase deticky co najskor prejde...

23masa9
8. jún 2011

Masa aj ja mam infekciu na jazyku a neviem ako sa toho mam zbavit.Vyuzivala som antibiotika a nic ziadne zlepsenie uz neviem co si mam dat.Poradte mi

skolara
8. jún 2011

@23masa9 precitaj si o koloidnom striebre mozno to by pomohlo

buket
11. jan 2012

porate mala ma infekciu nechce papat skoro nic nepije bojim sa aby sa neodvodnila