2 ročné dieťa odmieta mlieko. Stačia mu iné výrobky?

monni
9. dec 2011

ahojte, chcela by som vas poprosit o radu. Moje 2-rocne dietatko nechce pit vobec mliecko. Skusali sme dat Nutrilon, potom vanilkovy Nutrilon, doktorka potom poradila francuzske mliecko zevraj velmi vychvalene od mamiciek, no drobec mi to vsetko uplne odmieta. Skusala som davat aj cez slamku, novy poharik, no nic nanho nezabera. Mate niekto takuto skusenost s vasimi detickami? Staci ak bude papat cez den napriklad iba dva jogurty, popripade syry alebo musi pit aj mliecko (vacsinou vsade citam ze do troch rokov by malo vypit este aspon 500 ml mliecka denne).

kukujka
9. dec 2011

ja ako dieta som nepila ziadne mlieko od pol roka lebo som ho odmietala a mam k nemu odpor az do dnes.takze bez mlieka som toho dokaz

mamka78
9. dec 2011

ahoj,ja som mala ten istý problém so starším synom a myslím že s mladším to bude to isté ☹ ,starší prestal piť skoro úplne mlieko,keď mal asi 18mes.,na radu dr.som začala dávať norm.kravské mlieko,ale žiadny úspech,tak sme to kompenzovali mliečnymi výrobkami,každý deń jogurty,mliečne jedlá,prívarky,polievky,tavené syry,tvrdé syry,bryndza to mu chutí,takže asi tak,hlavne som vyberala tie,čo sú s prídavkom vitamínov a kalcia a ešte v zimnom období som mu dala raz ročne d vitamín forte kapsulku,tá je na recept,skús sa opýtať dr.,zatiaľ to funguje,má 10rokov a zatiaľ nemáme problém aj keď mlieko nepije skoro vôbec,max.2xdo mesiaca jednu šálku.držím palce a nech sa vám darí 😉

briketa
9. dec 2011

@kukujka hlavne ze je kyslomliecne vyrobky, mlieko nie je problemom vobec.

babulka123
9. dec 2011

ahoj , u nas je rovnaky problem ale s tym ze asa ninka zacala bojkotovat mlieko uz v roku .. od vtedy len ho vidi tak uteka kade lahsie.. po pol roku mi zacala pit acidko vanillkove..
skus, pytala som sa dr. povedala ze je to este lepsie ako mlieko lebo je lahsie stravitelne, takze da tych 220 ml acidka, okrem toho jogurty, syry.. eboj sa.. ja som tiez zastanca ze mlieko ee - nedam ho do ust ako je rok dlhy..

wewus1234
9. dec 2011

mne moj syn nechcel pit mlieko(kravske,ked mal vyse roka),tak som mu ho chvilku nedavala a asi po tyzdni som mu zacala davat granko donho..a pije bez problemov..podla mna 2rocne dieta uz nemusi pit formulu ale kravske mlieko(aspon mi to povedala sestricka,ze po 1 roku je zbytocne davat formulu,ide to do penazi a vsetky vitaminy uz dostava v tuhej strave)..

meusicka
9. dec 2011

ahoj, ja som mlieko prestala pit v 13mes, a dokonca som mame odmietala zjest vsetko co malu svetlu farbu. a som tu 😀
dcera teiz isty cas odmietala, tak som ju nenutila ... teraz si dava tak 250ml denne, niekedy ani tolko, doplname aj actimel, jogurt, syr a pod. mlieko jej davam normlane kravske a davam jej donho frapko, lebo inac ciste nechce. ona zacala odmietat mliecko ked jej zacali ist zubky a tak sme vtedy vsetko mozne skusali, ved mala este len 6m. a preto teraz uz ciste mlieko nepije vobec. 😖
ale kedze ja bez mlieka zijem a som v poho (maximalne zatazena na syry 😀 ) tak si nebudem lamat hlavu nad nou a nebudem ju do nicoho nutit.

stvura
9. dec 2011

dieta po roku a pol nemusi pit mlieko ak ho nahradis inymi mliecnymi vyrobkami...takze uplne pohoda, vobec sa kvoli tomu nestresuj (moj 3r syn mlieko vobec nepije, nechyba mu, bol dojceny skoro do 2,5r)

andrea1201
9. dec 2011

moja dcera má teraz 2 roky a od jedneho roka nechce mlieko,asi preto lebo ju dost zapeká,dokonca aj obyčajné až teraz trošku pije ráno kakao

cillikat
9. dec 2011

ano, pise sa ze by dieta malo vypit aj 500ml, ale nemame vzdy tabulkove deticky, hlavne ze papa mliecne a kyslomliecne vyrobky a mozno skus ponuknut uz normale kravske (ako tu uz pisali baby), pripadne ho ochut, daj tomu cas, a urcite ho nenut. vidis kolko aj dospelych nepije mlieko, dolezite su aspon vyrobky aby mal zdroj vapnika. a ked nebude pit mlieko, tak nebude, netrap sa, drzim palce 🙂 🙂 🙂

lucka1987
9. dec 2011

moje krsniatko ma dva roky... a mliecko nepije... len pohar granka na veceru . ale za to papa jogurtiky na ranajky, pripadne gulicky s mliekom...

lubina
9. dec 2011

Ani nasa starsia nepila mlieko od 17 mes.Davala som jej jogurt, kupovala Actimel, Antiviro.Ale okrem jogurtu ostatne mliecne vyrobky odmietala.Nenutila som ju. Zjedla 2 jogurty denne.Potom ked mala 3 roky a 4 mes. tak sa nam narodila druha dcera a ako zazrakom, ked ta presla na flasu, tak aj starsia zacala vecer pit mlieko s nou, ale normalne z poharika. A aj teraz spolu vecer piju granko. Ja si mylsim, ze netreba nutit, to sa moze to mlieko este viac sprotivit.Ono sa to casom aj moze zmenit, mozno ma dieta prave take "nemliecne" obdobie.

lenka311
9. dec 2011

ja, odstavila som malú v 13mesiacoch a odvtedy mi tiež mlieko nechce. V lete sme mali ale najaké tri týždne čo mlieko pila a dosť potom sa zaťala a nedostala som do nej ani kvapku. Skúšala som Hami, Nestlé pre deti od roka a kravské. Nechutí jej ani krupica, ani jogurt moc nechce, ešte niekedy a to nie každý deň aspoň ten jogurt spapá...
Syry jedla, teraz má ale tak týždeň a pol že nechce ani ten... Takže sme na tom podobne...
Jediné čo mi vždy zje, sú kolienka s tvarohom na sladko a s maslom... ozo a guličky s mliekom... tie mi je..
Ale doktorka ma potešila že sa jej to často stáva pri dlho kojených detí - že umelé mlieko omietajú lebo je také že práškové a že ak jej telíčko bude potrebovať vápnik, tak si bude pýtať sama... teraz ale väčšinou kričí len necceeem... ☹ ☹ ☹
Kamoškina malá ma 2roky a pol a je to asi tak mesiac čo jej začala jesť aspoň jogurty.. Odstavila ju v 16mesiaci a odvtedy do nej nedostala ani kúsok mliečnych výrobkov a to skúšala skoro všetko...
Ak si jej ešte nedávala skús to kravské... možno jej zachutí aspoň to... no a mliečne výrobky.. tie majú dokonca viac vápnika ako samotné mlieko... a drž sa, viem aké je to deprimujúce...

usiko
9. dec 2011

moja pije od 8. mesiaca len acidko, a je to super na brusko...aj dnes som sa pytala Bukovskeho,tak acidko je vhodne aj zdrave..teda zdravsie ako obycajne mlieko v krabici co pijeme my...

kamilka22
9. dec 2011

moj syn bol 18 mesiacov kojeny, od vtedy, co sa sam odstavil mlieko odmieta, nechce ani UM a ani kravske. Tak papa jogurty /aj to sa za nimi velmi netrha, ale zje/ a teraz mi vypije aspon actimel. Riadim sa tym, ze ak bude treba, tak si to jeho telicko vypyta.

jaaty
10. dec 2011

@monni, vôbec sa nestrachuj a nechaj to na dieťatko.
Naša Hanka sa sama odstavila od materského mliečka v 10 mesiacoch a nechala piť žiadne. Skúsili sme hádam 10 rôznych druhov a bez úspechu. Keďže však jedla jogurty i syry a mliečko som kamuflovala do polievok a niektorých jedál, pediatrička jeho nepitie odobrila. Z času na čas som jej ho ponúkala, neskôr i ochutené, no sladké neľúbi, takže som ani s nimi neuspela.
Mliečko začala piť opäť keď mala viac ako 2,5 roka.
Podotýkam, že patrí medzi - klop, klop - zdravé deti. ATB užívala len raz, keď nastúpila do škôlky a to má 4,5 roka.
... a nepitie mliečka jej neublížilo ani nikde inde- psychicky i fyzicky je minimálne na úrovni rovesníkov, keď nie vyššie 😉

anjelicek26
10. dec 2011

Mlieko nie je nic, co by bolo povinne po dobe dojcenia. A deti to vedia najlepsie, ak nechce, tak ju v ziadnom pripade nenut. Ono o nutnosti mlieka nas presviedca mliekarensky priemysel dost masivnou kampanou uz cele roky, ale pravda je niekde inde. My kravske mlieko nepouzivame vobec, do varenia ci pecenia dvame sojove ci ryzove mlieko a deti su zdravucke a nic im nechyba, malej robime pravidelne krvny obraz (kvoli stitnej zlaze a rastovym hormonom) - tam skontroluju aj vsetky vitaminy, zelezo, vzdy je to ukazkove... Lekarka ju chvali, ze ma vsetko idealne 🙂 Malinka bola teraz v 5,5 roku prvy raz prechladnuta... aj to len kasel, teplota, ziadne antibiotika, vylizala sa s toho na cibulovom sirupe... sople nepozname zatial 🙂 Takze sa da kludne aj BEZ mlieka.

vanessm
10. dec 2011

Moja nepila mlieko od roka, ale lúbila jogurty, tak so mto neriešila a teraz v škôlke sa ho naučila piť a tááák je chutí.

matax
10. dec 2011

jogurt ma priblizne 1,5 násobok obsahu vápnika ako mlieko, takze 200 ml jogurtu je akoby 300 ml mliečka, priblizne..:D mak má velmi vysoký obsah vápnika a aj brokolica, karfiol, syr

ivetka5
10. dec 2011

Môj malý ako dopil UM, nechcel žiadne iné mliečko. Moc ma to tiež trápilo, ale pediater ma uistil, že nemusí vypiť dennú dávku mliečka, ak mu to nahradím, či už jogurty, tvarohové dezerty, syry, nátierky. Tak som ho nenútila, po pol roku sa naučil pekne na mliečko s tým, že videl manžela raňajkovať cereálie, tak pekne papá dodnes a sám si pýta. A aj kakavko vypije, ale iba v poháriku so slamkou 😉 Z flaše mi po odstavení už mlieko ani nevypil. Takže možno nakoniec začne, lebo u nás aj jedlo, čo nemal rád, tak teraz mu chutí. Držím palčeky. 🙂

martinkastanko
10. dec 2011

Ani môj Stanko (2r,3 mes.) nechce piť mliečko odvtedy čo sa sám odstavil od kojenia, keď mal jeden rok. Riešime to tak, že cez deň zje jógurt a na večeru buď krupičnú kašu alebo puding, kde teraz dávam kravské mlieko 3,5%. Pred tým odmietal aj Nutrilon, aj Sunar aj iné sušené mlieka.

veve10
23. feb 2012

jasne, ze mu ostatne vyrobky stacia. My to mame horsie. Moj 17 mesacny mi zacal pred par dnami odmietat mlieko, lenze on nechce ani jogurt, ani syr, ked pred neho postavim kasu, tak sa az sklamane rozkrici a nezje ani lyzicku. Tu sa vsetky baby stazuju, ze im nechcu deti mlieko, ale vsetkym chcu aspon ine vyrobky obsahujuce vapnik. Stale sa mi nepodarilo najst, co urobit, ked dieta nechce ani tie vyrobky. Nerob si starosti, myslim, ze vyrobky, ktore papa tvoje dietatko su este lepsie ako to mlieko. 🙂

matita
9. máj 2012

mozem vas poprosit ako potom vyzera cca vas denny jedalnicek, ked deti odmietaju mlieko? moj 2 rocny syn odmieta tak umele mlieko (aj tie ochutene), ako aj kravske a najnovsie aj vsetky kase 😢 to mu mam teraz takmer do kazdeho jedneho jedla prepasovat mlieko?

tea333
9. máj 2012

Mlieko a jeho prinos pre zdravie je tak trosku prezity mytus. najdete o tom viacero odbornych clankov na nete. kyslomliecne vyrobky v strave uplne stacia, aj keby ich bolo malo. naozaj to nie je nic take dolezite pre rast kosti, ako by sa zdalo z reklam na nutelku ci mliecne rezy 🙂
nas syn absolutne mlieko ani mliecne nedostava, pretoze ma alergiu.
vo vareni nahradzam ovsenym mliekom, pije specialne UM, ale ked skoncime s um, nebude dostavat mlieko ziadne, iba ovsenu nahradu 🙂

zuzkalenka
9. máj 2012

ani moja malá nechce mlieko 😒
ja jej dávam jogurty, syr krupicu atď

itinka123
14. máj 2012

aj si myslim, ze je dobre, ze dieta nechce pit mlieko, kyslomliecne vyrobky su super a ked chces aby malo dietatko vyssi prijem vapnika, treba mu dat castejsie mlety mak a sezam. Vynikajuci je roztlaceny banan na kasu s velkou lyzickou pomleteho maku. Moj maly sa tym ide zadrnut. Mak a sezam maju totiz najvyssie percento vapnika, cize s mliekom sa to ani neda porovnat 🙂

tosomja
14. máj 2012

Moja nepila mlieko od 5 mesiaca, pomaly sme prechádzali na príkrmy a zaviedla som jogurty, do zemiakov som pridala trošku mlieka, mliečne polievky.
Skús kravské, možno jej nechutia UM.

mgurnak
15. máj 2012

moj syn tiez nepije mlieko asi od roka...nahradzam to syrmi..jogurty len ked ma chut nie kazdy den🙂pudingy, kase vobec nechce, ani ochutene mlieka..ani v skolke vobec nepije mlieko ani nepapa jogurty...uz to az tak neriesim, proste mu mlieko nechuti a hotovo..ani manzel nepije mlieko...skus nahradit ten vapnik niecim inym..napriklad mak m este viac vapnika ako mlieko🙂 takze mi papkame makovniky🙂

papalienka
3. jan 2013

ahojte.
nas maly - skoro 2 rocny - drobec nepije vela mliecka (Nutrilon ochuteny). Odmieta pit, ked sedi, ale len pred spanim, ked uz lezi. Vypije denne asi 3 dcl. Len problem je v tom, ze on odmieta aj tvaroh, aj jogurty (Pribinacka spapa), aj syry. Jednoducho, nic mliecne. Kde - tu este spapa mliecnu polievku. Ale ani tomu velmi "neublizi". Myslela som si, ze bude papat aspon nejaky puding (doma urobeny) alebo krupicu, ale ani jedno z toho. Krupicu nechcel ani ked bol mensi.
tak mi, prosim poradte..... 😨

alenky
15. mar 2017

Ahojte
Prosim poradte mi. Moja dcerka bude mat 2roky. Od 20mes.zacala odmietat umele mlieko. Od vtedy je kazdy mesiac chora. Dokonca doteraz sme nepotrebovali ani atb teraz naposledy bola taka chora, ze dr.musel predpisat atb. Uzivala aj imunoglukan, teraz biogaiu. Co odporucate? Skusala som aj vymenit mlieko, aj mlieko s prichutou ale vobec nechce odmieta. Su to zbytocne vyhodene peniaze kupim ine umele mlieko a aj tak ho nechce vypit. Prosim poradte ako posilnit imunitu. Konzumuje aj tvaroh aj jogurty, z ovocia len jablko a banany citrusove plody nemoze, lebo jej z nich vybehne ekzem. Je to neprijemne, lebo do koletivu nechodime, kazdy den sme vonku na vzduchu a 5mes.syncek sa naposledy od nej nakazil a skoncili sme v nemocnici so zapalom pluc. A dneska nad ranom opat zasoplena a uz aj zacina kaslat☹