3 cm veľká škvrna farby bielej kávy na koži bábätka

polana
11. jan 2009

Ahojte mamicky,dcerke sa na nozicke urobila pigmentova skvrna asi 3cm ovalna viditelna iba z blizka asi v 3 mesiacoch.Ma iba jednu viac vraj signalizuje vaznu chorobu to mi povedali na koznom. Ma niektora z vas s tym skusenosti

siskatan
11. jan 2009

ahoj,
moja dcerka ma taktuto skvrnu na cele takmer pod vlaskami, ale malinku, tak do 0,5 cm a syn ma zasa takmer rovnaku na nozicke, na lytku... kozna lekraka nam povedala, ze to nie je nic vazne.. mame si to len vsimnut, ci sa nahodou nejako nemeni, pripadne nerastie... syn bude mat tri roky a je to stale rovnake, dcera takmer rok a tiez sa nic nezmenilo...

podla mna je to OK, nepocula som, zeby to nejaku chorobu signalizovalo 😉

denduska
11. jan 2009

to moze byt u neurofibromatozy ale to neznamena ze ju mate.....to povedia asi len geneticke testy...nech ta hned nestrasia, lebo ojedinele skvrny su bezne, az u tretiny ludi. tak sa neboj nic, len to sledujte 🙂

polana
autor
11. jan 2009

dakujem za odpoved lebo dcerka ma 5 a pol mesiaca je moje tretie dieta a doteraz som sa s tym nestretla.Tiez to mam pozorovat a pravdu ti poviem ako mi to ta kozna dr.povedala tak som sa zlakla.Pytala sa ma ci to nemam ja alebo manzel ale u nas to ma moja mama.Neviem ci to nejak s tym suvisi. Tak som rada ze si mi odpisala 🙂

denduska
11. jan 2009

mne to tiez prve napadlo, lebo je to take co si clovek zapamata...pritom zriedkave jak fras. Bude to v poho 😉

polana
autor
11. jan 2009

Ale neposlali nas ani na ziadne vysetrenie nic len mame prist o 3 mesiace na kontrolu tak neviem ci sa to prejavuje aj inac. moja mama s tou skvrnou este nebola u lekara a cim je starsia akoby sa jej stracala

katka76
12. jan 2009

ahoj, moja mala ma skvrnu na celej lavej polke ritky - ale take silnejsie cafe au lait. tiez sme s tym boli u koznej a len sledovat, ci sa nemeni. pisala som v sekcii opytaj sa odbornika(www.nasedieta.sk/www.mamaaja.sk....) a zevraj to ma vyzrazany pigment, nakolko si cele tehu sedela na ritke

polana
autor
12. jan 2009

ahoj ja som tiez hladala informacie na internete a dozvedela som sa tiez ze je to nahromadeny pigment.Nasa detska mudr.povedala zhruba to iste a este ze sa to casom moze stratit.Ale moja dcerka ma na zadocku aj hemangiom taka cervena skvrnka ludovo povedane jahodka,s tym nas poslali do BA na Kramare na kozne tam som to ukazala mudr koznej odtial mam informaciu o ochoreni ktore ma tak vydesilo.Mozem sa ta spytat tvoja dcerka to ma od narodenia a mas to aj ty alebo manzel lebo ja ani manzel nemame taku skvrnu...

sakura77
12. jan 2009

aj nas kiko am skvrnku na chrbatiku od narodenia,ale nenapadlo ma zeby som sa mala obavat niecoho,myslela som ze je to nieco ako znamienko.ma len to jedno,stale rovnake,alebo by som sa mala obavat?myslite?

kvetinka511
12. jan 2009

Ahojte aj môj malý má na stehienku veľký bledohnedý fľak a dosť veľký cca 4x4cm ☹ Myslíte, že by som mala zbehnúť k doktorovi?

kvetinka511
12. jan 2009

Musím ešte dodať, že to nemá od narodenia. Teda aspoň som si to nevšimla.

polana
autor
12. jan 2009

Ahoj moja dcerka to ma tiez na stehienku a velky asi 4 krat 2 cm taky ovalny slabo viditelny lebo ma tam faldik a tiez som si myslela ze je to neskodne znamienko.Dcerka to ma asi od 3 mesiacov.Mudr.v BA povedala ze 1 nevadi vadi ked ich je viac a ze sa mozu vytvorit postupne.Preto sa to ma sledovat.Deti to vraj maju po rodicoch.Ale ja ani manzel to nemame ma to moja mama na krku a je zdrava.Tak ozaj neviem 😒

nata_
21. máj 2011

ahojte, ozivim tuto temu, zaujimalo by ma, ci je tu maminka, ktorej babatko trpi touto chorobou-neurodermatofibroza...moja dcerka ma takych fliackov na tele viac, zial su to prve priznaky tejto choroby, budu je robit geneticke testy...prve fliacky sa jej objavili uz v druhom tyzdni, v rodine touto chorobou nikto netrpi...

janka108
24. máj 2011

@nata_ mozem sa spytat, nie je mi celkom jasne ci sa v tejto teme pise o skvrnach tmavsich ako je sfarbenie koze alebo bledsich.. zaujima ma to, lebo malemu sa objavili uz 3 biele flaky na tele postupom casu. dakujem

nata_
24. máj 2011

@janka108 cafe au lait flaky su tmavsie ako pokozka babatka, su jednym z viacerych indikatorov neurofibromatozi, ja som tu chorobu skomolila vidim 😖

kejtty
24. máj 2011

@janka108 ahoj, aj mojmu syncekovi sa na lavej nohe pozdlzne objavili biele fliaciky, a tusim ich pribuda viac. Boli sme s tym u koznej, tak dr. mu dal masticky, ktore samozrejme nezabrali a pri dalsej kontrole nas poslal ku inej koznej lekarke... kde nas odbavili s tym ze nemame dobru poistovnu,ktora im nepreplaca. Tak cakam uz na tretieho kozneho... ale neviem co su tie fliaciky a ani z coho sa mohli urobit. Ty si s malym nebola u doktora???

janka108
24. máj 2011

@nata_ dakujem za odpoved
@kejtty zakial mal len jeden fliacik, tak som to neriesila, druhy sa mu spravil taky malicky. dnes som si vsimla, ze sa mu zacina robit aj na licku, volala som s nasou pediatrickou, tak sa mame zajtra prist ukazat. pravdepodobne nas posle na kozne... takze dam potom vediet.

janka108
25. máj 2011

@kejtty pediatricka nas poslala ku koznej, ta stanovila diagnozu "pityriasis alba" depigmentacia koze.( nejedna sa o vitiligo, teda uplnu stratu pigmentu) vraj by sa za nejaky cas mala dat koza do normalu a treba to sledovat, ci nepribuda...no, lenze nam pribuda a zvacsuje sa to.aj ked to ma velkost len 1cm.. ked sme isli s vysledkom k nasej pediatricke, tej sa to ale nepozdavalo, a povedala nech ideme radsej este k nejakej inej lekarke..
a taktiez biele flaky mozu byt aj mykoza, napr. z plavarne, ale tu moznost u nas vylucila
takze tak, zajtra ideme na dalsie kozne... 😒

kejtty
25. máj 2011

@janka108 ahoj vdaka za radu 🙂 nam kozny lekar dal masticky - lebo si myslel ze je to tiez len plesen, ale nezaberalo to, tak musime ist ku inej koznej na vysetrenie. Ktore neviem kedy bude... ale aj nam tie fliaciky na nohe pribudaju, nikde inde len na nozicke, tak dufam ze to nebude nic vazne ☹

janka108
26. máj 2011

@kejtty kozna povedala, skoro to iste, ziadna mykoza a nastastie ani vitiligo. nejaka "docasna" strata pigmentu. na tvari by sa mu mal vraj pigmnet obnovit, na brusku uz si nebola taka ista...da sa s tym zit. takze uvidime, ako sa to bude postupom casu vyvijat. dufam, ze len dobre. myslim, ze je dobre dat to skontrolovat, nech ma clovek istotu, prip. ak sa da s tym nieco robit, tak liecit. drzim palce aj vam!

shupolienka
4. júl 2011

@nata_ ahoj, nas maly ma dva a pol roka a od druheho mesiaca sa mu robili tieto fliaciky. Do dnesneho dna mame na telicku tusim 14 ☹ . Tiez mame podozrenie na neurofibromatozu. Sme sledovani koznou lekarkou kazdeho pol roka, maly bol na vysetreni na neurologii aj u ocnej, zatial sa nic nepotvrdilo, boli sme aj na genetike, ale ze testy mu zatial robit nebudu, ze musia mat aspon dva vysledky od lekara nejakeho ze je tam nalez. A ze aj keby mu teraz robili testy a vysli ze su negativne neznamena ze tu chorobu nema. Ze ono sa to moze povrtdit az po tretom roku dietata. Takze mame ist v trocho rokoch zase k ocnej ci na pozadi oka neuvidia skvrny. Ale ze aj ked nam na genetike potvrdia ze tu chorobu ma, tak nevedia oni urcit aky priebeh bude mat ta choroba. Ale ze vo vacsine pripadov ked je na tele vela skvrn, tak o to menej je nalezov v tele, myslim tie vnutorne nadory a deformacie kosti, ze moze to zostat len pri tych flakoch. No proste ze ci to fakt chceme vediet, lebo aj tak s tym nic nespravime, lebo je to neliecitelne ☹

nata_
5. júl 2011

@shupolienka ahoj, presne ako pises, nam vzali teda krv na tu genetiku, budeme rok cakat na vysledky, ale aj v pripade, ze budu negativne, neznamena to este, ze chorobu nema...ta zakeracka totiz moze prepuknut aj neskor..dcerka ma tych skvrn uz asi cca 30, len su take malinke ako spendlikova hlavicka, na ocnom sme este neboli, neviem, ako vysetria rocne dieta na pozadie...mala neobsedi ani sekundu

shupolienka
5. júl 2011

no my sme boli na nocnov ked mal asi rok a pol, najprv akoze sedel a tvaril sa ze spolupracuje, ale nakoniec sme ho museli drzat aj so sestrickou vo "zveraku" no hruza ☹ . No nas ma fliacky velkosti asi ako nechet na palci, ma ich na chrbatiku na brusku, na rucicke a nohach. a Take dva malicke na celicku asi 2mm.
Ale kozna ma trosku aj take pochybnosti, pretoze tie skvrny co ma Kubko maju taky neohraniceny okraj, co pri skvrnach bielej kavy nebyva, a mam pocit ze mu aj reaguju napr na chrbte ked je spoteny alebo mu je teplo pri kupani, tak tie flaky na chrbte mu trochu scerveneju, ze su take tmavsie inokedy bledsie, a to tiez nebyva pri tych skvrnach bielej kavy. No ale nezostava nam nic ine len pozorovat 😒

juliagregor
5. júl 2011

dievčatá držím Vám palce...
mužova dcera mala neurofobrimatozu 2. typu...
moj starší má jednu škvrnku na brušku, je v sledovaní a veeeeeelmi sa bojím.....

juliagregor
5. júl 2011

neurofibromatozu...som to poplietla

nata_
29. júl 2011

@shupolienka eee nasla som tvoj odkaz az dnes, lebo si neklikla na moj nick...nahodou som tu bola....no moja dcerka uz ich ma asi cca 40, ale preazne takych malinkych...na ocnom sme este neboli...aj tak nas to nespasi, ked tam nieco budemat...len stres mi pribudne aj malej z toho ...ach jaj
@juliagregor preco mala? minuly cas? ten druhy typ je ten lahsi? a ake mala priznaky choroby, ak teda mozes napisat par riadkov, bola by som ti vdacna...a ci to maju ajrodicia tvojho manzela, kedze je to dedicne alebo sa to z neho objavilo prvykrat? no ked ma syncek len jednu, nemusi to este nic znamenat 😉 aj aj drzim palce!!!

juliagregor
30. júl 2011

@nata_ zomrela na následky zlej pooperačnej starostlivosti...je to velmi vážna choroba a nedá sa už teraz zistiť, či ju má aj niekto iný, malého by museli dať na MR a to neurolog zatial nechce
prajem všetkým, aby to boli len kožne fliačky

juliagregor
30. júl 2011

príznaky... ona mala škrvy po celom tele, samozrejme, že ju zle diagnostikovali, bola na kožnom a aj na gnetike...v 17 rokoch mala angínu a prestala počuť na jedno ucho, tam jej spravili MR a zistili 3 nádory v hlave, poslali ju n´do BA na detsku neurologiu...je to dlhý a ťažký príbeh ☹

nata_
30. júl 2011

@juliagregor no to je strasne, lebo keby lekari vedeli, o aku chorobu ide, tak by bola sledovana...o tejto chorobe sa zial este malo vie, ja len dufam, ze o 15 rokov uz bude ina situacia....no az mi zimomriavky nabehli..

vejinka
3. aug 2011

ahojte moj drobec 10m ma fliacky od narodenia asi 5 poslali nas na genetiku no po tychto riadkoch sa na nich asi vykaslem vraveli ze na vysledky sa caka aj 4 roky. Navyse mu jeden chcu vybrat a vysetrit.bojim sa

juliagregor
4. aug 2011

mali by to riešiť aj s neurologom a nie sa len hrať na svojom piesočku...
všetko sa dá liečiť, ked sa to skoro zachytí a hlavne správne diagnostikuje...