3 cm veľká škvrna farby bielej kávy na koži bábätka

polana
11. jan 2009

Ahojte mamicky,dcerke sa na nozicke urobila pigmentova skvrna asi 3cm ovalna viditelna iba z blizka asi v 3 mesiacoch.Ma iba jednu viac vraj signalizuje vaznu chorobu to mi povedali na koznom. Ma niektora z vas s tym skusenosti

vejinka
16. aug 2011

ahojte tak dnes sme boli na konzultacii u inej koznej a ta nam povedala ze to nieje nic zle..pozerala to specialnym svetlom ani vitiligo to nieje co napisala druha kozna...mame jeden hemangion ale nie cerveny ale fialkovy vnutorny vraj sa to vobec nesleduje a na genetiku ist nemusime..kazdy jeden fliacik pozerala a skonstatovala ze maly je zdravy ako buk tak kocky prajem aj vam aby ste mali len a len dobre spravy..ja som nespala takmer mesiac kozna mala dovolenku takze sme cakali do dnes. padol mi velky kamen zo srdca a verim ze aj vam povedia len a len dobre spravy o zdravi nasich najdrahsich 😉

lili177
8. apr 2012

dobry den,, chcela by som sa opytat, ci mozu tie fliacky aj zmiznut, maly ma jeden uz dlho, jeden je novy, no spomenula som si, ze mal aj na pindiku, ale teraz ho tam uz nevidim, ma rok a pol

vikazv
25. sep 2012

Dobry den, chcela som sa poradit...mojej malej rocnej dcere sa na zadkom objavil svetly fliacik velkosti 3x1cm....neviete co to moze byt???,.....dakujem

jana004
1. okt 2012

@shupolienka dobrý večer, tiež riešim tento problém a veľmi sa bojím o maličku aby nemala túto hroznú chorobu. Chcem sa spýtať, že ako to u Vás dopadlo? Ste dúfam, v poriadku. Veľmi prosím, podeľte sa so mnou so svojimi skúsenosťami. ďakujem s pozdravom Jana

shupolienka
3. okt 2012

dobry den, ja to uz neriesim...som sa tak rozhodla...malemu sa uz dalsie flaky nerobia...ma ich dokopy tusim 15 na celom tele...nebola som ani v troch rokoch znova u ocnej...ani u neurologa...tym ze sa to vtedy nepotvrdilo...
nechcem sa tym zbytocne stresovat...a zistovat ci ma alebo nie...aj tak by som to nezmenila...liecit sa to neda...a lekari ani nevedia urcit aj keby sa to potvrdilo ze to dieta ma...tak nevedia urcit dopredu aky priebeh to bude mat...lieky na to niesu..ani nic...tak naco sa stresovat...nechodime uz ani ku koznej...ta mu dala len na premastenie pokozky tusim kys.listovu (mast)...ani to mu uz nedavam...kremujem ho ked treba...obyc.detskym kremom..nema uz suchu pokozku...
takze hlavu hore 🙂 pokial sa u vas v rodine nevyskytla takato choroba...podla mna je mala pravdepodobnost ze ju bude mat dieta...u nas to skoncilo len tymi fliacikmi na tele...ziadne ine priznaky ani nic nema...takze drzim placeky nech vam to dobre dopadne.. 🙂

nikuska10004
19. jún 2015

Dobry den, prosim poradte mi. Som po tychto clankoch cela prestrasena. Malicka ma 9 mesiacov a asi pred 2 mesiacmi sa jej spravili na prajej nozke a brusku biele flaky. na brusku je to do kruhu a na nozke je to pozdlz od vonkajsej strany az po vnutornu pozdlz. U koznej sme boli uz 2x a za kazdym nam povedala, ze to je znamienko. Ale take velke a biele? Bojim sa aby to nebolo nieco vazne. prosim poradte. pripajam aj fotku. Dakujem.

leenkaa2708
10. aug 2015

@nikuska10004 &my to máme podobne malá sa narodila s niečím takým na ruke a nič mi nepovedali na to, tak som myslela že ok, len my to máme tak že polka ruky akoby tmavšia a druhá svetlejšia čiže tie zóny sú väčšie, no lenže toto leto (teraz má 4 roky) som to spozorovala pár malých hnedých škvrn o niečo tmavších ako jej koža (už ani neviem ktorá farba je ok keďže ona má tie zóny veľké a nožičky teraz v lete oplálené takže ťažko) no len som spozorovala že na chrbte sa jej robia také veľké mapy a tam mala vždy plavky keď tak na slnku sme boli a a vyzerá to tak isto ako na ruke tak asi s tým pôjdem ale podľa toho čo som čítala na nete my nemáme tie menšie čo sa môže ten počet zvyšovať neviem čo to je podľa mňa pigmentové škvrny, lenže u nás to nik nemal ani u manžela ja mám len jedno malinké svetlo hnedá na stehne nič viac.. :( a neviem či sa mám teraz ľakať alebo nie najbližšie sa radšej spýtam obvodnej lebo sa mi to nejako nezdá .. a čo ste zistila zatiaľ vy? ďakujem

leenkaa2708
10. aug 2015

@nikuska10004 a tie male skvrnky čo som spomínala má na hrudníku ..

jolinka
10. aug 2015

moze ist o vitiligo, co je celkom neskodna strata pigmentu, mam to aj ja, a z mojich deti najmladsi 4 rocny, ked mal asi rok mal na stehienku na boku a teraz pri lakti sa objavila bielohneda skvrnka kde vymizol prirozdeny pigment z koze , ide o autoimunne ochorenie.

leenkaa2708
10. aug 2015

@jolinka aha a tiež to máte tak veľkoplošne ? naša sa narodila tak že pozdĺž jedna ruka spolky tmavšia a druhá aj s ramenom svetlejšia a teraz s ajej to urobila aj na chrbte..

leenkaa2708
10. aug 2015

@jolinka keď som tú chorobu vitiligo hodila do googlu tak tie foto tie fľaky sú dosť výrazné je tam veľký rozdiel no my ten prechod nemáme až tak silny ale to je asi jedno ...asi najlepšie sa spýtať dr..

jolinka
10. aug 2015

@leenkaa2708 prechod farby zavisi ako je povodna farba a ci je clovek opaleny, maly ma tmavu kozu a biele flaky dost vidno, male deticky sa vacsinou neopaluju a na svetlej kozi je mensi rozdiel vo farbe. Rozsah je velmi roznorody, ja som mala ako 5 rocna len male fliacky do 2 cm pod kolenami a do puberty sa rozsirilo na skoro vsetky klby, zapastia, lakte kolena narty este aj hanky prstov.. na kolenach sa to tahalo dole cca 15 cm.

syn ma fliacky len cca 1,5 cm, ale bohuzial mozu sa zvacsovat, tieto plochy by sa nemali vystavovat prudkemu slnku, jednak je tam koza nechranena pigmentom a moze sa doslova spalit a jednak sa opalenim zvyrazni rozdiel vo farbe.

leenkaa2708
10. aug 2015

no ja malu stale natieram 50 len nozicky 30 a minimum na slnku, no jedine asi zbehnut k dr a uistit sa ze je to normalne ok a nebude s tym problem ..ona ma svetlu pokozku plave vlasky..

jolinka
10. aug 2015

@leenkaa2708 dobre robis, tuto kozu treba chranit vysokym faktorom

nikulka79
29. jún 2018

@polana dobry den.chcem sa spytat ci tie biele skvrny boli len flaky alebo to vyzeralo ako by hranicne toho bieleho flaku nedorastala koza(jamka s bielym flakom)nasa pediatricka to neriesila no co som si teraz okolo toho vela precitala tak mam obavy lebo v jednej diagnoze pisali o problemoch vo vyvoji no a nas ju ma:(

blableblu
27. okt 2020

@shupolienka dobrý deň nasla som vás príspevok je síce už strašne starý, ale chcela by som sa opýtať či sa u vás od v tedy niečo zmenilo

shupolienka
30. okt 2020

@blableblu dobry den. Ja som uz aj zabudla ze sme riesili nejake skvrny pred tolkymi rokmi 🙂 Maly ma 11 rokov a po skvrnach ani stopy 🙂 cize u nas je to ok.