3 ročná je v zime stále chorá. Čo jej mám dať?

erika.30
11. jan 2009

ahojte mam trojrocnu dcerku a ako pride zima tak stale kasle teploty nema prosim o radu co jej mam dat lebo stale uziva stodal a aj tak nic nezabera dakujem

sticker
11. jan 2009

Skúsila si sa s MUDr. porozprávať o posilnení imunity? Mojej dávam Ribomunyl, ale to je tuším na predpis. No a vitamínové sirupy. Príp. zbehnúť k odborníkovi, či nemá niečo s mandlami 😒

nika2007
11. jan 2009

ALERGOLOGICKA-nasadit ribomunil,urobi testy a podla toho zisti co a ako...a cim rychlejsie tym lepsie 😉

erika.30
autor
11. jan 2009

no na alergo chodime ma aerius a flixotide na astmu mava pravidelne laringytidu a mandlu mala zvacsenu ale to sme zmakli homeopatikami a ked idem k doktorke ta povie ze dycha cisto tak neviem

erika.30
autor
11. jan 2009

a este mame aj probiotika

nika2007
11. jan 2009

tak skus ist na nejake specialnejsie vysetrenie,alebo k inej alerg.ja si myslim ze bud nema nieco doliecene a stale jej to v tele koluje,alebo na nieco alergicka o com neviete a mozno by pomohli este nejake testy navyse-musi nieco take byt,ved nemoze chudatko takto trpet........skus ist a pytaj sa detskej aj alergologicky ze chces ju dat dokopy,nech ta niekam posle 😉 drzim palce

bibinka
11. jan 2009

erika30- Stodal je možno na ňu silný, asi ju stále dráždi na kašeľ. vyskúšaj niečo jemnejšie.Píšem preto lebo Filipko býval veľmi ačsto chorý, aj kašľal,ale ja som ho vtedy v domnení, že robím dobre ,dávala sirupy,ktoré ho doslova dráždili a kašľal ešte viac.potom som to stopla a dala len hedelix a razom to prešlo.

janazuza
11. jan 2009

ahojte. erika , určite alergologické vešetrenie- Testy( opakovať) a krv. Ja chodím tiež s malým a v krvi mu niečo zistili - nedostatok nk buniek( čosi také) . Nemá vôbec ochranné faktry na choroby. Niekto kýchne a on je hned chorý. ☹ ☹

maruschka
12. jan 2009

Keď bol môj brat ešte škôlkar, tak tiež-stále priedušky chytené, soplíkoval, stále bol doma na maródke..Tak som si zaobstarala Ribomunyl a začala som mu ho dávať-našej p.doktorke detskej som len oznámila, že som mu ho začala dávať a tá súhlasila...Síce to trvá dlhšie a chce to trpezlivosť,oplatí sa..Náš malý odvtedy chorý nebýva..Raz do roka má horúčku 37,5, ale to fakt iba krátko-maximálne 1-2 dni a je fit..

Ale určite by som to na tvojom mieste riešila s odborným lekárom.. 😉 😉

bibinka
12. jan 2009

maruschkaa- ako sa dá zaobstarať Ribomunil? pediatrička mi ho asi nenapíše, že?

erika.30
autor
12. jan 2009

no baby ja mam svokru na detskom v nemocnici takze co sa tyka vysetreni ma uz vsetko a stale sa nevie preco

maruschka
12. jan 2009

bibinka, ja som robila vo farmaceutickej firme predajcu, takže pre mňa to bol bežný tovar..Ale skús sa spýtať doktorky..Ja si myslím, že by sa to dalo..Ja som si to kúpila na hotovosť a dala som vtedy za to 1800 Sk.Vyskúšaj, možno ti to predpíše.. 😉

bambusko
12. jan 2009

erika, ak ma astmu, kasel jej jej prejavom, je to alergicky kasel, v tomto obdobi hlavne pri prechode zo zimy do tepla a po namahe. nase dievcata brali presne tie iste lieky, spreje 2,5 roka a preslo to, uz ani nekaslu ani nemavaju casto bronchitidy, lieky uz tiez neberieme. ked boli mensie pomahal pri akutnom kasli solmucol, pri stiahnutych prieduskach sme dostali akutne spiropent alebo ventolin. skus este eukalyptovy balzam, nam to pomahalo a pri soplikoch nahrievat na infralampe

http://www.bioshop.sk/obchod/detska-lekarnicka/...

digysa
13. jan 2009

erika.30: ja uz sa tym ani nezaoberam...Moj syn je tiez stale chory a tiez ma 3 roky. Vsetko to zacala skolka, ked na nu nastupil ako 2 rocny. Teraz,ked mali 2 tyzdne prazdnin, tak pohoda....a po jednom tyzdni uz ma kasel a sopel....a dokola cely rok...
A antibiotik, co sme pojedli....lebo mal taky kasel, ze vracal aj jedlo z hlienami... Ja tiez neviem co mam robit. Mne lekari vzdy nasadia antibiotika a to este viac oslabuje imunitny system....som z toho tiez zufala,lebo mam 10 mesacnu dceru, ktora to vsetko od neho chyta....

ukana
13. jan 2009

erika, presne ako pise bambusko 🙂 je to alergicky kasel, pomaha sprej ventolin a spiropent sirup sme tiez brali...pytaj sa na plucne vysetrenie ...sirup stodal je ti teraz na nic...len ju drazdi a kasle este viac 😒 My sme tiez jednu zimu brali tie spreje a klop-klop, uz dve zimy nic, vyrastol z toho...pomaha aj pobyt na cerstvom vzduchu, more, hory, co najviac 🙂

bambusko
13. jan 2009

treba si vyziadat doporucenie k pneumologovi. atb narobia viac skody ako osohu, navyse po liecbe atb kasel pretrvava aj u nealergikov.

digysa, starsia ked zacala chodit do skolky, bolo to u nas presne ako u vas. ked prisla so soplami, nechala som ju doma, aby jej to nezliezlo na priedusky. viem, ze aj ine deti tam soplili a chodili do skolky, mne islo ale o zdravie oboch deti. takze 2 tyzdne bola v skolke, 2 tyzdne doma,parkrat sme aj tak skoncili so zapalom pluc ☹ a ked uz boli dievacat vecsie, davala som ich do skolky len doobedu, takze tam nespali - vtedy sa vraj najviac siri virusova nakaza - a pomohlo. teraz je starsia skolacka a nema vymeskane hodiny kvoli chorobam, povedala by som, ze patri k najzdravsim 🙂

erika.30
autor
13. jan 2009

no baby mi sme mali aj te spiropent a nic k moru chodime kazdy rok od jej narodenia a co sa tyka skolky tak ja som vzdyked zakaslala alebo mala sopliky ju nechala doma ale myslim ze vsetko je zbytocne lebo tie deti tam k
aslu a soplia kazdy den no objednala som ju na imuno tety tak uvidime dufam ze bude lepsie
bambusko a ten solmucol je na vlhky alebo suchy kasel

bambusko
13. jan 2009

erika, na vlhky. da sa kupit aj bez receptu, pre deti je granulat 100mg, su to take sacky, vysype sa do vody alebo caju a vypije, detom chuti, je to ako dzusik

zuzana581
23. jan 2009

Ahoj Erika.30 moja malá má už 4,5 roka a je na tom tak isto. Minulý školský rok bola v škôlke za celý rok 7 krát a tento rok zatial 10 krát. Keď je teplo nebýva chorlavá skoro vôbec a keď je zima tak často. Vystriedali sme už troje imunostimulačné lieky za tri roky, berieme aerius na alergie, ktoré vraj už nemá, ale vraj kvôli laryngitíde a mandle má tiež v poriadku. Berie aj inhalátory Ecobec a Ventolín ale iba v čase záchvatu, čo nám zatial pomáha najviac. Ovšem iba pri chorobe, nie dlhodobo zbaviť sa chorobnosti. Inak keď kašle iba tak jemne, dávam jej len Hedelix alebo Stodal, prípadne keď trochu viac tak Calciový sirup. Mám skúsenosť, že s Mucosolvanu a jemu podobných ten kašel zvlhol a za deň dva zasa zoschol a takto dokola a nevedeli sme sa ho zbaviť. No, jednoducho je chorlavá. Jej choroby sa prejavujú vždy záchvatmi laryngitídy. Bola som taká istá keď som bola malá a prešlo mi to až v 8 rokoch. Jediná rada, ktorú ti môžem dať, lebo viem, že nič iné nezaberie, až pokial z toho jednoducho nevyrastie je: v lete more aspom dva týždne, v zime hory aspom týždeň. Výlety do prírody. Kúpiť zvlhčovač vzduchu a vlhkomer a v zimných mesiacoch keď sa kúri, tak udržiavať min. 40-50 % vlhkosť a taktiež sa zíde ionizátor, prípadne ionizátor s čističkou vzduchu, ktorý mení, resp. reguluje pozitívne iony na negatívne a teda prospešné. Prečítaj si o tom viac na internete. Ja osobne plánujem kúpiť aj inhalátor, ktorý má taký náustok (masku) a dáva sa doňho fyziologický roztok. Pri záchvate sa to dá dieťaťu na usta a chvílku inhaluje. Dávali nam to vždy v nemocnici. A taktiež robievame preplachy nosa (ak máš záujem, napíš mi súkromnú správu a vysvetlím, čo to je) a to tiež trošku pomáha. Tak vela šťastia a trpezlivosti.

matac
23. jan 2009

ahojte aj my mame taky problem. mala bola asi 30 krat v skolke od zaciatku. kazdy mesiac ATB ☹ niekedy aj dva krat do mes.zmenila som lekarku a zacala vsetky vysetrenia ktore nam do vtedy pani dr..... odmietala. a tiez nap poradila inhalator. do vtedy sme chodili do nemocnice a nik nam to neporadil ze nieco take je. naozaj velky pomocnik zn. OMRON. na imunitu BETAGLUKAN uziva sa min.8 tyz. nastasti zabera. teraz je sice chora ale uz bez teploty a bez ATB. pomaha nam sirup Mukoplant skorocelovy dr.Theiss. ak ma aj sopliky tak lampa Bioptron. nova pani dr. je proti atb. som stastna ze su aj super lekari ktorym zalezi na nasich detickach 😉 prajem vela zdravicka

sassi
23. jan 2009

u nas zabralo plávanie, sauna, solna jaskyna, a v lete more
vzali sme maliú zo školky na 2 mesiace a dali sme ju až v apríli, ked bolo teplo
lebo tiež taky scénar, ked mala 4 roky - na vianoce ochorela, na novy rok dostala kiahne, to sme boli doma mesiac, potom každy mesiac chorá aj 2x ... vždy ATB, sirupy, spreje do nosíka, imunostimulačne lieky dokola 🙄

a odkedy chodíme k moru, chora nebýva vôbec, min rok bola doma týžden za cely škol. rok, tento rok ešte chorá nebola vôbec
a davam jeje len Marťanka každy den + je zaočkovana na chrípku

debra
25. jan 2009

ahojte..moja malá bývala tiež veľmi často xorá,minulý rok od septembra ako nastúpila do škôlky,takmer stale kaslala a mala sopíky,horúčky,tento rok je to už oveľa lepšie 😉 lebo jej od polky septembra každý deň dávam sirupček s hlivou ustricovou na posilnenie imunity,marťankov a keď zbadám že na ňu niečo lezie,hneď jej začnem podávať preventan acut,ktorý aspon pri nej zaberá 100%-tne.Naposledy bola xorá v novembri,brala atb,ale horúčky nemala a priebeh xoroby bol miernejší,teraz má síce soplíky a kašle,ale tiež nemá teplotu a myslím,že sa to s ňou neťahá tak ako minulý rok,čiže ten priebeh xoroby je kratší..
dieťa si tými xorobami musí jednoduxo prejsť a nabrať,resp.posilniť tú imunitu a kde inde ako v škôlke?
okrem toho som ju v auguste dávala zaočkovať proti pneumokokom 🙂

michaela2410
25. jan 2009

ahojte, moj syn bol neustale chory, minuly skolsky rok som ho mala zo skolky doma asi tri mesiace - stale bolesti usiek, nadchy, kasle, teploty...ale tento rok je to lepsie. tiez uzivame Ribomunyl, je zauckovany proti pneumokokom, ma vybratu nosnu mandlu...Neviem co zabralo 🙂 , asi vsetko nejako spolocne, hoci po vybrati mandle mal dvakrat velmi silne nadchy. Od juna vsak antibiotika nemal, a ked mal kaslik, alebo nieco, nejako to preslo same... 😉 doktorka nam aj poradila, aby sme si to skusili nevsimat, ked len sem-tam zakasle 🙂
a este asi pomoze more, to sa snazime v lete absolvovat aspon na tyzden. Mladsi ide do skolky teraz, tak uvidime ako to bude s nim a chorobami, ale ma nasadeny ribomunyl tiez. 😎

bobulienkas
16. feb 2011

Ahojte, mám dvojročnú dcérku, ktrorá pred troma mesiacmi mala opakovaný zápal pľúc. Aj keď odvtedy už prešli 3 mesiace neustále sa jej opakuje kolobeh 2 týždne zdravá a týždeň chorá. Som z toho už zúfalá. Navštevujeme alergologičku, a tá nám okrem infalačných liekov predpísala aj Rybomunyl. Malá mi v období, keď býva chorá, strašne soplí, ale nemá kašel, len soplíky a kýcha. Býva to vždy keď ideme s ňou von, tak na druhý deň už je znova chorá. A to ideme len do obchodu na aute, žiadne dlhé prechádzky. Chcem sa opýtať aký máte názor na Rybomunyl, či niekomu už pomohol?

misulienka
18. feb 2011

moja mala ma 3,5 roka a takto chora je uz asi 1,5 roka.stale dva tyzdne zdrava dva tyzdne chora.Rybomunyl berie od oktobra a ma predpisanych desat baleni,no nevidím v tom žiaden efekt aby jej to pomohlo lebo je aj tak stale chora.Od septembra do teraz uz brala 6 krat ATB.Takze nam to určite nepomaha.