Trojročné dieťa nechce jesť

nikibella
28. jún 2015

Ahojte, mam problem so synom posledny mesiac. Minuly raz ked bol u svojho otca na vikend my nechcel prve 2 dni jest varenu stravu. stale pytal parky. Potom mi jedol v pohode. Lenze prednedavnom tam bol u neho znova a odkedy je doma, pyta len parky a jogurty. Ak mu nechcem dat tak zacne plakat. Na vsetko co uvarim mi hovori fuj. A pritom varim jedla co mal rad. Neviem co mam robit. Myslim ze to je tym, ze byvaly priatel mu dava len suchu stravu ked je u neho. Poradte

natalym
28. jún 2015

Tak uvar párky a sebe prestri čo má rád. Hádam viac ako týždeň nevydrží. 😀

nikibella
autor
28. jún 2015

@natalym dnes to je tyzden co ho to drzi

zabina27
28. jún 2015

@nikibella podla mna je to urcite tym, ze u otca si asi mohol vyberat, co chce jest a aj to dostal, aby bol klud 🙂 maly bud pochopi, ze doma je iny poriadok a u otca to bude brat nieco ako "vylet", kde sa s prepacenim "zeru hovadiny" 😀 alebo potom musi otec pochopit a respektovat nejake stravovacie navyky, asi zalezi od toho, ako casto su spolu, co sa este da tolerovat a co uz nie

natalym
28. jún 2015

@nikibella Ten má ale výdrž teda. Tak párky práve došli.

nikibella
autor
28. jún 2015

ma ho 2 vikendy v mesiaci, doteraz bolo vsetko ok ale ako si nasiel o 14 rokov starsiu priatelku tak jeho matka saa s nim kvoli tomu nebavi a nemoze sa tam chodit stravovat tak to riesi asi suchou stravou .... zacal robit problemy tak som dala navrh na sud a upravu styku kedze teraz to mame od dohody

margarita
28. jún 2015

ja mam z Tvojho popisu skor dojem, ze nejde vobec o parky, ale o nejaku formu citoveho vydierania z jeho strany. mozno je skor vo veci ta expartnerova priatelka, ktovie co sa tam od nich 2 o Tebe napocuva, predsa len je este maly aby to cele nacitaval a chapal a sa s tym vyrovnal...

mozno je to tym, ze on mu tam dovoli jest len co chce, a Ty drzis aj nejaky rezim a system, tak Ta teraz takto ide vydierat jedlom...hmmm, mas to tazke, fakt neviem, co by som robila na Tvojom mieste, len naozaj tu podla mna nie je problem jedlo....problem skutocny je niekde pod tym....

drzim palce, nech na nieco prides.

nikibella
autor
28. jún 2015

@margarita uz som rozmyslala aj ze skusim psychologicku ako radila sestrenica ..... naposledy ked mi maleho priviezol nechcel ist ani domov, zacal plakat,nemohla som sa ho ani dotknut, nechapala som,ked sme prisli do bytu, bol v pohode, na otca uz si ani nespomenul, a este aj s tym jedlom, neviem fakt co mam robit, a odvtedy bez neho nemozem ist ani na wc, stale je pri mne, pokial nesedim vedla neho tak ani pohadku nechce kukat, toto nerobieval

margarita
28. jún 2015

@nikibella
tym skor to vyzera, ze ma problem "s niecim inym" nez s parkami a jogurtami.
ta psychologicka mi pride ako dobry napad, len tiez necakaj zazraky, aby sa nezatal a nebral to ako nutne zlo, ale skuseny detsky psycholog to z neho hravou formou vytiahne....

deti niekedy zle pochopia nejaku zdanlivo nevinnu poznamku, v tomto veku este beru veci doslova, nechapu ironiu a podobne veci, nevies, co sa udialo, z coho ma obavy, mozno len skratka takto bojkotuje fakt, ze uz nie ste spolu, ze oco ma novu zenu a pod.

nikibella
autor
28. jún 2015

@margarita tuto novu priatelku ma nieco cez esiac, predtym co mal priatelku tak nebol ziadny problem .... aj ked ho priviezol, maly pekne hned isiel za mnou a na otca sa ani neotocil ani ho nepozdravil a pekne papal ked prisiel ale odkedy ma tuto novu priatelku zacinaju byt problemy

natalym
28. jún 2015

@nikibella Treba sa na to poriadne povypytovať. Do detailov.

margarita
28. jún 2015

...tak sa zda, ze odtial vietor fuka 😠 skus nenapadko vyzistit, ci ju ma rad nema rad, aka je, preco a co, mozno nieco povie, ale aj tak suhlasim so sesternicou, ze skus psychologa....

nikibella
autor
28. jún 2015

maly ju ma asi rad kedze ma peniaze a vsetko mu kupuje, mne sa potom v obchode rozplace zakazdym ked mu nieco nemozem kupit, lebo nemam na to peniaze, byvaly je tiez s nou podla mna kvoli peniazom, kedze on ma 28 a ona 42 ...vzdy sa vystatoval ze on by starsiu ako on nikdy nechcel a kamosovi co ma starsiu priatelku sa vzdy posmieval ....maleho sa nechcem pytat radsej, som rada ze si teraz na nich nespomenie, neviemaka by bola jeho reakcia

bonaqa2013
28. jún 2015

@nikibella no to asi tiež nevyzerá žeby bola priteľka na dlhšiu dobu.... Asi by som povedala exmanž. nech mu dáva varenú stravu, pretože ty máš potom problémy a nie je to ani zdravé a ak nič pre to nespraví, tak by som to dala na súd na zmenu návštevných hodín - nemôže tam byť dieťa celý výkend, potom stačí len deň.

nikibella
autor
29. jún 2015

@bonaqa2013 uz som dala na sud ziadost o uprave styku kedze s byvalym normalna rec neni ale to moze trvat aj pol roka

janickacrazy
29. jún 2015

@nikibella Skús toho psychologa, tým nič nepokazíš. Neviem, či by pomohlo porozprávať sa s bývalým, ale skúsiť to možeš. A čo oni jedia stále len suchú stravu? Nevaria? Nechápem. Tak nech ho zoberú do reštiky, ked sa im variť nechce. Živiť 3ročné dieťa celý den párkami a jogurtami je od veci. Som zvedavá, čo by robili s mojím synom, je alergik, jogurty nemože jesť a párky nemá rád.

gabrielita1610
29. jún 2015

@nikibella toto urcite nieje vec jedla a zacala by som to co najskor riesit naozaj pomocou psychologa ,zatial ti pyta aspon tie parky ,len aby po dalsich navstevach chcel aspon tie

nikibella
autor
29. jún 2015

@gabrielita1610 toho sa bojim, skusim zajst za lekarkou co mi na to povie

bonaqa2013
29. jún 2015

@nikibella tak to si píš, že to na tých súdoch trvá večnosť.... niekedy je aj pol roka málo 😠