3 ročného syna bolia nohy. Čo to môže byť?

mimara
19. mar 2011

Mile maminky, prosim poradte mi. Moj trojrocny syn sa stazuje, ze ho bolia nohy..trva to uz tak dva mesiace. Lekarovi som to hovorila...ale vysmial ma.
Popritom kocik nepouzivame od roka a pol..stale sme chodili pesi...Teraz prejde par metrov....a place...ze ho bolia nohy. Manzel mu par krat capol po zadku, ze si vymysla,ale ja si uz myslim, ze to ma nejaku pricinu.
Dnes sa zobudil placom, ze ho bolia velmi nozicky..co mam robit?????????????

evi55
19. mar 2011

myslím, že si nevymýšľa. obaja moji synovia mali rovnaké problémy, trvali im takmer doteraz. (teraz ich tiež ešte bolievajú, ale myslím, že je to v menšej intenzite, nemusím dávať od bolesti a v noci ich to nebudí.) rovnaký scenár, ako píšeš ty. cez deň nevládali, bolesti v noci. nočné bolesti ich vyhnali aj z postele. riešili sme to nurofenom, ibalginom. bola som s tým niekoľko razy aj u dr., brali im krv, či to nie je reuma, ale mali to ok. povedali mi, že to je rastové, dávať od bolesti, keď bolí. ale na tvojom mieste by som rozhodne o tom povedala doktorke, nech ho vyšetria.

katecameron
19. mar 2011

no urcite si nevymysla nepíses kde konkretne ho bolia tie nohy ci sa jedna o spodok chodildiel mojho syna bolia chodidla zistil sme ze ma ploche nohy ale ja ako dieta som mala obrovske bolesti noh pri zmene pocasia nevsimla si si nahodou ci sa o den dva nezmení radikalne pocasie ja mam s tym problem doteraz ato mam uz viqac ako 30rokov je to hnusna bolest pamatam si ako som po nociach plakala az ma aj on tuto pricinu bolesti ako ja pomoze mu nohy len v teple drzat masirovat aby boli horuce nohy tam kde bolia bud horucu kupel alebo hrejive maste a triet masírovat a alebo to moze byt prícina rastova bolia ho lebo rychlo rastie a pocula som aj ze jedneho chlana strasne boleli nohy az z nich zacal padat a zistili mu boreliozu neviem co ine este sa moze ukryvat za bolestou noh ale ver dietatu a tlac na doktorku aby ho vysetrila

sara2
19. mar 2011

ahoj..niečo podobné som mala s dcérkou.Presne vo veku medzi 3-4 rokom...sťažovala sa na bolesť nožičiek,hlavne chodidiel a lýtok...až plakala mnohokrát..naháňala sa s deckami a zrazu zastala a rozplakala sa od bolesti.Tiež som sa obávala a preto som to povedala doktorke...tá to moc neriešila,tiež mi povedala,že je to rastová záležitosť.Obávala som sa,ale počkali sme...a nám zas neradila dávať nuroffen a lieky od bolesti,ale MagnéziumB6....dávali sme za nejaký čas...a fakt to neskôr prešlo.Teraz sa už nesťažuje.

79zuzana
19. mar 2011

my to zazivame este aj teraz a to uz ma drobec 8 rokov. U nas je to od rastu. Palko ma tento problem asi dvakrat do roka, ked ho neskutocne bolia nohy, ze az nemoze chodit, potom dostane aj vysoku teplotu (40) a po troch dnoch je to prec. A skutocne aj vidno ze narastol 😉

maja22
19. mar 2011

Netreba to nechať tak, treba tlačiť na vyšetrenie, ak sa to stáva opakovane. Poznám rodinu, kde sa 4- ročný chlapček v noci často budil na bolesť nožičiek a trvalo to chvíľu, kým sa zistilo, že má ojedinelý typ choroby, ktorá sa prejavuje rozpadom - teraz neviem, či kosti, či chrupavky či čoho, podrobnosti si nepamätám, je tomu už pár rokov, ale liečil sa na to tri roky a dosť krutým odlúčením od rodiny v istom ústave, musel byť totiž väčšinu dňa znehybnený. Neprišli na to hneď, ortopéd bol prekvapený, že také v praxi ešte nevidel, len o tom teoreticky vedel.Týmto nechcem strašiť, sú bolesti aj od rastu, aj od únavy, aj z iných dôvodov, ale neverím tomu, že dieťa si bolesť vymýšľa...Najmä ak sa sťažuje opakovane a často. Mňa až zabolí brucho, keď sa mi malý v noci zobudí, že ho bolí noha, hneď mám pred očami ten katastrofický scenár, ale ja som asi moc vystrašená. V každom prípade držím palce a nech je všetko ok 😉 .

prasiatko30
19. mar 2011

u nas to iste - dcera 4r a obcas strasne vyvadza, ze ju bolia nohy 😒 - su urcite dni kedy svindluje ale vacsinou jej to verim, dovod - u dr nam povedali rastove bolesti. Ale sa mi zda, ze zalezi aj od typu topanok - pri snehulach totalne bolesti nemoze chodit ani 5m, potom napr. pri horuckach teraz v poslednej dobe tiez sa stazuje, ze ju strasne bolia nohy - ale tak, ze raz sme uz skoncili na pohotovosti v nemocnici a brali jej aj krv - a nic, vsetko v norme. ona ma tiez trochu ploche nohy - nosi ortopedicke vlozky - no dufajme ze z toho vyrastie 😒

magimary
19. mar 2011

ja len na doplnenie príspevku od @maja22, môže ísť aj o túto chorobu, ktorá je ale veľmi ojedinelá a zriedkavá...ale tiež poznám chlapca, ktorý ju mal:
http://www.zdravie.sk/sz/content/132-27238/pert...

smarti
19. mar 2011

Naša staršia dcéra sa asi v 3 rokoch začala sťažovať na bolesti nôh. Cez deň nikdy, ale v noci sa občas zobudí s tým, že ju bolia nôžky. Pomôže pomasírovanie nejakou mentolovou masťou alebo konským balzamom a do 10 minút pekne zaspí. Mávala také obdobia, že sa napr. zobudila aj 2x do týždňa, potom 2 mesiace nič. Tiež som to spomínala dr., ale mi povedala, že to sú "rastové" bolesti, že keby nevedela od bolesti zaspať, tak jej máme dať paralen. Kázala nám ale sledovať, či to nemá súvis s niečím, keby sa to objavovalo častejšie, tak by nás poslala na vyšetrenia. Tiež ako prasiatko30 aj my máme ploché nohy a nosíme ortopedickú obuv.

vralen
19. mar 2011

Netreba podcenovat bolest noh. my sme mali leukemiu. bol unaveny, boleli ho nozky. treba vysetrit aby ste si boli istejsi.

abbey1
19. mar 2011

Aj nám sa leukémia prejavila boleťou nôžky.Pevne verím,že u vás to nebude nič strašné,ale v žiadnom prípade nepodceňujte príznaky.Deti vedia prejaviť,keď ich niečo trápi.A doktorku,ktorá sa problémom dieťaťa vysmeje pošli do kelu a nájdi ozajnú so záujmom o svojich pacientov.Nemocnice sú plné detí,ktorým lekári podcenili diagnózy a z mamičiek robili precitlivelé ženské.Držíme päste a určite dajte vedieť.

laki
21. mar 2011

Nám sa bolesťami nožičiek prejavovala celiakia.Tiež trvalo 2 roky, kým sa prišlo na príčinu.Určite by som sa dožadovala rôznych vyšetrení, radšej nech sú urobené zbytočne, ako "Neskoro".

dara76
21. mar 2011

Urcite si nevymysla, nema dovod, ved deti behaju radi. Snad to nic vazne nebude, ale rozhodne to nenechavajte len tak. Moze ist o rastovu bolest ale aj o ine problemy. Aj kamaratkyna dcera sa s tym trapila, v noci sa budila na bolest noziciek, hlavne po dni, ked vela behala.

evickapooh
21. mar 2011

1. odkedymu bolia?uz dlhsy cas?neber to lahkovazne ,treba vysetrit krv na zapalove faktory,mimochodoom poznam dieta ktoremu mesiace boleli nohy- potom dostal z nicoho nic zapal pluc zapricineny chpalydiami a vtedy prisli na to ze mu od toho boleli nohy uz mesiace mal chlamydiu v tele len organizmus sa branil infekcia prepukla -pneumoniuo]ked s imunita trosku oslabila vylieceli ho a odvtedy mu uz nebolia nohy/chod k pediatrovi ked ho neberie vazne tak odporucam zmenu lekara!

saxana123
21. mar 2011

Mňa ako decko strašne bolievali nohy, boli to až také kŕče do stehien a tiež si pamätám ako som plakávala mame že ma bolia nohy a zistili mi ladvinové kamene, nie veľké ale mala som. A tiež si pamätám že som dlho nesmela sladkosti, ani sirup a tak podobne, súvis si nepamätám, musela by som sa mami opýtať. Takže tiež doporučujem vyšetriť čo sa za tým skrýva.

habibi78
22. mar 2011

@mimara moja dcera mala ten isty problem..... tak som s nou bola na chirurgii aj na ortopedii, robili jej sono, rentgen, neviem este co vsetko..... uzavreli to ako rastovu bolest..... do 6 rokov to vraj deticky mavaju...... teraz je uz nejaky polrok ticho, uz sa nestazuje..... 😉

ajana
22. mar 2011

aj mna bolievali kým som rastla a mali podozrenie na tu chorobu čo sa musí znehybnieť ale v 16 to prešlo a doma mi to davali do tepla. Malý sa mi tiež na to budí...začala som mu cez den davat viac mlieka ....ked je smadný pije mlieko a lepšie odvtedy.Pri raste bolia hlavne lýtka nie stehná ani chodidlá...a môže to byť na oboch nohách na striedačku. Neplače ale pri chodzi ani mna to nebolievalo pri chodzi len tak z ničoho nič.

sjuzocka
22. mar 2011

mna ako dieta tiez velmi bolievali nozicky a malo to suvislost s pocasim... som meteosenzitivna, ked sa meni pocasie, okamzite mam bolesti... teraz uz menej, ale ako dieta... mama mi ich natierala alpou a to pomahalo. no vraj som plakavala ako ma to bolelo...

kaara1980
22. mar 2011

rastie...u nás v rodine tým prešli všetci.Minule sa aj moj syn tak mesiac vždy večer sťažoval,že ho bolia nožičky.Tu pomože len pomasírovať.Pamätám si,že sesternicina dcéra mávala strašné bolesti,časom to prešlo.Bolia,píšťaly,stehná,priehlavky...svaly aj kosti.Niekedy dávajú nohy do sádry.

sampo
22. mar 2011

inak toto presne maval aj moj manzel - svokra spominala, tusim skoncili kvoli tomu aj v nemocnici, ale uz si nepamatam, co mu bolo, ale ze sa normalne tiez budil s placom a dokonca rano nevedel ani chodit od bolesti. V kazdom pripade to prezil, sportoval (v mladosti) a nic mu nie je... A mna tiez velmi bolievali nohy skoro do puberty, bez nejakeho paralenu som tiez ledva chodila, neviem, co to bolo... ale tiez mi teraz nic nie je 🙂

atrami
22. mar 2011

zmeň v prvom rade lekára. U našej to funguje tak. Nech je akýkolvek problém- teplota, neobjasnené bolesti....vyšetrí moč, krv. To sú najzákladnejšie vyšetrenia, ktoré objasnia prvotné príznaky.
Veľmi držím palce, nech to nieje nič vážne.

stana_99
22. mar 2011

ahoj, my sme mali tiež podobný problém, drobec má 4 roky a bolesti nožičiek sa mu opakujú. hlavne keď je zmena počasia, zvykne sa zo spánku budiť s plačom a sťažuje sa na chodidlá, kolienka poprípade lítka.my sme to vyriešili jednoducho, nakúpili sme litre alpy a tá mu aj pomáha, nechceli sme ho cpat tabletkami, za jeho 4 rocky mal len 2x antibiotika a snazime sa mu nezatazovat organizmus liekmi, myslim, ze to bolo najlepsie riesenie, nakolko aj ja viem, aka je to bolest a tiez mi to pomaha, dobre natriet, trosku pomasírovať a trosku pomojkat a hned spinka, je to aj na jeho psychiku - je kludný ze dostal liecik a neuskodime mu. 🙂

erikaka
22. mar 2011

moje detičky tiež bolia nožičky v čase rastu.
A ešte ja ked som bola dieťa tiež ma boleli nožičky a dr. to pripisala rastu, lenže jedného rána som sa na nožičky nepostavila a liečila som sa z toho 3 mesiace. Pripisali to prechodenej infekcii a z toho nastala reumaticka horučka.

bershka
22. mar 2011

aj mna bolievali nohy v detstve. zistili mi stitnu zlazu.

ziarcanka
22. mar 2011

mimara, určite to nenechajte plávať. Je veľa chorôb, ktoré sa prejavujú bolesťou nožičiek. Pri rastových bolestiach bolia svaly a šľachy, lebo sa nestíhajú prispôsobiť rýchlo rastúcim kostiam. Mňa od predškolského veku tiež bolievali nohy - členky a lekár to vždy odôvodnil chrípkou alebo rastom, až kým nohy neopuchli tak, že sa ich ani chytil nemohol - potom nás konečne poslal na vyšetrenia a záver - juvenilná artritída - detská reuma, ktorú mám už navždy. V puberte sa mi zas bolesťou kostí nôh po námahe prejavoval nedostatok železa. Možností je veľa... Nikto nechce svoje dieťa zbytočne traumatizovať, ale jeden odber krvi, ktorým sa veľa vecí môže vysvetliť, stojí za spokojnejší spánok.
Môj dvojročný krpec sa na bolesť nôh vyhovára, keď je pokakaný, lebo sa mu s tou plackou nechce chodiť, ale že by sa pýtal to nie - chlap jeden 😀 😀 😀

katka1981
23. mar 2011

chodte k ortopedovi, moze ist o ploche nozky

denisocka
25. dec 2011

aj nasho už dlho bolia v noci nožky,nie stale,raz za cas-niekedy 1noc,niekedy 2 noci po sebe. prave dnes v noci ho zas bolelo -snad prvy krat koleno,doteraz len nart ukazoval. a väčšinou Prava noha iba. tiež neviem,čo to može byt,deckarka vravela,že rastove bolesti,ale clovek si niekedy namysla- možme ist aj na odber, ale zas syn je taka citlivka a hysterka,že mam paniku jak to tam zvladneme . neviem, , citala som akurat v noci ,že rastove bolia obe nohy nie jedna,tak netušim čo to može byt,ale verim že iba rastove bolesti.za 1rok vyrastol len 7,5cm - teraz mal 4roky a ma 97,5 ,ale on je najmenši od mala z rovesnikov,nema byt vysoky po kom. tak neviem či je to vela,či malo ?

kiwi82
25. dec 2011

ja si pamtam,že mňa ako malú veľmi bolievali nohy- kolená. často som sa hrávala na zemi. mohlo to byť s prechladenia ale aj pre to, že som rástla. naši so mnou neboli u lekára, pripisovali to rastu. ale z odstupom času, ja ako matka by som sa poradila s lekárkou a žiadala dalšie vyšetrenie pre dieťatko. neverím, že by si dieťatko v tejto veci vymýšľalo, hlavne, keď sa to previdelne opakuje.

alibernet
25. dec 2011

ploché nohy, vadné držanie tela, začínajuca skolioza, hypermobilita klbikov, opakovane streptokokove alebo stafylokokove infkecie môžu "udrieť" do klbov, porucha metabolizmu kosti alebo chrupavky v klbiku celej dolnej končatiny ... a pozeram že to už trištrvte roka stará otázka, zistilo sa dačo?

ejuska79
25. dec 2011

ja som mala to iste, ked som bola mala....stale som plakala, ze ma bolia nohy a nik mi neveril, mysleli ze si vymyslam a nechce sa mi chodit, az potom si mama vsimla, ked ma to uz moc bolelo, ze cudne naslapujem, mna to bolelo tak pri pate, troska vyssie....dali mi obe nohy do sadry, pretoze som rychlo rastla a tie kosti v tej oblasti rastli pomalsie, nestihali a preto to tak bolelo...mala som tu sadru asi tyzdne...potom sa to ukludnilo