4-6 stolíc za deň. Ako to riešiť?

stvura
23. nov 2008

Ahoj kocky, viacere na strankach pisete ze vam kojene deticky malo kakaju. No mi mame pravy opak. Maly ma 4-6 stolic za den, hrozne pochody v brusku i pocas kojenia i po nom. Lekarka mi na toto caste kakanie absolutne nic nepovedala, problem je v tom ze mi v poslednej dobe malicko pribral, ale ked vsetko ide von? Okrem toho je hrozne aktivny, zivy,stale pohybuje rukami a nohami.
Mate niektora s tymto skusenosti?
PS: nejem nic agresivne, vylucila som mlieko, ziadne koreniny, ziadna surova zelenina, len osupane ovocie {jablka a hrusky}, ziadne strukoviny...

nana77
23. nov 2008

ahoj, my sme mali tiez s jednym take caste kakanie (niekedy aj 10x denne), ale neboli kojeni, boli na nutrilone HA, tak nas lekarka poslala na gastroenterologiu, kde mu robili krvny test na alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka. ta sa nastastie nepotvrdila, ale lekarka nam doporucila kvapky biogaia (probiotika). postupne sa to pekne upravilo 😉

dididi30
23. nov 2008

ahoj tato yema tu uz je, ja som ju zalozila 😉

stvura
autor
23. nov 2008

ahoj, no pozrela som dozadu par stranok tem, no nenasla som bohuzial...
Biogaia sme mali, len som ich uz vysadila, lebo maly tedy ked sme ich brali mal problemy s kakanim - mal koliku.

alinka189
23. nov 2008

aj u nás tak je, 6 a viac stolíc denne a krásne priberáme...

stvura
autor
23. nov 2008

No prave ze nam sa priberanie za posledny mesiac a pol zhorsilo. Za 6tt pribral 680g, v 3 mesiacoch, 2 dnoch mal 4980g co vraj bolo podla lekarky malo.

claudinka
23. nov 2008

no moj krpec je valibuk, minuly tyzden mal nieco cez sest kileciek 😀 😀 prve dva mesiace mi tiez kakal aj desatkrat denne, v poslednej dobe mi kaka tak striedmo, teraz kakal raz za pat dni a na to raz za styri dni, ale take delovice, ze aj za desat dni to tam nalozil 🙂

dididi30
23. nov 2008

stvura 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... ale neva, rada napisem aj k tebe 🙂
nas mali kakaval do kazdej plienky a priberal vyse kila do 2 mesiacov, po dvoch mesiacoch to klesa a klesa,
inak co to mas za lekarku 😕 sak vaha je podla mna super, no urcite je to stara raketa 😠 ze?

stvura
autor
23. nov 2008

didi...hej, je to stara raketa, este i mojho muza mala ako dieta ...xixi 😀 {a to on ma 29 rokov...}. Ja som sa hned zlakla a nasadila som vsetky kalibre aby som mala viacej mlieka. Ona ma totizto porovnaval s maleho vrstovnikom co sa narodil o styri hodky neskor a ma cez sest kilov. Je to ale taky Mischellin, a nas je taky normal. Urcite pozriem co si k tomu pisala...vdaka

dididi30
23. nov 2008

stvura, sak aj my taku mame, co este aj muza obkukavala, tak vobec ju neber v tom vazne, lebo trendy sa menia a deti nejedavaju halusky s tvarohom ako volakedy 😀
no a ze porovnava, tak to uz fakt nemam slov, proste je to stara raketa 😠 😀

kisska
23. nov 2008

Ahoj stvura - my sme na tom boli uuuplne rovnako, kym sme len kojili. Dokonca Adam kandil do takmer kazdej plienky. Upravilo sa to ked sme zacali s prikrmami.
S priberanim sa netrap, kojene deticky su uuuplne mimo tabuliek. My sme priberali veeelkymi skokmi, v 4,5 mesiacoch za 6 tyzdnov +150g (dokina ma nutila prikrmovat, tak som sa s nou par tyzdnov natahovala a v 5,5 mesiaci sme zacali, ale ked sme boli na kontrole za 3 dni po zaciatku prikrmovania, tak sme mali prirastok za 3 tyzdne 750g 😒, takze sme zacali zbytocne skoro ), dolezite je, aby maly nechudol. A ked je to taky neposedko (nas bol taky isty neudrzatelny hned ako mu dali dolu postilkove nohavice 😉 ), tak sa ani necuduj, jednoducho vsetko co spapa spali 😉 😉 . Bude mat vyhodu, ze sa mu bude lahsie pohybovat, rychlejsie sa bude prevracat, liezt a aj chodit 😒 Ver svojim instintktom, doktorka ti moze akurat povedat svoj nazor a ODPORUCIT, ale ked si si ista, ze maly je spokojny(a ze ty mas novsie infosky o vyzive), tak sa nedaj pomylit 😉 Drzim palce.

annag
23. nov 2008

presne tak stvura,

tabuľky pre úplne dojčené detičky sú takéto:
1.- 2 mesiac 130-140 g týždenne
3. - 4 mesiac 70-110 g týždenne
5.-6 mesiac 35-55 g týždenne

takže priberá úplne v norme. Pokiaľ sa Ti zdá málo, stačí ponúkať prsník častejšie, resp. ak má dlhú nočnú prestávku, tak zaradiť jedno - dve dojčenia a je po probléme. A ak by sa Ti zdalo, že je mliečka menej, tak na pár dní prejdi na dojčenie z obidvoch prsníkov, aby sa obidva často vyprázdňovali a mohlo sa v nich tvoriť viac mliečka. So stolicou jeho priberanie nemá veľký súvis a pokiaľ bábo kaká a puká, tak je všetko OK. Kolika znamená, že plyny ani stolica nedokáže ísť z bruška von. 🙂

stvura
autor
24. nov 2008

Dakujem, nasla som podobne rabulky, asi lekarka vychadzala z toho ze sme za 6tt pribrali 680g. Spadnut to malo na 2tt ked mal priberattych 260-280g a 4tt po 280-440g. Ma teraz 3mesiace 1 tyzden.
Super ze s tym stolica nic nema...on ma hrozne pochody v brusku, dakedy sa i bojim ale fakt nic "riskantne" nejem.
Koliku uz pri tom jeho neustalom pohybe nemame...