4 dni má vysoké teploty. Čo by jej pomohlo?

zabka78
4. mar 2009

Moje dieta ma uz 4 den vysoke horucky. Nikdy pred tym nam horucky netrvali taku dlhu dobu. Prvy den mala okolo 39,5, druhy den do 39, treti den vyzeralo, ze to ustupuje kolisali okolo 38 a dnes ma zas, tak ako na zaciatku okolo 39. Nechce nic jest...je preliata brufenovym sirupom . Dr. povedala, ze je to virusove. Brali jej krv na rozbor, ci nema nahodou zapal obliciek, potom moc, z ktoreho robili rozbor aj v labaku /obsahoval krv/. Dnes som ju nezastihla a tak mi sestricka odporucila pohotovost. Ja som sa jej opytala, ze ake vysetrenia by jej tam mohli urobit. Povedala, ze pocuvanie... a v pripade potreby predpisu ATB. Ja na to, ze ci to len tak tipnu ktore ATB su vhodne. Tak nakoniec vzala ster z ust a manzel ho dnes zaniesol na rozbor, zajtra budu vysledky...zajtra rano mam ist s nou k dr. Dalsie priznaky boli pred vypuknutim choroby, ze ju asi 2 tyzdne pred tym pobolievalo brusko, ale to som nebrala az tak vazne....poznate to boli brusko aj prstek, aj rucicka. Ked som sa jej opytala, ci ju to brusko boli silno povedala, ze iba malicko. Bojim sa co ma caka v noci. Viem, ze teraz maju tie virusove ochorenia dost tazky pribeh...no ona nikdy nemala tak vysoke teploty, ktore sa drzali skoro v rovnakej vyske 4 dni. Stretli ste sa niektora s podobnym priebehom???

janinah
4. mar 2009

zabka,kašle? soplí? vracia? hnačkuje? neskúšala si iný liek proti teplote ako Brufen? znižuj tie teploty aj vlažnou sprchou, ja už by som dala atb, inak pri ordinovaní atb sa nemusí čakať na vysledok výterov,dáva sa tzv. liečba podľa skúseností,teda dá sa atb,ktoré v podobných prípadoch na 99% zaberie,je to bežná praktika,že sa nečaká...myslím,že lekárka sa dosť stará,ak dieťa aspoň pije a nevracia,tak s tým jedením sa netráp,postupne to pôjde..a liek proti horúčke dávaj pravidelne,nečakaj až kým stupne teplota

ankam
4. mar 2009

zabka mne napr.lekarka vravela ze ak nezaberie sirup proti teplote tak treba skusit o niekolko hodin druhu znacku.Skusala si aj nieco ine?nieje dobre stale len Brufen 😉
a co sa tyka jedenia-urcite jej nechuti ked je chorucka
drzim palceky. daj vediet ako ste na tom

hasleerka
4. mar 2009

zabka ja zrážam teploty striedaním s čípkami a prípadne skús aj vlažné zábaly

ankam
5. mar 2009

no ano aj s cipkami sa da striedat

bambusko
5. mar 2009

zabka, nemoze to byt zapal slepeho creva?

mercy
5. mar 2009

Joj, bambusko, to by už bola na stole. Ja by som mala skôr podozrenie na zápal obličky, určite by som s ňou šla do nemocnice,hneď.Ak moč obsahoval krv, podľa mňa nie je na čo čakať, mala by ísť na UZV obličiek

vroni
5. mar 2009

Nevyrábajte hneď hororové scenáre, ono to naozaj môže byť úplne normálny vírus. Keby moč obsahoval krv, tak jej doktorka 100% niečo predpíše. A zápal by sa tak isto v krvi objavil. Moja krpaňa mala vírusové horúčky už aj týždeň (pochopiteľne, že sme boli na vyšetreniach) a ako prišli, tak aj odišli, bez toho, že by ju niektorí z lekárov chcel napchávať ATB. Len Brufen by som dieťaťu nedávala. Panadol na striedačku s Nurofenom sa mi vidí lepšia kombinácia...

bambusko
5. mar 2009

vroni, pri uplne normalnom viruse su teploty max. 3 dni

adrianamickova
5. mar 2009

j moje dievcata su chore...jedna chripku druha anginu a bojovali sme aj s teplotami do 39 😕
je to zle ak su vysoke teploty to si dieta ani naspoznavam,ako handrove babiky ☹
no dnes uz bez teploty jedna,zajtra ideme na kontrolu....dufam ze uz len lepsie bude
prajeme skore uzdravenie...

debra
5. mar 2009

aj moja mala mala teploty...6 dni v kuse...prvy den mala 39,9 a druhe dva dni do 39 isiel s nou muz na pohotovost ale az po tyx 3 dnox,lebo co vam na teploty daju?povedia lezat pit tekutiny a davat nieco proti zrazaniu teploty...a tak na pohotovosti dala atb lebo uz sa k tomu pridruzil aj kasel...a dostala zapal priedusiek...no ale teploty mala potom este dalsie 3 dni do 38,5...cize spolu 6 dni v kuse....a ked dobrala atb tak kasel stale pretrvaval ale hroznyyyy....tak sme zase sli k dokt aby ju popocuvala,ci nema zapal pluc alebo co a ona povedala,ze to musi len vykaslat.....dala jej sirup Solmucol a myslim,ze jej pomaha,kasel sa zmiernil a nekasle tak casto...vraj kasel jej moze trvat aj 2 mesiace 😲 😲 😲

vroni
5. mar 2009

Bambusko, to je vraj len "babska povedačka" (to tvrdia miestni lekári). Po troch dňoch horúčok (orientačne) je v tele identifikovateľný zápal (ak je), dovtedy je to tápanie v tmách.... Viróza môže trvať aj dlhšie. Tvrdí to náš pediater a aj iní pediatri na pohotovosti, tak snáď vedia, o čom točia (teda, dúfam, že vedia 😝 )

bambusko
5. mar 2009

tak ja to nemam z povedaciek, ale zo skusenosti s chorobami vlastnych deti, teploty do 3 dni neriesim, ani 40 a nemali sme ich raz. ale ked to bolo dlhsie, vzdy islo o nieco vaznejsie ☹ napr. tazky zapal pluc

bibinka
5. mar 2009

vroni -brufeń=nurofen, obidve obsahujú ibuprofeinum, takže len rozdielny firemný názov.

zabka- ako ste dopadli na dnešnej kontrole? Pokiaľ má bolesti bruška, bolo by namieste "trvať" na sono bruška.teploty už trochu klesli? My sme sa s podobnými teplotami pasovali u staršieho synka, dávala som na striedačku každé 4h brufen a paralen, samozrejme len dvakrát po sebe a potom to začalo klesať.Zábaly sme nedávali, len sprchu, prípadne ak nevládal ani stáť, tak som chladila veľké tepny-tzn.chladné obklady na slabiny, pod kolená,pod pazuchami a dávala po lyžičkách ľadovú vodu.

zabka78
autor
5. mar 2009

Ona nema ziadny kasel a dnes taka slabsia nadcha a teploty medzi 38 - 39. Brufen nam prave perfektne zabera na tych 6 hodin. Vcera som jej dala cipok...no mali ste vidiet 😝. Rano som jej nahodou utrela cikulku bielou papierovou vreckovkou a na nej som zbadala zlty flak, ako keby nejaky vytok. Rano jej Dr. vzala aj od tial ster. Vsledky sterov z ust a ciky boli negativne na bakterie. V moci boli zvysene nejake e.../uz si nepamatam/, co by malo poukazovat na nejaky zapalovy proces, tak som jej teraz este odobrala stredny prud mocu do sterilnej skumavky a uz to bol aj manzel zaniest. Dr. povedala, ze ta hodnota mohla byt ovplyvnena tym vytokom. Teraz sa hrajka a uz sa konecne aj napapala 😅 . Zatial nemame ziadne ATB a ak to zacne ustupovat, dr. povedala, ze nie je nutne ich v tom pripade davat.

zabka78
autor
5. mar 2009

bibinka - uz su nizsie o trochu, zda sa mi ze uberaju na intenzite. Dnes sa na brusko stazovala ba rano. Este pockam na tie vysledky mocu a zajtra to popripade navrhnem doktorke.

verulka
5. mar 2009

zabka, mne mal teraz v dec muz virus, ktory sposobil, ze mal vysoke teploty 10dni..a pod 38 klesli minimalne..potom to chytil Ron, ten hiruckoval 4ci 5dni a potom este teplotoval...ja osobne si myslim, ze ak by to bol zapal, tak sa ta teplota neda tak lahko stiahnut..napr krpata pri zapale moc ciest mala horucku napsat po max 2h od podania lieku...
podla mna mas velmi zodpovednu lekarku...myslim, ze to ustrazi 😉

zabka78
autor
5. mar 2009

ked nad tym rozmyslam, neiem ci by to mohol byt zapal moc. ciest. co si ja pamatam, tak to moc boli a casto nuti na cikanie. ona s tym problemy nema.

zabka78
autor
5. mar 2009

teraz som malej premerala teplotu aku ma a mala iba 35,4. je to normalne? som ju zmerala pre istotu 2 x a aj na sebe, ci je teplomer v poriadku. je to normalne, taka razantna zmena?

zabga88
5. mar 2009

zabka78 a kedy mala dnes naposledy teplotu?

zabka78
autor
5. mar 2009

este o 11 som jej namerala okolo 37.6, po uziti brufenoveho sirupu

zabga88
5. mar 2009

no ja neviem ked dnes nemala viac ako 38 tak je dobre ze klesla teplota ale neviem ci je dobre tak prudko ju stiahnut mne na pohotovosti vraveli raz ze teplotu treba pomalicky stiahnut a ešte mi jedna velmi dobra lekarka vravela aby mala nemala ponozky ked ma vysoku teplotu vraj by mohla skor dostat krce

sara2
6. mar 2009

zabka,moja bábika mala také vysoké teploty keď mala 9 mesiacov.Skončili sme v nemocnici pretože doma sa nám nedarilo jej zraziť teploty ani Panadolom a ani Nuroffenom a tiež nezabralo ani vlažné sprchovanie.
V nemocke sa trápila ešte 5 dní s teplotami do 39...a nakoniec zistili infekciu močových ciest.Mala vysoké leukocyty v moči-zápalové hodnoty a kontaminovaný moč.Mala nasadené injekčne ATB.A po tom pobyte v nemocnici mi úplne zoslabla.Ani tam jej nepomohol na teplotku Nuroffen ani čipky.Trošku klesla teplota ale o pár hodín skôr ako o 6 sa vrátila opäť.A potom opakovane mala infekciu močových ciest ešte 3x.Vtedy som tu na MK hľadala mamičky s podobným problémom.Tak mi vtedy pomohli aj rady VERULKI-ktorú pozdravujem 😉

Držte sa a skoré uzdravenie.
A ešte,že naša nefrologička mi vravela,že u takýchto malých detičiek zápal močových ciest je bezbolestný,že len u dospelých je sprevádzaný bolesťami.

zabga88
7. mar 2009

ahoj zabka ako sa ma mala? dufam ze jej je lepsie

zabka78
autor
7. mar 2009

zabga88 - dnes sa uz aj najedla rano bolo bez teplot, ale poobede znova. dufam, ze zajtra to bude bez teplot. doktorka vravi, ze uz mala toto obdobie taku virozu, ze sa stav zdanlivo zvykne zlepsit a potom sa to aj na 3 krat vrati. uz mam toho plne zuby 😝

zabga88
7. mar 2009

☹ no to ti verim poznam to velmi dobre a aj my mame taketo stavy lenze ked me boli naposledy o 1 v noci na pohottovosti zo 40 stupnovymi teplotami doktork mi povedal ze ci mi ju ma osprchovat

zabka78
autor
8. mar 2009

zabga88 - s pohotovostou mam podobne skusenosti. Ked mala moja mala 2 roky dostala laryngitidu. Zacalo to vysokymi teplotami. Zavolala som na pohotovost, prisla starsia pani doktorka a vravi, ze je to chripka. Ja som jej povedala, ze som ju dala ockovat proti chripke, ze to bude asi nieco ine. Tvrdila si svoje. Potom na nu dr..la ladove obklady /som hlupa, ze som to dovolila/... este mi prizvukovala, ze uteraky musia byt uplne ladove! Na druhy den som sla k jej pediatricke a ta po par minutach hned vedela, ze ide o laryngitidu a presne aj predpokladala dlzku trvania a priebeh ochorenia. Preto nepokladam za az take potrebne navstevu pohotovosti v urcitych pripadoch...no ale vsetko so zdravym rozumom.

sranda
8. mar 2009

zabka, tak som si vsetko precitala. Podla mna tvojej Miske nie je nic vazne. Nenasli jej ziadny vazny zapal, a keby to bolo nieco akutne, urcite by nezaberal ani brufen sirup na tych 6 hodin ako pises. Zatial ma vsetky zakl vysetrenia negativne, tak nie je sa fakt co obavat. nasa Petra sa nateplotovala az az. Nikdy nezabudnem ked mala 39,9 nezaberal ani sirup, ani cipok, ani zabaly, tak potom sup s nou do vane a tam sme jej to zrazili na 38. Fyzika nepusti teplota sa zacala cez pory v kozi vyparovat posobenim vlaznej sprchy. dnes ked budete bez teploty tak ste za vodou.

zabka78
autor
8. mar 2009

sranda - ja sa snazim verit doktorke a nestresovat zbytocne malu. Teraz rano som jej merala mala 36, ale to bolo aj vcera doobeda a potom sa to zvysilo. Brufen nam zabera na 100%, nemusela som ani kombinovat s nicim inym po tych 3 hodinach, tak aj z toho usudzujem alebo aspon verim, ze keby to bol zapal, tak by nam nepomohol ziadny znizovac teploty a uz vobec by to neustupovalo. Mala 3 krat spraveny rozbor mocu, z toho v labaku 2 krat, dalej ster z ust a ciky bol tiez dany na rozbor do labaka, krv jej bola vysetrena ambulantne. Dufam, ze to staci na potvrdenie toho, ze je to virus a nie nic horsie...

zabga88
8. mar 2009

zabka78 neboj nic všetko bude dobre 😉

sara2
8. mar 2009

zabka78,práve v týchto dňoch ma moja sesterka podobné problémy s detičkami ako ty.Ta staršia už 4 ročná jej teplotuje už šesť dní.A ta mladšia 1,5 r. začala odvčera.Boli aj u dr.s tou staršou.Okrem teploty žiadne potiaže.Takisto vykonali všetky tie odbery a stery čo píšeš ty.A tiež ich maju negatívne.Detská lekárka im povedala,že je to viroza,ktorá práve prebieha u detičiek.A upozornila ju ,že to bude mať kolísavý priebeh teplotovania.A že môžu teploty trvať až do 10 dní ☹ .Ale prizvukovala pitný režim a znižovanie teplôt.
tak sa držte 😉