4 mesačné bábätko má už 2 mesiace nádchu. Čo pomôže?

anastanova
24. okt 2011

Mile mamičky, prosim Vas o radu, malinky ma už 2 mesiace nadchu, prosim Vas ako ste liečili nadchu u takeho maleho babatka. Dr. nam dala sirup ambrobene a sinupret kvapky, nostek odsavame a davame kvapky z morskej vody ale nič nezabera. Prosim poradte! Ospravedlnujem sa z pravopis- som zahranicna slovenka, neovladam ho najlepsie 😅

petra1303
24. okt 2011

@anastanova a k tej nadche velmi pomoze ak plienkou zvlhcujes vzduch a popripade ju namoc do morskej soli a vody...

zvedavamt
24. okt 2011

@anastanova
kontaktuj hned poradkynu kojenia, vyber si zo zoznamu na tej stranke.Mne poradilaaj mailom,ked som potrebovala mimo SR pre sestru v Grecku.
pekny dnik, idem vooon

anastanova
autor
24. okt 2011

@petra1303 dakujem za cennu radu. Aj ja dufam, ze sa nam to podary. Drzym palce! Ja mlecko stale mam, ale ho nemam dost. Moj maly by bol najradsej po cela dni na prsniku 🙂 na statsie ho nevimenil za flasku 🙂

anastanova
autor
24. okt 2011

@zvedavamt dakujem, zavolam poradkini. Prajem peknu prechadzku aj ked po uprsanom pocasi 🙂

hajanka
24. okt 2011

@cmeliatko to veru aj ja by som, len ide o sestrinu dcerku a ona nema tolko guraze ako ja 😀 ☹
Inak, zdrave dieta nesopli, nema co soplit, ani vseobecne ani inak. Tiez ma silny reflux, tiez papa specialne mliekood 1-2mesiaca, no grca stale ☹
...moze trosku chrcat, to moze byt tym ze take malinke babo je tenucku pridusnicu, ale z toho vyrastie (ak to nie je nic vaznejsie).

@anastanova urcite trvaj na tom, aby jej spravili vytery a testy, nie je to sranda, inak ju moze dr. zanedbavat ako tu nasu co trvalo 5mesiacov 😠 😠 😠 😠 😠 a moze to skoncit vsetlijako...

anastanova
autor
25. okt 2011

😉 Tak dne sme boli u Dr. urobili nam vyter a zobrali krv na imunologiu, cakame vysledky! Snad to bude iba obycajna nadch, pluca su v poriadku

dasulik123
26. okt 2011

ahojte.mam 4mesacne babo,uz tri tyzdne sme sa trapili s nadchou,az nakoniec mu urobili vytery z nosteka.zistili streptococcus pneumoniae,moraxella catarhallis,klebsiella pneumoniae.no hroza.lekarka na ORL mu dala kvapky GARASONE,lebo PAMYCON nezaberal.ma hrozne vela hlienov,aj ked zakasle.teploty zatial nema takze lekarka velmi nechcela davat ATB,lebo je este velmi malicky.prosim vas poradte co dalej robit,lebo som uz zufala.mate s tym vy nejake skusenosti?davat aj probiotika?ja uz neviem.velmi pekne vam dakujem za rady!pekny den

anastanova
autor
3. nov 2011

Jaj babulky tak nas vysledok vateru z nosa je : 2 Bakterie, jedna z nich je zlaty stafilokok a druhu nam dr ani nepovedala. Dr. hovory, že to nebude liecit, ze to ma vraj uz skoro kazdy z nas. Co mi poradite? My este ani ockovany niesme, dostal iba tetanus.

anastanova
autor
3. nov 2011

@zvedavamt Ahoj, v pondelok bola u mna poradkina, zacala som brat more milk plus a mam uz viac mliecka, tak uvidime ako to bude pokracovat. V nosteku mame stafilokoka a este nieco, som z toho zufala ☹

janka987
3. nov 2011

@anastanova ahoj, moj maly tiez ma soplik cca. od 6tyzdnov az doteraz...robili mu 3x vyter...1x stafilokokus aureus, liecili sme pamyconom, 2xvyter streptokokus pyogenes (to nam dali v nemocnici normalne ATB) a 3 kontrolny vyter znova stafylokokus....na to mu nasa lekarka nedala nic. Na zaciatku sme boli aj nemocnici, lebo sa mu soplik zastavil a nemohol ani dobre dychat ani papat...tam ho naparovali a jemu sa to krasne pustilo...uz sme len odsavali....bola som aj ja u krcneho, ci nie som bacilonosic,moje vytery boli ok...krcny povedal, ze streptokok a stafylokok bezne osidluju ludske telo a pokial nema ziadne ine priznaky ako napr. teploty...tak je zbytocne mu davat atb. Na ockovani sme boli aj napriek soplikom. Bol trochu mrzuty. Ale teplotu nemal.

anastanova
autor
4. nov 2011

@janka987 Ahoj dakujem pekne na odpovedi. Snad sa to nezhorsi. Ako sa ma maly teraz? Mava casto sopliky?

janka987
4. nov 2011

@anastanova da sa povedat, ze ho ma stale, raz viac, raz menej, ked je vonku vlhko, tak ho ma viacej a da sa pekne odsat alebo niekedy ho len pocujem, ako mu tam chrapci a nie a nie ho odsat...vtedy mu davam sprej morsku vodu MAR (tak sa tusim vola. Ale este sa nestalo, ze by mal nostek uplne bez soplika. Inak jeho ocino je silny alergik (travy, pele,...) tiez musim prikrmovat a dr. nam odporucala bebu hypoalergennu. A poistovna nam polku ceny preplaca, stacilo priniest potvrdenie od alergologa, ze tato je alergik.

zvedavamt
7. nov 2011

@janka987
ak ked je mlieko HA, to ešte neznamena, že nemože spôsobovať problémy. Nám nakoniec vadilo a také mlieko.
Vy ste už skúšali poradkynu kojenia ? Načo prikrmovať,ked je mlieko najlepšie u maminky ?

janka987
7. nov 2011

@zvedavamt prikrmujem cca. jednou, resp. dvomi flaskami, niekedy ani to nie. Papame cez klobuciky. Neskusala som poradkynu, skusali sme sami, najprv som len odsavala, lebo maly cez klobuciky sa drhol (vzdy mu zabehlo mliecko) a potom neskor sme ich znovu skusili....niekedy by som to zabalila...ale samozrejme viem co vsetko obsahuje materske mliecko a chcem mu dat, co najviac. Maly je velky papac, aj porodna vaha bola nad 4 kg...teraaz mame 7kg/4 mes.

zvedavamt
7. nov 2011

@janka987
a prečo ju nevyskúšaš ? Za radu nič nedáš ,veď je to pre tvoje dieťa a nemusíš sa sama trápiť. Poradkyne sú tu na to. Moja sestra tiež bola pol na pol pri prvom,ale pri druhom už si na to dala pozor. Nám dokrmovanie spôsobilo veľké problémy už od narodenia. A pritom som mlieka mala dosť, to len doktorka vymýšlala.

betka22betka
11. jan 2013

@anastanova nemôže mať alergiu na niečo? máte nejaké zvieratko? z čoho má vankúšik a paplónik ? aké pracie prostriedky používaš na pranie? nemenila si niečo v byte ?

macka1555
12. okt 2014

@zvedavamt mi mame tiez taky problem. malu som nemohla kojit uz od 2 tyznou lebo som dostalavysome horucky a stratila som mlieko. tak sme presli na normalny nutrilon no pri tom ked papala sa mi zvijala a strasne nervozna bola a ked som sa v lekarni pytala co jej mam dat, povedala som im ake ma priznaky a ze ja mam intoleranciu na lamtozu hned nam odporucila bud nutrilon confort, nutrilo alergi care ale nakoniec sme zostali pri nutrilon low lactose. a take sme s nim spokojne v noci vydrzime aj 10 hodin mat pauzu. tak mi uz spinkame celu noc.
len poradte aka odsavacka je dobra. mi mame tu pumpickovu a mala akurat neska ma taku nadchu ako prechladnuta a tato nasa odsavacka jej uz tak sopliky nevitiahne. len sa bojim tej odsavacky na vysavac lebo znama mi hovorila ze jej svagrina to mala a malemu s tym porusila prepazku alebo nieco

maca283
12. okt 2014

@macka1555 My pouzivame na vysavac a pohoda Ja som s nou spkojna A na vysavaci s davat tlak aky potrebujes aspon na nasom