4 mesačnému dieťatku vadí svetlo aj slnko.

ssimona18
7. jún 2019

Ahojte dievčatá mám 4mesačné babatko a teraz čo je teplejšie tak pozorujem, že ked sme vonku v kočiari a náhodou do kočiarika zasvieti slniečko mala je hned nervozna plače, alebo ked ju vyberiem z kočiara a svieti slnko tak jej to veľmi vadi. Niekde som čítala že autistické deti máme problémy so svetlom. Aj vaše detičky sú tiež tak isto citlivé na slnko alebo svetlo?

beky1813
7. jún 2019

Preco hned autizmus? Ved je to normalne, musi si zvyknúť. To slnko je ostre, este aj 6 rocnej vadi, ked vyjde z bytovky na slnko, alebo z tiena. Pri mensej som zažívala revy od prvého oteplenia, co jej vadilo slnko

mogaa
7. jún 2019

@ssimona18 bábo by nemalo byť na priamom slnku....jasne že také bábo sa jeduje, ani tebe sa nepáči keď na teba pečie slnko či svieti ti do očí....nehľadaj problém kde nie je....do troch rokov má každé dieťa určité znaky autizmu - napr. fascinácia kamienkami, kockami, kolieskami, v určitom období nereagovanie na meno, nepočúvanie, zaujatie vlastnou hrou a nereagovanie na okolie, či behanie...preto sa autizmus s istotou diagnostikuje až v 3-4rokoch...kamarátka má 4ročného, minulý rok celý rok počúvala že ej syn má svoj svet lebo nepočúval a nereagoval keď učiteľka po deťoch niečo chcela....a je to zdravý chlapec, žiadny autista

dskjhfdlkdjhl
7. jún 2019

@ssimona18 kup si taku clonu na striesku kocika (bolo to pred 17-timi rokmi, snad take existuje aj teraz) a mas po probleme, netreba to hned autizmu pripisovat. Zbytocne riesis dopredu nieco, co absolutne nemusi nastat.

laurita285
7. jún 2019

Inak ja mam 24 rokov a keď vyjdem von že svieti slnko hneď ma štípu oči, po chvíli mi začnú tiecť slzy, ale také krokodílie že ani nevidím kade chodím :D bez slnečných okuliarov sa z domu nepohnem :D

bagre
7. jún 2019

@ssimona18 to je normálna reakcia, veď si predstav seba.. aj môj piští keď naňho zasvieti lúč slnka a má čochvíľa 5. Tvoja nevie povedať tak sa zlostí a plače. Bodka. Žiaden autizmus

pininka1
7. jún 2019

Moje ani jedno nemalo rado keď im svietilo slnko do kociara, preto som stále dávala šatku. Sesternica má autistu a ten miluje slnko a vodu, takže určite toto nieje ukazovateľ autizmu.

evitka83
7. jún 2019

@ssimona18 tomu sa hovori svetloplachost. Niekto je na to skratka citlivejsi...

zanetkafilipko
7. jún 2019

@laurita285 ...asi si autistka😎

patka06
7. jún 2019

Podľa mňa je to normálne, veď aj dospelý nosia slnečné okuliare. Dcére to tiež od malička vadilo, na kočíku som mala slnečník, potom nosila šiltovku alebo ľahkú šatku so šiltom, cca od 4 rokov keď jej to vadilo kvalitné slnečné okuliare, postupne si zvykla.

janatomova
30. jan 2020

@evitka83 ahoj, presne tak... Môj syn mal teraz tri roky, nikdy nemusel aby mu svietilo slnko do tváričky, teda som vždy kočík otacala tak aby mu nesvietilo.... Minulú zimu keď napadol sneh, mi malý začal odmietať prechádzky, ani na dvor nechcel ísť sa sánkovať.... V lete tiež išiel von keď už bol chladok.... A do bazéna detto.... Začalo sa to stupňovať, začal sa hádzať o zem, únava, vyhľadáva tmavé miesta.... Nevedel rozprávať tak nevedel povedať ze mu vadí svetlo..... Len vedel ukázať ze ho bolí hlávka.... No to už bolo na dennom poriadku, začal vracať,..A na to hned to bolo v septembri začal konečne rozpravat.... Konečne sme sa dozvedeli co sa deje a objednali sme sa na očnú kliniku do Martina.... Tam nám povedali ze je svetloplachý... A nieje autista😉.... Dieťa ktoré nevie rozprávať, dá najavo svojim spôsobom že mu niečo vadí, plač, hnev, hádzanie sa o zem a v našom prípade niekedy si aj buchal hlávku o postel ci gauč...😁