4 ročný syn sa sťažuje na bolesť nôh

martina28p
2. apr 2012

milé mamičky,mám pomaly 4 ročného synčeka,ktorý sa v poslednom období sťažuje,že ho bolia nožičky,asi začiatkom marca bol chorý,boleli ho už týždeň predtýmn kolienka,nevládal chodiť,aj občas spadol,aj ked sme išli zo škôllky,tak mi hovoril,že ho bolia kolená,ale nepripisovala som tomu velkú váhu,myslela som,že sa tam ponaháňal,že je unavený,ked však ochorel,vyčítala som si to,aj som to hovorila doktorke,tak ho pozrela,vraj môže to byť z roastu,alebo aj z choroby,tak sme ich natierali alpovým kémom....prestal o bolesti hovoriť,teraz je to tu zas,ale bolia ho členky...tak neviem z čoho,len moja svokra tvrdí,že to je zmena počasia,že to aj deti preciťujú...ale je to naozaj možné,že by dieťa bolo meteosenzitívne? (ak je to správny výraz) ja tomu neverím,aj som jej oponovala,že určite nie...prosím vás,máte s tým nejaké skúsenosti? názory? dakujem

magic08
2. apr 2012

@martina28p urcite by som s dietatom sla k lekarke, nech mu spravi vsetky mozne aj nemozne testy... radsej, ako nieco podcenit a potom si to vycitat...
vela zavaznych ochoreni zacina prave tym, ze sa dieta stazuje na bolesti noh...
drzim palce, nech to nie je nic vazne...

tinki
2. apr 2012

@martina28p presne tak, vyšetrenia treba v každom prípade, lebo nemusí to byť nič, ale môže byť aj vážne. Možno doktorka neriešila, lebo si to spomenula len raz. Povedz jej, že sa to stále opakuje. Rastové bolesti sú v zväčša v noci. Deti v noci plačú, že ich bolia nožičky. Cez deň po nejakej činnosti, napríklad po behu, hraní, môže byť aj,že má ploché nožičky. Nám sa to nemusí zdať a ortopéd povie, že sú ploché. Tiež tam môžu byť reumatické bolesti, alebo potravinová intolerancia spôsobuje bolesti nožičiek. Odber krvi nech vám spravia a na ortopédiu choďte, tiež to môže byť aj z chrbtice. Dnes deti ak skoro vyrastú, niektoré majú od malička krivú chrbticu..dúfam, že som ťa nenastrašila. Ale radšej choďte, aj malému sa uľaví.

alusha
2. apr 2012

@martina28p poziadaj lekarku o komplexne vysetrenie, my sme tak boli teraz, lebo maly dlho teplotoval, poslala nas na infekcne, zobrali mu vela krvicky a spravili vseeeetky mozne vysetrenia, vytery, proste vsetko, nastastie to bola len viroza...
ako hovoria dievcata, moze to byt z rastu alebo ploche nozicky, chrbtica, viroza, alebo napr. aj borelioza sa prejavuje bolestami sliach a klbov... budes urcite spokojnejsia, ked ho vysetria a vsetko bude ok 🙂

martina28p
autor
2. apr 2012

dakujem za rady

mata128
2. apr 2012

@martina28p nasa mala ma skoro 7,na bolest noh sa nestazuje,no minuly rok sme mali neuroboreliozu a na kontrolnom vysetreni sa nas neurologicka pytala,ci ju nebolievaju nozicky,lebo vraj ma podozrenie na miernu skoliozu.ja by som s nim radsej lekarke zasla

kikushka2386
6. jún 2012

@martina28p ahojky ak sa smiem opytat bola si s malym u doktorky?lebo mali sme rovnaky problem.ked bola najstarsia mensia tiez ju to casto bolelo ale pripisovali sme to k tomu ze rastie.tiez sme to kade cim natierali.a neskor to preslo.ak je to nieco vaznejsie chcem sa neskor vyvarovat aby to nedopadlo horsie.

habibi78
6. jún 2012

@martina28p moja sa na to stazovala tiez, boli sme u ortopeda, urobil jej sono aj uzv noziciek, uzavrel to ako tzv.rastove bolesti noh, ktore deticky pocituju do 6 rokov.... 😉

habibi78
6. jún 2012

@martina28p sono aj RTG...

mummy01
6. jún 2012

@martina28p chod radsej na vysetrenie.Aj dieta moze byt meteosenzitivne ale urcite sa to neprejavuje bolestou klbov 😉 ja mam meteosenzitivnu dceru ale u deti sa to prejavuje skor zmenou nalady....

martina28p
autor
6. jún 2012

@kikushka2386
@habibi78
@mummy01 ahojte,priznám sa že sme na vyšetrení neboli,potom akosi o tom prestal hovoriť,ale som si povedala,že ešte raz sa bude sťažovať,tak isto podstúpime nejaké vyšetrenia,najprv detská doktorka navrhla odber krvi na test zápalú a infekcie

alusha
6. jún 2012

@martina28p ja sa chcem podelit o skusenost... pisala som sem uz pred tym, ale to sme este nemali s niecim podobnym skusenost... asi pred mesiacom sa mi tentokrat starsi syn zacal stazovat, ze ho boli koleno, rano s tym vstal, zacal padat, no neskutocne som sa zlakla, nevladal vobec chodit, den predtym este lietal, behal... hned ma vsetko mozne napadlo, tak sme este v ten den pobehali doktorov, krv, neurologiu, vsetko... a nakoniec vysvitlo, ze z virozy, ktoru dva tyzdne predtym prekonal mu to preslo na kolienko... trvalo to dva- tri dni a ako prislo tak odislo... zobrali mu vsetky odbery, neurol.vysetrenie, ocne pozadie, vsetko ok... chodili sme na neurologiu na kontroly, ale vsetko ok, tak mozno to bolo nieco podobne aj uvas... tie virusy su teraz hnusne a doktorka hovorila, ze casto mava take pripady, ze dieta ani z postele nevedelo vstat a o par dni bolo ok 🙂

zuziakubko
30. sep 2015

Dobrý den,

chcem sa spýtať, či nemáte skúsenosť s bolesťou nožičiek u 3-4 ročných detí, konkrétne chodidiel. Syn má ploché nohy, nosí ortopedické vložky, no nedávame mu to vždy, do škôlky ich nosí ale pravidelne. Napriek tomu sa večer sťažuje na bolesť chodidiel, konkrétne na päte. Niekedy je to jedna nožička, niekedy obidve. Niekedy raz do týždňa, niekedy viac krát, niekedy ani jeden raz. Neprikladali sme tomu dôležitosť, keďže je syn skoro o hlavičku väčší ako jeho rovesníci, ja ako malá som mala detskú reumu, brala som detský acilpirín. Myslíte si, že by som mala napriek tomu vyhladať lekára alebo je to normálne u tak vysokých detí? Ďakujem

ludwig01
18. sep 2021

@alusha Dobry deň prajem. Práve zažívame niečo podobne. Chcem sa vás opýtať , ako dlho Vám to trvalo ? Nechodenie. Moj syn má 5 r. Bol chorý , dlhšiu dobu strašne kaslal , teplota. A zdalo sa že už je zdravý. A odrazu nepostavil sa na jednu nohu. Okamžite som utekala k Dr , ortopéd spravil röntgen , nič tam nebolo , poslal na odbery a do nemocnice detskej na vyšetrenie. Komplexne. Všetky výsledky boli ok. Ale chlapec sa sťažuje stále na koleno a nevie na jednu boji vôbec stupit. Som nesmierne zúfalá , je to už 4 deň. A záver Dr že viróza mu udrela na koleno. Je to možné ? Ako dlho Vám pretrvávali bolesti ? Ďakujem.

alusha
19. sep 2021

@ludwig01 to uz bolo velmi davno, syn je uz 13 rocny chlap, 😁 ale ako som pisala, tiez to bolo z virozy a trvalo to nejake tri dni, potom to preslo a viac sa nezopakovalo... Dr mu predpisala nejake vitaminy a doplnky len vtedy, odznelo to same po par dnoch.

beruska.jk
19. sep 2021

@ludwig01 syn mal pred 2 rokmi niečo podobné. Asi 2 týždne po viroze a kašli ho začala bolieť noha, prestal chodiť a doslova plakal doma od bolesti aj napriek podavanym liekom od bolesti. Naša pedi mala hneď podozrenie, že je to následok virozy, postihuje to kĺby, v synovom prípade bedrový kĺb. Spravili mu rontgen, sono, boli sme na ortopédii. Aj ho hospitalizovali na par dni,mal veľké bolesti. Prešlo to asi po 5-6 dňoch, úplne. Takže áno, stáva sa to po viroze. Vyzerá to desivo, chápem tvoje obavy. Boli sme na kontrolnom rontgene po 2 mesiacoch, všetko OK. Syn mal 7 rokov vtedy.

aaalena
13. jan 2022

@tinki dobrý deň, vo vašom komentári som sa dočítala, že potravinová intolerancia spôsobuje bolesti nožičiek. Viete mi o tom niečo bližšie povedať? Ďakujem

miriam11
13. jan 2022

@martina28p je potrebné dopĺňať vit. D.