40tky horúčky 😞((. Ako malej pomôcť?

sweetberry
2. apr 2008

uz som z toho zufala ...od vcera to pretrvava neviem uz ako amm amlej pomoct neustale sprchy zabaly .......a stale dokola pokazde sa to varti na taketo nehorazne stupne ;(((((

vavka33
2. apr 2008

Vesi,ja som nemyslela cenu,aj ked ma napadlo,ze niekto na to zareaguje. 😀
Ale musi to byt prava pepsi,najlepsie je ta v sklenenej flaske. 😉 ta by mala byt prava 😅

vavka33
2. apr 2008

ked som ju ja osprchovala,skoro sa zjancila.Tak sme si vzdy dali kybel so studenou vodou a kazdu minutu som jej vymienala zabaly.Niekedy trvalo aj dve hodiny,kym som jej ju zrazila na 38st.potom som odpadavala od unavy.a za par hodin som to robila zas

vesi
2. apr 2008

ja viem vavka, ved hej "trafená hu zagágala" 😀 😀 😀

sweetberry
autor
2. apr 2008

ja som jej naprv davala vlaznu sprchu znasala to obdivuhodne ja by som to nezniesla
ale ked som jej dala v tej 40tke ten diazepam tak som ju ani pomaly prebrat nemohla tak som jej dala apson tie zabaly

vavka33
2. apr 2008

nenechaj ju spat v takej teplote!ja som vzdy malej citala.Oni mozu upadnut do bezvedomia-to nie je strasenie,ale je to tak.

vesi
2. apr 2008

u nás staršia dcéra v pohode zvládala sprchy, mladšia hysterčila, tam sa mi to neosvedčilo, no musím poklopať, ona nie je taká náchylná na vysoké teploty ako staršia...

sweetberry
autor
2. apr 2008

hmm to je blbeee

vesi
2. apr 2008

a viete ako zistíte, či spia alebo sú v bezvedomí? treba dieťa štipnúť a ked sa pomrví alebo inak zareaguje, tak len spí.... no tá moja spáva tak tvrdo, že som sa vždy zľakla a potom su ju fakt silno štipla kým zareagovala 😅

sweetberry
autor
2. apr 2008

mame 38.2 mam ju dalej trapit zabalom zu preslo aj tolko casu ze jej mozem este dat nurofen capik

vesi
2. apr 2008

daj jej nurofen... ked to klesá dole, tak dávam len lieky....

sweetberry
autor
2. apr 2008

vesi aj som na nu uz vcera normalne zacala krocat aby sa prebrala tak som sa zlakla celu noc som nespala bdela nad nou dala som si uz 4 ty ibalgin nepomohklo uz sa tym dopovat nejdem ani kava ani nic ide mi halvu roztrhnut

sweetberry
autor
2. apr 2008

vesi uz ju nebudem teda teraz trapit este daslim zabalom dam jej len nurofen hej ??boze pripadam si jaka malaa

sweetberry
autor
2. apr 2008

teraz som si spomenula vcera som jej dala diazepam chcela som aby sa posadila a zapila ho....a my berieme este take ine lieky stale su to take zuvacie tablety ktore rozhryze...no a ja jej vravim simi toto musime zapit a ona sa zacala jedovat a zacala to kusat a nechcela to zapit to ste mali potom vidiet ten vyraz tvare...zrejma to nebolo s prichutou ako tie zuvacie 😅

vesi
2. apr 2008

viem ako ti je, držím palce, aby to šlo už len dole. ked sú deti choré, tiež nespím a ešte si dávam v noci budík každú hodinu kvôli meraniu teploty a druhý deň som ako po fláme 😅

tak ma napadlo, že pred cca 3 tt aj moja nikolka mala teplotu, ktorá nešla dole, ale vtedy som poslala manžela s ňou na pohotovosť, lebo som mala doma len 4 ročný diazepam, tak som mu nakázala, nech dá predpísať nový... pre istotu. trvalo to len 2 dni, tak dúfam, že aj u vás to rýchlo skončí 😉

vesi
2. apr 2008

sweet 😀 chúďatko... netráp ju zábalmi, ja osobne som toho názoru, že pokiaľ zaberajú lieky, tak dieťa nebudem trápiť dalšími zábalmi ak to nie je nevyhnutné...hmm za toto by ma niektoré mamičky ukameňovali 😅 😀

sweetberry
autor
2. apr 2008

ste take zlate ze ste tu so mnou ....
no my hovor vesi ja som ako mechom udreta ako v sne a to neviem ci nebudem musiet ist zajtra do prace na skok.....do vecera .....som jak troska to nezvladnem je toho moc na mna teraz ......najradsej by som sa vykaslala na pracu boooze ked to nejde ......ano vesi aj aj dufam ze zajtra tro bude uz o inom

vesi
2. apr 2008

a nemôžeš sa dať s malou aspoň do piatku vypísať, alebo ešte deň dovolenky zobrať?
čo by som ja dala za to, aby som mala internet vtedy ked sme to zažili prvý krát... 😅 preto sme tu, aby sme si radili, kto poradí najlepšie, ak nie ten čo to zažil? 🙂

sweetberry
autor
2. apr 2008

vesi daal som sa vypisat na ocr...ale mne robota stoji vies a nik ju za mna nespravii a potom ako vysvetlim tym ludom co si budu na mna stazovat ze viete ale ja som mala v horuckach dcerku zite si z coho chcete :(

vsak prave...vesi ja si tiez vravim ake je to fajn ze tie mamicjky dnes nemusia chytat az taku ponorku an tej amterskej alebo ked potrebujes pomoct mozes as opytat sut u skvele fora na to

vesi
2. apr 2008

mám internet menej ako 1 rok a dnes nechápem ako som bez neho mohla existovať 😅

ked som náhodou objavila MK, tak som tu bola až do noci, normálne zo mňa bola závisláčka 😀 😀 a našla som si tu kamošky, s niektorými sa poznám už aj osobne, k materskej by malo byť povinné aj zavedenie internetu 😀 😀

sweetberry
autor
2. apr 2008

vesi ale vazne kolko mamiciek je mozno samych bezradnych doma ...... myslim si ze je to pomoc aj ta komunikacia ze aspon teda virtualna alebo ak anhodou nepoznas vo svojom okloli mamicky ada as aj takto zoznamita zorganizovat prechadzky paraaada

zuzitka
2. apr 2008

uz je dobre? 😉

inak s tou coca-colou som to pocula tento vikend, teta ma tym ohurila.... ze coca cola proti hnackam 😵
lebo prave mali cela rodina hnacky - vracacky... proste crevnu chripku 😒

ale ked si spomeniem na taky mail, ze coca-colou cistili aj wc..... 😅 tak neviem neviem....

vesi
2. apr 2008

presne tak, pri prvej dcére by som ocenila možno viac internet ako pri druhej, kde už nejaké tie skúsenosti mám... ale aj teraz ho samozrejme oceňujem 😀 moje kamošky zo školy sa rozutekali po svete, takto som si aspoň našla aj nové, občas sa tu dobre pobavím a nájdem aj rady a pomoc ak treba... 🙂

vesi
2. apr 2008

zuzitka, na hnačky a vracanie colu používam, záchod som s ňou ešte neskúšala čistiť... 😀 😀 😀

zuzitka
2. apr 2008

😀 😀 😀
ani ja.....

ale potom asi co obsahuje ta cola ked to vie vyzrat spinu na wc??
nas tatinko sa nalieva len colou..... takze hnacka unho asi nehrozi do konca zivota 😀 😝 😀

vesi
2. apr 2008

zuzi, asi radšej nechcem vedieť čo obsahuje, hlavne, že je univerzálna 😀 😀 😀

zuzitka
2. apr 2008

😉 😉 😉

sweetberry
autor
2. apr 2008

zuzitka vsak to ze ake svinstvo to je ale vezmi si tie lieky aj to je ..... 😨 🤐 🤐 🤐 🤐

a zachod som neskusala kolou cisiti ani ja ale vraj to pomaha aj baterie sa budu lesknut z nej :DDD

otrivinkajanka
2. apr 2008

vesi a ty nejako zanedbavas ds,,,, 😉 ja som mojej dcere na hnacky davala smectu a hylak ked mala teploty tak panadol sirup a vzdy jej to zabralo hlavne treba davat dostatok tekutin nech sa neodvodni

vesi
2. apr 2008

janka, lenže u niektorých detí len toto nezaberá, bud rada, že to u vás zaberá, lebo u mijej staršej, určite nie....
a na hnačku, staršej stačí smecta, do mladšej ju nedostanem ani náhodou, jej v takýchto prípadoch dávam nutrolin B, prísnu dietu bez mlieka a mliečnych výrobkov a neperlivú minerálku...a tú colu po lyžičkách... 🙂

sweetberry
autor
2. apr 2008

ano nutrolin b to som davala aj ja myslim ze ten je dobry pre celkove obnovenie mikroflory hlavne aj pri podavani antibiotik ktore ju narusaju a sposobuju aj hnacky