40tky horúčky 😞((. Ako malej pomôcť?

sweetberry
2. apr 2008

uz som z toho zufala ...od vcera to pretrvava neviem uz ako amm amlej pomoct neustale sprchy zabaly .......a stale dokola pokazde sa to varti na taketo nehorazne stupne ;(((((

sweetberry
autor
2. apr 2008

😢 😢 😢 😢 😢 😢

andrea78
2. apr 2008

mám s týmto skúsenosť spred cca 2týždňov:
čípky nurofen si dávala? nie paralen, ten ani mojej malej nezaberal, no nurofen takmer okamžite a srchovala som ju p3-4 krát po sebe, pokiaľ tt neklesla.....pomohlo to

ak sa ti ju nepodarí zraziť, neváhaj a choď na pohotovosť, no tam s ňou budú robiť to isté

krajcoanka
2. apr 2008
sweetberry
autor
2. apr 2008

ano presne nurofen capiky mam kedze mi vcera zvracala a tak v sirupovej forme brufen nemalo zmysel davat tak som jej dala caopik kombinujem to s tou sprchou ale teraz ma opat 40tku a daal som jej diazepam bojim sa tych krcov ......je uplne mimo spinka ako drevo tak jej davam zabaly kazdych desat minut...stale sa tie horucky vracaju...vcera sme boliu lkeraky dala nam aj antibiotika ale inak ako kasel sa jej to neprejavuje ma iba tie horucky vravela ze ma zapalene hrdielko priedusky zatial ciste
dnes sme pani doktorke volali aby sme jej povedali ako dalej postupujeme zajtra ju mame informovat znovu je to strasne ked sa takto pozeras na svoje bezvladne dietatko a snazis sa pomoct ako vies zistujes cim jej mozes pomoct a stale je to akoby rovnake
tych 40tok som sa fakt zlakla ked uz mala skoro 41 uz som sa fakt citila hrozne a hlavne ked ta ani nevnima 😢 😢

krajcoanka
2. apr 2008

suhlasim s andejkou. budu jej tam davať stud. sprchy- pravdepodobne. Ale budte opatrný, lebo vysoká horúčka je pre dieťa nebezpečná! Hlavne sa nesmie dehydrovať!Ja som davala vinne zabaly na hrud a striedala som ich každe 2-3 min.davala som aj paralenl čípky.
veľa zdaru! 😉

sweetberry
autor
2. apr 2008

dakujeme......uz jej robim treti zabal kleslo nam to teraz na 39.4.....cela sa chveje sedim pri nej hladkam ju mojko

sweetberry
autor
2. apr 2008

😖

andrea78
2. apr 2008

sweet...ak to do večera nejako nezvládnete, choďte na pohotovosť, lebo sa to môže skončiť nedobre...nechcem ti ani hovoriť, čo sa stalo kolegininej dcérke, dlho čalkala doma...
na zvracanie u nád dokonale s spoľahlivo zaberá originál coca-cola, žiadna iná náhrada, dávala som jej to aj teraz, je to sladké, obsahuje kofein, povzbudí ju to, posilní, nevyvráti to...niekto povie, že je to blbosť a treba dávať kulíška a rôzne obdobné prípravky a pridá dlhú prednášku o ionitoch, ktoré sú v tom a ich účinkoch, no naša simi to okamžite vyvráti, takže cola to istí
akonáhle do nej dostaneš tekutiny, tak aj teplota sa pozastaví, je to to najdôležitejšie

inak ked bola moja dcéra vo veku tvojej (volá sa rovnako), nastala rovnaká situácia, nakoniec ma nepoznala, nereagovala, leb ležala a ani hlások nevydala, doktora sme volali domov, okamžite nás poslal na pohotovosť, tam ju nechali, napichli na infúzie )presne kvôli tekutinám) a na druhý deň teplota klesala...takže neboj sa a hlavne neváhaj (ja dodnes ´dakujem bohu, že sme s ňou išli a nesnažili sa to zvládať doma)

daj potom vedieť, ako ste pokročili, držím palce 😒 viem čo je strach o dieťa a tá strašná bezmocnosť😒 (no to vie každá z nás)

sweetberry
autor
2. apr 2008

davam jej pit posrkava ale aspon pije kazdu chvilku ejj ponukam.....tekutiny
ano vsimla som si ze amme dcery s rovnakym menom
vsak prave ta bezmocnost vcera teda dnes o tetej arno som si oci sla vyplakat som ju sprchovala v tomto case boal taka statocna moja je to hrozne :(

krajcoanka
2. apr 2008

tak čo moja, robíš tie zábaly? Pomáha? Myslím že to zvládnete! 😉 Bud trpezlivá! Môj malý vrešťal pri zabaloch, ale vždy som ho pripravovala na stud. zabal odpočítavaním. 😉 Bude dobre! 🙂 😉

sweetberry
autor
2. apr 2008

no malinak az moc dober spolupracuje..aj tie sprchy si myslim ze zvladal az moc dober aj ked mrncala je taka statocna ...... 😒

sweetberry
autor
2. apr 2008

mame 38.8 pokracujem v zabaloch uz mi aj trolilinku papala takk som rada aj za par tych lyziciek

ukana
2. apr 2008

skus namiesto zabalu napustit vanu letnou vodou ( 37C) a nechat dieta v nej na chvilku 🙂 tekutiny, aby mala nebola dehydrovana. drzim place ☹

sweetberry
autor
2. apr 2008

no to sme robili vcera ale ked ma take stavy ze ma ani nevnima zvlast potom diazepame tak ejj robiom v spanku zabaly vsak ju pomaly neveim ani prebrat ☹

andrea78
2. apr 2008

no paráda, len tak ďalej, navečer jej to určite zase vystúpi, tak po 17čakaj zhoršenie, no keď sa to podarilo teraz zraziť, tak je dobre, ste na dobrej ceste

držím palčeky, budem na vás myslieť, večer prídem pozrieť, tak daj vedieť, ako sa máte 😉

sweetberry
autor
2. apr 2008

dakujem andrejka..ja viem ze to bude stale hore dole to ako vcera sme sa etsili ako to klesloa potom behom pol hodiny to tak stuplo ze som mala sok otras
pokusim sa dat vediet a vdaka za drzkanie palcekov

vesi
2. apr 2008

tak so 40 - tkami mám bohaté skúsenosti, žiaľ aj s febrilnými krčami. pri týchto teplotách môžeš striedať každé 3 hod. pralen a brufen (raz jedno, raz druhé) a tie sprchy samozrejme. ale tie 3 hodinové intervaly so striedaním liekov nám zaberali. Mám to od našej Dr. môže sa to striedať pri takýchto teplotách...

krajcoanka
2. apr 2008

zvladli to naše stare mamy, zvladneme to aj my! Prejde to, neboj! dojdem kuk! 😉

sweetberry
autor
2. apr 2008

ojooj vesii.... 😕 ....febrilne krce.....
ano aj to som uz poruslia ze kazdych 6 hodin ved to bolo nenormalne daleko ....tak som jej daal spon polovicu brufenu

vesi
2. apr 2008

hovor mi o tom, zažila som to pri prvej dcére, ked mala 1 rok, odvtedy mám doma diazepam a brufen aj paralen v sirupe aj v čapíkoch 😝 kludne jej to môžeš striedať každé 3 hodky ako som to písala 😉 ja som vtedy volala na mobil našej Dr. bolo to v nedelu a ona mi kázala takto to dávať a to mala vtedy 1 rok aj niečo...

vesi
2. apr 2008

a tiež bola vtedy chúdatko zničená a ani nereagovala na studené zábaly, tiež ich potom viac menej prespala, nechcem to už nikdy zažiť 😝 😅

otrivinkajanka
2. apr 2008

vesi 🙂

vavka33
2. apr 2008

Sweet,citala som,ze baby pisali,ze na zvracanie je coca-cola.Ano je to tak a na vysoke horucky je pepsi cola.Skus.
Aj vanes-moja dcera mavala take horucky,viem ako sa citis,lebo aj ja som to s nou prezivala.Drzkajte sa a malej nech sa coskoro ulavi.

sweetberry
autor
2. apr 2008

vavka vdaka .....no s tou colou to som neskusala ani ju doma neprechovavame nestaci cierny cah aj ten obsahuje kofein ?

vavka33
2. apr 2008

Ja neviem,viem,ze tieto dva napoje su specificke niecim,co pomaha presne na tie dve veci.Tiez som to nechapala,ale zabralo len to!!!!skus,za to nic nedas,hm

sweetberry
autor
2. apr 2008

no uvidime ;)

vesi
2. apr 2008

ale dá, cca 35,- sk 😀 😀

ale vážne, to som nevedela, dobré vedieť 😉

vavka33
2. apr 2008

potom napis. 😉
a zabaly jej ako robis?
U nas zabralo chladit celo,lytka a zapatia.cele telicko som jej pri takych vysokych teplotach nebalievala,lebo hrozi zapal pluc

sweetberry
autor
2. apr 2008

vesi 😅

vesi
2. apr 2008

ja dávam vlažné sprchy...