5 mesačný syn má alergiu na kravské mlieko

petulko
29. jan 2017

Ahojte mamičky prosím vás o radu mám 5 mesačného synčeka a je alergický na kravské mlieko doktorka nám predpísala Nutrilon alergi care ale nezmenilo sa nič je vysipany po celej tvári aj po nozkach má ekzém aj kozna nám napísala masť no nevidím žiadne zlepšenie máte niejake skúsenosti s tým ďakujem za info

petulko
autor
31. jan 2017

@petulda333 ďakujem za info áno sme objednaný aj u alergologa .

petulko
autor
31. jan 2017

@kacena4 diagnóza L209

kacena4
31. jan 2017

@petulko diagnóza L209 je atopicka dermatitida nie alergia na mlieko
@petulda333 Nutrilon Allergy Care obsahuje bielkovinu kravskeho mlieka rozštiepeniu na jednoduchšie peptidy a aminokyseliny, t.j. uplne nehodne mlieko pre niektorych alergikov na BKM ☹ ty potrebuju neocate, podla mna total grcka ale co uz ked potrebuju tieto deti nejake mlieko tak aspon to kym nevyrastu
a ano ako pisu dievcata moze sa vyhadzovat kludne aj z mrkvy, my napr. z korenovej zeleniny, ci z ovocia my zo vsetkeho okrem hrusky, obcas je to des, ale postupne sa to da zistit co ano a co nie a potom je tu este histaminova intolerancia aj to je des rano uvaris a na obed ked das jest tak sa ti moze dieta vyhadzat z histaminu z jedla ☹ a na druhy den je ciste ale ak je stale vyhadzane je to o inom... treba len hladat z coho to je

babatkoo
31. jan 2017

@petulko my sme riesili toto na gastre. U nas sa nakoniec nepotvrdila intolerancia (alergiu tak male deticky nemaju. Az od 3 rokov ked tak spravia krvne testy na alergiu a na zaklade tych vysledkov sa potom riesi stav dietata). Nam zatial predpisala doktorka z gastra nejake speci mlieko nazov uz neviem. A kase SINLAC od nestle.

kacena4
31. jan 2017

@babatkoo mozno prave preto ideme prave my na pridem do nemocky a tam nam budu robit testy na BKM, lebo uz 2x sme boli hospitalizovany pre akutny opuch (anafilaxiu) po celom tele aj vysyp nezaberali poriadne ani kortikoidy a zlepsila sa po nasadeni neocate tak uvidime ci je to len potravinamy alebo aj mliekom. teraz sme stabilizovany. prvykrat sme tam boli ked mala rok

petulda333
31. jan 2017

@kacena4 tak mojemu to allergy care vyhovuje uplne aj ma krasnu plet a presne ako pises moze to byt z cohokolvek,treba len sledovat,moj ma tiez par veci z ktorych sa vyhadze,navyse je atopik takze to je des

babatkoo
31. jan 2017

@kacena4 boze :( to mi je hrozne luto. Ja som mala anafilakticky viem co to je... moj bol tiez od zavadzania prikrmov nonstop vyhadzany. Riesili sme celiakiu aj BKM, robili mu geneticke testy a aj nam. 3 mesiace drzal dietu. Ziadne mlieko iba moje ziaden lepok, ovocie iba dusene aj to iba jablka... esteze boli malinky a dalo sa vybrat z prikrmov. Po tej 3 mesacnej diete sme zacali postupne zavadzat potraviny. Po lyzickach, kazdy den trosku. A cuduj sa svete dnes ma 20 mesiacoc a okrem pomaranca a skorice moze papat vsetko. Velmi vam drzim palce 🙏 Na gastre vam urcite predpisu mliecko dokym nebudu vysledky. Bodaj by z toho vyrastol.

petulko
autor
1. feb 2017

@babatkoo ďakujem

janickacrazy
1. feb 2017

@babatkoo To máš odkiaľ, že alergiu také malé deti nemajú? To je blbosť. Mojmu synovi zistili aj alergiu aj intoleranciu v 6mes.

babatkoo
1. feb 2017

@janickacrazy od lekarov 🙂 ja som absolvovala so synom v jeho 12 mesiacoch testy na alergiu a aj testy u gastrologa. Krvne testy na alergiu mozu byt falosne negativne. Tak mi bolo povedane, a u nas aj potvrdene.

babatkoo
1. feb 2017

@janickacrazy syn mal pozitovnu alergiu na lepok. Obe hodnoty zvysene. Pricom sme mali podozrenie my doma na BKM. Po vysledkoch sme tmuseli na dietu. Nasledne sme absolvovali gastrologiu. Kde mu robili dalsie testy a jedny boli aj geneticke. Ktore vysli negativne. Lekarka povedala ze tym ze vysli geneticke negativne nikdy nebude z neho celiatik. Jeho telicko len takto reagovalo na zavadzanie prikrmov a lepku. Po diete teda po obdobi kedy lepok nejedol a zacali sme mu ho znova davat, opakovane testy uz boli negativne a reakcia tela ziadna. Preto mi bolo povedane ze na testy o alergiach u tak malych deticiek sa nema spoliehat.

janickacrazy
1. feb 2017

@babatkoo Samozrejme, to chápem, že možu vyjsť falošne pozitívne/negatívne testy, ale to neznamená, že také malé deti nemožu mať alergiu. Vyvodila si si z toho úplne nesprávny záver a možeš pomýliť iné mamičky. Moj prostredný syn má aj alergiu aj intoleranciu laktozy už od 6mes., teraz má 6 rokov a stále to unho pretrváva. Najmladšiemu synovi vyšli testy negatívne, ale napriek tomu má s mliekom problém a vobec ho nemože, prostrednému vyšli pozitívne aj v 6mes. aj teraz nedávno. Je to rozne a u každého individuálne.

babatkoo
1. feb 2017

@janickacrazy ano mas pravdu zle som to napisala 😖

janickacrazy
1. feb 2017

@babatkoo To nevadí, stane sa, len mi išlo o to, aby si to potom niekto zle nevysvetlil. 😉

babatkoo
1. feb 2017

@janickacrazy ano jasne, mas pravdu. Potom mi to docvaklo. Myslela som tie testy ze mozu byt falosne 🙂 alergiu mozu mat, nrdoslo mi to. Moj maly tiez ma alergiu na framykoin 😒 od uplneho babatka.

luciahaluskova
1. feb 2017

Ahoj,mojej malej nikto testy na alergiu nerobil ale bola stále ekzemova celá a veľmi grckala aj 4hodiny po vypití flasky,zmenila som jej mlieko na kravske a moc jej to pomohlo,ekzemy sa stracaju a uz nevracia..pozerala som na nete a da sa zohnať aj na svk len ho treba asi objednať..len neviem ci deti s alergiou na BKM môžu kozie to som nestudovala

petulko
autor
1. feb 2017

Dnes som si bola v lekárni po sunár premium ha1 tak uvidím ako bude synček mlieko znášať a či ho bude chcieť piť

luciahaluskova
1. feb 2017

@petulko prepáč v mojom v príspevku malo byt ze z kravského umelého mlieka som zmenila na kozie umelé mlieko a to jej veľmi pomohlo.Spravila som preklep...

mamimami11
2. mar 2021

@petulko dobrý večer prosím Vás ako ste nakoniec dopadli s tým atopickym ekzemom ??citam že ste mali potvrdenu alergiu na kravskú bielkovinu
My sme na to rovnako a mliecko Nutrilon allergy care nám vôbec nezabralo 😔😔😔ekzém je bohužiaľ rovnaký ...dakujem za info viem že to bolo u vás 2017 roku

mamimami11
2. mar 2021

@kacena4 dobrý večer prosím Vás máte niekoho vo vašom okolí komu nezabralo mlieko Nutrilon allergy care keď ma dieťa (5mesiacov velky ekzém hlavne na tvaricke) a následne mu bolo odporučené neocate a zabralo to?? Dakujem za info 😉

kacena4
3. mar 2021

@mamimami11 ahojo no allergy sme nebrali je to mlieko pri alergiach (hociakych) je to vlastne len setriace mlieko, nic viac, maju ho rozne znacky nie len nutrilon, nam dali hned neocate co je specialne mlieko na BKM to nam pomohlo

mamimami11
3. mar 2021

@kacena4 takze Vám zabralo to neocate tak super👍🏻🙏 dufam že aj nám to zaberie lebo chuďa malinké stále je nervózny a suché červene svrbiace ložiska ma😔
Dakujem Vám