5 mesačný synček nechce piť čajík. Čo robiť?

monikaaa89
31. jan 2014

mile mamicky, prosila by som vas o pomoc, mam 5 mesacneho synceka, ktory bol malo kojeny, takze uz zaciname s prikrmami... papa pekne, postupne mu pridavam do stravy to co moze.. ale ide o to ze mi nechce pit cajik ani cistu vodu, teda pije ale len po lyzicke a to len tak 10-20ml denne, viem ze je to malo. ale ked mu dam flasku s cajom tak s nej netaha, iba si ju prehadzuje v ustach, smejka sa,ale nepotiehne , uz som skusala aj inu flasu s inym cumlikom ale nic nezabralo, akurat potom ked ma papat miliecko, tak nechce kym nezysti ze to nie je caj... ked bol malicky, pil aj cajik s flasky a zrazu nechce.. skusala som aj rozne caje ale nepotiahne s flasky nic... prosim poradte aby zacal pit s flasky.. dakujem pekny den

lenkakrcahova
31. jan 2014

Tak skúšajte aspoň tou lyžičkou 🙂..Furt lepšie ako nič..a ponúkajte mu ho častejšie,on raz pochopí,že aj piť mu treba 😉

tjajka
31. jan 2014

Ahoj, moj maly tiez nechcel pit cajik. flasku s cajikom mal stale na ociach a ponukala som mu ju a nakoniec si zvykol. su dni kedy vypije viac, inokedy menej. alebo mu davaj z poharika. ukaz mu ako ty pijes, ake je to fajnucke a podaj aj jemu. mozno mu to bude vyhovovat takto. myslim ze 5 mesacny by si mohol trosku srknut z poharika ked das pozor. 🙂

luba28
31. jan 2014

ja cajik aj prisladim trosilinku a chceme ho na litre,keby sa dalo,....

zuzankamalikova
31. jan 2014

Pozor: Keďže toto je Otázka, každý môže odpovedať iba raz.skuste si kupiť v lekarni striekačku a pomalinky mu vstrekovat čajik do pusky...

amigad
31. jan 2014

moja malá dlho nepila nič, len mlieko a čaj už vonkoncom nie. Teraz už pije vodu, niekedy aj 3 dcl za deň, niekedy len 1,5 dcl. Skrátka jej nechýbalo nič na pitie, len keď sme sa hrali so šálkou. Až raz pri horúčkach, keď mala 8,5 mesiaca začala piť vodu a pije ju dodnes, tiež žiaden čaj ani náhodou - tie popíjam ja čo som jej nakúpila. Ak ho nesmedí a vypije dosť tekutín cez mliečko a polievky, tak sa tým netráp. Raz ho začne baviť voda, vbylievať, polievať, oblievať sa a aby ju dostal bude aj piť.

siska53
31. jan 2014

Skusaj len,cistu vodu,aj,ked bude pit len,po lyzickach. A kedze uz zacinate s prikrmami,skus tie robit tekutejsie a nevvzdavaj tu vodu (caj je zbytocny),skus z poharika,cez slamku...
urcie neslad!!! Nech si zbytocne nenavykne na sladke.kvoli zubkom a kvoli tomu,ze by ti asi nepapal zeleninove prikrmy.
ja som sa poucila pri malom,to,ze malo pije,som,zistila az po odstaveni (11m),tak som robila tekute obedy,lyzickovala vodu. A v lete,ked mal asi 15-16m.,som,mu davala,riedene dzusy uz,lebo som sa bala dehydratacie. Chyba! Teraz mi malokedy vodu vypije. Len,osladeny caj,sirupovu vodu a dzusy,ktore mu casto aj riedim.
dcera pije,uz len,vodu,ta nastatsie pije dobre,ale pri nej,by som,uz neustupila a stale,ponukala vodu.
skus radsej rozne typy cumlikov,poharik,slamku,ale len s vodou. Ja som,sa uz poucila...

ivet1371
31. jan 2014

radšej vodu ako čaj 🙂

chrumka84
31. jan 2014

Skusila by som ho naucit na normalny pohar. V polroku by to uz mohol zvladnut. Ked ho mas na rukach a pijes vodu, tak mu daj ochutnat z tvojho pohara. Zo zaciatku bude asi len olizovat, namoci si pery, ale postupne sa zlepsi. A detick chcu to, co maju dospeli, preto tvoj pohar 🙂. A ked sa nauci pouzivat rucicky, tak si bude v roku drzat pohar sam 🙂.

a2303
31. jan 2014

Podľa mňa treba skúšať vodu, nie čaj. A ostať pri čistej vode, drobčiatko príde vode časom na chuť. Treba skúšať finty, lyžičkou, slamkou, pohárikom. Držím palce! Moje deti pijú dodnes chvalabohu len vodu a mlieko 😉

petrisorka
31. jan 2014

5 mesacny a caj??? No, radsej mlieko ako ho nadajat vodou a cajom... Ja mam 6 mesacnu dcerku a davam jej len mliecko, ved to je najlepsie

magdus275
31. jan 2014

Materské mlieko je dobré na plné bruško dieťatka tak ako aj na uhasenie smedu. Nepotrebuje žiaden čaj.

erina098
31. jan 2014

čaj nepotrebuje,stačí voda a pokial nechce asi mu stačí mliečko.

lorela
31. jan 2014

Robievaj redšie príkrmy, teda vždy nechaj viac vody - viac vývaru zo zeleninky, zemiačikov... 😉. Aj takto mu doplníš tekutiny. Ale predpokladám, že umelého mlieka má dostatok.

jankaba1
31. jan 2014

Ahoj, skus iba cistu vodicku. Moja mala pije vodicku v pohode.

sense
31. jan 2014

ked nechce flasu kup poharik s naustkom ...a radsej vodu ako caj....

alena0305
31. jan 2014

Treba skúsiť miesto čaju džúsik (pre bábätká v skle) riedený vodou alebo ak nič nebude chcieť - tak redší príkrm. Neskôr napr. polievku 2xdenne alebo je som dávala prevarenú vodu aj do strúhaného jablka.

83lenka83
31. jan 2014

Ahoj, moj maly nechce okrem mlieka a vody nič ine, nechce fľašu ani srkalku, nechce piť ani cez slamku iba z pohara.

tomta
31. jan 2014

preco mu davate caj?pre deti je najlepsia cista prefiltrovana voda..cajik ked piju z flasky mozu sa detickam zubky neskor pokazit....ja by som na vasom mieste davala len vodicku pit a ak nechce z flase skuste tu spominanu striekacku...a samozrejme ze do tekutin sa rataju aj polievocky ak mu uz davate..

oksu
31. jan 2014

Moj maly pil uz od dakeho 8mes. vodicku z flasky so slamkou. To sa mu pacilo a tak pil dost.

brady1
31. jan 2014

ja by som nestresovala ked pije mliečko tak ma dost tekutin, neskor inym sposobom začne pit aj ine.

aliza
31. jan 2014

zbytocne sa stresujes. Ak ti pije dostatok mliecka, nemusi pit ine. A urcite nie caj! ponukaj vodu, ale nie vo flasi, ale do poharika so sosakom urcenym od 4.m. Vzdy mu ponukni po prikrme. Vypije kvapku, dve, aj to staci. Casom sa rozpije, ver mi. Hlavne nesiahaj po roznych metodach, ako cukor do caju, ci po roznych dzusoch a pod., len aby dieta pilo. Dolezite je mlieko a pokial ho pije dostatok, nic ine mu netreba. Ak dieta pije z flase ine 'ochutene' tekutiny, ako mlieko, neskor moze dojst k odmietaniu mlieka. Takze bud rada, ze ten caj z flasky odmieta 😉

zlamama
9. máj 2014

My sme tiez zacali prikrmovat od 5.mesiaca a tiez mi nechcel vodu a caj uz vobec nie, len ked bol vonku a bolo velmi teplo tak vypil vodu z flasky, a pri papkani trosku ked potreboval zapit. Ale inak velmi nechce. Ma uz 7 mesiacov a stale pije velmi malo vody. No zistila som ze skor vypije z poharika alebo z flase bez cumla. Asi preto ze vidi nas tak pit,tak to tiez skusa. Len stale vela vylieva tak mu ponukam flasu ale tu proste väcsinou odmieta.Chcela by som mu kupit ten uciaci poharik zo sosakom ale mam obavy ze nebude pit z toho, ked sa uz zaujima o normalny poharik.Treba ho naucit pit z pohara, chce to vela trpezlivosti. Ale kazdy mi tvrdi ze ked pije mlieko , tak mu este netreba vodu

emili162
13. sep 2014

Prosim vas, chcem sa opytat tych mamiciek, co im deticky piju len vodu, ze ci ju piju aj v zime...lebo ja mam 11mesacneho syna a tiez pije len citu vodicku, caj vobec nechce, ale sa bojim v zime, ako to bude s tou vodou, kedze je to tak vo zvyku, ze v zime teply cajik...co mu budem davat, ked teply cajik nechce, len tu vodu.

michaela510
13. dec 2015

Najlepsie je co najskor naucit dietatko pit cez slamku... Nasej sa to velmi paci.

Tu som videla ako naucis pit dietatko so slamkou

https://www.youtube.com/watch?v=yWiCN1NFQcw
bibistec
6. jún 2019

Tiez sa cudujem.ze naco takemu dietatu caj. Treba ho naucit na cistu vodu a skor skusit do poharika s naustkom uz. Moja od 6 mesiacov z toho pila tiwz nebola kojena. Caj len ked je chora a to uz ma 9 rokov

bibistec
6. jún 2019

@emili162 jasne ze aj v zime vodu. Moja uza 9 rokov. Caj len ked je chora alebo rano na ranajky aj to ho pije len ked vychladne.