5 týždňové dieťa sa prehýba ako luk

syrik
11. máj 2015

Maminky, ako zistím, či malej nesedí umelé mlieko? Ja mám málo mlieka, dokrmujem umelým, ale v poslednom čase sa po každom jedení, pri kakaní, pri odgrgávaní pučí ( máme aj pupočnú herniu) a ťahá hlavu dozadu a prehýba sa ako luk. čitala som niečo o hypertonii, teraz mám paniku. Môže to robiť aj pri kolike, pri refluxe vraj. Sem tam aj vygrcne. Najhoršie je, že ja neviem, koľko vypije môjho a keď jej dám 60 ml UM ešte, stále pýta jesť a potom sa krčí, grcká. Keď skúšam len moje, každú hodinu prikladám, nič neťahá, len dudle. V noci mi ale prespí aj 5 hodín a potom jej stačí moje. Najradšej by som sa na kojenie vykašľala už, lebo naozaj neviem, či je hladná alebo prejedená. Máme 1 mesiac aj týždeň. Prosím poraďte. Ďakujem

syrik
autor
13. máj 2015

Holky, dnes v noci mi prespala 6 hodín a potom po jedení vygrcla žlto zelený obsah,ale len trošku. Môže to byť natravene mlieko alebo sa mám báť?

tanickaskorokubikova
13. máj 2015

@syrik Gastrotuss sa môže používať aj dlhodobo lebo on sa nevstrebáva, vytvorí v žalúdku taku želatínu a tu potom bábätko vykaka, a gastrocinezine ako som pisala nám zabral v priebehu 2 týždňov takže tak sme ho aj brali 🙂 viac nebolo treba. Držím palce

tanickaskorokubikova
13. máj 2015

@syrik teraz som si čítala co si písala vyššie, rozhodne choď za pediatričkou, alebo jej aspoň zavolaj, ona ti povie najlepšie čo ďalej prípadne ti povie aby ste s ňou prišli 😉

zltalienka
13. máj 2015

@syrik Ak prikrmujes uz cca mesiac, problem nebude ani v UM ako takom. To by bolo hned od zaciatku. teda ak si nezmenila znacku UM. Problem bude niekde uplne inde. Porad sa s pediatrickou, zavolaj a chod aj skor ako na poradnu, ved je to este mini babatko.
Ked su to koliky, nam zaberalo cvicit s nozickami, masirovat brusko, kvapky Sab simplex. Takisto neprekrmovat dieta (ja som cisto dojcila). Ukludnovat inak ako dalsou davkou mlieka. Ale v principe nic z toho extra nepomohlo. Polhodinku po najedeni zacal sa skucat, zvijat, vrieskat a prestal az ked mu pretravilo. Ale to uz bol pomaly znova hladny a tak dokola 6-7 hodin v kuse v tom istom case kazdy vecer plne 3 mesiace. Ako tu pisala ina mamina, mohli sme si podla toho nastavit hodinky.

syrik
autor
13. máj 2015

@zltalienka Volala som, mám zmeniť mlieko na AR formulu, zvýšiť kvapky Babycalm alebo prejsť na Infacol.

natalym
13. máj 2015

@syrik A nie je trošku lepšie?

tanickaskorokubikova
13. máj 2015

@syrik Presne to poradila aj mne moja to mlieko AR ale malý ho nezniesol ☹ bolo mu ťažko z neho ale tak snáď to nebude váš prípad 😉 držím palce

syrik
autor
13. máj 2015

@tanickaskorokubikova Mne zase nedoporučuje Gastrotuss,že deti po ňom všetko vyvratia, lebo sú tam vysoké dávky. Fakt je, že som jej ho dala len raz A tak ju napinalo, že som myslela, že všetko vyvrati. A akú značku AR mlieka ste mali?

syrik
autor
13. máj 2015

@natalym Ešte som jej len dnes volala. Ale po tých homhomeopatikách je to oveľa lepšie 🙂

tanickaskorokubikova
13. máj 2015

@syrik Nutrulon

vedorka
19. máj 2015

@syrik Ahoj, daj sa od pediatricky poslat na neurologiu, oni velakrat hypertonus podcenuju a na neurologii to bude vidiet hned ci ho ma. Do par mesiacov sa masazami a cviceniami da odstranit, nie vojtovkou. Za vysetrenie nic nedas, netreba to podcenit. Mam syna, uz ma vyse roka a mali sme aj reflux aj hypertonus. Kym pribera, reflux sa neriesi, prejde vacsinou vekom, nic nezaberalo, ani gastrotus. Nam ustupil okolo 10-11 mesiaca.Ak sa chces cosi spytat, napis

syrik
autor
21. máj 2015

@vedorka Ideme o tyzden neurologovi.Mas pravdu. Doktorke sa to zda normalne,ze to deti robia.Ze keby mala problem,tak by mala krcovito vystrete ruky a nohy.Moja je hlados, pribera kilo za 3 tyzdne.Som zvedava, co povie neurolog.

edita103088
21. máj 2015

Ahoj,aj ja som skúšala všetko,aj benedikt,aj senovku,caje,polievku,vineu,po kojeni ešte odsat a predsa som nemala viac mlieka,do 4 mesiacov som kojila ale uz po mesiaci som mu musela davat aj UM lebo moje mlieko mu nestačilo...každy hovoril že neexistuje ,že nemám viac mlieka..no nemala som...hoci na litre som jedla aj zaprazkovu polievku aj vyvar kazdy den..strašne ma to mrzelo,že som nevedela dlhšie kojit,ale aspon dostal aj moje aspon chvílku...a viem ,že som všetko vyškúšala zato aby som mala viac mlieka

kubuliatko
21. máj 2015

@syrik moze mat to co mal moj syn. svalovy hypertonus chrbtovych svalov a hypotonus brusnych . cvicili sme vojtovku a do cca. 2 mesiacov sa svalovy tonus vyrovnal